Page 6 of 89 FirstFirst ... 456781656 ... LastLast
Results 106 to 126 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #106
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    la Levante vrea Coman sa traga cu Real si Barcelona nu cu Mioveni si Buzau
    merita Coman sa plece in Primera Division
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  2. #107
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pai merita, dar parca nu e cea mai buna solutie sa se duca la Levante.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #108
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Bai lasa prostiile, zi mai bine ce se mai aude cu tyler....s-a transferat deja?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #109
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    NU stiu ce e cu el, a disparut ca si Buga.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #110
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Un suporter rapidist nu se transfera NICIODATA la alta echipa ...probabil e undeva unde n-are internet

  6. #111
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    merita Coman sa plece in Primera Division
    sau la Steaua
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  7. #112
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Gloria cere Rapidului 1 milion de euro pe Albuț

    Vizat de Rapid pentru a fi înlocuitorul lui Dani Coman, portarul Călin Albuț are șanse minime să plece. "Nici vorbă să plece. Au fost niște tatonări mai vechi, dar nimic recent. Oricum, trebuie să primit o ofertă de nerefuzat pentru Albuț ca să-l putem ceda la Rapid. Ce înseamna asta? O rețetă financiară de peste un milion de euro ca să-l putem ceda", a spus Ioan Horoba, directorul sportiv al Gloriei.

    "Rapid mă vrea!"

    Claudiu Răducanu spune că azi ar putea accepta propunerea giuleștenilor. După ce a încheiat conturile cu ciprioții de la Nea Salamina, Claudiu Răducanu e aproape să ajungă în Giulești. Atacantul recunoaște că ar fi tentat să îmbrace tricoul alb-vișiniu, chiar dacă a jucat în trecut la Steaua, o rivală a Rapidului. "În Ghencea nu e ca în altă parte, acolo se uită repede ce ai făcut bun", explică Răducanu.

    - Claudiu, unde vei juca în sezonul următor?

    - Am o ofertă de la Rapid și una din Arabia Saudită, iar Sică Pușcoci mi-a transmis că s-a interesat de mine și Unirea Urziceni. Aș vrea să joc la Rapid și cred că azi o să mă hotărăsc ce voi face în continuare. Domnul Sichitiu a vorbit cu impresarii mei și le-a transmis oferta.

    - Au fost la un moment dat discuții legate de un transfer al tău la Craiova. Mai sînt de actualitate?
    - Acum un an și jumătate mi-a propus Mititelu să vin la Universitatea, dar am ales Vasluiul. D-aia mă și înjură întruna de atunci. Oricum, am făcut bine, că Mititelu e doar un borfaș.

    - De ce spui asta?
    - Păi, de Njock zice că are 350.000 de euro pe an. L-am sunat și eu pe camerunez, am vorbit cu el și a rîs cînd l-am întrebat dacă ia atîția bani. Iar Ciucă și Bornescu, cei mai buni prieteni ai mei de la Știința, mi-au zis și ei ce condiții sînt acolo și ce bani se dau și mi s-a zbîrlit pielea cînd am auzit! Mie mi-a zis Mititelu că am cîștigat deja bani suficienți, așa că să vin cu sufletul la Craiova. Deci să joc de pomană! Și am mai aflat că a mințit și la transferul lui Wobay.

    - La ce te referi?
    - Eu am jucat la Nea Salamina, de unde l-au adus ei pe Wobay. Ana Maria Prodan, impresarul meu, s-a interesat acolo și i-au zis ciprioții că Wobay a costat 210.000 de dolari. Iar Mititelu s-a lăudat că a plătit 450.000 pentru el, că a fost cel mai mare transfer din istoria clubului!
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #113
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Claudiu Raducanu asta e cumva "bloc-notes"? Nu mai stiu exact...

  9. #114
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    NU stiu ce e cu el, a disparut ca si Buga.
    Cred ca-i prin tari straine si si-a pierdut pasaportul prin iarba
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #115
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Coman pleaca de la Rapid
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  11. #116
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E mai grea pierderea lui Tyler
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  12. #117
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Eu nu as fi asa sigur ca pleaca...
    Mai Bumbescule, tu nu ai inteles ca Rapidul nu pierde niciodata un suporter....poate pierde orice, jucatori, meciuri, campionate, dar nu suporteri

  13. #118
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ho, ca momentan n-au plecat nici Coman, nici Tyler.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #119
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Ar fi o mare pierdere daca ar pleca Coman. Echipa va avea de pierdut nu doar pe teren, ci si in vestiar. Dar, din declaratiile pe care le-am citit si le-am vazut, am simtit ca, din pacate, ar cam vrea sa plece. Sper, totusi, sa nu uite ce a promis, ca daca va ramane la Rapid o va face doar pt. suporteri.

  15. #120
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Eu nu as fi asa sigur ca pleaca...
    Mai Bumbescule, tu nu ai inteles ca Rapidul nu pierde niciodata un suporter....poate pierde orice, jucatori, meciuri, campionate, dar nu suporteri
    Va mai fura alcoolul din cand in cand cate unul(destul de des), in rest sunteti nemuritori
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #121
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Gloria cere Rapidului 1 milion de euro pe Albuț
    cam ieftin
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  17. #122
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Asta-i culmea. Cum adica ieftin?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  18. #123
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Surpriza "Sisi"

    Brazilianul Cesinha a fost unul dintre cei mai buni de pe teren contra lui Sion. Primul meci tare pentru străinii Rapidului. Doar Cesinha și Bozovici au început ca titulari, iar Boya și Tamandare au intrat pe final. Cesinha a fost cel mai bun dintre stranierii giuleștenilor. A jucat atacant dreapta și rareori a fost nevoie ca Bergodi să intervină să-l corecteze, ba chiar italianul l-a lăudat în cîteva rînduri. "Superbă pasă!" sau "Hai, Sisi, caută-l pe Mazilu!", au fost reacțiile italianului.

    Singura problemă vizibilă în jocul sud-americanului: deficiențele de comunicare. Se înțelege destul de greu cu colegii, asta și pentru că a fost transferat recent și încă nu e familiarizat cu coechipierii. Edificator e faptul că nici nu-i știe încă pe toți după nume.

    Muntenegreanul Vladimir Bozovici a fost păstrat de Bergodi pe teren pînă la final pe partea stîngă a apărării. A arătat disponibilitate la efort, tehnică bună, dar a greșit în cîteva rînduri, fiind prins avansat de atacurile elvețienilor. La o astfel de fază s-a creat cea mai mare ocazie din prima repriză, salvată greu de Coman, în situație de unu la unu cu un adversar. Bergodi a sesizat apetitul ofensiv al lui Bozovici și l-a atenționat de cîteva ori: "Bozo, joci fundaș!".

    Boya și Tamandare au evoluat destul de puțin. Primul a impresionat prin forță, dar pare mai puțin mobil, iar brazilianul a fost menajat pentru că l-au bătut ghetele și chiar a fost scos din antrenament din această cauză cu o seară înainte.

    "Cesinha e un fotbalist de calitate și timpul va rezolva și deficiențele de acomodare pe care le are acum la Rapid"
    Cristiano Bergodi
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  19. #124
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Paszkany: "Suntem pregatiti sa ne batem cu Steaua si cu Dinamo"


    Unde e Rapidul ? :ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  20. #125
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bine ca sunteti voi campioni la declaratii...

  21. #126
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    poate cei de la CFR
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •