Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 86

Thread: Natatie

  1. #43
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Cred ca acest mesaj ar fi trebuit pus in "Polo", dar timind cont ca vorbim aici de mondialele de natatie, il voi scrie aici.
    Vreau sa FELICIT din toata inima echipa nationala de polo a Romaniei care a adus multa bucurie in rindurile romanilor din Montreal si, banuiesc, al celor de pretutindeni.
    Azi am vazut un meci pe care eu cred ca am fi putut sa-l cistigam, dar si arbitrii ne-au ajutat sa nu o facem.
    Romania a jucat extraordinar, de la egal la egal, cu una dintre marile forte mondiale, Serbia.
    Nu pot decit sa pastrez regretul ca n-am invins, dar si amintirea unui meci memorabil.
    Publicul si suporterii romani i-au tratat pe ai nostri ca pe niste invingatori.
    Inca o data, BRAVO BAIETI, BRAVO ROMANIA !!!!

  2. #44
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Gherghel si Potec au dezamagit ieri, nereusind nici macar sa se califice in finale. Ultima speranta de medalii este Razvan Florea.

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    da..si io care-i faceam propaganda la Fane.pacat ca nu s-a calificat.da e greu sa recuperezi jumate de an in doua luni. si Cami o avut un ghinion extraordinar.pt 6 sutimi a ratat finala.
    imi pare rau da nu e cine stie ce dezastru ca nu s-au calificat in finala.gandeste-te ca erau in primii 16 din lume care deja e ceva.normal ca puteau sa prinda amandoi lejer finala,dar asta e

    eu zic ca si Kiki poate lua medalie la 1500. Si Razvan are sanse.si de fapt,cine stie ce face Paduraru,sau Gherghel la 100 fluture?

  4. #46
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Zi de " pauza fortata " pentru sportivii romani la CM de natatie Montreal 2005...
    Ziua a treia a competitiei de inot din cadrul CM de Natatie Montreal 2005 a adus delegatiei din Romania doua rezultate nescontate.

    Calificat cu timpul (1:59.09) intre cei mai buni 16 sportivi ai lumii in proba de 200m fluture Gherghel Ioan a inotat in prima din cele doua semifinale ale probei.
    Desi a reusit sa-si imbunatateasca timpul din calificari si sa coboare sub un minut si 58 de secunde (1:57.97), sportivul pregatit de dn. Petre Deac la CSM Pitesti nu a obtinut si calificarea in ultimul act al competitiei, lucru care parea posibil avand in vedere ca era inscris cu al treilea timp al probei.
    Ultimul timp de acces in finala din aceasta noapte (00:00 CET) a apartinut sportivului japonez Ryuichi Shibata (1:57.36).
    Pawel Korzeniowski a obtinut cel mai bun timp al semifinalelor si va inota pe culoarul favoritului (4) in finala, finala care in absenta celor trei medaliati olimpici de la Atena este deschisa oricarui rezultat.



    In competitia feminina au luat startul ieri in calificarile probei de 200m liber Cozma Ionela (seria 6) si Camelia Potec (seria 7).
    Ionela Cozma (2:04.13) nu a reusit sa acceada in semifinalele probei, lucru reusit insa de Camelia, sportiva pregatita de doamna Doina Sava fiind Campioana Olimpica de la Atena a acestei probe. Timpul Cameliei in calificari 2:00.11.

    Timpul al zecelea al calificarilor a facut ca braileanca sa inoate in prima semifinala a probei, o semifinala extrem de echilibrata in care 6 sportive au terminat intr-un interval de timp de 23 de sutimi de secunda. Ghinion pentru Camelia care a fost chiar a sasea astfel ca rezultatul ei, 1:59.41, cumulat cu o semifinala a doua mai puternica, castigata de Solenne Figues (1:58.75) a facut ca sportiva romanca sa nu intre in primele 8 sportive, cele care vor inota in aceasta noapte pentru laurii mondiali.

    Ghinion a avut si Dragos Coman, in calificarile probei de 800m liber masculin, el fiind nevoit sa inoate practic fara adversar pe cele 16 lungimi de cursa, asta, deoarece a fost repartizat intr-o serie, a treia, slaba valoric. Dragos a inotat excelent avand in vedere conditiile, 7:57.79 la 6 zecimi de secunda de recordul national care ii apartine de la editia precedenta a CM.

    Seriile 4, 5 si 6 care au urmat au fost cele care au stabilit cei 8 finalisti, ultimul timp de accedere in finala mondiala apartinand polonezului Lukasz Drzewinski 7:53.33.

    Creditat cu (7:50.40) timpul al doilea inaintea CM, Rosolino Massimiliano (ITA) nu a reusit sa obtina decat al XV-lea timp 7:59.60.

    Cum nici unul din sportivii romani prezenti la Montreal nu vor lua startul in calificarile probelor de astazi ( 50m spate si 200m fluture feminin si 100m liber si 200m mixt masculin), iar in finalele probelor care au loc tot astazi nu sunt calificati inotatorii romani, acestia au " zi libera" urmand ca maine Razvan Florea si Cozma Ionela sa ia startul in probele de 200m spate si 100m liber feminin.


    inot.ro

  5. #47
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    eu sper k Phelps sa ia kt mai multe medalii...a luat 2 de aur deja(cu stafeta si la 200m liber) si sunt convinsa k mai are multe de aratat...imi pare rau k a renuntat la probele la kre era favorit(bine k incerak si la alte probe,la kre nu incerk pana acum)si k nu s-a klifikt la 400m.In ceea ce priveste duelul Phelps-Hackett,mi se pare k Phelps e net superior...

  6. #48
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Un nou record mondial a fost stabilit aseara: Grant Hacket -- 800m liber -- 7.38.65...de remarcat este faptul ca dupa 2oo m avea deja un avans de 3 sec fatza de ceilaltzi concurentzi

    Michael Phelps s`a calificat al cincilea in finala la 100 liber, si al doilea la 200 mixt.

    Astazi vor concura R. Florea si I. Cosma

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    va dati seama ca Phelps nu se chinuie prea mult in serii si semi...numa cat sa ajunga in finala si dup-aia s-o castige.degeaba ca e tare d tot.

    Eu ii tin pumnii la Cozma,numai ca la o proba prea scurta pt ea,nu cred ca o sa reuseasca calificarea.in orice acz,e inca tanara si are timp

    razvan,make us proud!!!!!

  8. #50
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cam slab campionatul asta mondial pt noi , dar asta e , poate trebuia sa se ia o pauza cum au luat Thorpe sau v.d.Hodenband dupa Olimpiada , dar noi ne avand altii care sa concureze in locul lor asta e inca o data
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Razvan Florea in finala la 200m spate cu al treilea timp din semifinale! Avem si noi sanse la o medalie.

  10. #52
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Phelps a castigat finala la 200 mixt,ceea ce era de asteptat,dar din pakte a ratat medalia la 100 liber.Oricum,pe viitor cred k va fi f bun si la probele la kre concureaza mai nou...e de laudat faptul k vrea sa fie cel mai bun si la alte probe...k doar avea 2 medalii de aur asigurate,dar a renuntat la ele pt probe noi...

  11. #53
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Razvan are sanse reale pentru o medalie de bronz. Poate chiar de argint.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Medalie de bronz ratata de Razvan Florea la doar 3 sutimi!!! Se pare ca nu castigam nimic la campionatele acestea...

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    felicitaaaari pt CAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!

    a 5a la 800 liber!!! buna performanta avand in vedere ca nu era antrenata pe distanta respectiva!!!!


    eu zic ca tre sa ne resemnam....asta e,m facem si cate un campionat prost...
    Last edited by Darkslowstar; 9th August 2005 at 17:55.

  14. 31st July 2005, 15:47
    Reason
    Consecutiv

  15. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Pacat de locul 4, Razvan merita locul 3, tinand cont de timpul realizat: nou record personal si national.

  16. #57
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Ian Thorpe va reveni in competitiile de inot, prin participarea la calificarile pt. Jocurile Commonwealth-ului, gazduite anul viitor de Australia; Thorpe a facut o pauza competitionala dupa castigarea medaliilor olimpice de aur la 200 si 400 m liber, in 2004, la Atena.

    http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/othe...ng/default.stm

  17. #58
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    43
    Reputatie
    1

    Pt. "fostii" inotatori de performanta si nu numai...

    ... VA RECOMAND SA INCERCATI TRIATLONUL!

    TRIATLON Olimpic = 1500m-inot/40Km-ciclism/10Km-alergare
    TRIATLON Sprint = 750m-inot/20Km-ciclism/5Km-alergare

    Cele mai bune exemple autohtone de "fosti inotatori" deveniti TRIATLONISTI buni - CEZAR BADITA (locul 3 la nationale) si VALENTIN ROSIOARA (vicecampion national 2004&2005)!

  18. #59
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...si Mircea Coltoi (campion national pe echipe, impreuna cu Vali Rosioara, in 2004).
    cat despre Vali Rosioara, din cate am inteles, a fost votat "cel mai frumos triatonist in activitate" http://www.thunderstorm.4t.com/

  19. #60
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Unhappy unde ma duc sa innot?

    unde as putea sa gasesc un bazin de innot, care sa aiba instuctori pentru grupe de incepatori si sa primeasca in aceasta grupa persoane peste 16 ani???

  20. #61
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    In ce oras vrei sa inoti? Ca daca, de exemplu, vrei in Constanta....
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #62
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Anauzzy]unde as putea sa gasesc un bazin de innot, care sa aiba instuctori pentru grupe de incepatori si sa primeasca in aceasta grupa persoane peste 16 ani??? In Bucuresti!

  22. #63
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...restul calendarului competitional intern 2oo5:


    Campionat National Seniori Bazin 25m indoor Seniori si Juniori I-II
    25.11.05-27.11.05 HUNEDOARA ( SIBIU )

    Campionat National indoor Baieti 10-11ani Fete 10ani
    03.12.05-04.12.05 PITESTI

    Campionat National indoor Baieti 12-14ani Fete 11-13ani
    09.12.05-11.12.05 BAIA MARE (CLUJ)

    Campionat National indoor Baieti 14-18ani Fete 13-16ani
    15.12.05-18.12.05 PITESTI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •