Page 11 of 89 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #211
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    iar batem in Grant

    ii cumpara gigi becali pe rednic si pe copos

    Vedeti ca anul trecut intalnirile cu Rednic n-au fost prea placute.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #212
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Marius Constantin: "Domnul Zotta mai intai sa se uite in calendar si sa ne vireze restantele financiare. Si abia apoi sa critice oamenii care chiar fac ceva pentru acest club!"

    * Publicat de: mariusconstantin.ro



    Care crezi ca a fost cauza pierderii partidei cu Nurnberg? Teoretic vorbind, ca ati reusit un egal.
    Nu stiu sigur... Unii spun ca ghinionul altii ca nu am fost destul de concentrati... Eu zic ca au venit foarte bine organizati, cu fruntea jos, cu un portar in mare forma si au plecat cu calificarea!

    Domnul Bergodi a spus ca se va decide dupa acest meci daca va ramane sau nu la Rapid. Sa fie aceasta cauza plecarii?
    Nu cred. De fapt indraznesc sa spun ca sigur nu este aceasta cauza.

    In presa au aparut stiri despre demisia acestuia dupa meciul cu Farul. Voi stiati dinainte?
    Se stia. Ne-a anuntat ca pleaca dinaintea meciului. A venit la noi si ne-a spus ca nu vom mai contina impreuna dar ca oricum nu noi suntem vinovati pentru demisionarea sa. Apoi noi, cu telefoane multe si rugaminti, am reusit sa-l intoarcem. Toti cei din vestiar ne doream sa continuam impreuna ceea ce am inceput. Avem o relatie excelenta cu domnul Bergodi si suntem un grup unit. Sau cel putin eram.

    O relatie excelenta, un grup unit si totusi, in presa, mai exact in gazeta sporturilor, s-a scris ca voi ati fi fost cei care ati vrut sa va dispensati de antrenor, urmand exemplul stelistilor.
    Am citit si eu si este o mare tampenie. Cine a scris acele lucruri este un idiot prost informat. A reusit sa-mi strice ziua... Sunt declaratii total false care ne aduc intr-o situatie delicata. Se stia foarte bine ca noi, jucatorii, suntem cei care l-au convins sa nu plece, ca tinem foarte mult la el si el la noi. Cineva incearca sa ne arunce asta in spate dar nu cred ca va tine.

    Domnul Bergodi a acuzat oarecum conducerea pentru decizia luata. Sa fie acesta adevarul?
    La aceasta intrebare nu am ce sa iti raspund. Nu stiu care au fost problemele sau relatia dintre ei.

    Directorul general, Constantin Zotta, l-a criticat dur pe domnul Bergodi pentru faptul ca intr-un fel sau altul s-a jucat de-a "uite demisia nu mai e demisia". Pana la urma de cate ori a fost vorba de o demisie in adevaratul sens al cuvantului?
    Domnul Zotta mai intai sa se uite in calendar si sa ne vireze restantele financiare. Si abia apoi sa critice oamenii care chiar fac ceva pentru acest club!

    Crezi ca plecarea domnului Bergodi va aduce si instabilitatea la echipa avand in vedere ca stilul de joc se va schimba pentru a nu stiu cata oara?
    Vom vedea. Oricum socul plecarii lui se va resimti mult timp avand in vedere ca reusise sa cucereasca vestiarul. Motivul!? Este o persoana extraordinara!!!

    Ce reactie crezi ca vor avea fanii in urma acestei situatii create?
    As vrea ca fanii sa fie convinsi ca noi nu puteam niciodata sa punem umarul la plecarea domnuluilui Bergodi si ca oricine va veni antrenor noi vom incerca din rasputeri sa facem un sezon bun! Ii rog sa fie in continuare alaturi de noi, sa vina la meciuri si sa ne sustina asa cum stiu ei cel mai bine.


    Zotta, mars de la acest club.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #213
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Primul meci al lui Rednic la Rapid, amicalul impotriva divizionarei D, FC Bucharest s-a terminat cu scorul de 10-0 pentru giulesteni.

    Se pare ca jucam mult mai ofensiv decat jucam cu Bergodi si am trecut la sistemul 4-4-2
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #214
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Cum adica jucam mai ofensiv?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #215
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Cum adica jucam mai ofensiv?
    Adica dam mai multe goluri
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  6. 17th October 2007, 00:02

  7. #216
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Mircea Rednic: "Jucătorii nu trebuie să fie afectați, eu rezist!"

    Fanii rapidiști au ținut să îi arate lui Mircea Rednic că nu va avea o viață ușoară în Giulești și au venit în număr mare la Titu, unde s-a disputat primul meci cu public al noului antrenor.

    "Le-am spus jucătorilor mei să nu fie afectați de conflictul dintre mine și suporteri. Eu rezist, astfel de lucruri mă întăresc, nu am venit la Rapid ca să am de unde pleca."
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #217
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    LAZAR POATE REVENI CU DINAMO


    @prosport

    Mijlocasul rapidist Costin Lazar, accidentat în minutul 24 al partidei de la Iasi, va lipsi de pe gazon aproximativ trei saptamâni. Fostul "student" a suferit o entorsa la glezna si doctorii au hotarât ca jucatorul sa poarte o fasa ghipsata timp de o saptamâna. "Parca sunt urmarit de ghinion. Partea proasta este ca m-am lovit la acelasi picior la care am mai avut probleme. Duelul cu Naidin m-a prins cu piciorul pe pamânt si glezna a cedat", a spus Lazar, care spera sa revina în derby-ul cu Dinamo.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #218
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Antrenati-va ca miine sa-l injurati pe Rednic

    Pe Copos sa-l lasati in pace
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  10. #219
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Rednic pluseaza la prime !

    In Giulesti domneste linistea. Desi a fost privit cu o oarecare rezerva la venirea sa la echipa de sub podul Grand, Mircea Rednic a reusit sa se faca placut de jucatorii rapidisti. Se pare ca metoda "Razvan Lucescu" da roade la Rapid. Rednic le-a promis jucatorilor bani din buzunarul propriu. In afara de prima de 2000 de dolari la victorie, fotbalistii vor mai primi de la "Puriu" cate 200 de dolari de fiecare.

    Nici galeria nu mai este atat de inversunata la adresa lui Rednic. La primul meci de pe teren propriu, in fata celor de la CFR Cluj, fanii giulesteni au anuntat ca nu il vor fluiera pe antrenor de la inceputul partidei, ci vor astepta sa vada ce se intampla la meci si cum va fi primit de stadion, informeaza Gazeta Sporturilor.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  11. #220
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    NICU GHEARA: "E PREA MULT HAOS! NU BAG NICIUN BAN IN FOTBALUL ROMANESC"

    Sursa: prosport




    In ultima perioada au aparut mai multe zvonuri cum ca Nicu Gheara va deveni actionar alaturi de George Copos.

    "E o inventie! Nu am discutat nimic cu Copos, poate el vrea sa vânda actiuni, însa trebuie sa doresc si eu sa cumpar. Nu bag niciun ban în fotbalul românesc, cel putin deocamdata. E prea mult haos!
    Voi investi atunci când actionarul va fi doar actionar, când jucatorul si antrenorul vor fi într-adevar respectati", a punctat fostul jucator al Rapidului.


    Asta-i o veste care ma bucura, si-asa suntem la pamant cu imaginea.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #221
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    pai nici nu cred ca Gheara are indeajuns de multi bani ,,albi" ca sa cumpere Rapidul.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #222
    incepator Mikutzzu71's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Voi chiar credeti Gheorghe Copos vrea intradevar sa renunte la Rapid?

  14. #223
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu, dar speranta moare ultima. Singura posibilitate sa renunte e sa primeasca o oferta de nerefuzat.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #224
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Lista neagra

    Rednic este gata sa renunte la serviciile lui Buga, Maldarasanu si Maftei!

    Greii Rapidului, Maldarasanu, Buga si Maftei, nu sunt priviti cu ochi buni de Mircea Rednic, care vrea sa-i puna din iarna pe lista de transferuri. Nu de putine ori, antrenorul giulestenilor a atacat Rapidul pe vremea în care antrena Dinamo, dorind sa dea de fapt în Razvan Lucescu. Razboiul cu fostul tehnician continua, “Puriul” planuind sa-i elimine pe veteranii Maldarasanu, Maftei si Buga, jucatori cu care Lucescu jr era în relatii extraordinare. Mircea Rednic deja i-a luat la ochi pe cei trei, "Puriul” reprosându-le acestora tot mai des în ultima perioada evolutiile sterse, comentând destul de aprins chiar si la antrenamente prestatia lor. Nici George Copos nu este strain de intentiile lui Rednic si i-a dat mâna libera antrenorului, care vrea sa întinereasca lotul din iarna. Patronul “feroviarilor” are fata de Buga de platit si o polita mai veche, dupa ce, în vara, “Pele” a refuzat sa se pregateasca alaturi de colegi si a solicitat un contract mai mare. Nici Maldarasanu nu mai este în gratiile finantatorului, stiut fiind faptul ca, tot în vara, mijlocasul a vrut sa plece din Giulesti, intentionând sa joace “afara”. Cel mai probabil, din iarna toti trei vor fi pusi pe lista de transferuri de Rednic, antrenorul dorind sa aiba astfel autoritate depina asupra vestiarului.

    Mugurel Buga
    Vârsta: 29 de ani
    Post: atacant
    Minute jucate în acest sezon: 924
    Goluri: 2

    Vasile Maftei
    Vârsta: 26 de ani
    Post: fundas
    Minute jucate în acest sezon: 1.227
    Goluri: 2

    Marius Maldarasanu
    Vârsta: 32 de ani
    Post: mijlocas
    Minute jucate

    Rednic mizeaza pe straini

    “Puriul” nu este un antrenor cu pretentii ridicate în privinta transferurilor. La Dinamo sau la Craiova, Rednic a mers pe mâna unor jucatori ieftini din strainatate. Daca la Dinamo afacerea a fost partial rentabila, cel putin în privinta lui Blay sau a lui Ze Kalanga, la Craiova experimentul a dus la faliment. Dupa ce a încheiat pe locul 4 la sfârsitul sezonului 2003/2004, Rednic a transferat masiv în pauza de vara, aducându-i la Stiinta pe enigmaticii Jovanovic, Rubenilson, Nkoy Bensoy ori Rangelovic. La sfârsitul sezonului, Stiinta a retrogradat!

    Destinatie: Brasov

    In cazul în care Maldarasanu, Maftei si Buga vor fi pusi în iarna pe lista de transferuri de Mircea Rednic, acestia ar putea ajunge chiar la FC Brasov. Tehnicianul Razvan Lucescu este dispus sa-i ia pe cei trei la Brasov, dar numai în conditiile în care gruparea giulesteana va renunta la serviciile jucatorilor. Maldarasanu si Buga îi sunt foarte apropiati lui Lucescu jr, tehnicianul refuzând chiar sa pregateasca pe Poli Timisoara, în urma insistentelor celor doi. Buga este din Brasov, de unde a fost adus la Rapid în doua rânduri, ultima oara chiar de Razvan Lucescu.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  16. #225
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Daca scapa de astia 3 tot respectul pentru el. Astia, alaturi de I. Stancu si Perja, sunt jucatorii care nu mai au ce sa caute in lot.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #226
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    asa e...da` mi`e frica sa nu aduca si aici jucatori ieftini din strainatate ca si la dinamo sper sa-i inlocuiasca jucatori tineri si talentati, nu africani de 50.000 de euro.

  18. #227
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Daca scapa de astia 3 tot respectul pentru el. Astia, alaturi de I. Stancu si Perja, sunt jucatorii care nu mai au ce sa caute in lot.
    Dar cu Maftei ce ai?????

  19. #228
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    E o catastrofa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #229
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    E o catastrofa.
    In ce sens?Eu zic ca este mai degraba inconstant,dar in general isi face treaba pe teren.La noi mai este nevoie de un coordonator de joc care dupa parerea mea,in era Lucescu Jr,Maldarasanu era incontestabil.Acum...lucrurile se schimba....pt ca Malda nu-si mai da silinta pe teren:scared:

  21. #230
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu stie sa sara la cap, lasa mingile sa cada in careu pe langa el... In meciul cu CFR nu a castigat niciun duel cu Fabbiani de pilda. Eu personal m-am saturat de gafele lui. Si poate daca este adus un fundas valoros in centru, va gresi si Constantin mai putin.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  22. #231
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Coman accidentat pana la sfarsitul anului. Revin cu detalii.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •