Page 2 of 59 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1229

Thread: Australian Open 2007

  1. #22
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    cred ca a avut clasamentul inghetat, altfel era imposibil sa intre la calificari ...

  2. #23
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Kubot. nascut 16 mai 1982. 1,90 cm. 86 kg. locul 126 ATP
    Scott Oudsema nascut la 1 iulie 1986. 1,90 cm. 66 kg.(cam slabutz). locul 266 ATP. dreptaci. cam inalti toti adversarii romanilor
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #24
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    f tare...chiar am crezut ca voinea se retrasese! m-as bucura sa-i vedem pe toti trei pe tabloul principal!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  4. #25
    junior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    si totusi nu cred, cum am mai zis si inainte, ca intr-adevar joaca Voinea in calificari. Cred ca este vorba de Hanescu. Nu se poate ca Hanescu sa joace direct pe tablou pentru ca si clasamentul sau "inghetat" era mai slab decat al lui Andrei Pavel. Astept sa vedem meciurile si ne vom convinge. Oricum e ciudat sa nu se stie nimic in tara despre revenirea lui Adrian Voinea.

  5. #26
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    e complicat...hanescu era in top 100 inainte sa inghete anul! acu' e pe 695! poate joaca si voinea in februarie...
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  6. #27
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    102 Hanescu, Victor ROM 99 @ deci o jucat cu clasament protejat ca sa intelegi cum joaca direct
    Australian Open Qualifying
    9 Pavel, Andrei ROM 113
    25 Voinea, Adrian ROM 137 @#
    asta o fost dar in fata lui pavel o mai intrat 5 jucatori direct datorita abandonurilor dinaintea extragerii de azi si astfel a ajuns favorit 4 !!

  7. #28
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Unde sa joace Voinea in cupa davis? Sincer sa fiu decat bomba de Crivoi mai bine Voinea dar sincer nu cred ca va fi chemat. Singura sansa sa fie chemat e sa intre pe tabloul principal la Melbourne. Oricum Hane si cu Andrei vor fi titulari in februarie iar la dublu probabil vor juca Andrei si Tecau. Dar sansele noastre tot mici sunt insa la 0 nu vom pierde pt ca va altoi Andrei pe careva.

  8. #29
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    nici o sansa ca voinea sa faca parte din echipa de cupa davis ... cred ca e imposibil sa faca fata unui meci de 5 seturi la nivelul ala dupa atata pauza ...
    cred ca si el ar trebui sa fie realist si sa fie multumit daca trece un tur, doua de calificari ...

  9. #30
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Pai crezi ca va fi instare sa castige 2 seturi in fata vreunui francez ca sa poata sa ajunga in setul 5?

  10. #31
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    PAVEL OUT : ((((( Perianu a castigat a si Ungur a pierdut dupa un meci f echilibrat

  11. #32
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Carnatii si sarmalele si-au spus cuvantul. Cred ca baietii de la AO au incins un chef dupa tragerea la sorti.
    Noroc ca n-au participat fetele! Avem doua in turul doi al calificarilor. Doua din trei, un procentaj bun.
    Baietii au plecat "in gasca" la AO. Presimt ca se vor intoarce la fel. Sa nu se simta singuri printre straini. Desi ar putea sa mai ramana, acolo sunt plaje, soare, e frumos. In plus, au posibilitatea sa vada la lucru "pe viu" si niste jucatori de tenis.
    Gata! mi-am spus of-ul.

  12. #33
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Singuri romani de pe tabloul principal de la Melbourne sunt Victor Hanescu si Edina Gallovits. Asta e sansa Edinei de a demonstra ca poate urca cat mai sus in clasamente. Are nevoie doar de putin noroc pt ca dak pica cu careva din top 20 in primu tur e cam de rau. Bine ca macar a reusit sa se califice pe tabloul principal pt ca nici nu mai stiu de cand nu am mai avut o fata pe tabloul principal la un turneu de Grand Slem. Crek Ruxandra Dragomir a fost ultima.
    Eu l-am gasit pe Hanescu pe locul 695 in ATP Entry, clasamentul folosit pentru intrarea pe tablou, asa ca nu vad cum ar fi el pe tabloul principal, daca Pavel care e 112 a jucat calificari.

  13. #34
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    dumy, exista posibilitatea ca in cazul unei accidentari, sa iti ingheti clasamentul, nu mai joci 6 luni de zile si cand revii intri la 9 turnee pe care le alegi tu cu clasamentul protejat, la celelalte intri cu clasamentul la zi ...

  14. #35
    senior
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    241
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Eu l-am gasit pe Hanescu pe locul 695 in ATP Entry, clasamentul folosit pentru intrarea pe tablou, asa ca nu vad cum ar fi el pe tabloul principal, daca Pavel care e 112 a jucat calificari.
    Uff, vad ca se tot discuta asta pe aici. Hanescu si-a inghetat clasamentul la pozitia 95. Adica anul trecut cand era pe 95 a zis nu mai joc fiindca sunt accidentat. Cand revine are dreptul la 8 turnee cu clasamentul asta. Pormo o sa se ia in considerare pozitia actuala ATP (care speram sa creasca vertiginos dupa cele 8 turnee). Pacat, fiindca ar fi putut sa isi inghete clasamentul mai repede. Intr-o situatie asemanatoare este si Voinea care a putut intra direct in calificari datorita clasamentului inghetat.

    Ceva mai multe informatii la http://www.atptennis.com/en/players/....asp#protected

  15. #36
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    sanguinetti a iesit si el pacat ca nu avem ocazia sa vedem jucatori cum sunt el si pavel ...

  16. #37
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    dacian este condus cu 2-1 dupa ce si-a pierdut serviciul intr-n game f disputat

    HAI SOULSTONE

    crivoi a pierdut si el in 3 seturi si ionita s-a retras

    a salvat o minge de set 40 egal

    a fost 6-4 pana la urma 1-0 la seturi ...
    Last edited by Ady; 11th January 2007 at 12:05.

  17. #38
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    break wilson din nou ... 1-0 si serviciul ...

  18. #39
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    1-0 pentru Voinea cu Pashanski. A inceput de cateva minute. "Voinicul" a inceput cu break.

  19. #40
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    s-a dus...

    cifrele lui andrei pavel sunt primele : 1st Serve % 78 of 107 = 73 % 54 of 80 = 68 %

    Aces 1 6

    Double Faults 2 4

    Unforced Errors 38 33

    Winning % on 1st Serve 37 of 78 = 47 % 34 of 54 = 63 %

    Winning % on 2nd Serve 15 of 29 = 52 % 9 of 26 = 35 %

    Winners (Including Service) 28 38

    Receiving Points Won 37 of 80 = 46 % 55 of 107 = 51 %

    Break Point Conversions 6 of 10 = 60 % 7 of 17 = 41 %

    Net Approaches 21 of 31 = 68 % 14 of 27 = 52 %

    Total Points Won 89 98
    offf cneazule ! ce ne-ai facut
    Last edited by Cneazul; 11th January 2007 at 12:21. Reason: suparare
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  20. #41
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    2-0 pentru Voinea. Sa speram ca macar el va trece in faza urmatoare.

  21. #42
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    break point craciun

    later edit : salvat ... si minge de game acum ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •