Page 14 of 89 FirstFirst ... 412131415162464 ... LastLast
Results 274 to 294 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #274
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Pancone" se pregateste de nunta!
    Atacantul rapidist, Daniel Pancu, a decis să facă un pas important în viață și se va căsători cu aleasa inimii lui, Mihaela Stanciu.

    După ce au fost despărțiți mai bine de șase luni, mai exact din vara anului trecut, cei doi s-au reîmpăcat de curând, de această dată cu gânduri de însurătoare. “Porumbeii” s-au cunoscut prin intermediul fotbalistului Nae Stanciu, fratele Mihaelei, pe vremea când Pancu abia se transferase de la Poli Iași la Rapid. Relația lor a evoluat foarte repede, mărturie stând faptul că atacantul s-a mutat din hotelul lui George Copos în casa Mihaelei la scurt timp de atunci. Vreme de zece ani au trăit în concubinaj, iar viitoarea doamnă Pancu l-a urmat pe jucător atât în Italia, la Cesena, cât și în Turcia, unde a evoluat pentru Beșiktaș. Ca în orice relație, cei doi au împărțit și bune și rele, iar despărțirea din vară s-a produs în vacanța din insulele Maldive, atunci când Mihaela a aflat de existența unei alte femei în viața fotbalistului. “Au fost discuții pe care orice familie le are, dar consider că suntem doi oameni maturi și responsabili. Au fost și multe confuzii, de genul că pleca în cantonament și reieșea că ne-am despărțit. Sigur că ne vom oficializa relația în curând”, a spus Mihaela, citată de Click!.

    De la revenirea atacantului în țară, cei doi locuiesc într-o vilă din Pipera, împreună cu fiul lor, Nicolas, în vârstă de trei ani.
    http://www.antena3.ro/sport/Cu-Pancu...24977_ext.html
    Le uram casa de piatra tinerilor insuratei si la cat mai multe goluri... pardon...copii

  2. #275
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Rapidul cere 3,5 milioane pe Marius Constantin!
    Oferta pe care rusii au de gând sa o inainteze Rapidului ar trebui sa fie una foarte consistenta pentru a avea succes. Fundasul de 23 de ani este pretuit de giulesteni la 3,5 milioane de euro, iar George Copos pare sa nu fie dispus sa-l lase sa plece pe aparator pentru o suma mai mica.
    http://prosport.ro/articole/rapidul-...nstantin/75490

  3. #276
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Cu banii astia am putea lua un fundas ca lumea.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #277
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Rednic: "Buga pleaca fiindca l-am adus pe Pancu!"
    Antrenorul echipei Rapid, Mircea Rednic, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, că jucătorul Mugurel Buga nu mai intră în vederile sale pentru partea a doua a campionatului din cauza faptului că acum îl are în lot pe Daniel Pancu.

    "Nu am avut niciun incident cu Buga. Am discutat cu el și i-am spus că nu mai intră în vederile mele pentru retur. Am renunțat la Buga pentru că a venit Pancu. Am acum patru atacanți în lot, iar ca mijlocași ofensivi îi am pe Pancu și Grigorie. În plus, mai vine și un alt atacant. Eu sunt un antrenor profesionist și n-am gândit cu sufletul. Nu vreau să îl încurc pentru că Buga este un jucător important. El trebuie să joace, nu să stea pe bară la Rapid", a spus Rednic, care a refuzat să precizeze numele atacantului care urmează să fie transferat la Rapid.

    Întrebat dacă nu se teme că decizia de a renunța la Mugurel Buga îi va aduce din nou critici din partea suporterilor, Mircea Rednic a răspuns scurt: "Nu mă interesează, eu răspund de rezultate".

    "Eu l-am adus pe Pancu, nu suporterii"

    Tehnicianul a continuat prin a afirma ca nu suporterii au fost cei care l-au adus pe Pancu in Giulesti

    "S-a tot spus că Pancu s-a întors la Rapid datorită suporterilor. Ei bine nu este așa. Suporterii nu au avut nicio contribuție la transferul lui Pancu. Eu m-am interesat, am vorbit cu el și cu impresarul lui cu zece zile înainte ca Pancu să aiba acea întâlnire cu liderii galeriei", a afirmat Rednic.

    Tehnicianul a explicat că a durat zece zile de la discuția lor până la semnarea contractului cu Pancu pentru că jucătorul nu era convins sută la sută să accepte condițiile financiare oferite de club. "Trebuie să se știe că Pancu a venit cu sufletul la Rapid. Numai și numai cu sufletul. Pentru că el are un contract foarte mic raportat la valoarea lui. Iar transferul lui s-a rezolvat în momentul în care Pancu a acceptat contractul oferit de Rapid", a menționat Rednic.

    Mijlocașul Daniel Pancu, ofertat și de conducerea clubului Steaua, a semnat, pe 22 ianuarie, un contract cu gruparea giuleșteană pe șase luni cu opțiune de prelungire pe încă un an. În seara precedentă, un grup de fani conduși de președintele Ligii Suporterilor Rapidiști, Gheorghe Răducan, s-a întâlnit cu Pancu pentru a-l convinge să nu semneze cu FC Steaua. Ulterior, suporterii au anunțat că ei l-au convins pe Pancu să revină la Rapid.
    http://prosport.ro/articole/buga-ple...pe-pancu/76111
    Ce parere aveti despre decizia lui Rednic? Vi se pare corect sa-l dea afara pe Buga? Antrenorul poate da afara un jucator aflat sub contract cand are el chef?

  5. #278
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare corect sa fie pusi pe lista de transferuri jucatorii care nu mai fac nimic pe teren. Buga era unul dintre ei.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #279
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Fanii au decis: Cesinha, nu Griffiths

    Mircea Rednic are două variante pentru postul de mijlocaș stînga: Cesar Cesinha și Ryan Griffiths. Favoritul fanilor a fost desemnat brazilianul, despre care spun că nu trebuie să lipsească din primul 11". Într-un sondaj inițiat de rapidiști.ro, 1972 ( 86.61 %) de ultrași l-au indicat pe Cesinha cel mai potrivit pentru postul de mijlocaș stînga, în vreme ce doar 305 dintre cei care au votat, adică ( 13.39 %) cred că Griffiths merită locul de pe partea stîngă a liniei mediene.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #280
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Rednic: "Nu sunt ingrijorat, dar nu mai fac amicale cu bulgarii"

    Tehnicianul Rapidului, Mircea Rednic, a declarat, dupa infrangerea suferita in fata celor de la Lokomotiv Sofia, ca nu este ingrijorat, dar ca va renunta la meciurile amicale in compania bulgarilor deoarece acestia joaca prea dur.

    "Nu e vorba de noroc, e mai bine sa pierdem in amicale si sa castigam in alea oficiale. Nu ma ingrijoreaza rezultatele, pentru ca nu ma intereseaza. Am facut multe schimbari, voiam sa las unii jucatori mai mult, dar mi-a fost frica pentru ca joaca asa dur, desi am discutat inaintea meciului. Am patru jucatori usor accidentati. Voi renunta la meciurile amicale cu bulgarii. Dominam jocul, avem ocazii, dar suferim in defensiva. Abia astept sa inceapa campionatul, m-am saturat de cantonamente", a spus Rednic la Special.

    Directorul tehnic al giulestenilor, Nicolae Manea, nu este nici el ingrijorat de pasul gresit facut de Rapid in meciul cu bulgarii. "E un joc de pregatire, de antrenament, inca se mai cauta formula ideala de echipa. E bine ca jocul a avut un ritm bun. Baietii cred ca sunt pregatiti, nu are prea mare importanta acest rezultat. Importantele sunt cele din campionat. Suporterii nu au de ce sa fie ingrijorati, imi aduc aminte ca acum cativa ani in pregatiri am castigat tot si in campionat nu", a afirmat Manea.

    Nicolae Manea este de acord cu Mircea Rednic, privind amicalele cu bulgarii. "Ei iau jocul foarte tare, atata stiu, atata fac", a spus Manea.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #281
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Rapid l-a ofertat pe Tibi Balan

    Surse din anturajul clubului giulestean sustin ca Rapid a inaintat o oferta pentru mijlocasul Tibi Balan, pe care il doreste sub forma de imprumut cu optiune de cumparare.

    Fotbalistul de la Sportul si-a dat deja acordul pentru un transfer la Rapid, iar giulestenii asteapta acum raspunsul lui Vasile Siman, care se pare insa ca nu este de acord cu un imprumut, ci mai degraba cu o cedare definitiva.

    Tiberiu Balan evolueaza la Sportul Studentesc din 2001 si in fiecare perioada de transfer a fost blocat de catre Vasile Siman. In aceasta iarna de serviciile mijlocasului in varsta de 27 de ani s-a mai aratat interesata si Universitatea Cluj.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  9. #282
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nuuuuuuuuuu....
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #283
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Marți se pun în vînzare biletele și abonamentele pentru partea a doua a campionatului .
    Conducerea rapidistă a stabilit prețul tichetelor și al abonamentelor pentru meciurile care se vor disputa pe Giulești, în partea secundă a actualului sezon :

    Prețul unui bilet:
    Peluza II - 10 RON
    Tribuna II - 15 RON
    Tribuna I - 30 RON

    Prețul unui abonament:
    Peluza II - 35 RON
    Tribuna II - 70 RON
    Tribuna I - 100 RON

    Abonamentele și tichtele pentru meciul cu U Cluj, sîmbătă, 23 februarie, vor fi puse în vânzare marți dimineață la casele de bilete ale stadionului Giulești.

    Tribuna 0 va fi transformată în întregime în sector rezervat oficialilor și vor avea acces doar invitații clubului.

    rapidisti.ro

  11. #284
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post

    Tribuna 0 va fi transformată în întregime în sector rezervat oficialilor și vor avea acces doar invitații clubului.
    Sper ca retardatii aia care ii scuipa pe oaspeti si arunca cu diverse chestii sa nu se numere printre invitati, desi am un feeling...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #285
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Surse din anturajul clubului giulestean sustin ca Rapid a inaintat o oferta pentru mijlocasul Tibi Balan, pe care il doreste sub forma de imprumut cu optiune de cumparare.
    Vine sau nu vine?

  13. #286
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    A refuzat Siman, e greu sa negociezi cu asta.

  14. #287
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Rapid ar putea începe returul cu șase atacanți în lot

    După ce au obținut doar două victorii în cele 8 meciuri de pregătire din Portugalia și Cipru, rapidiștii au hotărât să mai aducă întăriri pe ultima sută de metri.

    Cu 5 zile înainte de reluarea campionatului, giuleștenii vor încerca să legitimeze cel de-al șaselea atacant din lot, ghanezul Ibrahim Salou, de la FC Bruges, dorit de mai multă vreme de antrenorul Mircea Rednic. Vârful de 1 metru 93 va trebui să lupte serios pentru un post de titular cu celălalt jucător de culoare din Giulești, Pierre Boya, care a impresionat în meciurile de pregătire.

    "Eu știu că Rednic e în discuții foarte avansate cu el, să sperăm că se va și realiza. Este ca primă opțiune pentru Rednic", a declarat Grigore Sichitiu.

    Concurența va fi la fel de aprigă și pe postul de portar. Jucătorul lui Genk, Logan Bailly, este foarte aproape de a semna și el cu echipa din Grant.

    "Suntem în discuții cu mai mulți portari. Astăzi sau mâine trebuie să clarificăm. Concurența duce la performanță, nu trebuie să se supere nimeni", a mai spus Sichitiu.
    http://realitatea.net/146596_Rapid-a...al-intern.html

  15. #288
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Incep sa cred ca d-aia nu e in stare sa faca o echipa competitiva, cam toate transferurile dorite de el au iz de comision.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #289
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Rapid s-a înțeles cu FC Brugges, pentru transferul atacantului Ibrahim Salou
    Rapid a ajuns la un acord cu echipa belgiană FC Brugges, pentru transferul atacantului Ibrahim Salou, în schimbul sumei de 150.000 de euro. Atacantul de 29 de ani a evoluat de 17 ori pentru formația belgiană, în 2007, fără să marcheze însă vreun gol.

    Salou este așteptat mâine la București, iar la Rapid va avea un salariu de 18.000 de euro pe lună.

    Tot mâine va sosi și egipteanul Ahmed Abou Moslem, care a fost împrumutat de Rapid de la Strasbourg până în vară. Moslem evoluează fundaș stânga, a jucat pentru naționala Egiptului, dar nu a fost prezent la Cupa Africii pe Națiuni.
    Sursa: Realitatea TV

  17. #290
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    A picat transferul lui Salou ,dar se pare ca sunt totusi in tratative cu portughezul Joao Paulo !

  18. #291
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Noi suntem tot timpul in tratative, cert e ca am facut cea mai proasta campanie posibila pana acum.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #292
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    O veste buna pentru Rapid.. dupa ce s-au despartit pe rand de Maldarasanu, Buga si Burdujan, se pare ca urmatorul vizat va fi Maftei.

    In sfarsit scapam de un fundas care ne-a mancat atatea meciuri.. Sper sa fie adevarata stirea
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  20. #293
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Problematic, trebuiau sa se gandeasca din perioada de pregatire la asta. Intr-un fel vreau sa scapam de el, dar daca joaca altul la fel nu facem nicio afacere.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #294
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Copos analizeaza: "Un rezultat foarte prost si unul groaznic"

    Patronul Rapidului, George Copos, a declarat joi, agentiei NewsIn, ca echipa sa este obligata sa castige contra Otelului Galati, in etapa a 21-a a Ligii I, dupa ce in primele doua meciuri din acest an a fost invinsa de Universitatea Cluj si Unirea Urziceni.

    "Ce putem face? Sper ca am suferit doua accidente, dar va spun sincer, pana acum am inregistrat un rezultat foarte prost si unul groaznic. Am discutat cu jucatorii, cu conducerea tehnica si cu cea administrativa pana la ora trei si jumatate. Le-am ascultat nemultumirile jucatorilor si conducatorilor si sper ca la Galati va fi altfel. In plus, sper ca nu se va mai repeta intamplarea de la Constanta, cand nimeni nu a vrut sa preia banderola de capitan", a declarat George Copos.

    Patronul rapidist a recunoscut ca Unirea Urziceni a meritat sa se califice in semifinalele cupei Romaniei: "Unirea Urziceni a demonstrat ca este mai buna, ca merita sa se califice. Este clar, Rapid a jucat prost, de fapt, foarte prost".

    Detinatoarea Cupei Romaniei, Rapid Bucuresti, a fost eliminata miercuri in sferturi, dupa ce a fost invinsa cu scorul de 1-0 de Unirea Urziceni, intr-un meci desfasurat la Constanta. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bogdan Mara in minutul 71.

    In ciuda faptului ca isi doreste ca echipa sa sa treaca peste cele doua infrangeri din acest an, finantatorul giulestean a recunoscut ca jucatorii sunt blocati psihic: "Asta e adevarul. Nu stiu cum vom iesi din aceasta criza. Nu pot sa-mi explic cum formatia care a jucat cel mai bun fotbal in tur, acum evolueaza lamentabil. Nu stiu ce s-a intamplat in iarna. In acest moment nu sunt solutii sa iesim din criza".

    Intrebat daca Mircea Rednic va fi inlaturat de la Rapid in cazul in care giulestenii vor rata si ultimul obiectiv al sezonului, clasarea pe unul din primele doua locuri ale campionatului, Copos a raspuns: "Este exclus ca Mircea Rednic sa fie debarcat. La Rapid o sa vina vara, dar nu va fi furtuna".

    Omul de afaceri nu a dorit sa spuna daca Burdujan si Buga vor fi rechemati in lotul primei echipe: "Asta nu depinde de mine. Mircea Rednic decide daca ii va mai folosi pe cei doi".

    George Copos a mai spus ca nu s-a decis daca jucatorii vor fi amendati dupa prestatiile din acest an: "Nu m-am gandit la amenzi. Totul depinde de ei. Oricum, este clar, la Galati suntem condamnati sa castigam".

    Partida Otelul Galati-Rapid, din etapa a 21-a a Ligii I, se va disputa duminica, de la ora 15:30, si va fi transmisa de National TV.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •