Page 4 of 89 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #64
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    cred ca e mai bine Bergodi pt voi decat Boloni ....Boloni a mai fost...sa vazut cam ce a facut atunci... e cam "fitzos" el cand vine in Romania...

  2. #65
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    275
    Reputatie
    0
    Bergodi e antrenor bun si cred ca va face treaba la Rapid! eu cred ca va face treaba mai buna decat Boloni!Desi echipele conduse de el nu au nu stiu ce joc spectalulos (si national si CFR) dar au rezultate!!!

  3. #66
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RAIKKONEN View Post
    Bergodi e antrenor bun si cred ca va face treaba la Rapid! eu cred ca va face treaba mai buna decat Boloni!Desi echipele conduse de el nu au nu stiu ce joc spectalulos (si national si CFR) dar au rezultate!!!
    sunt complet de acord cu tine. si eu sper ca intr-un final sa vina Bergodi.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #67
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Bergodi este noul antrenor al Rapidului!
    Noul antrenor al Rapidului, Cristiano Bergodi, a declarat: „Vom face lucruri mari la Rapid. Se vor shimba multe lucruri în bine.”


    rapidisti.ro

  5. #68
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    E bine ca nu am mai lalait-o, alergand dupa 100 de iepuri. Ii urez succes, am incredere in el.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #69
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Bergodi nu se teme de Copos

    Noul antrenor al Rapidului, Cristiano Bergodi, nu se teme de presiunea pe care George Copos o pune mereu pe echipa si crede ca daca vor exista conflicte acestea se vor rezolva fara mari batai de cap.

    Lui Cristiano Bergodi nu ii este frica de presiunea pe care George Copos iubeste sa o puna de fiecare data pe echipa si spune ca in cazul in care vor aparea conflicte se vor rezolva imediat. In plus, Bergodi a marturisit si cum l-a convins principalul actionar al Rapidului sa semneze: cu vorbe frumoase.

    "Se pot naste in timpul sezonului situatii conflictuale, dar suntem persoane echilibrate. Am ramas impresionat ca George Copos a vorbit frumos despre mine chiar daca negocia si cu Boloni", a declarat noul antrenor al Rapidului pentru TVR 1.

    Cristiano Bergodi a marturisit ca va folosi acelasi sistem de joc ca si Razvan Lucescu, 4-3-3, dar asta la alegerea lui, nu a lui Copos.

    "Nu a spus Copos sa jucam cu un anumit sistem, i-am propus eu sa jucam 4-3-3. Au venit Boya si Bozovic si mai avem nevoie si de altii", a mentionat italianul.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #70
    junior steck68's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Brescia (Italia)
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    CIAO LUCESCU...

    Forza Steaua: sora lui Milan!
    [B][COLOR="DarkRed"]MILAN & BRESCIA=ETERNO GEMELLAGGIO!!![/COLOR][/B]

  8. #71
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Raus mit zdreaua kinder !

  9. #72
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Viorel Moldovan este noul director sportiv al Rapidului

    Presedintele executiv al Rapidului, Constantin Zotta, a declarat luni ca fostul international roman, Viorel Moldovan, va ocupa functia de director sportiv al clubului giulestean.

    “Moldovan a acceptat functia de director sportiv la Rapid. El va fi director sportiv si se va ocupa de toate transferurile Rapidului de acum inainte. Va urmari jucatori si ii va propune conducerii. Va colabora cu Grigore Sichitiu”, a declarat Zotta.

    Viorel Moldovan, in varsta de 35 de ani, s-a retras din cariera de fotbalist la finalul sezonului trecut, vehiculandu-se ca este foarte aproape de a deveni noul antrenor secund al lui Bergodi. Cum italianul a decis sa il pastreze doar pe Rada ca secund, conducerea clubului a decis sa ii gaseasca o alta intrebuintare celui poreclit “Moldogol”.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  10. #73
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #74
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by steck68 View Post
    CIAO LUCESCU...

    Forza Steaua: sora lui Milan!
    Milan - masculin , steaua- feminin

    pe unde va prinde vi-o trage milanul ! Cu 4-0 parca a fost ultima isprava nu ?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  12. #75
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    4-3-3 : tactica ofensiva
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  13. #76
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Pleaca Ganea , vine Grigorie + Mansour ( e superoferta : 2 la pret de 1 )
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  14. #77
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    E bine ca scapam de batranei. Malda+Perja si-au facut si ei din plin datoria fata de club dar ar fi cazul sa plece..

  15. #78
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Nu cred ca vine nici un Mansour, doar Grigorie...
    Care credeti ca sunt cei 3 jucatori ceruti de Bergodi?

  16. #79
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat de buna este mutarea cu Grigorie :|

  17. #80
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Sper sa fie buna.. Insa am auzit o mutare care sigur ar fi buna : se intoarce Pancu !
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #81
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    mansour ar fi ideal!dar nu vine
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  19. #82
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Bergodi i-a cerut, Copos i-a adus

    Rapid și-a completat ofensiva cu Cesinha și Davide, ambii de la Braga. Prețul: 1,3 milioane de euro.

    Presați de timp, rapidiștii aleargă să-și contureze lotul pentru sezonul următor. Viorel Moldovan a plecat joi dimineață în Portugalia și s-a înțeles ieri cu conducerea lui Sporting Braga pentru transferul în Giulești al jucătorilor Cesinha (27 de ani) și Davide (24). Seara tîrziu, au semnat și fotbaliștii.

    Primul e brazilian și evoluează pe partea stîngă a atacului, în timp ce portughezul Davide joacă mijlocaș sau atacant dreapta. "Vom plăti 1,3 milioane de euro pentru cei doi fotbaliști", a spus George Copos. Rapid l-a transferat definitiv doar pe Cesinha, Davide fiind împrumutat pe un sezon, cu opțiune de cumpărare din partea giuleștenilor.

    Oficialii din Grant se grăbesc să completeze lotul înainte de plecarea în cantonamentul din Elveția, condiția pusă de Cristiano Bergodi în momentul în care a acceptat să preia echipa. "Cesinha și Davide sînt fotbaliști cu experiență, pe care i-a vrut domnul Bergodi. Vom continua să ne întărim, transferurile Rapidului nu se opresc aici!", a anunțat directorul tehnic Grigore Sichitiu.
    Renzo Rossi, asistentul lui Cristiano Bergodi, a confirmat transferurile: "Ne bucură foarte mult că au venit Davide și Cesinha, pentru că noi i-am cerut. Dar misiunea lui Viorel Moldovan în Portugalia nu s-a încheiat, lotul mai trebuie întărit!". Cei doi fotbaliști vor ajunge în București săptămîna viitoare.

    I-a vrut și Steaua
    Cesinha și Davide au fost propuși Stelei de către impresarul Marcel Popescu. Cei din Ghencea au refuzat inițial, pentru ca ieri să aibă loc o nouă rundă de discuții. Președintele lui Braga chiar era dispus să vină în București să trateze cu roș-albaștrii transferurile atacanților în Ghencea, dar Rapid s-a mișcat mai repede.

    http://i0.data.gsp.ro/8B929AE1853F03...123/noname.jpg
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  20. #83
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    De pe forumul scbraga:
    They are both wingers. Cesinha has great skills but is a little inconstant. Davide also has great skills and is fast but he didn't played too much here, but both are pretty decent players.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #84
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Rapid a transferat un polonez

    Internationalul polonez Piotr Giza va semna duminica un contract cu Rapid, informeaza site-ul oficial al clubului giulestean.

    “Ne bucuram ca am putut aduce un jucator international, care va trebui sa acopere unul dintre posturile deficitare la noi. Antrenorul nostru a cerut un jucator in acea pozitie si suntem convinsi ca Giza va corespunde cerintelor lui Cristiano Bergodi. Jucatorul este deja la Bucuresti, probabil ca maine vom semna si actele”, a declarat pentru site-ul oficial al clubului, directorul general Constantin Zotta.

    Nascut pe 28 februarie 1980, Giza (1,79 m si 76 kg) este mijlocas dreapta si provine de la echipa de prima liga polona, KS Cracovia Krakow, care a incheiat campionatul trecut pe locul patru. In prima liga a acumulat 79 de meciuri si a marcat 16 goluri, iar in cariera sa a mai jucat la Kabel Cracovia, Wisla Cracovia, Šwit Krzeszowice, iar din 2002 s-a transferat la KS Cracovia.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •