Page 52 of 59 FirstFirst ... 2425051525354 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 1229

Thread: Australian Open 2007

  1. #1072
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Da eu am scris chestia aia... Pentru ca atunci nu i-am inteles atitudinea lui Federer si nerabdarea din jocul lui...Si credeam pe atunci ca o sa continue tot asa mai ales pentru ca pierduse la Roma intr-un thriller absolut...Avusese break in setul decisiv apoi si-a pierdut serviciul si dupa asta au ajuns in tie-break unde Federer a avut iar avantaj si a pierdut jocul...De asemenea am vazut si finala de la Monte Carlo unde Nadal l-a batut destul de clar desi Federer i-a luat un set si parea ca revine dar a pierdut iar tie-break-ul setului 4...Era frustrat si frustrant doar pierduse la Nadal numai finale dintr-astea...Apoi RG-ul i-a pus capac...Dupa primul set in care a jucat binisor n-am mai inteles nimic din urmatoarele 3 desi iar si-a revenit un pic in setul 4 si l-a pierdut la tie-break...Si pentru ca eram iritat am trantit afirmatia aia care pe atunci nu era departe de adevar ba era chiar corecta numai ca lucrurile s-au schimbat putin...Datele ecuatiei sunt altele...Vad un Federer nou care l-a batut pe Nadal desi nu pe zgura dar care l-a batut destul de clar...Mai vad ceva schimbari in jocul sau si anume ca nu mai greseste cu reverul si nu mai danseaza sa loveasca cu dreapta...O sa fie chiar interesant sezonul asta de zgura si desi la prima vedere tot Nadal are prima sansa eu zic ca The Master va face GS-ul anul asta deci va castiga si Roland Garros-ul... Nu inteleg de ce Sorin a boldat faptul ca Sampras era mai batran?Si ce-i cu asta?Era mai batran dar era campion en-titre si a jucat un meci foarte bun...Asta am vrut sa exprim atunci faptul ca nici unul dintre ei nu erau jucatorii la nivel de forma maxim la care se putea ajunge pentru o batalie adevarata...Dar asta nu inseamna ca Sampras era terminat washed-out nici pe departe...Sampras a facut un joc la un nivel foarte bun...Federer in ziua aceea fost mai bun si era doar un pustan...
    Imi place ca ai schimbat tonul si cuvintele. Poate pe viitor ar trebui sa scrii mai atent, nu de alta dar sa nu te contrazici singur.
    Oricum ne asteapta un intreg sezon in fata si multe lucruri vor fi mai clare la final.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #1073
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Player View Post
    Nici eu nu-l suport pe Federer. Ce ma enerveaza la el este compartamentul sau in teren. Este asa de calm, un calm enervant, daca era Nastase cu iesiri amuzante, imi placea, dar asa parca e robot, nu rade, nu se enerveaza. Si in plus nu este f spectaculos, nu se compara cu Sampras, are un joc foarte precis si tactic, dar nu spectaculos.
    Respecta-l si tu pe Federer si daca erai fair-play cu el eram si eu fair-play cu tine...Faptul ca spui aici ca Federer nu este spectaculos este o jignire la adresa tenisului in primul rand si mai apoi la adresa lui...Sa nu mai vorbim de cealalta afirmatie pe care o gasesc absurda...E bine ca vii sa-mi dai tu mie lectii despre fair-play si respect...Apreciez asta...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  3. #1074
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    E o diferenta aici....tin sa o precizez, avem doua variante:

    1) Spectacol din punctd de vedere al jocului, winers, puncte castigate foarte frumos etc.

    2) Spectacol din punct de vedere al rasturanarilor de situatie in timpul unui meci plus splectacol ce reiese din caracterul jucatorilor care participa la meci.

    The Player s-a referit la varianta 2)
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  4. #1075
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    N-are rost sa mai discut pt ca sa vede din posturile tale ca esti cam disperat. Incet, incet acest forum de tenis se transforma intr-un forum de fotbal. Insisti in continuu pe aceeasi idee si nu ajungem nicaieri. Daca tu crezi ca eu am jignit cu ceva prin acel post inseamna ca nu gandesti realist. Am spus cumva ca e slab, urat, gras, prost? eu mi-am exprimat parerea despre Federer, e dreptul oricui, dar n-am jignit cu nimic. Numai tu ai sarit ca ars dintre toti. Vrei sa te faci remarcat, mai superior? In fine, te las in ideea ta.

  5. #1076
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    Gata ma fratilor....sa terminam odata.

    Am impresia ca mai dau odata semifinala in reluare . Nu cred ca ratez ocazia si il mai vad odata))
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  6. #1077
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Si eu as vrea sa-l mai vad... Ar fi interesant sa-l privim acum, fara emotia rezultatului.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  7. #1078
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Nu exista "mai superior"...Exista superior dar "mai superior" nu exista... Tot forumul asta e anti-Federer...Nu exista post care sa nu contina ceva de genu`: mda e bun dar daca se intampla nu stiu ce nu mai era asa de bun...Sau: mda e foarte bun dar e prea calm si nu face spectacol deci e naspa...E bun dar nu are rictus adecvat atunci cand castiga...Niciodata nu va fi apreciat asa cum trebuie fara alte adaugiri,rautati sau glume inocente... Pe mine asta ma deranjeaza si d-aia sunt asa de inversunat cand vine vorba despre el...Am senzatia ca e jucator de duzina si nimic altceva...Si cu asta am incheiat discutia...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #1079
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nici eu nu prea il suport pe Federer , dar sunt fair-play si stiu sa admir o lovitura de senzatie sau jocul in general al elvetianului!Sper inaintea fiecarui meci de-al lui pe care il urmaresc sa piarda ! Dar cu toate astea sunt realist si trebuie sa admit ca nu prea are cum sa scape si acest grand slam!
    Muzzwrinka

  9. #1080
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Mie nu-mi place Federer si care e problema? dar nu am spus niciodata ca e naspa asa cum spui tu. Tu insisti in privinta ca cine nu e fan Federer e prost, nu stie tenis. Si mie mi-a placut Sampras, imi place si Roddick cu stilul lui de joc, dar nu pot sa afirm lipsit de fair play ca cine nu este fan Sampras sau Roddick este prost, incult, sau nu stie tenis. E dreptul oricui sa tina cu ce jucatori vrea si sa isi exprime parerea despre cine vrea (in limita bunului simt). Nu stiu daca tu intelegi, dar sa nu mai arunci cu astfel de afirmatii ridicole.

  10. #1081
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    Declaratia lui Roddick de dupa meci:

    "It was frustrating. You know, it was miserable. It sucked. It was terrible. Besides that, it was fine," he said. ))))))))
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  11. #1082
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    saracu
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  12. #1083
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    stie cineva la ce ora incepe finala la fete ?¿
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  13. #1084
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Nu este nimic afisat pe site. Dar cred ca va fi in sesiunea de seara. De regula, finala la fete este sambata.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  14. #1085
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    stiam ca e maine, insa nu stiu ora exacta caci vreau sa incerc sa o vad

    hai sharapova !!!
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  15. #1086
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Nu e maine. Doar a doua semi la baieti si finala la dublu-fete.
    Day 12: Friday, 26 January
    Women's Doubles - Finals
    Cara Black (ZIM)[3]/Liezel Huber (RSA)[3] vs. Yung-Jan Chan (TPE)/Chia-Jung Chuang (TPE)
    Not Before 7:30 PM
    Men's Singles - Semis
    Tommy Haas (GER)[12] vs. Fernando Gonzalez (CHI)[10]
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  16. #1087
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    finala feminina va avea loc la 4.30 dimineata.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  17. #1088
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Pe 27 ianuarie. Dar mi se pare cam devreme...Credeam ca programeaza finala in sesiunea de seara.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  18. #1089
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Finala feminina: Sambata ora 04:30
    Finala masculina: Duminica ora 10:30

  19. 25th January 2007, 21:46
    Reason
    consecutiv...:)

  20. #1090
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1

    E mare....

    Ma uitam azi-dimineata pe Eurosport la meci si in unele momente mi se facea pielea de gaina...Pur si simplu Feder asta ma lasa masca,reusea niste mingi incredibile,gasea niste unghiri ce sfideaza fizica.Roddick pur si simplu nu intelegea ce i se intampla,cum poate elvetianul sa joace atat de bine...Va marturisesc cu mana pe inima ca nu-l simpatizez in mod deosebit pe Federer,favoritul meu dintre jucatorii actuali fiind Safin(care daca ar avea o alta pregatire psihica ar avea sanse cu elvetianul),insa are omul asta un talent dumnezeies pentru tenis.Desi idolul meu in tenis e Sampras,ca si talent si potential,trebuie sa recunosc ca Federer e peste el...Cred ca Roger ii va fura americanului toate recordurile...Chiar daca il uram sau il iubim cu toti ar trebui sa ne bucuram ca-l putem vedea jucand pe unul dintre cei mai mari sportivi care au existat pana acum pe Pamant.

  21. #1091
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Player View Post
    Finala feminina: Sambata ora 04:30
    Finala masculina: Duminica ora 10:30
    Multumesc, The Player!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  22. #1092
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    In ultimele cuvinte ale postului tau cred ca te cam grabesti. Tu vrei sa spui ca numai Federer este cel mai mare jucator care a existat pe pamant? te inseli.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •