Page 84 of 89 FirstFirst ... 34748283848586 ... LastLast
Results 1,744 to 1,764 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #1744
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    AFC si defuncta Rapid au existat ambele in acelasi timp.
    deeeeeci, CSU si FCU, gen ?
    Cum se numea AFC-ul cand inca era Rapidul ?

  2. #1745
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dreq sa-i ia, cred ca tot AFC se numeau. Erau in proprietatea lu' Copos care a dat sociatatea cu titlu gratuit lu' Manoliu care pana in primavara anului trecut a lucrat pentru Valerii la Rapid. Nu stiu daca l-a dat Valerii afara sau a parasit de unul singur o corabie care se scufunda.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E tineretul Rapidului care a fost lichidat! Singura continuatoare de vreun fel a Rapidului real.
    De la inceput asta e echipa suporterului rapidist adevarat, nu de azi, ci de cand s-a infiintat, de acu mai bine de juma de an.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu exista echipa adevarata in acest moment, asta e singura care se apropie cat de cat de valorile rapidismului adevarat.
    Oricum sunt constient ca nu e Rapidul, e un fel de mikidutza satelit de mana a 2-a
    De Johnny ce sa mai spun... ba afirmatii absolute gen "asta e echipa suporterului rapidist adevarat", ba "sunt constient ca nu e Rapidul".

    Se da si el dupa cum bate vantul. Ce sa stie el de Clubul Aristocratic, argumentele lor, ca CFR joaca pe Giulesti... cine pana mea or fi si aia? AFC-ul e pe primul loc, punct.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #1746
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    rusinica bai! va bateti joc de ultimul suporter crapidist inca in viata.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1747
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    De Johnny ce sa mai spun... ba afirmatii absolute gen "asta e echipa suporterului rapidist adevarat", ba "sunt constient ca nu e Rapidul".

    Se da si el dupa cum bate vantul. Ce sa stie el de Clubul Aristocratic, argumentele lor, ca CFR joaca pe Giulesti... cine pana mea or fi si aia? AFC-ul e pe primul loc, punct.
    Nu bai. N-ai inteles. Si-ti place sa nu intelegi, aici e buba.
    Suporterul adevarat tine cu AFC, eu nu ziceam c-asa ar trebui sa fie ca ala care nu tine, nu e suporter adevarat. Eu ziceam ca asa e, adica in momentul de fata realitatea spune ca marea majoritate a suporterilor adevarati ai Rapidului sunt cu AFC. Asta e tot ce-am zis. Si e normal, ca acolo sunt pustii rapidisti, crescuti in curtea Rapidului adevarat pana in momentul falimentului, pusti care duc pa teren si in suflet Rapidul mai departe.


    AFC-ul e clubul cu care tinem mai toti de juma de an incoace, cum ti-am zis.
    Niciodata n-am pomenit de alt club vreodata de la desfiintarea Rapidului. Punct.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    rusinica bai! va bateti joc de ultimul suporter crapidist inca in viata.
    Mai bine de ultimul suporter crapidist decat de ultimul putregai al fotbalului romanesc ce nu-si poate tine nici macar numele.
    Crap-ul sau rahatul macar il poti folosi drept ingrasamant pentru viitor, putregaiul nici de-atat nu mai e bun.
    Last edited by Johnny D; 11th April 2017 at 12:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1748
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Buna seara! Ce aer inchis aici....
    Chiar, stiti de ce stau tiganii cu geamul inchis?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #1749
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    sa se fereasca de mirosul de branza emanat de fcsb-istul de langa el?

  7. #1750
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bai,dar asa rautate si ariceala... Parca ai fi ariciul pocait
    Nici nu ma mir ca nu va viziteaza lumea
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #1751
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    auzi Hingherule, bomba la crapid, noul finantator al afc, unul dumitru tudor, s-a inteles cu primarul sectorului 1.
    toti crapizii s-au unit, Copos cedeaza ProcRapid pentru 1 leu!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #1752
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pai da, noi ne unim, steoile se divid. Cum nu se poate mai misto!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1753
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Reta, raspunzi la o postare veche. Intre timp s-au dezbinat si ai tai de tot, pisa-m-as in sufletul tau.
    Kacat mai mare decat rapid nu exista. Sunteti acolo unde meritati sa fiti.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #1754
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ce de frustraishons, mon seigneur bien-aimé!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1755
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce de frustraishons, mon seigneur bien-aimé!
    pentru stelisti noi avem asta!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #1756
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ce se mai aude despre vreun "proiect" legat de Rapid?
    Mai e vorba să fie vreo licitatie ceva si cand? (Palmaresul ii apartine lui Morar?)

    Este echipa aia din Liga a 4-a, Academia Rapid, unde joaca Pancu, Maftei, Daniel Niculae...
    Are vreo sansă la redenumire in Rapid Bucuresti? (Sau e alta care are mai multe sanse la nume si palmares?)
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  14. #1757
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu inca, pana nu vor scadea radical pretul licitatiei.
    In ritmul in care se scade, poate peste o jumatate de deceniu sa cumpere cineva palmaresul.

    In plus, sunt si prosti saracii astia care-s acum la Academie, n-au fost instare nici sa-si obtine personalitate juridica sa poata promova de la amatori din Liga a 4-a, la profesionisti in Liga a 3-a, ca sa promoveze acum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1758
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Voi nu stiti ca noaptea nu e bine sa vorbiti despre morti ca le tulburati odihna vesnica?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #1759
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu-i bai, aialalta echipa feroviara alb-visinie, CFR se ocupa de voi cat timp noi ne odihnim!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1760
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Rapid a batut o echipa de prima liga din Turcia in amical, iar campionatul Turciei se stie ca e lejer peste al nostru!

    Ce Liga a 2-a, ar trebui sa promovam in Liga 1 direct, si nici acolo nu mi-as face griji de retrogradere! Suntem prea tari!


    Imi si imaginez ziarele turcaletze si presedintele clubului: "Avelo Bahtalo, ce facurati mo?"
    "Ne batura o echipa de liga a 3-a din Romania! Dar stai bah, nu da asa in noi, ca e echipa de traditie!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1761
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Rapid, echipa infiintata de COMINTERN, e oale si ulcele. Actuala echipa, patronata de mizeriile de la PSD, prin primarul Sectorului 1, este o simpla clona si, mai mult ca sigur, un mic vehicul electoral pt. Dragnea si ceilalti hoti ai PSD-ului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1762
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Simpla? Sigur nu.

  20. #1763
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Cata ciuda pe Dubel ca el cu toata marfa pe ales cu banu gros din Romanica nu e instare sa castige un amical cu ciuri buri din 4 incercari si noi amarati cu rapidisti ce-am strans de prin ligile 2-3 am invins o echipa de prima liga de Turcia! E fiert! Musteste ciuda-n el de da-n clocot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1764
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    I-am popit pe Leordeni azi cu 3 goluri pe final, nu intamplator meciul a fost greu cu a 4-a clasata din Liga a 3-a, seria noastra, gazonul din Regie arata deplorabil, sper ca la anul in Liga a 2-a sa avem parte de gazon mai bun. Cum a fost cel de la Progresul Spartac! Paradoxal, am pierdut acolo ca nu putem sa jucam pe gazon bun de obicei ca sa ne ascutim simturile fotbalistice! Pe viitor insa trebuie cumva sa mergem dracului undeva unde va fi gazon bun pana se reconstruieste Giulestiul, altfel sansele noastre la anul de promovare in Liga 1 vor fi minime.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •