Results 1 to 18 of 18

Thread: Silviu Prigoana & Adriana Bahmuteanu

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Silviu Prigoana & Adriana Bahmuteanu

    Probabil acesta este cel mai cunoscut cuplu din showbizul romanesc. Se impaca, se despart, se impaca si iar se despart. Am citit azi un articola din Libertatea in care am aflat ca iar s-au impacat, la numai cateva saptamani dupa ce au divortat.


    Prigoana este cu Adriana in America

    Cuplul Prigoana-Bahmuteanu este plin de surprize. In vreme ce cu doar cateva zile in urma cei doi pareau in pragul unei noi despartiri, Silviu si Adriana au plecat impreuna in America, unde isi petrec linistiti vacanta. Interesant este ca cei doi sunt deja divortati.

    Revenit la sentimente mai bune, Silviu a acceptat sa plece in America in vacanta, alaturi de proaspat divortata lui sotie, Adriana. Aceasta s-a intors la vila din Pipera si de acolo au plecat impreuna, duminica, in Statele Unite. ”Nu am fost niciodata certat cu Adriana si bineinteles ca a venit cu mine in vacanta, pentru ca locul unei sotii este alaturi de sotul ei. Eu am plecat in America in primul rand sa-mi duc copiii la scoala, apoi in vacanta si cum Pepe si Oana ne rugasera sa fim nasii lor, au zis si ei ca vin cu noi pentru a-si celebra cununia religioasa la Little White Wedding Chapel din Los Angeles. Dar cum ei s-au razgandit intre timp pentru ca vor sa filmeze un videoclip, eu si Adriana suntem acum in America intr-o scurta vacanta”, a declarat Silviu Prigoana.

    Discutii pe acest thread despre acest cuplu "nebun". Ce parere aveti despre ei ? Sunt asa de infometati dupa publicitate incat divorteaza si se impaca tocmai pentru a aparea in public ?

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sa creasa audientza la 0tv
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    nu vad ce am avea sa discutam despre ei. daca nu i-ar baga nimeni in seama, nu ar mai aparea la DDD. asa ca sa-i lasam sa-si spele rufele la ei in palat.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  4. #4
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Telenovela mare domne' cu Nea Prigoana si tanti Bahmu! Cred ca celebrul "Jose Armando" ar fi invidios rau pe mai sus amintitii!
    Cum zice Roby ..creste audienta la OTV
    Hai Romānia!

  5. #5
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Pentru a creste audienta ....nu am ce comenta...nu imi plac chestiile de genu..

  6. #6
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pe mine ma distreaza aparitiile lui Prigoana la tv. Este un om extraordinar, chiar daca este un zurliu 100%. Adriana in schimb ma enerveaza.

  7. #7
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Prigoana...omul cu picior de lemn:ras-plans:

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    cu picior de lemn sau nu, dar este un om de nota 11

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Si-a scos odata piciorul si l-a pus pe masa la Diaconescu :ras-plans:

    Parerea mea: 2 circari simpatici

  10. #10
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Cred ca DDD le da bani ca sa apara la el in garsoniera si sa faca si el un pic de audienta cu cei "40 milioane romani care au stat pana noaptea tarziu."
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    DD sa dea bani lui Prigoana? mai incearca o data......

  12. #12
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Declaratie soc a lui Prigoana aseara la OTV ,Bahmuteanca este pe ciclu ,deci facetzi bine calculul pentru luna viitoare ,ca sa stizi cand nu avetzi voie sa datzi si voi acolo ,pe la neagra !:ras-plans: :ras-plans:

  13. #13
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Sunt niste penibili amandoi. Prigoana imi era simpatic prin felul lui de a fi, dar cel care se insoara cu Maimutzeanca, se desparte si apoi revine tot la vaca aia proasta de pute, este sigur un bou si el.
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Ceea ce e tragicomic e ca de fiecare data dupa o cearta urmeaza divortul . Asa cum dupa o impacare , urmeaza "musai nunta , ca nu stau cu o femeie fara sa fiu insurat" asa cum marturiseste insusi Prigoana .

    Pana in martie se despart dar de Paste se vor impaca iar . E ca un reality-show . Ba drama , ba comedie dar audienta mereu maxima . O telenovela bazata pe fapte reale , realizata din fonduri provenite din colectare de gunoi , cu locatie in vila de la Pipera sau in garsoniera de la Romana cu actori comici , carismatici si cu porecle amuzante . Lumea sufera cand cei doi se despart , apare o mare ingrijorare despre ceea ce se va intampla cu Bijou - catelul familiei , se trimit in disperare sms-uri la telefonul garsonierei cu mesaje de dragoste la adresa Adrianei , iar pe lista de asteptare al lui Casanova de Gherla (Silviu) se adauga zeci , poate sute de nume . E cel mai celebru cuplu al Romaniei de la nea Nicu si coana Leana incoace .

    Paine si circ ! Daca paine nu avem , macar circul nu ni-l ia nimeni .

  15. #15
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Adriana e gravida in doua saptamani

    Proaspat divortati, Adriana si Silviu Prigoana au aflat ca vor fi parinti. De 1 Martie, Adriana Bahmuteanu i-a facut cadou lui Silviu Prigoana un test care confirma faptul ca este insarcinata.

    Silviu Prigoana ar putea deveni, in noiembrie, pentru a treia oara tata. El mai are doi copii din prima casatorie, pe Silvius, de 15 ani si Honorius, de 20 de ani.

    Adriana Bahmuteanu, care isi dorea foarte mult un copil, a urmat in ultima vreme mai multe tratamente pentru a putea ramane insarcinata.

    Surpriza de 1 Martie

    In cele din urma, inevitabilul s-a produs: dupa doua teste pozitive, ea a decis sa-i anunte sotului marea veste. A facut-o de 1 Martie, in timpul unei cine romantice la lumina lumanarii, cand in loc de cadou i-a oferit cele doua teste. Pentru mai multa siguranta, Adriana a facut un al treilea test chiar in seara respectiva.

    Prigoana a aflat cu bucurie vestea ca va fi tata iar. Primul lucru pe care l-a spus a fost un mesaj pentru cainele Adrianei, Bijou: “Prietene, de acum inainte, vom fi pe locul doi”.

    Ieri, Adriana s-a aratat extrem de fericita: “Tocmai am iesit de la vizita medicala, iar doctorul mi-a confirmat ca sunt in doua saptamani. Acum sunt fericita. Imi doresc de cativa ani sa am un copil si m-as bucura sa fiu mama”, ne-a declarat Adriana, imediat dupa ce a parasit Spitalul Municipal. Atat Adriana, cat si Silviu isi doresc o fata. Cei doi au deja cateva variante de nume: Andreea, Simona sau Laura.
    Martisor pentru Silviu

    “Eu sunt ardelean, iar in Ardeal, ca si in Moldova barbatii primesc martisoare. Iar eu am primit un martisor sub forma de teste de sarcina cu doua liniute. M-as bucura sa fiu tata!”, ne-a declarat Prigoana.


    Sursa: libertatea.ro
    Hai Romānia!

  16. #16
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    cei doi vor avea un reality show la Antena 1:

    Doua dintre cele mai faimoase cupluri din Romania, Monica si Irinel Columbeanu, respectiv Adriana Bahmuteanu si Silviu Prigoana, se vor afla in concurenta, incepand de luna viitoare. „Campionii divorturilor“ au acceptat propunerea Antenei 1 de a se lasa filmati intr-un reality-show, primind drept recompensa peste 10.000 de euro, ceva mai putin fata de pretentiile financiare avute de Monica, sotia miliardarului de la Snagov. Emisiunea care ii va avea in prim-plan pe Bahmuteanu si Prigoana va fi difuzata in prime-time si va urmari aspecte inedite din viata cuplului. Adriana ne-a declarat ca nu isi doresc o emisiune in genul celei filmate de familia Columbeanu si ca exclude ideea de a arata in direct nasterea primului lor copil. Filmarile vor incepe in curand, primele episoade legandu-se de participarea lui Prigoana si a Adrianei la cateva nunti si botezuri.

    Lansate in strainatate in formate care au devenit celebre, emisiunile tip reality-show incep sa prinda radacini si in Romania. Desi au fost mai multe astfel de proiecte ce au rulat pe micile ecrane pana in prezent, de departe cel mai po****r, dar si cel mai controversat este cel ce-i are in prim-plan pe Monica si Irinel Columbeanu. Iata insa ca un alt cuplu, cel putin la fel de celebru, a acceptat propunerea de a se lasa filmat in viata privata: curiosii vor putea sa-i urmareasca pe Adriana Bahmuteanu si Silviu Prigoana acasa, la serviciu, dar mai ales pe la nunti si botezuri si sa vada “in direct” cate o plesnitura aplicata, din dragoste, bineinteles, de „Pliciman“ sotiei sale sau cate o impacare dulce, care poate anula si cel mai necrutator verdict judecatoresc…

    Monica si Irinel Columbeanu nu vor mai detine multa vreme monopolul in materie de reality-show. Oricum, emisiunii ce infatiseaza aspecte de multe ori banale din viata celor doi i-au cam scazut telespectatorii. Ideea bosilor de la Antena 1, de a gazdui un reality-show cu doua persoanje precum Adriana Bahmuteanu si Silviu Prigoana, vine astfel intr-un moment prielnic. Dupa lungi discutii si variante propuse, “campionii divorturilor” s-au decis si au batut palma cu postul de la Intact, pentru mai mult de 10.000 de euro pe luna. Desi emisiunea va debuta pe post abia catre sfarsitul lunii mai, filmarile vor incepe mult mai curand: “Cred ca zilele acestea vom incepe sa filmam, pentru ca avem multe evenimente luna aceasta, nunti si botezuri”. Show-ul cu Bahmu si Prigoana nu are inca un nume, insa va fi difuzat in prime-time (n.r. - in intervalul orar 19.00-23.00): “Inca ne sfatuim cu producatorii pentru un nume. Ce stiu acum este ca va fi difuzat in prime-time”.

    Nu vrea nastere in direct.

    Intrebata daca vor urma modelul Columbeanu si vor transmite in direct nasterea primului lor copil, Adriana ne-a declarat ca ea si Prigoana nu au de gand sa procedeze la fel ca si cuplul Iri-Moni: “Nu vreau sa nasc in direct. Mi se pare un moment prea intim pentru a fi aratat la televizor unei tari intregi. Eventual, vom arata imagini dupa, cu bebelusul, dar in nici un caz din timpul nasterii”. De altfel, Adriana a spus ca intreaga emisiune va fi ceva diferit fata de cea a Columbenilor: “Bineinteles ca nu ne dorim sa facem o copie dupa show-ul lor. Noi avem un alt stil de viata, oricum. Va fi altfel montat, vor fi aspecte inedite din viata noastra. Se vor arata imagini in direct, de la noi de acasa si de la mine din birou. Oamenii vor putea sa vada cum se impaca viata noastra de familie si cariera”. In paralel cu reality-show-ul de la Antena 1, care va avea un caracter mai relaxat, Silviu Prigoana va modera un talk-show pe teme politice la postul Romantica. Initial, el trebuia realizat impreuna cu Adriana, dar s-a renuntat la aceasta idee. Desi mai sunt inca multe detalii de pus la punct, ce se stie pana in prezent este ca Prigoana va avea invitati cu care va dezbate, in stilul lui caracteristic, probleme politice si sociale la zi. Cel mai probabil, emisiunea se va numi “Ghici cine vine la cina”. Desi a iesit de curånd din afaceri, Silviu Prigoana a declarat ca doreste sa deschida un post de televiziune generalist, pentru Clubul Steaua. Prigoana a depus la C.N.A. actele necesare infiintarii postului, insa dosarul a fost respins pe motiv ca nu era complet.

    Adriana, ofertata de Lazarov.

    Pana sa primeasca propunerea celor de la Antena 1, Adriana a fost contactata de producatorul Valeriu Lazarov, realizator al unor formate de televiziune de succes, precum “Surprize, surprize” sau telenovele cunoscute. Lazarov i-a propus Adrianei sa fie invitata permanenta in cadrul emisiunii “Iarta-ma”, insa proiectul nu are sanse prea mari de materializare acum, avand in vedere sarcina ziaristei: “Filmarile dureaza foarte mult, iar starea mea acum chiar nu imi permite un astfel de program. Tocmai de aceea am renuntat si la emisiunea de la OTV”.

    «O sa iasa un betivan!»

    Daca in prima luna de sarcina Adriana nu a avut pofte sau stari de rau, mai nou, spune ca pofteste la bere: “Nu am pofta sa mananc ceva special, in schimb, poftesc la bere! Sigur o sa iasa un betivan! M-am abtinut initial, pentru ca mi s-a parut periculos alcoolul pentru sarcina, dar doctorul mi-a spus ca pot sa beau, cu masura”. Bahmuteanu si Prigoana vor putea afla sexul copilului in aproximativ doua saptamani. In aceasta perioada, Adriana face un tratament hormonal benefic pentru sarcina si spune ca nu se grabeste sa se marite prea curand: “Prigoana m-a cerut iar de sotie de 8 martie si am acceptat, dar ne este bine si fara acte. Poate ne vom casatori dupe ce nasc”.
    Desi conceptul exista cu mult inainte, termenul de “reality-show” incepe sa fie folosit abia din 2000. In strainatate, celebre sunt “The Osbournes”, cu Ozzy si Sharon Osbourne, impreuna cu cei doi copii ai lor in rolul principal sau, mai picant, reality-show-ul bosului petrecaret de la Playboy, Hugh Hefner, numit sugestiv “The Girls Next Door”. In Romania, au mai fost realizate astfel de show-uri cu manelistul Vali Vijelie si Ionita si Viorica de la Clejani.

    sursa: Gardianul!

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda.. nici la ailalti nu m-am uitat, nici la astia n-o sa ma uit

  18. #18
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    mai nou vad ca au emisiune pe Antena1
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •