Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 125

Thread: TSG 1899 Hoffenheim

  1. #1
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    TSG 1899 Hoffenheim

    Totul despre echipa nou-promovata in Zweite Bundesliga

  2. #2
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    De aceasta echipa se leaga in general mari sperante,pentru ca acolo sunt bani !
    Hoffenheim are viziuni foarte indraznete dorind ca pana in anul 2010 sa promoveze in bundesliga. Acest succes ar fi cadoul pentru cea de-a 70-a zi de nastere a lui Dietmar Hoppe, mentorul si sustinatorul moral si material al acestie echipe, una si aceasi persoana cu miliardarul intemeietor al firmei SAP, cunoscuta in toata lumea. In zona se va construi pana atunci si un stadion de fotbal modern pentru 30 mii de oameni.

    Echipa a facut pana acum putine transferuri, echipa s-a fortificat insa din mers , asigurandu-si promovarea relativ fara probleme.

    Au venit: Weis (Stuttgart), Vorsah (Asanti Kotoko).

    Au plecat: Stolz (Stuttgart), Cescutti (Aalen), Hoeness,Zepek (?).

    Sunt prevazute doua cantonamente: Langeoog (2-7.7) si Leogang in Austria (14-21.7).
    Meciuri de verificare: TSV Langeoog (5.7), Stuttgart (10.7), SSV Ulm (13.7), Grossaspach (22.7), Karlsruhe (27.7).

  3. #3
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Un lucru interesant la Hoffenheim: Antrenorul acesteia este Ralf Rangnick , fost antrenor la Schalke 04

  4. #4
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    TSG Hoffenheim l-a legitimat pe bosniacul Vedad Ibisevic fost varf la Alemania Aachen profitand de clauza lui de reziliere.
    Jucatorul de 22 de ani va semna un contract cu nou-promovata in 2.Bundesliga pe o durata de 3 ani de zile.
    "A fost optiunea lui si nu i-am putut refuza-o ! " a spus directorul sportiv de la Aachen Jorg Schmidtcke.

    Bosniacul venit acum doi ani din Ligue 2 de la Dijon a marcat 6 goluri in Bundesliga trecuta dar si deja 7 goluri in amicalele acestei veri pentru Aachen.

    "Doua lucruri m-au convis sa vin aici : 1.conceptul sportiv puternic ,mai ales pentru viitor si 2.oferta financiara tentanta ! " ne-a declarat atacantul.

    TSG Hoffenheim
    Zbor pana la stele.

  5. #5
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Echipa din Hoffenheim, in acest an promovata in liga secunda, face eforturi uriase pentru a-l transfera pe talentatul jucator brazilian in varsta de 20 de ani, Carlos Eduardo, care joaca la Gremio Porto Alegre. Desi echipa germana a dublat oferta, clubul brazilian a mentionat ca exista inca nevoie de tratative si discutii, mai ales in ce priveste drepturile de transfer la o terta echipa.
    Acum e acum,cat vrea sa plateasca clubul din Hoffenheim ?
    Exact 9 milioane euro !!
    De unde are o echipa din liga a doua atatia bani ? Raspunsul e simplu. Seful echipei este patronul (si intemeietorul ) firmei SAP, Dietmar Hopp. Clar ?

  6. #6
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    "Pielea ursului" e inca in padure dar Hoffenheim isi face deja griji.
    In cazul promovarii in Bundesliga, performanta posibila, dar inca nesigura, echipa din Hoffenheim isi va muta sediul la Mannheim urmand sa-si dispute partidele pe stadionul "Carl-Benz".
    Stadionul actual "Dietmar - Hopp" este mult prea mic pentru meciuri din prima liga, iar arena in constructie la Sinsheim va fi gata doar anul viitor.

  7. #7
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Si minunea este perfecta, dupa ce a promovat acum 9 sezoane cu SSv Ulm , Ralf Rangnick a reusit iar minunea de a promova o echipa ''de sat''

    Felicitari echipei si antrenorului, si uram bun-venit in sezonul Bundesliga 2008-2009

  8. #8
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Noua promovata isi materializeaza ,se pare , intentiile de a se consolida.
    La 8 iunie, antrenorul Ralf Rangnick se va afla la...Porto Alegre unde va urmari meciul lui Gremio cu Fluminese.
    In obiectiv doua mari talente, Leo si Anderson Pico, recomandati de jucatorul Carlos Eduardo care si el provine de la Gremio.
    Se va crea la Hoffenheim o mica "filiala braziliana" ?

  9. #9
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Veniti: Ramazan Özcan (RB Salzburg), Luiz Gustavo (Corinthians), Isaac Vorsah (Kumasi Asante Kotoko)

    Plecati: Denis Bindnagel (noua echipa necunoscuta), Michael Rundio (noua echipa necunoscuta), Steffen Haas (imprumutat la Kickers Offenbach)
    Zbor pana la stele.

  10. #10
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Si sunt pe locul 2 in momentul de fata, dupa Schalke, si au sters pe jos cu Dortmund in ultima etapa. Daca scot un rezultat bun si la Bremen weekendul urmator se poate vorbi de revelatia inceputului de campionat. Ibisevic are deja 6 goluri marcate.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Cine cunoaste, se astepta la asa ceva din partea acetstei echipe
    Am amici care sustin serios ca vor prinde chiar un loc de CL la primul sezon in Bundesliga!

  12. #12
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Cine cunoaste, se astepta la asa ceva din partea acetstei echipe
    Am amici care sustin serios ca vor prinde chiar un loc de CL la primul sezon in Bundesliga!
    Eu cred ca amicii tai de inseala amarnic.Hoffenheim nu are "muschii" necesari sa joace in acest ritm 34 de meciuri.Iar banii nu rezolva (chiar) totul.
    Vor urma drumul avut de Karlsruhe sezonul trecut.Astia au inceput sezonul in forta,cu victorii impotriva lui Frankfurt,Wolfsburg,Dortmund sau Schalke 04.Erau un fel de sperietoare in Bundesliga si au terminat campionatul pe locul 11.

  13. #13
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Daca scot un rezultat bun si la Bremen weekendul urmator se poate vorbi de revelatia inceputului de campionat. Ibisevic are deja 6 goluri marcate.
    Eu sper ca Werder le va arata cata valoare au.Nu cred ca Bremen va avea probleme cu "satenii".

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Eu cred ca amicii tai de inseala amarnic.Hoffenheim nu are "muschii" necesari sa joace in acest ritm 34 de meciuri.Iar banii nu rezolva (chiar) totul.
    Vor urma drumul avut de Karlsruhe sezonul trecut.Astia au inceput sezonul in forta,cu victorii impotriva lui Frankfurt,Wolfsburg,Dortmund sau Schalke 04.Erau un fel de sperietoare in Bundesliga si au terminat campionatul pe locul 11.
    E si asta o parere, la fel ca cea a amicilor mei.
    Insa doar o parere, nicidecum o certitudine

  15. #15
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    E si asta o parere, la fel ca cea a amicilor mei.
    Insa doar o parere, nicidecum o certitudine
    Aseara au furat-o,cu toate milioanele lor,de la Freiburg,o echipa de liga 2-a.
    Iar patronul lor,Dietmar Hopp,nu are prea multi admiratori in Germania.Poate decat pe cei carora le da de munca,in Bundesliga mai putin.
    Sunt curios cum va iesi pana la urma.Deocamdata sunt sigur ca nu vor face mare lucru in campionat.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Aseara a fost un meci de cupa, l-au jucat in deplasare, iar Freiburg nu e tocmai o echipa de liga a doua. Si apoi nu poti castiga orice meci.
    Eu sunt convins ca vor face o figura mult mai buna decat Karlsruhe anul trecut, mai vedem peste cateva luni...

  17. #17
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Aseara a fost un meci de cupa, l-au jucat in deplasare, iar Freiburg nu e tocmai o echipa de liga a doua. Si apoi nu poti castiga orice meci.
    Eu sunt convins ca vor face o figura mult mai buna decat Karlsruhe anul trecut, mai vedem peste cateva luni...
    Freiburg este o echipa de liga a doua.Iar daca castigi cu Cottbus,M`Gladbach si Dortmund,atunci ai pretentii si la o victorie la Freiburg.Chiar daca nu a fost "decat" cupa,de obicei echipele astea noi aparute in fotbal au foame de succes.
    Maine Hoffenheim joaca la Bremen.Werder este "pe val",deci nu cred ca vor pleca cu vreun punct de-acolo,apoi vin meciuri Frankfurt,Hannover sau Bochum,echipe care au morcovul...deci au nevoie de puncte.
    Dar asa cum spui tu,vom vedea peste cateva luni...

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    s-au chinuit mult Werder cu ei, 5-4..
    ce mai zici de Hoffenheim?

  19. #19
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    s-au chinuit mult Werder cu ei, 5-4..
    ce mai zici de Hoffenheim?
    E adevarat ca Bremen s-a chinuit cu Hoffenheim.Acolo au avut ghinion,iar acasa,cu Frankfurt,au avut noroc.
    Dar raman la ce am mai spus:nu cred ca Hoffenheim va putea juca in acest ritm 34 de meciuri in Bundesliga.E de-ajuns sa se accidenteze sau sa fie suspendati 1-2 din jucatorii de baza,apoi...vom mai vedea.

  20. #20
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Was?

    ...suntem in 27 octombrie 1899 Hoffenheim este pe primul loc
    Sa asistam la formarea unei mari echipe?
    Sincer sa spun pe 1899 Hoffenheim nu i-am vazut niciodata am inceput sa fiu curios.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #21
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Au 3-1 in deplasare la Bochum min 80

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •