Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 70 of 70

Thread: A murit Maria Cioncan!

  1. #64
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,267
    Reputatie
    0
    Va fi inmormantata ;anga biserica din comuna natala maieru

  2. #65
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,267
    Reputatie
    0
    O noua ipoteza prinde contur : crima - e posibil ca cineva sa-i fi intepeat cauciul sau sa-i fi porovcat cu buna stiinta o defectiune tehnica . Perfect real

  3. #66
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Acest teribil accident a pus capat unei vieti pline de neajunsuri si ghinioane dar peste care a razbit intr-o buna masura, Maria. Imi aduc aminte perfect declaratia ei la sosirea pe Otopeni dupa Olimpiada de la Atena.

    Imi pare rau pt. ea mai ales ca a muncit mult pt. a-si indeplini visul de a practica atletismul de performanta..si a trebuit sa sfarseasca asa tragic si nedrept.

    Dumnezeu sa o odihneasca!

  4. #67
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    La o saptamana dupa disparitia Mariei a murit si tatal sau.....un paradox dar asta e viata, ce bine era pt. el daca se stingea in urma cu 10 zile, astfel nu afla de decesul fiicei.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  5. #68
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    A trecut un an de cand a murit Maria Cioncan Dumnezeu sa o odihneasca!
    NU te-am uitat, Maria! un mic tribut pt o mare sportiva
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  6. #69
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Un an de la dispariția tragică a Mariei Cioncan
    Astăzi se împlinește un an de la tragica dispariție a fostei atlete Maria Cioncan. Medaliata cu bronz de la Jocurile Olimpice de la Atena, în proba de 1.500 de metri, a decedat în urma unui accident rutier în Bulgaria, între Sofia și Plevna. Mașina pe care o conducea atleta a ieșit de pe carosabil și s-a izbit violent de un copac. Maria Cioncan se întorcea în România dintr-un cantonament din Grecia.

    După expertize repetate, comisiile de anchetă au ajuns la concluzia că atleta și-a pierdut viața din cauza unei inexplicabile manevre bruște. "Fiecare clipă din existența mea a fost o luptă" și "Nu am putut lua totul de la viață, iar viața nu mi-a dat cât aș fi meritat", sunt doar două mesaje pe care Maria ni le-a lăsat amintire.
    Sursa: Realitatea TV
    Ce repede trece timpul, parca ar fi fost ieri...Dumnezeu s-o odihneasca si sa speram ca atletismul romanesc va mai avea parte de o sportiva de talia ei.

  7. #70
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,267
    Reputatie
    0
    au trecut deja 10 ani , parca ar fi fost ieri , nu imi vine sa cred . R.I.P
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •