Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 98 of 98

Thread: Sunt madru de echipa pe care o sustin pentru ca:

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Suceava
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Hai ba TB lasa-ma..ce in 1919...pana prin anii 50-60...se juca fotbal? adica jocul acela cu cizme cu o minge facuta din carpe, cu niste uniforme de parca erau la puscarie...portarul fara manusi...fara o multime de reguli...care azi fac fotbalul frumos...fara suporteri...asta zici tu....fotbal adevarat?
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]AICI E BUCOVINA ! AICI E TARA NOASTRA ![/COLOR][/FONT]

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Suceava
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Da...si Forza Suceava...chiar daca a jucat mult timp in B..a dat multi jucatori de valoare...
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]AICI E BUCOVINA ! AICI E TARA NOASTRA ![/COLOR][/FONT]

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Suceava
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by interro View Post
    Imi place F. C. Interro deoarece nu are antrenor, nu are manager si toate deciziile se iau online direct de pe site-ul echipei de catre oricine vrea. Se pot face chiar si schimbari in timpul meciului daca se voteaza asa. Sper sa devina o echipa de club puternica, ar fi interesant la un meci cu Cluj sa vezi cum 5000 de oameni voteaza sa se schimbe schema de joc in minutu 15 ; sau sa voteze sa-l inlocuiasca pe un fundas din cauza ca joaca ca cizma, nu ca acuma ca 90 min stai si injuri de toti dracii de ce antrenoru nu-l scoate afara pe unu sau altu.
    ?? despre ce vorbesti ?
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]AICI E BUCOVINA ! AICI E TARA NOASTRA ![/COLOR][/FONT]

  4. 15th April 2007, 17:10

  5. #88
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by steauasv View Post
    ?? despre ce vorbesti ?
    http://interro.trei.ro

  6. #89
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Tin cu Craiova pentru ca:
    -Este echipa cu care tine si tatal meu
    -Este prima echipa pe care am vazut-o live,pe Oblemenco,cand eram mic
    -Sunt oltean,si a tine cu U.Craiova e o chestie de onoare
    Tin cu Pandurii:
    -Este echipa din orasul meu,cunosc oameni din conducerea de acolo
    -Pot sa merg la toate meciurile de acasa ale lor

    Sunt mandru de amandoua pentru ca sunt echipe oltenesti,si de Universitatea mai ales pentru suporterii si traditia pe care le are.Ar fi multe de spus despre ce inseamna Universitatea pentru Oltenia...pagini intregi chiar!

  7. #90
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    IUBESC OTELUL GALATI PENTRU CA:
    -ESTE ECHIPA CU CEL MAI FRUMOS NUME DIN LUME SI CARE IMPUNE RESPECT,
    -ESTE SI ERA SI PE VREMEA CAND MAM NASCUT EU ECHIPA FANION A GALATIULUI
    -IMI IUBESC ORASUL FOARTE MULT
    ,AUTOMAT SI ECHIPA FANION
    -IMI PLAC CULORILE,ECHIPAMENTUL,STADIONUL
    tu esti din braila,nicidecum din GALATI !

    Sustin STEAUA BUCURESTI pt ca:
    -tatal meu e stelist
    -am fost la meciul Romania-Danemarca din 89 si mi-a placut atmosfera de pe Steaua,am ramas entuziasmat la varsta aia.
    -este singura echipa din Romania la care ma uit.De 2 ani,nu am mai vazut-o live,insa in curand o sa intrerup aceasta perioada .De 3 ani nu am mai vazut nici un meci al altei echipe in afara de Steaua in campionatul intern,nici macar la TV!
    -atunci cand marcheaza STEAUA,stie tot blocul
    -Nu sunt de acord cu conducerea actuala,insa STEAUA este STEAUA si la bine si la rau,am mai avut noi astfel de momente si am trecut cu brio peste ele
    -am la activ ,cateva meciuri live pe stadionul Steaua intre anii 1997-2001 (mai ales la derbyuri),4 ani 2001-2005 prezent la meciurile de acasa,cateva deplasari,printre care 2 ori la Farul,1 data la Craiova,7 ori la Galati,1 data la Ploiesti.Timpul nu mi-a permis pt altceva.

  8. #91
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    mike chindia

    sunt mandru ca sustin echipa de fotbal f.c.m. targoviste dar avem un patron care nu merita sa gestioneze fotbalul targovistean a distrus fotbalul targovistean ptr el sunt interese sa spele bani negri care a facut de la zisa revolutie afara cu zotic din fotbalul targovistean

  9. #92
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Țin cu Poli Timișoara de când eram copil, mai întâi pentru că erau povestirile lui bunică-miu despre Chinezul și Ripensia, despre Dobay care-a rupt plasa porții cu șutul său, etc. Apoi, tot el m-a dus pentru prima oară pe stadion, atunci se numea "1 Mai", și tot el m-a "vrăjit" cu povestirile despre Dembrovschi, cel care avea statuie în Mexic în '70, etc.

    Pentru cine-i amator de astfel de imagini/povestiri vechi, vă ofer prima parte dintr-un mini-documentar la care lucrez acum, despre istoria Poli, episod care acoperă, într-o oarecare măsură, perioada Chinezului:

    http://www.youtube.com/watch?v=CtJV3Idz-Rg

    Ce mult farmec avea fotbalul
    Panduru, always on my heart!

  10. #93
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trotica View Post
    [...]Pentru cine-i amator de astfel de imagini/povestiri vechi, vă ofer prima parte dintr-un mini-documentar la care lucrez acum, despre istoria Poli, episod care acoperă, într-o oarecare măsură, perioada Chinezului:

    http://www.youtube.com/watch?v=CtJV3Idz-Rg

    Ce mult farmec avea fotbalul
    Acum e și partea a II-a, despre Ripensia:

    http://www.youtube.com/watch?v=gY_ZW3g2sn4
    Panduru, always on my heart!

  11. #94
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    partea a III-a, aparent mai neobișnuită, Cornel Dinu ar trebui s-o studieze

    http://www.youtube.com/watch?v=Ua1dA9FggEo
    Panduru, always on my heart!

  12. #95
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    pt ca este UNICA

  13. #96
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    SUSTIN JIUL SI MINERUL LUPENI pentru ca :

    Sunt nascut crescut in vale
    si am crescut alaturi de aceste 2 echipe .

  14. #97
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Am initiat acest thread pentru a posta motivele de mandrie pe care echipa favorita ni le-a oferit de-a lungul timpului...

    Eu sunt mandru ca sustin Universitatea Cluj pentru ca:

    - este prima echipa infiintata in romania unita, anul 1919
    - a fost infiintata de catre doctorul Iuliu Hateganu, si a ajuns in scurt timp echipa fanion a Ardealului si un simbol al spiritului studentesc
    - a refuzat sa joace in campionatul Ungariei dupa ce Clujul a fost anexat Ungariei, preferand sa se mute la Sibiu intre anii 1938-1940, ajungand chiar in finala Cupei Romaniei, in timpul acestui exil
    - U este printre primele din Romania la nivelul juniorilor sapte titluri nationale în 1955, 1956, 1964-1965, 1966- 1967, 1968-1969, 1971-1972, 1973-1974, 2000-2001
    - in 1965 a cucerit Cupa Romaniei victorie 2-1 in fata lui Dinamo-Pitesti
    - este pe locul 4 in clasamentul all-time al numarului de prezente in A
    - a dat echipei nationale primul capitan Aurel Guga
    - la U au jucat nume ca: Guga, Sepi, Ivansuc, Campeanu, St. Covaci, D. Anca, Campeanu, Sabau
    - spre deosebire de alte echipe U si-a acceptat soarta, refuzand un loc de divizia B oferit gratis de Dacia Mioveni(?) si a jucat un sezon in Divizia C
    ________________________
    online business degree
    retirement homes

  15. #98
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    reporter liga 2

    salutare
    pentru oricine citeste acest post, cunoaste limba engleza nivel mediu si are disponibilitatea de a merge pe stadion la vreuna din echipele de liga 2 din oricare dintre cele 2 serii, poate sa-mi trimita un mail pe adresa allrampageblacks@yahoo.com
    nu conteaza varsta , trebuie doar sa puteti merge pe stadionul echipei din orasul dvs si sa fiti o persoana serioasa si responsabila
    pentru mai multe detalii folositi cu incredere adresa mea de mail

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •