Page 4 of 59 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1229

Thread: Australian Open 2007

  1. #64
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    S-a retras... Juca bine, dar...

  2. #65
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Dezastru la baieti. Noroc cu Anda Perianu si Monica Niculescu. Nici prin cap nu-mi trecea ca Andrei Pavel poate sa manance in turul I la calificarile de la Melbourne. Si noi mai vrem sa batem Franta. O sa ne faca bucati aia. E drept ca in afara de Pavel nu speram ca alti sa intre pe tabloul principal.

  3. #66
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Am un mesaj pentru oameni de la Federatia Romana de Tenis. Valea domnilor mai lasati si pe alti ca voi pana acum ati trait pe spinarea lui Pavel dar s-a cam terminat si cu Pavel. Ce era de asteptat s-a intamplat am intrat in gaura neagra la care ma asteptam. Singuri nostri oameni cat de cat buni nu sunt nici macar in prima suta si anume Hanescu si Gallovits.

  4. #67
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Monica Niculescu va juca in turul 2 al calificarilor de la Melbourne cu Julia Vakulenko din Ucraina care are 23 de ani si este numarul 118. Cea mai buna pozitie a acesteia a fost locul 68 in 2004. La turneele de Grand Slam se poate lauda cu turul 3 la RG in 2003 si 2006 acest lucru facandu-ma sa cred ca se simte mai bine pe zgura decat pe hard si ar putea constitui un avantaj pentru Monica. Anda Perianu va juca cu Vanessa Henke din Germania care are 26 de ani si este numarul 194. Cea mai buna pozitie a acesteia a fost locul 137 in septembrie 2005. Cea mai buna performanta in turneele de Grand Slam este turul 2 la Roland Garros in 2002. Anda Perianu e favorita in acest meci iar Monica dak vrea sa intre cat mai repede in prima suta ar trebui sa se califice si ea. Oricum fetele sunt mult mai serioase decat baieti pe care dupa " performantele" din calificari nu-i mai pot numi tenismani ci oameni cu rachete care nu au ce face si fac Romania de ras. Pe Andrei nu-l includ in acesta lista pt ca el a ajuns la o varsta si la cate performante a facut pt Romania ii putem ierta orice. Bafta fetelor

  5. #68
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    inceteaza, eu sunt de parere ca mai bine asa decat la futures ... poti fii sigur ca fiecare din ei a invatat ceva azi ... si au capatat experienta la un nivel mai ridicat ... as vrea sa stiu la ce futures sau challenger ar fi putut ungur sa il intalneasca pe Carlsen, care a fost in top 100 mult timp ....

  6. #69
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Si eu sunt de aceasi parere cu tine in privinta futures-urilor si Haradau care e director la ele( nu stiu sigur) ar face bine sa se spele cu ele pe cap pt ca jucatorii primesc 6 pct dak castiga aceste turnee in timp ce la alte turnee tot cam asa de slabe primesc 7-8 pct dak trec de un tur doua. Pt ca a castigat un singur meci la RG anu trecut Perianu a primit vreo 38 de puncte. Nu stiu cata experienta puteau sa capete in urma unor meciuri din calificari si in fata unor jucatori la fel de slabi ca ei. Si oricum la ce varste au de la 24 de ani in sus sansele ca macar sa intre in prima suta sunt 0. Un jucator bun se vede de la 17-18 ani in sus iar noi il avem pe Luncanu. Astia din pacate mai mult de atat nu pot. Parerea mea.

  7. #70
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    eu zic sa nu fim asa suparati asta e ,poate Hanescu o sa ne uimeasca macar un tur-doua sa treaca oricum Pavel va juca la dublu ,in rest nu caut scuze ca sunt romani si nu au centre de pregatire ,bani sa mearga la turnee in toata lumea etc dar cand au intrat in lumea asta trebuiau sa se gandeasca inainte daca pot reusi sau poate nu toti si-au propus sa ajunga in primii 50 oricum in Cupa Davis va fi o alta poveste in care toata lumea va lupta pt victoria Romaniei

  8. #71
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Asa e toti vor lupta pt victoria Romaniei dar din pacate decat 2 sunt in stare pt asa ceva Andrei si cu Hane

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    eu nu cred ca sistemul este gresit...... pina acum cativa ani aveam 3 jucatori in primii 1000 acum avem 30 ....cred ca futures-urile sunt bune pt a lansa jucatori...de acolo daca au valoare o sa ajunga sus altfel nu...... daca totzi cei mai tineri au pierdut azi in primul tur de calificari inseamna ca asta le e valoarea la momentul de fatza...... nu cred ca e vina lui haradau ....sau a altcuiva din federatzie........NU trebuie sa le gaseasca federatzia antrenor..si sponsor la totzi.... nu suntem tzara cu un singur jucator cum e cipru si tot bugetul federatziei e pus pe un singur Bagdathis
    Last edited by bmarian; 11th January 2007 at 17:01.

  10. #73
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Sti care e problema bmarian: nu sunt tineri asta e beleaua mare toti au peste 24 de ani. Dak aveau in jur de 20 era bine dar dak ai 25 de ani si esti mai jos de locul 200 atunci ar trebui sa te orientezi spre altceva. Astea sunt produsele lui Haradau care mereu se lauda cu turneele lui. Sti ce a facut asta acum 3-4 ani. Nu a vrut sa le dea wild-carduri lui Tecau si Mergea pt Open Romania pe motiv ca nu vor sa joace la turneele futures. Mereu cand aude ca unii jucatori vor sa joace in alta tara ci nu la futuresurile lui innebuneste. Turneele astea sunt bune dak vrei sa ajungi mai usor de locurile 200-250. sunt multi romani care au ajuns in zona aia si gata mai sus numai pot sa urce. Unii jucatori i-au sugerat sa organizeze mai putine turnee dar cu mai multi bani iar pe el il doare in spate.

  11. #74
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Cerere catre Ady_Einstien si Luma. Faceti un thread cu jucatorii romani langa cele cu discutii generale, turnee si secretele tenisului. Bagam acolo jucatorii romani cei mai cunoscuti si cum joaca unu la cate un turneu stam cu ochi pe el ca sa nu mai cautam in alta parte la discutii generale sau la turnee. Ar fi mult mai simplu si am face si reclama jucatorilor care nu sunt cunoscuti de toata lumea.

  12. #75
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Adica un subforum? Voi discuta si cu Ady si cu Vadim. Numai Vadim il poate crea.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  13. #76
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    da subforum. eu nu pot creea ca faceam eu

  14. #77
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    s-ar putea si un subforum care sa fie pt fani...
    Fan club ana ivanovic
    Fan club Maria Sharapova
    si altele...cred ca ar fi o idee buna...
    si acolo ar putea fi despre jucatori romani...
    .

  15. #78
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Pentru jucatori, exista subforumul "discutii generale" unde pot fi create threaduri, de catre fani. Asa ca...spor la treaba!!
    Era vorba despre un subforum separat, pentru jucatorii romani; o idee interesanta, zic eu!! Val, o sa fie. Ne ocupam de el incepand de luni, ok?
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  16. #79
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Multam

  17. #80
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Placerea este de partea mea!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  18. #81
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Hanescu - Dancevic pare acceptabil dupa care ar putea urma HEWITT sau un calificant dupa care daca cumva Hewitt se retrage sau ceva ca am inteles ca e un pic accidentat ar putea urma Gonzalez oricum interesant iar la fete:
    Edina Gallovits ROM
    vs.
    Meilen Tu USA acceptabil si aici

  19. #82
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    L-am vazut pe Dancevic la Bucuresti, cand am jucat cu Canada in Cupa Davis, si nu pare deloc un adversar dificil. Un Victor Hanescu asa cum il stim toti il bate lejer in trei seturi. Si Edina mi se pare favorita in disputa ei cu Meilen Tu. Succes reprezentantilor nostri .

  20. #83
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Jucatorii nostri au avut ceva noroc la tragerea la sorti. Gallovits are toate sansele pt ca adversara ei e doar cu 20 de locuri mai sus in clasament si diferenta de valoare nu cred ca e mare iar Hanescu ar trebui sa se califice fara probleme pt ca Dancevic e debutant la un turneu de Grand Slam. Chiar dak nu e la potential maxim pe Hane al trebui sa-l ajute experienta. Insa dupa aceea urmeaza urgia si pt Edina si pt Hane si anume Peer si Hewitt. Pacat ca nu au putut intra pe tablou nici Perianu si nici Monica Niculescu. Bafta.

  21. #84
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Are meci usor Hanescu, dar sa vedem cat de usor intra in joc ... sunt totusi sanse sa piarda ... spun asta gandindu-ma la meciurile de asta toamna de la cele doua turnee challenger. Totusi nu cred ca a dat totul Victor acolo ci a vrut dar sa testeze daca poate ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •