View Poll Results: Care George?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • ... Paunescu

    12 11.11%
  • ... Copos

    11 10.19%
  • ... Clooney

    8 7.41%
  • ... Lucas

    19 17.59%
  • ... Bush

    27 25.00%
  • Altul (numiti-l pe thread)

    31 28.70%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 197

Thread: Who the f*** is GEORGE?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Who the f*** is GEORGE?

    Mircea Sandu a plecat marti din conferinta de presa, preferand un telefon foarte important. Un misterios "George" ofera din partea unei firme americane suma de 100.000.000 de dolari pentru patru stadioane. Nasu' a declarat ca va anunta numele complet, daca investitorul este de acord.

    Misterioul investitor, "George", se afla la baza afacerii. Speculand, se poate anticipa ca este vorba de George Paunescu sau George Copos. Sandu a declarat marti seara ca va anunta miercuri numele complet al lui George.

    Problema este ca in Romania, in afara de Bucuresti care are peste 2.000.000 de locuitori, al doilea oras ca po****tie este Constanta, cu 350.000.

    mai multe detalii aici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...&viewItem=6741

    Intrebarea este: Care GEORGE? Paunescu, Copos? Votati la poll si comentati aici acest gest. Haideti sa il descoperim pe GEORGE!!!

  2. #2
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    copos , hai ma fiti seriosi =)) ala nu baga 1 leu la Rapid si face 4 stadioane =))
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  3. #3
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    la antena a spus ca e cineva important de si-a permis sa vb la tel in timpul conferintei...se pare ca a fost vicepremierul ; poate el e intermediarul

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Vorba lui Cry? Isi pune Copos un sfert din avere sa faca stadioane? Eu am inteles ca sunt banii altcuiva, iar "George" doar ii convinge si isi ia comision.

  5. #5
    "la porumbei" ceau's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    255
    Reputatie
    1

    Cea mai tare gluma pe ziua de astazi!
    Mai ales ca sursa e OLS
    Sa presupunem ca se vor face respectivele stadioane...sunt curios ce orase vor alege...primele cinci sunt Bucuresti, Constanta, Iasi, Cluj si Timisoara(intre ultimele doua diferenta e de cateva sute de persoane, care e acoperita cu mult de marja de eroare)
    De ce am senzatia ca alaturi de Buc, Clujul va fi ales sigur.

  6. #6
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    tinand cont ca e acolo sus, are influenta si isi doreste sa faca si el ceva pt fotbalul romanesc

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bwuhaha! Si marmota... Copos si binefacerea.

    Daca e Copos, ia banii din comision si nu misca un deget. Asa e cel mai bine. Muti niste hartii si iti vin 2-3 milioane...

  8. #8
    manager uvictor's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    George Becali

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The Black Knight
    tinand cont ca e acolo sus, are influenta si isi doreste sa faca si el ceva pt fotbalul romanesc
    Chiar crezi ca George Copos doreste sa faca ceva pentru fotbalul romanesc? Copos tot ce face, face pentru el.

    Nu stiu ce sa zic, nu cred ca e nici Copos si nici Paunescu. De fapt, orice George ar fi nici nu cred ca se va realiza asa ceva. Din pacate.

  10. #10
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ceau
    De ce am senzatia ca alaturi de Buc, Clujul va fi ales sigur.
    din moment ce este si Iasul in aceasi oala, pot sa faca stadion si la Caracal , desi Clujul chiar merita un stadion adevarat

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ceau
    Cea mai tare gluma pe ziua de astazi!
    In ce sens gluma?

  12. #12
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Care GEORGE?George of the jungle!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    In ce sens gluma?
    O gluma de-a lui Sandel...
    Fix in timpul conferintei a primit telefonul
    Ma mir ca nu a venit cu faza asta duminica, dar de fapt... era sigur de victorie. Acum vrea sa arate ca deja s-a pus pe treaba. Daca in 15 ani nu a facut nimic... acum e dornic de lucruri marete

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ceau

    Cea mai tare gluma pe ziua de astazi!
    Mai ales ca sursa e OLS
    nu e gluma mai, s-a dat pe toate posturile TV

    Mai, da' doar nu ofera George,oricine ar fi el ( eu presupun ca e vorba de Copos), bani din buzunarul lui. E vorba de o firma americana !
    Sper ca in cele 4 orase, sa fie inclus si Iasul, fiindca merita. Si sa vedeti aici suporteri pentru echipa nationala, nu 500, cati au fost la meciul cu Nigeria !

  15. #15
    "la porumbei" ceau's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The Black Knight
    nu e gluma mai, s-a dat pe toate posturile TV
    Daca vrei punem si de un pariu ca nu o sa se faca nimic

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    George este ala de la care a castigat Mitica cele 2 milioane de dolari. In vis. Ei bine, noaptea de dupa alegeri i s-a aratat si Nasului. Daca aluia i-a promis 2 milioane astuilalt i-a promis bani pentru 4 stadioane. Avantaj Mitica.
    Ati citit poezia Mama de George Cosbuc? Scrie acolo asa: "Si George nu mai vine..."

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Si George nu mai vine..."
    Nu, versul era "Si-n soba arde mama."

    O fi George Clooney?

  18. #18
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Vrajeli ieftine, sandu incearca cu disperare de a recastiga o simpatia po****tiei...


    Totusi eu cred ca a fost George Bush cu banii luati de pe petrolul din Irak, drept multumire pentru meritele Romaniei in instaurarea democratiei, in acea tara "pagana"
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #19
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    La cat de fatezist e scenariul cred ca e vorba de George Lucas. Iar stadioanele se vor chema Obi One la Tg.Mures, Obi Two la Radauti, Obi Tri la Pascani si Jiji the Hut in Bucuresti. Parca ii si vad pe romanii luati cu arcanu si mutati in orasele mai mari sa se faca pana la 400.000 de locuitori.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daca ar fi Bush s-ar numi Operatiunea Furtuna Desertului (care a mai avut loc o data cu Danemarca), continuata cu Vulpea Desertului.

    Daca mutam Craiova la Timisoara (sau invers) si periferia Bucurestiului () oriunde vreti voi facem doua orase de peste 400.000 de locuitori.

    Lasand gluma la o parte, miroase a scenariu ieftin. Am vazut si eu la tv, iar Nasu facea pe prostu la Antena 1: "Ati auzit ca era vorba de George? A, m-ati auzit pe mine in spate acolo...".

    Rusinica...

  21. #21
    "la porumbei" ceau's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    255
    Reputatie
    1
    Timisoara, Cluj, Iasi au aproape sigur peste 400 000 loc (datorita studentilor plus persoanelor fara buletin de oras)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •