Results 1 to 16 of 16

Thread: Diaconescu la OTV

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Lightbulb Diaconescu la OTV

    Deschid acest thread pentru cei are se uita ocazional sau constant la emisiunea Dan Diaconescu in direct de la OTV.

    Nimeni nu vorbeste prin presa despre emisiunea asta, dar toti se uita cu ochii holbati, avand audiente de varf..

    Subiectul din seara asta este anuntul lui Basescu privind abandonul lui Stolojan de la alegerile din 2004. Vocea lui Basescu va fi analizata cu ajutorul unei computer si a unui program special care detecteaza inflexiunile si ofera un intreg profil psihologic, adevaruri, minciuni etc.

    Gigi Becali a fost supus si el unui test: http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...&viewItem=6731

    Toate subiectele despre Dan Diaconescu in direct, pe acest thread.

    Postul OTV se poate urmari LIVE pe net, aici: mms://82.76.12.224:8080/

  2. #2
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    In lipsa de altceva, in timp ce ma joc la calculator sau fac altceva, mai dau drumu si la tv tunner pe OTV.(altceva pur si simplu nu prea ai ce sa vezi, filme bune rar de tot...) Rar sunt unele emisiuni care pot fi numite talk-showuri, cateodata sunt unele care ma amuza (Gigi Becali ), dar si altele care ma fac imediat sa schimb postul.

    Oricum, Vadime, te gasisi sa deschizi threadul asta tocmai la un asemenea subiect. Si ieri parca a fost tot ala cu programelul lui, mare tampenie

  3. #3
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca nu merita discutat despre acest Dan Diaconescu.
    Este un om care stie sa faca audientza prin orice mijloace. Imi este scarba de emisiunea lui
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #4
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Mie imi place DDD ...este chiar interesanta emisiunea... pacat ca a "dat-o" prea mult Dan Diaconescu in ultima perioada intr-o campanie ciudata despre crima din Primaverii.In rest mi se pare ok , si dupa cum spunea Vadim in descrierea acestui topic , sunt multi care se uita si putini care recunosc asta.
    Mi se pare f interesanta emisiunea din seara asta.Atat deocamdata.Revin
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  5. #5
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    de cand cu aducerea frecventa , chiar agasanta , a "luptatorului luminii" sau cum ii mai spune prezicatorului JJ am incetat sa mai urmaresc emisiunea ... oricum el nu face nimic pt emisiune ... invita diferiti indivizi vorbareti si ii lasa sa trancane pana se incing spiritele , intervenind repede cu replica clasica "bagati publicitate" ... destul de trist.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  6. #6
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Desi, dupa cum am spus, si eu ma mai uit din cand in cand, audienta (daca chiar este ridicata, dupa cum tot ziceti ) dovedeste cat de slaba este grila programelor TV romanesti. Pur si simplu sunt seri in care nu ai ce sa vezi. Daca si HBO-ul mai scapa cate un film slab pe seara, mai bine il stingi . E motivul pt care ma uit din ce in ce mai putin pe zi la TV. Cred, in medie, maxim o jumatate de ora.

  7. #7
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    for starters, Dan Diaconescu nu mi se pare a fi un ziarist in adevaratul sens al cuvantului. Talk-show-urile lui se bazeaza in general pe subiectele hot ale momentului, pe baza carora si daca ai tacea ca melcul tot ai face audienta.

    emisiunea e de cele mai multe ori destul de slabutza. mai are si el zile cand scapa cate un invitat mai rasarit, dar asta se intampla destul de rar.

    daca am de ales ce talk-show sa urmares, prefer Nasul. Moraru mi se pare un tip bine pregatit, incisiv, indeajuns de calculat incat sa nu aiba parte de scandaluri in direct (decat daca are vreo legatura emisiunea cu nenea Jiji...). este desigur, si el, subietiv uneori, insa in limita bunului simt.
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Ce-mi place mie la Diaconescu e ca nu-mi pare rau daca adorm seara la o emisiune de-a lui "in direct in reluare in exclusivitate senzational!" . Ma trrezesc pe la 4 in noapte si prind tocmai mijlocul emisiunii, si daca chiar nu mai adorm pana la 6-7 in dimineata vad si deznodamantul.

  9. #9
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Imi plac mult talk-showruile lui Turcescu ...desi rar le urmaresc. Pune numai intrebari la obiect, si stie sa atinga punctele esentiale ale subiectului.

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pana una alta Diaconescu face un lucru unic: invita si oamenii simpli. Exista bineinteles si reversul medaliei, asa cum e in cazul Iovan: persoanele bogate cad in plasa in cele din urma, desi initial nu erau interesate.

    Oricum, toti fac blaturi, nu se pune problema. Cred totusi ca Diaconescu este cel mai bun om de televiziune pe partea de moderare de talk-show.

  11. #11
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Pai tocmai asta inseamna ideea de talk-show, sa inviti oameni cunoscuti, si sa discuti subiecte cunoscute de intreg publicul. Nu sa inviti oameni necunoscuti si sa discuti despre ce face ala cand e singur in baie...

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    lasa`ne Vadime , cu audientele lui DDD

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Felicitari Dan Diaconescu pentru emisiunile realizate. Cine nu doreste nu priveste la OTV.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=118278
    te astept si acolo sa-ti spui parerea

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2007
    Location
    GALATI
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Ce va mai place sa inviati thread-uri..

  16. #16
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Mai este unul asemanator pe mass-media.Continuati acolo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •