Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 211

Thread: campionatul european de patinaj artistic varsovia

  1. #22
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    prosport

    Reprezentanții României la Campionatele Europene de patinaj artistic


    În perioada 22 - 28 ianuarie 2007, la Varșovia au loc întrecerile Campionatelor Europene de patinaj artistic. România va fi reprezentată de trei patinatori: Roxana Luca, Zoltan Kelemen și Adrian Matei.

    Roxana Luca și Adrian Matei sunt componenți ai Clubului Sportiv Triumf din București, iar Zoltan Kelemen este student la Academia Națională de Educație Fizica și Sport - ANEFS.

    Aflată la Universiada de iarnă de la Torino, Roxana Luca va merge direct la cea mai importantă competiție a patinatorilor europeni, în timp ce Zoltan Kelemen și Adrian Matei vor pleca sâmbătă, 20 ianuarie, spre Polonia.

    Cristache Mitrea, secretar general al Federației Române de Patinaj, a declarat că Roxana Luca poate să ajungă în primele 20 de locuri, iar la băieți, obiectivul este un loc în primii 24, cu șanse mai mari pentru Zoltan Kelemen.
    Bafta tututor!!!
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  2. #23
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    go romania...go romania
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  3. #24
    incepator camichiu's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TM
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    BAFTA Roxana, Ady si Zoltan !!!!!!!! VA TINEM PUMNII !

    [FONT="Tahoma"][SIZE="4"][COLOR="DarkRed"][B]Work hard and play hard.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  4. #25
    supergirl ioanav88's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    820
    Reputatie
    1
    Succes patinatorilor romani la Europene!

  5. #26
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Succes tuturor!
    Hm..Zoltan e cotat mai bine decat Ady?Strange...
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  6. #27
    junior oana88's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Mult, mult succes patinatorilor romani!!!
    [COLOR="Blue"][B]Nimic nu e imposibil! [/B][/COLOR]

  7. #28
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Mult succes patinatorilor romani(Zoltan, Ady &Roxana) !!! si lui Stefan lui Evgheny ii urez sanatate k el orikum nu prea mai are nevoie de bafta...

    Irina, calatorie si distractie placuta la Varsovia!! Enjoy it!!!
    Last edited by Iulya; 20th January 2007 at 00:18.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  8. #29
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    Dap...chiar daca ar participa,ar lua oricum aurul...
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  9. #30
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Succes patinatorilor romanii! sa speram ca ii vedem si in programul liber,si daca se poate,chiar mai mult

  10. #31
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Abia astept campionatele.

    Whisper pune si tu te rog programul complet al galelor. Si programul TV. Sa stiu si eu la ce ma uit, cand vin de la munca, seara.

    Merci !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #32
    senior baboo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    In sfarsit incepe campionatul! Multa bafta patinatorilor romani, sper sa obtina rezultate onorabile Irina, sa te simti excelent acolo si sa sarbatoresti victoria lui Brian!!
    Aveti aici programul TV
    Eurosport
    Marti 23 ianuarie
    15:00
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Dans, programul impus (18:15)
    20:15
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Perechi programul scurt (23:00)
    Miercuri 24 ianuarie
    14:00
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Masculin programul scurt (18:30)
    20:00
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Perechi programul liber (23:15)
    Joi 25 ianuarie
    14:30
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Dans programul original (18:00)
    19:15
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Masculin programul liber (23:30)
    Vineri 26 ianuarie
    13:15
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Feminin programul scurt (18:30)
    19:30
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Dans programul liber (23:30)
    Sambata 27 ianuarie
    15:15
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Feminin programul liber (17:30)
    21:30
    PATINAJ ARTISTIC: Campionatul European Varșovia în Polonia Feminin programul liber (23:00)


    TVR2
    Miercuri 24 ianuarie
    21,30
    Patinaj artistic Campionatul European Perechi. Transmisiune directă de la Varșovia
    Joi 25 ianuarie
    21,25
    Patinaj artistic Campionatul European Masculin. Transmisiune directă de la Varșovia
    Vineri 26 ianuarie
    21,25
    Patinaj artistic Campionatul European Dans. Transmisiune directă de la Varșovia

  12. #33
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    saru'mana ptr program
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  13. #34
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Mersi Baboo!
    Scuze Gabriel,dar acum am vazut,sper ca ce a postat Baboo e de ajuns
    Daca nu caut si eu - poate maine(daca gasesc ceva in plus).
    Last edited by whisper; 21st January 2007 at 20:42. Reason: un "b" si un "o" :P

  14. #35
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    tocmai m-am intors de la tv, si sincer, mai aveam putin si adormeam la proba obligatorie-sp dansuri in afara de perechea rusa(a caror nume nu-mi aduc aminte, din lipsa de...atentie...probabil) care (cred) au ocupat locul intai, restul au fost destul de ok,zic eu...daaaar, abia astept proba de baieti de maine Allez Brian!!!
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  15. #36
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Da m-am gandit si eu ca ar putea fi un campionat slab Sper ca nu asa cum imi inchipui eu,macar

  16. #37
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Merci de program, baboo !

    Ma uit si eu la perechi in seara asta. Nu prea m-a impresionat nimeni pana acum. Se vede ca e campionat de dupa Olimpiada si multe perechi valoroase s-au retras.
    Poate de acum inainte sa vedem ceva mai spectaculos. Ar fi aiurea sa fie nemtii pe primul loc. Nu au impresionat. Fata a si cazut.

    Voi ce ziceti ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #38
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Dupa programul scurt conduc nemtii (nu am retinut prea bine numele ),pe doi rusi Petrova /Tihonov si pe al-3-lea Siudek/Siudek
    Intr-adevar nu mi s-a parut prea tare..cel putin pana acum CE ..dar asa se intampla cand lipsesc/retras unii patinatori.

  18. #39
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare corecta clasarea rusilor pe locul 2. Au patinat mult mai bine decat nemtii. Pacat
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #40
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ai dreptate.Oricum eu ma bucur pentru locul trei ocupat de polonezi,e multumitor oarecum mai ales ca ei au revenit o perioada destul de mare in genul asta de competitii.

  20. #41
    senior baboo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Cu placere pentru program!
    Am ramas cam dezamagita dupa programele de aseara...multe greseli, iar Petrova/Tikhonov meritau sa fie pe primul loc dupa parerea mea. Mi se pare si o diferenta prea mare intre ei si nemti..parca in jur de 3 puncte. Este anul de dupa Olimpiada si o scadere a nivelului era de asteptat. In intreaga competitie. Oricum, astept evolutiile de azi si sper sa fie totul mai bine si..mai corect

  21. #42
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1

    ... si eu../

    salutare, frati de bucurii!

    N-am mai scris demult pe acest forum... imi uitasem parola si nu am scotocit prin adancurile memoriei poate pentru ca nu am simtit nevoia sa ma exprim. M-am multumit sa va citesc si sa ma bucur pentru noii descoperitori ai forumului.
    Dar... un campionat de patinaj artistic nu ma poate lasa rece... asa ca, iata-ma!

    Aseara nu am reusit sa vad decat ultimele 3 perechi... I-am vazut pe rusi cu unul din cele mai bune programe scurte ale lor. Au muncit ff mult la interpretare... si sunt uitmitor de logevivi si parca nu mai sunt asa crispati si rigizi. Vad ca alte "tinereti" nu sunt in rusia nici pentru aceasta proba... eu sper sa castige.
    Om fi pe aici doar ruso-fili??? Eu ma simt ruso-fila, cand e vorba de patinaj

    Azi... am reusit sa-mi iau o zi de concediu... pentru a urmari toate programele baietilor, evident. Nu-mi va scapa nimic!

    Cat despre calitate concursului... nu va fi un concurs ridicat; e primul an dupa olimpiada (si nici olimpiada nu a fost prefecta, remember???) sunt multi pentru prima oara la un campionat... Eu spun sa ne concentram pe descoperirea tinerelor talente... Veti vedea la anu' cati dintre acestia isi vor imbunatati programele... Iar unii dintre acesti nou-veniti chiar vor straluci!
    Apropo de participanti.. mi-a scapat mie ceva, dar vad ca Lambiel nu participa. Stie cineva de ce?

    Acum stau si ma gandesc... ce sa fac in asteptarea concursului? M-as uita la cateva programe ale lui Yagudin... dar atunci chiar mi se va parea deplorabil concursul... nu e drept. O sa incerc sa ma abtin.

    Asa.. (se vede ca nu m-am mai exprimat demult, nu?)

    A... oricum la baieti cred ca va fi un concurs mai bun ptr ca din prima grupa valorica nu s-au retras toti... Au ramas si dintre cei care ocupau podiumul... Dar e un concurs interesant... cea mai frumoasa proba, nu??? (si cum vad ca sunt mai multe fete pe acest forum... sunt convinsa ca nu voi fi contrazisa)

    Ok, sa ne bucuram de concurs!

    A... ptr ordinea de start la programul scurt:
    http://www.isufs.org/results/ec2007/SEG001.HTM
    Last edited by paulinio; 24th January 2007 at 10:24.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •