Page 1 of 89 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #1
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Lightbulb Rapid: noutati

    Noutatile de la echipa si tot ce misca.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  2. #2
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Arbitru intre Ganea si Malda

    Razvan Lucescu a subliniat faptul ca nu exista niciun conflict în sânul lotului giulestean, luându-i deoparte pe cei doi jucatori care s-au duelat în declaratii.

    Fotbalistii au ascultat cu atentie în timp ce Razvan Lucescu a tinut sa dezminta tensiunea de la nivelul vestiarului. “Se face o imensa greseala ca se tot vorbeste despre conflicte sau batai printre jucatori. Ganea si Malda nu au nicio problema si ar trebui sa fie mai mult respect pentru noi. La Rapid se lucreaza bine, suntem uniti si constienti toti ca trebuie sa fim o familie adevarata”, a explicat tehnicianul. Daca Malda a stat linistit în stânga antrenorului, în partea opusa, “Ganezul” s-a tinut de sotii si a mai scapat câte o gluma în timp ce Lucescu vorbea, reusind sa-l destinda chiar si pe antrenor, vizibil deranjat de zvonurile conform carora elevii sai nu se înteleg. Apoi Maldarasanu s-a retras la o masa cu principalul din Grant, iar Ionel Ganea a început sa dea autografe si sa stea de vorba cu angajatii Aeroportului International “Henri Coanda”.

    prosport.ro
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #3
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #4
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Patronul alb-vișiniilor, George Copos, vrea să renunțe la actuala siglă a Rapidului și să înlocuiască vulturul de pe emblemă cu o locomotivă. Principalul acționar a anunțat că o societate specializată din Anglia lucrează deja la această acțiune de rebranding pentru clubul din Grant, conform ziarului Adevărul.

    "Rapidul are nevoie de rebranding. Am contactat deja o societate din Anglia în acest sens. Sigla va fi modificată, în locul vulturului urmând să apară locomotiva și șinele de tren, pentru că Rapidul este legat de aceste simboluri".

    Copos a mai spus că fanii alb-vișinii vor fi consultați în legătură cu această schimbare de siglă: "Suporterii înseamnă totul la Rapid, iar o chestiune așa de delicata precum sigla nu poate fi făcută fără acordul acestora. Peste o lună de zile vom avea primele schițe si modele de la firma din Anglia, iar atunci ne vom consulta cu suporterii pentru alegerea celei mai potrivite sigle".
    .........rapidisti.ro

  5. #5
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mda, Zicu a facut varicela. Din 7 atacanti la inceputul sezonului am ramas cu 3 pentru meciul de sambata cu Argesul.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #6
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    George Copos: "La vară aducem întăriri"

    Dacă finanțatorul alb-vișiniilor consideră campionatul încheiat, Rapid mai având doar șanse matematice să prindă podiumul, jucătorii se concentrează asupra partidei din această seară, în care vor da piept cu Oțelul Galați, echipă pe care au învins-o în tur cu un incredibil 7-0.

    Trebuie să câștigăm această partidă, nu avem altă variantă. Oțelul este o echipă bună, atletică, care practică un fotbal ofensiv. Am câștigat ultimele meciuri cu ei la scoruri destul de mari și n-ar fi rău să repetăm acest lucru și mâine“, a declarat Viorel Moldovan.

    Din păcate, echipa antrenată de Răzvan Lucescu va fi lipsită și de această dată de susținerea suporterilor, aceasta fiind ultima etapă pe care Rapidul mai trebuie să o dispute cu tribunele închise. Dacă în Liga I e greu să mai prindă chiar și un loc de Cupa UEFA, rapidiștii pot realiza acest lucru câștigând finala Cupei, devenită cea mai importantă partidă din acest final de sezon pentru giuleșteni.

    George Copos este dispus ca în pauza de vară să aducă jucători de valoare, pentru a completa posturile deficitare și a spus pentru Atac: „La vară vom mai aduce ceva întăriri, Grigore Sichitiu se va ocupa de acest lucru. El va căuta jucători și va răspunde pentru politica de achiziții“.

    George Copos: "Răzvan a fost prea bun cu jucătorii“

    Când am spus că ar trebui să mergem la agricultură a fost doar o metaforă, pe care mulți au înțeles-o greșit. Eu rămân în continuare alături de echipă și am încredere în băieți și în Răzvan. Campionatul acesta este terminat. Să sperăm că jucătorii au învățat ceva din greșelile pe care le-au făcut și s-au maturizat. Am pierdut atâtea puncte din naivitate, pe finalul partidelor. Aici este vorba de mentalitate. Răzvan a fost prea bun cu jucătorii, prea elegant. El e un mare caracter, însă uneori e nevoie și de puțină asprime, altfel ai de pierdut. Nu este rușinos să jucăm în Intertoto, Rapidul are un coeficient bun și va ajunge ușor în Cupa UEFA. Îmi pun însă speranța în finala de Cupă, pe care îmi doresc foarte mult să o câștigăm“, a declarat patronul giuleștenilor.
    Last edited by kain; 9th May 2007 at 15:36.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #7
    junior LeBronJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Ar fi bine sa faca intariri serioase...ne trebuie un fundas central cu viteza, unul lateral, un mijlocas dreapta si un varf, si trebuie sa aiba toti valoare, nu sa mai aduca jucatori gen Griffiths.

  8. #8
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    George Copos: "Răzvan Lucescu nu merită avalanșa de înjurături, dar ar trebui să fie mai rău cu jucătorii "

    George Copos mai scrie pe blogul său că Răzvan Lucescu nu merită înjurăturile suporterilor rapidiști, dar își dorește ca acesta să fie de multe ori mai rău, mai incisiv cu jucătorii.

    "După meciul de ieri cu Oțelul Galați, am câteva amărăciuni de împărtășit cu voi, și anume:
    1. Așa cum am afirmat și aseară, în această ediție a campionatului, în mod cert Dinamo și Steaua sunt campioană, respectiv vicecampioană: campioana și vicecampioana șmecheriilor. Datorită lor, s-au inaugurat cu pompă chiar noi “trenduri” în fotbalul românesc, pe care voi le cunoașteți deja. În acest timp, Rapidul și CFR Cluj se dovedesc a fi campioanele naivității, cluburi care cred copilărește în “valori” precum sportivitate, competiție în teren, fair-play și alte asemenea chestii răsuflate. Și asta în “Liga lui Mitică” (nu mă refer la Mitică Dragomir, ci la cel al lui Caragiale)! Asta e, ne merităm soarta!

    2. Am crezut și cred în continuare în valoarea Rapidului (jucători și echipă tehnică). Am încercat să fac tot ce am crezut că trebuie făcut pentru ca lucrurile să meargă: atunci când conducerea tehnică mi-a cerut, am mărit contractele jucătorilor de trei sau chiar de patru ori, fiind conștient întru totul de valoarea și de potențialul lor; am fixat o primă de obiectiv de 2 milioane de euro pentru câștigarea locului 2 în campionat; ne-am străduit să asigurăm clubului un buget de 10 milioane de euro, cel mai mare buget pe care l-a avut Rapidul vreodată; am încercat să stimulez spiritul competițional al echipei punând presiune (lucru pe care mi l-ați reproșat cu vehemență); am renunțat la presiune (lucru pe care, de asemenea, mi l-ați reproșat cu vehemență) ș.a.m.d. Cu toate astea, treaba n-a mers așa cum mă așteptam, deși - repet ceea ce am spus de multe ori - avem cea mai valoroasă echipă din campionat și o conducere tehnică excelentă (nu drăcuiți, că așa e!). În toate acestea, am ținut cont și de sugestiile voastre, care, chiar dacă nu mă credeți, m-au ajutat. Ei bine, n-a mers! După parcursul strălucit din campionatul trecut, anul ăsta toate ne-au mers de-a-ndoaselea. Sper că măcar am învățat cu toții câte ceva din experiențele astea amare și nu vom mai repeta asemenea coșmaruri și în competițiile ce urmează.

    3. Am fost uimit de avalanșa de înjurături pe care le-ați postat aseară la adresa lui Răzvan Lucescu. În mod sigur Răzvan nu merită așa ceva, fiindcă Rapidul este ceea ce este - cu bune și cu rele - și datorită muncii lui. Eu cred în continuare în potențialul lui de antrenor la Rapid și voi susține păstrarea lui pe banca tehnică giuleșteană. Dacă ar fi după mine, ar trebui să fie mai exigent cu echipa pe care o antrenează, lucru pe care i l-am cerut de multe ori. Cu toate acestea, Răzvan a rămas același antrenor manierat, elegant, înțelegător, bun la inimă și iertător, uitând sau făcându-se că nu vede că unii dintre elevii săi nu sunt în măsură să aprecieze eleganța lui. Încă o dată, susțin prezența în continuare a lui Răzvan la conducerea tehnică a echipei, deși mi-aș dori ca uneori să fie și el mai rău, mai incisiv. Dar este un antrenor tânăr, a cărui valoare nu poate fi trecută sub tăcere."
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  9. #9
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu inteleg ce e in capul lui. Brusc, exact cand nu trebuie, l-a luat pe Razvan in brate. Pai nu e clar ca ne ducem la fund in ritmul asta?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #10
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Copos parca face intotdeauna inversul a ceea ce e necesar.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #11
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Viorel Moldovan: "Suporterii au dreptate"

    Atacantul 'alb-visiniilor' crede ca jucatorii rapidisti nu pot fi suparati pe fanii din Grant din cauza faptului ca rezultatele din ultimele saptamani sunt slabe.

    Libertatea: Cum comentezi reactia suporterilor dupa egalul cu Otelul?
    Viorel Moldovan: E usor de inteles de ce au ajuns sa ne certe. Au dreptate. E normal sa fie nemultumiti. E o situatie delicata.

    Au cerut demisia antrenorului si au certat anumiti jucatori...
    Nu comentez acest lucru. Nu e timpul. Mai incolo.


    Dar ce s-a intamplat dupa ce aveati 2-0?
    Am inceput foarte bine, am ajuns la 2-0, dupa care continuarea e greu de explicat. Am fost egalati la 2, apoi la 3. Pe final chiar am trecut pe langa o infrangere.

    Cupa Romaniei ramane singura sansa de a salva sezonul?
    Pai mai are rost sa vorbim de altele? Ieri am avut sansa de a lupta pentru pozitia a treia, dar am irosit-o. Prea multe cuvinte sunt de prisos.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  12. #12
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Becali: "Nu il vreau pe Badoi"

    Dupa ce patronul celor de la Rapid, George Copos a declarat ca nu se pune problema ca Vali Badoi sa ajunga la Steaua, finantatorul ros-albastrilor, Gigi Becali, a tinut sa precizeze ca nu il doreste pe mijlocasul dreapta in Ghencea, si ca nici un jucator de la rivalii din Giulesti nu va ajunge la echipa antrenata de Cosmin Olaroiu.

    "Nu-l doresc pe Badoi si nu ma intereseaza nici un alt jucator de la Rapid" a spus Becali.

    Referitor la meciul din Cotroceni, impotriva celor de la National, Becali nu vrea sa aiba parte de emotii: "N-am nevoie de spectacol, vreau un 2-0 ca sa stau linistit. Nu-mi fac probleme pentru locul 2, desi emotii mai sunt" a incheiat latifundiarul din Pipera.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  13. #13
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Dar l-a vrut.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Malda a fugit

    sursa: prosport

    GEST Mijlocasul echipei giulestene s-a suparat luni la un antrenament si s-a mai prezentat la lot dupa trei zile

    George Copos i-a reprosat în dese rânduri lui Razvan Lucescu ca este prea întelegator si iertator cu unii jucatori, si nu exigent si incisiv cum l-a sfatuit.

    Se pare însa ca eleganta cu care i-a tratat antrenorul pe elevii sai i se întoarce acum
    împotriva. Unul dintre liderii echipei, Marius Maldarasanu (foto), a absentat de la meciul de miercuri cu Otelul Galati, oficialii giulesteni punând indisponibilitatea lui de ultima ora pe seama unei tendinite, accidentare care îl facea indisponibil si pentru meciul de mâine, de la Urziceni. De fapt, mijlocasul nu se mai prezentase la echipa si la antrenamente înca de luni, când, în urma unui contact mai dur cu unul dintre coechipieri, a parasit suparat sesiunea de pregatire la jumatatea ei. Atunci si-a aruncat tricoul si a plecat de la Pro Rapid, refuzând sa mai raspunda apoi la telefon. A anuntat ca sufera o tendinita si a primit o saptamâna liber, desi se spera ca se va putea conta pe serviciile sale pentru partida cu Otelul. Maldarasanu si-a închis însa telefonul si nu a venit la stadion nici în ziua meciului.

    Joi, însa, a putut fi contactat si a fost convins sa revina la antrenamente, din cauza atmosferei tensionate dupa egalul cu moldovenii, fiind nevoie si de aportul sau pentru meciul de la Urziceni, vital în lupta pentru locul 3. Astazi, rapidistii vor intra din nou în cantonament în vederea jocului cu trupa lui Dan Petrescu.

    Trei jucatori au fost amendati

    Rezultatul de 3-3 cu Otelul în Giulesti a adus noi sanctiuni pentru fotbalistii Rapidului. Dupa ce i-a certat în vestiar la finalul meciului, Razvan Lucescu i-a anuntat pe trei dintre elevii sai ca vor fi sanctionati financiar pentru greselile din meci. Astfel, Ionut Rada si Ionut Stancu au primit câte o amenda de 1.000 de euro, în timp ce Romeo Stancu a fost taxat mai dur, cu 5.000 de euro, pentru eliminarea de pe teren cu cinci minute înainte de finalul partidei, la scorul de 3-2.


    Din partea mea, putea sa plece de tot. Trage echipa in jos.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Fanii s-au împăcat cu jucătorii

    Daca la finalul meciului cu Otelul din Giulesti (3-3) îi amenintau si înjurau pe elevii lui Razvan Lucescu, ieri au încercat sa poarte o discutie civilizata cu acestia la Pro Rapid, dar au fost opriti de oamenii lui George Copos.

    “Trebuie sa îi certam sa le vina mintea la cap si sa puna osul. La Rapid nu poti sa vii si sa te faci ca dai cu piciorul în minge. Vom merge sa discutam din nou cu ei”, spunea ieri presedintele Ligii Suporterilor Rapidisti, Gigi Corsicanu’.

    Membrii galeriei Legione Granata s-au tinut de cuvânt si au revenit astazi la Pro Rapid, cu acordul lui Razvan Lucescu, pentru a-si spune nemultumirile. Suporterii au discutat în jurul prânzului cu aproximativ 12 dintre jucatori, stabilind sa lase sa se linisteasca apele pâna dupa finala Cupei României Timisoreana.

    Coman vrea sa forteze în Cupa

    Portarul Dani Coman s-a întors în aceasta seara de la un nou control la clinica Isokinetic din Bologna. Desi medicii i-au interzis sa reia antrenamentele timp de trei saptamâni, Coman îsi doreste sa intre oricum pe teren la finala Cupei României Timisoreana, de pe 26 mai, fiind singurul obiectiv pe care Rapid îl mai poate îndeplini.

    “Medicii au spus ca nu am voie sa încep antrenamentele decât peste trei saptamâni. O sa trebuiasca sa ma întorc la clinica, dar eu nu voi tine cont de ce spun doctorii. Ma gândesc la finala cupei si la echipa nationala si vreau sa revin pe teren. Daca nu câstigam acest trofeu ne putem gândi ca a fost un an foarte prost pentru Rapid”, a spus Dani Coman la sosirea pe aeroport.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  16. #16
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mai slabi decît satelitul

    În cadrul unei conferințe de presă, susținute, ieri, la sediul FRF, directorul Școlii Federale de Antrenori, Mircea Rădulescu, a spus că echipa antrenată de Răzvan Lucescu este mai slabă decît satelitul acesteia: "Am făcut două antrenamente cu echipa a doua a Rapidului, care mi s-a părut mai bună decît echipa mare. Au fost mult mai motivați, am văzut la ei o dorință mai mare de afirmare. Rapid are viitorul asigurat. Trebuie să stea liniștită".

    sursa:spt
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #17
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Al 3-lea asediu

    Fanii i-au vizitat din nou pe rapidiști. Au stat de vorbă cu jucătorii la tribuna zero din Giulești. Jucătorii rapidiști au avut ieri o nouă întîlnire cu fanii, de data aceasta mai pașnică, la stadionul Giulești.
    De două zile suporterii încearcă să intre la Pro Rapid pentru a dialoga din nou cu fotbaliștii lui Lucescu. George Copos nu a fost de acord și le-a interzis accesul în bază. La fel s-a întîmplat și ieri după prînz. Sfătuiți, după unele surse, de secundul Marian Rada, cîțiva dintre jucători s-au urcat în mașinile personale și au mers la stadion. Pe holul de acces la tribuna zero au stat de vorbă cu Gigi Corsicanu și cu ceilalți fani Bădoi, Buga, Marius Constantin, Ionuț Rada, Ionuț Stancu, Lazăr, Maftei. Deși uneori încins, dialogul s-a păstrat în limite decente, ba chiar uneori a fost amuzant.

    "Bădoi, ai luat bani?"
    Vali Bădoi a fost taxat din nou pe subiectul Steaua: "Ia zi, mă Bădoi, ai luat bani de la Gigi Becali?", l-au întrebat fanii. "Nu", a răspuns acesta. "Dar pleci la Steaua, că pentru Rapid nu mai joci nimic. A dat Nicoliță gol de lîngă tine în meciul din Cupa UEFA, l-ai lăsat"? "Nu știu dacă plec, dar voi știți cîte goluri a dat Rapid în acest campionat?", a atacat și Bădoi. "Vreo 50 și ceva", i s-a răspuns. "Ei bine, măcar jumătate sînt din pasele mele, dacă mă întrebați ce am făcut la Rapid în ultima vreme".

    Rada și Stancu nedespărțiți
    Ionuț Rada și Ionuț Stancu, jucători care au venit împreună la Rapid de la Craiova, au rămas nedespărțiți și în fața tirului suporterilor. "Măi Rada, ești prea moale în ultima vreme. Ne-a plăcut de tine cînd l-ai rupt pe Rădoi, dar acum parcă nu mai ai vlagă. Iar tu, Stancule, nu ai, tată, față de Rapid".

    "Lazăre, ne-ai înjurat?"
    Costin Lazăr, pînă de curînd favoritul tribunei, a fost luat la întrebări mai mult pentru perioada în care a jucat la Sportul. "Ia zi, pe vremea aceea ai fost blat în meciurile cu Steaua, să știm la ce să ne așteptăm? Da' ne-ai înjurat cînd erai la Sportul?". "Da, v-am înjurat", a surprins răspunsul mijlocașului. "Asta e, ești profesionist și îți apărai echipa, foarte bine, acum trebuie să fii așa pentru Rapid", a venit rîndul lui Lazăr să fie surprins, el așteptîndu-se la o replică mult mai dură.

    Problema lui Buga și Constantin
    Și brașovenii Buga și Marius Constantin au fost luați în primire la pachet, precum Rada și Stancu: "Voi îl aveți impresar pe Adrian Ilie, da?". "Da", au răspuns cei doi. "Păi, mă băieți, e o mare problemă. Adrian Ilie e la Steaua de acum, vedeți cum o rezolvați. Buga, tu ai luat bani de la Steaua?", l-au mai întrebat fanii pe "Pele". "Nu, nu am luat", a răspuns acesta.

    "Retrogradați pe Farul!"
    Suporterii le-au cerut jucătorilor rapidiști să piardă meciul cu Ceahlăul, din etapa a 33-a. "Vrem să îi ajutați să se salveze de la retrogradare numai ca să îi băgăm pe Farul în B. Nu uitați că ăia de la Constanța s-au dat la o parte în fața Stelei anul trecut și în Giulești și-au dat viața".
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #18
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Zotta crede că Răzvan va pleca de la Rapid în vară

    Directorul general al FC Rapid, Constantin Zotta, crede că antrenorul Răzvan Lucescu va părăsi formația giuleșteană la finalul acestui sezon, când îi expiră actualul contract.

    Oficialul giuleștean a menționat, duminică seara, la emisiunea Repriza a III-a de la TVR 1, că speră ca un eventual succes în finala Cupei României, programată în 26 mai la Timișoara, să îi schimbe opțiunea lui Lucescu și să rămână în continuare în funcția de antrenor principal al echipei Rapid.

    Răzvan Lucescu a declarat, în luna aprilie, că situația sa contractuală va fi analizată abia după încheierea sezonului. El a precizat că principalul acționar al FC Rapid, George Copos, i-a propus prelungirea contractului, dar el a considerat că este mai bine să aștepte finalul campionatului. Lucescu are contract cu Rapid până în vară.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  19. #19
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    sa plece si sa-l traga si pe Zotta dupa el. nu-i nici o pierdere.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #20
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Schimbari la Rapid din vara
    Data postarii: 14.05.2007

    Sursa: spt


    Asta, după ce, din cîte se pare, tehnicianul care deține cele mai mari succese pe banca Rapidului este foarte hotărît ca din vară să plece la Brașov, alături de bunul său prieten, Dinu Gheorghe. Copos a simțit și el acest lucru și e din ce în ce mai conștient de faptul că șansele rămînerii lui Răzvan sînt tot mai mici.
    Mai mult, patronul feroviarilor a declarat, în exclusivitate pentru Sport Total, că a început deja munca de căutare a unui posibil înlocuitor pentru postul de antrenor principal.
    "Prima opțiune rămîne Răzvan Lucescu. Însă, dacă el nu va accepta să continue alături de noi, voi aduce mai mult ca sigur în Giulești un tehnician portughez. Atît vă pot spune în acest moment. Rămîne de văzut ce se va întîmpla. Cred că este normal să ne pregătim pentru orice", a spus conducătorul rapidist. Valul posibilelor schimbări nu se va opri doar la banca tehnică, Copos afirmînd că la Rapid, în vară, lotul va suferi mai multe modificări.
    "Vor mai pleca, vor mai veni jucători. Însă, în acest moment, nu sînt supărat pe nimeni. Chiar dacă nu vor lua Cupa, nu voi lua măsuri împotriva lor. Ei fac parte din familia mea și voi fi alături de ei și la bine, și la rău", a punctat acesta.


    Marius Constantin: Nu cred ca si-ar dori vreun rapidist sa ajunga la Steaua

    După mai multe speculații, conform cărora unii jucători de la Rapid vor pleca la Steaua, fundașul giuleștenilor, Marius Constantin, ține să dezmintă. Acesta spune că nu vede posibilă trecerea în Ghencea a unor colegi de-ai săi: "Nu știu nimic de vreun transfer al unui rapidist la Steaua! Nu cred că și-ar dori cineva să plece acolo. Ori că au fost cîțiva care au primit bani de la Gigi Becali. Tocmai de la el?! Că știm cu toții ce fel de om este, cum se laudă că a dat bani pe acolo și pe dincolo".


    Badoi a promis ca va ramane la Rapid

    La sfîrșitul săptămînii trecute, Vali Bădoi a avut o întîlnire cu liderii galeriei rapidiste. Asta, după ce s-a tot vorbit despre o posibilă plecare a fundașului rapidist în Ghencea, rivala giuleștenilor din sezonul următor. Această mutare a mai fost mediatizată și în vara anului trecut, și în pauza de iarnă a acestui campionat. Atunci au apărut chiar detalii conform cărora fotbalistul ar fi primit de la patronul steliștilor, Gigi Becali, suma de 100.000 de euro pentru a semna cu echipa sa. Ulterior, i-ar fi înapoiat banii conducătorului stelist. Întîlnirea a avut menirea ca jucătorul de bandă dreaptă al feroviarilor să infirme zvonurile apărute. Astfel, Vali Bădoi le-a promis fanilor din Grant că nu a luat nici un ban de la Gigi Becali și că nu va pleca la Steaua niciodată. "Am discutat cu Vali Bădoi și și-a dat cuvîntul că nu a luat bani de la Becali și că nu va pleca la Steaua. Ne-a mai promis că în cel mai rău caz, dacă va părăsi Giuleștiul, o va face doar în străinătate", a spus șeful galeriei rapidiste, Ștefan Petre.


    Una calda, una rece.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #21
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Ladislau Boloni, noul antrenor al Rapidului

    Grigore Sichitiu a plecat în Franța pentru a pune la punct ultimele detalii cu viitorul tehnician al Rapidului în privința contractului.

    Salariul lui Ladislau Boloni la formația giuleșteană va fi de 600 de mii de euro. Această sumă va reprezenta un adevărat record pentru un tehnician ce va antrena în campionatul intern. Obiectivul acestuia va fi accederea în Liga Campionilor pentru sezonul următor.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •