Page 83 of 89 FirstFirst ... 33738182838485 ... LastLast
Results 1,723 to 1,743 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #1723
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    mai ai de asteptat, astralule.
    daca dispare Steaua in secunda urmatoare se desfiinteaza liga 1.

    edit.
    STEAUA sau fcsb, sa.ti fac pe plac.
    Last edited by Dario; 31st October 2016 at 14:40.

  2. #1724
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai Steaua deja s-a desfiintat, pe nesimtite, si-a fost inlocuita de FCSB.
    Nu degeaba vor astia de la armata sa-i jecmaneasca de bani pe bacalioti, vor sa-ncerce s-o reinvie cu ajutorul lor!



    Hai bah ca deja esti neserios, ma pui sa vorbesc de spurcaciuni si clonele lor aici pe thread-ul frumosului si renascutului Rapid!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1725
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    a murit imparatul Julian. d_zeu sa.l odihneasca!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1726
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Lovitura dupa lovitura pentru rapizi... ti se rupe inima cand vezi atatea necazuri...

  5. #1727
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Echipele de tradiție dispar, dar fotbalul românesc încă naște emoții de nebănuit. Cel mai grăitor exemplu îl reprezintă scrisoarea unui suporter rapidist, Adrian Drume. El vine la meciuri în liga a 5-a acum, însă tânjește fățiș la perioadele în care Rapid domina fotbalul românesc și nu era măcinat de probleme și neajunsuri financiare.

    “Dragă nene Rapidule,

    Dacă aș fi știut acum 40 de ani că astăzi voi așterne aceste rânduri, probabil aș fi încercat să complic puțin lucrurile, să lucrez puțin la scenariu și să dau culoare poveștii. Nu am făcut-o. Lucrurile au mers de la sine și timpul a scris o poveste mult mai frumoasă, cu visuri împlinite și căderi din al nouălea cer.

    Totul a început când aveam vreo cinci ani. Acasă nu aveam televizor și desigur că nu citeam ziare. De la fratele meu, mai mare decât mine cu șase ani, am auzit prima dată cuvantul Rapid. Îl asociam atunci cu viteza, cu graba. Pâna într-o zi, când fratele a apărut cu un steag în mâna și le-a spus părinților că se duce la Rapid. Nu mai văzusem acel steag misterios iar culorile lui mi-au rămas întipărite în inimă pâna astăzi. “Mă duc la Rapid”… Rapid! Cine, ce era Rapidul ăsta? Eu știam atunci că exista numai steagul tricolor, steagul tării mele. Acesta însa, era de culoarea vișinei, cu dungi albe și avea cusute pe una din parti, nouă stele. Nouă stele!? Aveam să aflu ceva mai târziu ca ele reprezentau cupele câstigate până atunci de Rapid. După ce a ieșit pe ușă, am rămas trist în mijlocul camerei. „Vreau si eu la „nenea” Rapid – i-am spus cu ochii în lacrimi, mamei.” Zâmbind, mi-a explicat cum stăteau lucrurile. În acea zi a început totul.

    Prima dată pe stadion! Mi-am convins părinții, când abia împlinisem nouă ani, să mă lase împreună cu frate-miu și încă vreo câțiva prieteni de-ai lui, la un meci al Rapidului. Mergeam în Giulești, cartier la a cărui maternitate dealtfel, mă născusem în anul… 1967. Am ieșit din casă cu steagul în mână și buzunarele burdușite cu pachețele de „confetti”; niște dreptunghiuri mici de hârtie la care tăiasem cu foarfeca vreo două zile. Dar… nu a fost să fie. Când am ajuns în stația de tramvai, a început ploaia. Din senin; cu fulgere și tunete. „Ce să mai cauți pe stadion, vrei să răcești?”… Am ramas în stație, privind printre lacrimi tramvaiul îndepărtându-se. La unul dintre geamuri flutura steagul în falduri vișinii, aproape ireale. Din acea zi urăsc ploaia.

    Anul următor Rapidul a luat drumul diviziei B, dar pentru mine destinul fusese deja scris. Luasem „microbul” galeriei și nu mai conta absolut nimic. Trăiam intens mirajul vișiniu, aproape meci de meci. Rapidul făcea acum parte din mine, ca și cum am fi aparținut unul celuilalt…

    …Până anul trecut, Rapidul nu mai trecuse prin bezna ligii a cincea, nici a patra, nici macar…. Dar ce mai contează acum? Prin sângele Rapidului si al Rapidiștilor, zburdă libere agonia si extazul, nu banalele globule îmbrăcate în culorile câinilor rivali. Rapidul va merge mai departe. Rapidul TREBUIE să meargă mai departe. Nu există bariere pentru calea ferată…
    …………………….. …………………….. …………
    … – Nene Rapidule, ia-mă de mână și hai să alergăm împreună, prin toată ploaia, până la capătul lumii…"



    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1728
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu sunt coincidente! Rapid trăiește!

    Rapid și-a dat restart în 2016. În circumstanțe nedorite, dar care pot purifica tot ce înseamnă rău din Giulești. Sigur, până vom mai atinge performanțe precum cele din trecut va mai trece timp. Asta însă nu este cel mai important. Acum este rândul spiritului rapidist să strălucească mai puternic decât orice cupă adusă în vitrina de 93 de ani a clubului de lângă Podul Grant. Mereu, Rapid a fost o flacără a spiritualității. Trofeele nu au fost pe primul plan, însă ele au reprezentat, de multe ori, combustibilul necesar unei arderi puternice. Fie că vorbim despre titluri, cupe sau chiar promovări. Acum nu ne putem alimenta decât cu promovări. Gloria a luat forma grimaselor pe care câțiva puști de până în 20 de ani le au în efortul lor de a demonstra că merită să joace la Rapid.

    Jumătate de secol…

    Și a zâmbetului lor plin de satisfacție ce apare după ce mai dau un gol. Și încă unul. Care aduce încă o victorie pe Giulești. Stadionul visurilor lor și al visurilor noastre. Toți suporterii Rapidului, ce ne dorim să vedem din nou cum echipe precum Feyenoord, Hamburg, Hertha, Napoli, Legia, Frankfurt, Juventus sau PAOK merg acasă cu capul plecat de pe Giulești sau de pe oricare alt stadion ce a avut-o pe Rapid drept gazdă. Totul se întâmplă în 2016. Nu am ales întâmplător să scriem acest text. Nu este o înșiruire de emoții fără noimă. Nu, este o predică de început de an 2017. La mijlocul sezonului 2016-2017. Adică la fix, fix jumătate de secol de la stagiunea în care Rapid devenea, oficial, prima dată campioană a României. Marea echipă din 1966-1967 nu va fi uitată niciodată.

    Acest Rapid nu va fi uitat! De ce?

    Nu există rapidist care să aibă scuze pentru a nu putea pronunța pe nerăsuflate numele oamenilor care ne-au făcut părinții și / sau bunicii să plângă acum 50 de ani. Este o chestiune de respect! Iar cum acea echipă a intrat în nemurire la nivel spiritual, cu toate că unii grei de atunci ne-au părăsit fizic mult prea devreme, la fel se va întâmpla și cu cea care trage acum să repună Rapidul pe șine. Dovleac, Stancu, Berechet, Ioniță, Bărbălău, Costache, Ursescu, Boian, Dragne, Geambașu, Cocu, Dachin, Pilă, Țonea, Dinu, Haidar, Nemuc, Petre, Dumitru, Manole, Toma, Magdalinis sau Oprea nu spuneau nimic cuiva înainte de începutul sezonului. Acum ei își creionează un nume de care și-ar putea aminti și stră-stră-stră-nepoții noștri. Nu pentru că au luat vreun trofeu, ci fiindcă s-au servit pe tavă celei mai negre perioade din istoria Rapidului.

    Generația născută în sezonul celui de-al doilea titlu

    Pentru că așa e, pe bune! Și cum nu credem în coincidențe, și cum această echipă a luat-o din noroiul ligii a 5-a la fix jumătate de veac de la cucerirea titlului din 1967, putem să ne gândim că ei sunt aleșii îngerilor vișinii care ne veghează. Dan Coe, Nae Georgescu, Constantin Dinu, Iliuță Greavu sau Teo Codreanu nu stau degeaba acolo Sus… Nivelul la care au dus ei Rapidul a reprezentat o moștenire grea pentru toate generațiile succesoare. Dar cele mai multe au continuat lupta cu fruntea sus. Ioniță & co au tot viitorul în față. Iar prima filă de istorie din povestea lor rapidistă poate fi scrisă tocmai în acest an jubiliar. Din nou, nu credem în coincidențe! Și pentru că vorbim despre numerologie să mai adăugăm un aspect minunat. Acela al grupei de vârstă. Scheletul Rapidului de acum este compus din jucători născuți în anii 1998-1999.

    Devotamentul dus la extrem

    Hai, că sigur vă gândiți la același lucru când vedeți înșiruirea celor doi ani! În sezonul 1998-1999, Rapid lua al doilea titlu din istorie. Oficial vorbind. Fix în acea perioadă veneau pe lume Cocu, Stancu, Dovleac, Ioniță sau Bărbălău. Toți rapidiștii vom rămâne cu acei doi ani întipăriți în memorie. Iar puștii lui Mihai Iosif și Silvian Dobre cu unul dintre ei scris chiar pe buletin. Responsabilitatea lor e uriașă. Iar până acum, fiecare dintre ei, a transpus această moștenire sentimentală prin rezultate pe teren. Dar mai ales prin devotament. Un devotament dus la extrem, până în vestiare fără apă curentă sau încălzire. Unde temperatura aerului era mai scăzută decât cea de afară. Și până pe suprafețe de joc omologate ca prin minune, având în vedere calitatea total improprie desfășurării unui meci de fotbal. Chiar și la liga a 5-a! Da, ei sunt aleșii! Nu credem în coincidențe pentru că Rapid și-a dat restart la 50 de ani după sezonul 1966-1967, cu jucători născuți în timpul sezonului 1998-1999!

    Sursa 1923.ro

    Excelent articol!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1729
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Joi 30.03.2017 s-a desfasurat primul meci pe Giulesti in nocturna dupa mult timp. Rapidul care acum poarta denumirea de AFC, dar e plin doar de rapidisti tineri si doritori de revansa fata de timpurile de restriste pe care le intampina echipa lor iubita a infruntat pe FC Galaxia. In premiera in acest sezon a primit 5 goluri pe o ploaie torentiala greu de intampinat cu balonul la picior dar au dat 9 inapoi! Intre timp s-a disputat si derby-ul ligii a 5-a cu VK Soccer pe care i-am invins cu 3-0 dar au fost si ei periculosi la doua bari transversale, prima la scorul de 0-0.
    Rapid astfel termina fara probleme sezonul regulat pe locul 1, urmeaza play off-ul in care fiecare echipa sta o etapa, incepand cu noi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1730
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    mie sa imi spui de gazon......cum se prezinta gazonul?

  9. #1731
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Excelent! Isi baga pwla-n cel din Tg. Muresh si shlitzu-n cel al Timisorei! Si asta fara bani, toti sunt voluntari acolo!
    Multumim pentru griji, Timache!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1732
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai ce faci bre, parca tu spuneai ca inca nu e niciuna din ele Rapid d.p.d.v. legal.

    Dar ma asteptam sa o adoptati pe aia care pare sa se descurce cel mai bine.

    "Afc-ul e pe primul loc? Cu aia tinem!"
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #1733
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Esti naros rau! E tineretul Rapidului care a fost lichidat! Singura continuatoare de vreun fel a Rapidului real.
    De la inceput asta e echipa suporterului rapidist adevarat, nu de azi, ci de cand s-a infiintat, de acu mai bine de juma de an.
    Fiecare e liber sa-si faca rapidul lui si sa tina cu ce rapid vrea el atat timp cat inca rapidul real e pe tunicheti.
    Se tine in general cu echipa care te gandesti ca va deveni rapidul real dupa absorbtia palmaresului, noi credem ca e acest rapid continuator prin pustii lui al celui falimentat, pustii crescuti de el.

    Tot de echipa asta am discutat si acu cateva luni cand ai fost p-aici, dar nu mai tii minte de la mana pana la gura!
    Niciodata n-a fost vorba de alta echipa, ori am pus eu aici vreun post vorbind de alta echipa in afara de AFC, echipa pustilor nostrii care acum sunt cel mai valabil Rapid existent. Golgeterul nostru are 20 de goluri in liga a 5-a, avem incredere ca unii dintre ei vor avea valoare de Liga 1 in cativa ani.
    Last edited by Johnny D; 4th April 2017 at 08:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1734
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Joi 30.03.2017 s-a desfasurat primul meci pe Giulesti in nocturna dupa mult timp. Rapidul care acum poarta denumirea de AFC, dar e plin doar de rapidisti tineri si doritori de revansa fata de timpurile de restriste pe care le intampina echipa lor iubita a infruntat pe FC Galaxia. In premiera in acest sezon a primit 5 goluri pe o ploaie torentiala greu de intampinat cu balonul la picior dar au dat 9 inapoi! Intre timp s-a disputat si derby-ul ligii a 5-a cu VK Soccer pe care i-am invins cu 3-0 dar au fost si ei periculosi la doua bari transversale, prima la scorul de 0-0.
    Rapid astfel termina fara probleme sezonul regulat pe locul 1, urmeaza play off-ul in care fiecare echipa sta o etapa, incepand cu noi.
    Care ploaie torentiala? in Bucuresti? pe 30 martie?!?

  13. #1735
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Uite, sursa 1923.ro:

    Istorie în direct! Rapid a făcut show!
    Veste mare în Giulești! Rapid aprinde nocturna iar după mai bine de un an. Numai că acum joacă în liga a 5-a! Uau! E o informație care, aproape sigur, va face înconjurul Lumii. Băieții lui Mihai Iosif, azi copii, mâine legende, nu sunt deocamdată nici una nici alta. Sunt undeva în drumul dintre. Cert este că pentru meciul cu Galaxia se simt mai fotbaliști ca oricând. Suporterii nu-i dezamăgesc. În tribune vin vreo 1500 de oameni. Nu mai e afluxul de la meciul cu CS Dinamo, dar condițiile nu se compară. Ca de obicei, 1923.ro transmite meciul în direct. Avem primul 11: Oprea – Boian, Costache, Cocu, Geambașu – Ioniță, Croitoru, Stancu, Mitea – Petre, Bărbălău. Echipa arată bine și începe și mai bine. Pe Galaxia am bătut-o cu trei zile în urmă, la Roșu. 6-2 a fost! Sub amenințarea ploii, meciul începe, iar Rapid bagă material.

    Mesaj din suflet pentru Rapid
    Până la pauză se face 5-0, iar Galaxia schimbă portarul. Are trei și fiecăruia îi sunt alocate câte 30 de minute pe Giulești. Așa cum e normal. Înainte ca Mitea, Petre, Bărbălău și Ioniță să dea drumul robinetului cu goluri, remarcăm momentul superb de la început. Jucătorii oaspeți au intrat cu un banner pe teren, de susținere pentru Rapid. Fair-play rar întâlnit în fotbalul românesc! „Rapid e unic, cel din inimile voastre!” scrie pe bucata de material, cea care ajunge în mâinile suporterilor de la tribună. Apaluze uriașe pentru Galaxia, iar la pauză 5-0 pentru Rapid. Marcatori? Cei menționați mai sus! Numărul 11, Bărbălău, chiar cu o dublă. Doar o schimbare la pauză, pentru că Mihai Iosif schimbă un fundaș central, pe Costache cu Ursescu. Ne felicităm că am acceptat amânarea meciului cu Galaxia în 2016, când au avut ei nevoie. Chiar dacă puteam, mai simplu, să nu acceptăm și să câștigăm la masa verde. Destinul acum ne dă înapoi, iar Bărbălău e de-a dreptul de neoprit.

    Poker al lui Bărbălău, primul gol pentru Croitoru
    Reușește un poker și scorul deja ajunge la 7-0. Ceva se rupe apoi. Schimbările, relaxarea, lipsa concentrării, unele erori. Galaxia marchează gol după gol. 7-1, 7-2, 7-3
 8-3, 8-4! La fel cum a fost cu Asalt! Dar nu e gata, nebunia continuă pe final! 8-5
 9-5! Uau! Galaxia câștigă repriza a doua cu 5-4! Nu e o scuză nici măcar dacă amintim că la 7-0 a intrat în poartă Alex Velica, jucător de 16 ani. Un portar de perspectivă, fără vină la vreunul din goluri! Rapid nu mai primise de decenii atâtea goluri în Giulești! Nu e OK că am luat cinci goluri
 Dar ce mai contează. Suntem iar pe primul loc, iar jucătorii de la Galaxia sărbătoresc alături de cei de la Rapid și de suporteri această minunată zi. Rapid în direct, pentru 60.000 de oameni! În nocturnă, chiar și în liga a cincea. Cu Bărbălău marcând un poker și cu Mitea, Petre, Ioniță, Croitoru și Haidar câte un gol. Penultimul chiar primul pentru Rapid, cu o execuție frumoasă. Un meci pe cinste, care nu a putut fi stricat nici de ploaia grea care a căzut la pauză. Și care nu a alungat vreun suporter din tribune, chiar dacă apa i-a făcut fleașcă.

    Link: http://1923.ro/2017/03/istorie-direct-rapid-facut-show/
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1736
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De la inceput asta e echipa suporterului rapidist adevarat, nu de azi, ci de cand s-a infiintat, de acu mai bine de juma de an.
    Niciodata n-a fost vorba de alta echipa
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Rapidul e in moarte clinica cum ti-am zis pana se stabileste unde vine palmaresul.
    Pana atunci avem un Rapid mai mic in Liga a 5-a, AFC constituita din tineretul fostului Rapid.
    Esti tare nehotarat. Acum doua luni, Afc-ul era doar echipa de tineret a rapidului si urma sa tii cu echipa la care ajungea palmaresul, inca luai in calcul si posibilitatea celorlalte echipe. Acum Afc-ul este echipa rapidistilor advarati, fara doar si poate, unica, absoluta, suprema, una singura si nu poate fi vorba de alta.

    A crescut inima in tine cand ai vazut cate goluri marcheaza astia. Ti-am spus, conteaza doar rezultatele. Ai ales-o pe aia de pe primul loc.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  15. #1737
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai da, dar nu e vorba de alta echipa, niciodata n-a fost.
    N-am ales-o p-aia de pe primul loc daca mereu a fost vorba doar de asta!
    Nici nu stiu cine e pe 2? Echipa burtosilor de 40 de ani? Cum plm s-o aleg pe aia?
    Normal ca mergi cu tineretul Rapidului original, e la mintea prostului.
    Si-n plus, dupa cum vezi asta e aia de joaca pe Giulesti, ca e cel mai aproape de Rapidul adevarat, cum ziceam.
    N-am cum tine cu o straina de Giulesti. Da, echipa e pe locu 1 in Liga a 5-a, sunt cautator de trofee, clar!
    Abia astept sa luam campionatul in Liga a 5-a, niciodata nu l-am mai luat. Steaua sau Dinamo nu se pot mandri cu un asemenea trofeu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1738
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mananci kakat. Atat AFC Rapid cat si CFR Bucuresti joaca in Giulesti.
    Nici macar atata lucru nu stii.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-juca-16220577

    Alte formații care au cheltuit foarte mult – comparativ cu media – au fost, în turul sezonului, AFC Rapid și CFR București, cele două succesoare ale Rapidului intrat în faliment. Pentru o jumătate de sezon în Liga 5, fiecare a cheltuit aproximativ 70.000 de lei (circa 15.500 de euro), această sumă fiind atât de mare deoarece chiria percepută de CS Rapid pentru fiecare meci jucat pe Giulești este de 2.000 de lei.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #1739
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai CFR Bucuresti nu e Rapid, esti tampit?
    Bine ca n-ai zis ca si tu si Duba jucati pe Giulesti dar de ce nu tin cu voi chiar daca sunteti stelisti! Tu gandesti kkt, mult mai rau!
    Urmeaza sa-mi spui ca Rapid a luat Liga Campionilor la handbal feminin pentru ca CSM-ul a jucat in sala Giulesti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1740
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai CFR Bucuresti nu e Rapid, esti tampit?
    Nu e (inca), dar a fost (prin '40).
    Te inteleg, si mie mi-ar fi rusine cu o asa echipa


    apropo:
    nu e Rapid, nu e Rapid, hey-hey

  19. #1741
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Razi tu razi ochi de sticla, dar AFC-ul e mai Rapid decat FCSB-ul Steaua, macar e lasat sa-si foloseasca numele, ca doar atata si are!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1742
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    CFR Bucuresti este una dintre echipele are pretinde palmaresul. Nu conteaza daca-ti place tie sau nu. Putea sa o cheme si Locomotiva. Sa nu-ti fie rusine de istoria voastra, toate sunt nume pe care Rapidul tau le-a avut de-a lungul istoriei sale.

    AFC si defuncta Rapid au existat ambele in acelasi timp. Cum sa fie aia echipa mare a Rapidului cand ea exista dinainte sa se desfiinteze adevarata echipa a Rapidului? Manoliu a preluat AFC de la Copos in toamna anului trecut.

    Si de ce nu ar avea Clubul Aristocratic dreptul de a cere palmaresul? Manoliu a lucrat cot la cot cu Valerii pentru distrugerea Rapidului. Eu vreau sa-i multumesc, dar nu te inteleg pe tine de ce te arunci in genunchi sa-i pupi talpile. Mai natural ar fi pentru voi sa sustineti Clubul Aristocratic.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #1743
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu sustin pe tinerii care joaca gratis cu ambitie si daruire si care poarta numele de Rapid atat in suflet cat si pe teren.
    Nu exista echipa adevarata in acest moment, asta e singura care se apropie cat de cat de valorile rapidismului adevarat.
    Oricum sunt constient ca nu e Rapidul, e un fel de mikidutza satelit de mana a 2-a, dar e cel mai adevarat Rapid care exista deocamdata.
    Si pana la invierea Rapidului adevarat, ca tot suntem de Paste, cu el tinem.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •