Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 38

Thread: Echipele care vor retrograda in sezonul 2003/2004.

  1. #1
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1

    Echipele care vor retrograda in sezonul 2003/2004.

    Ce echipe credeti ca vor retrograda anul acesta?
    Leave me alone!

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    sper totusi ca nu Gloria.
    desi sincer sa fiu, e una din echipele care candideaza , ca sa zic asa , la retrogradare.
    sper ca moralul echipei sa nu se deprecieze cu repeziciune.

    in rest, ca de obicei , nou promovatele sunt abonate.
    Schumi? the only one!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Bihor(din pacate)
    Bacau
    APULUM
    BLATIST PANA LA MOARTE

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele
    sper totusi ca nu Gloria.
    desi sincer sa fiu, e una din echipele care candideaza , ca sa zic asa , la retrogradare.
    sper ca moralul echipei sa nu se deprecieze cu repeziciune.

    in rest, ca de obicei , nou promovatele sunt abonate.
    Gloria are totusi un lot mai valoros decat jumatate echipele diviziei A. Dar ramane la inspiratia lui Jenel pozitia Gloriei in clasamentul final.
    E greu de spus acum. Sunt echipe care incep stramb si ajung la final sa ia campionatul sau sa se bata pentru podium. Vezi Brasov si Ceahlaul de anul trecut si chiar Steaua care a vizitat si penultimul loc in primele 3 etape.

  5. #5
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Farul
    Apulum
    Bacaul
    Oradea (desi nu as vrea sa paraseasca prima scena fotbalistica)
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  6. #6
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Apulum Alba-Iulia
    FC Oradea
    Poli AEK Timisoara
    Farul Constanta

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    E prematur de zis. Mi se pare imposibil sa spui de acum mai ales la felul in care evolueaza ostilitatiile in campionatul nostru. Orice lanterna rosie poate invinge liderul. Poate o intrebare mai usoara ar fi fost "cine vreti sa retrogradeze?"

  8. #8
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Echipa feudalului "Pinalty" ar fi ideal sa pice...Ar scuti Romania de interventiile sale cu accent grotesc de la T.V.
    In rest, Bacaul s-ar preta mai bine la Divizia B...

  9. #9
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    tocmai am aflat ca Gloria a vandut terenul de zgura de langa stadio.
    cei care au trecut pe acolo sigur il stiu.
    terenul a fost vandut unei firme nemtesti, parca, asa ca anul acesta ceva bani vor mai exista, alaturi de cei proveniti din vanzarea lui Sanmartean.

    asa ca anul acesta , nu retrogradeaza.
    daca le va creste morarul, poate ca spre sfarsitul campionatului vor avea o situatie buna si isi vor permite sa mai vanda niste meciuri....ca sa adune bani pentru la anu.....

    trist, dar este unica modalitate de a se salva de la retrogradare
    :oops:
    Schumi? the only one!

  10. #10
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    e mult prea devreme ca sa iti dai seama cine va retrograda. insa se pare ca va fi o lupta f. echilibrata! Din pacate acesta lupta se anunta mult mai apriga decat cea pt titlu sau uefa!! Cred ca se vor lupta Bihoru, Apulum, Faru, Bacau, Poli si Otelul poate chiar Petrolul! Deci aproape jumate dintre echipe vor incerca sa evite ultimele 3 locuri! eu sper sa se salveze echipele din Ardeal!!!!!
    bafta Bihoru si Apulum!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  11. #11
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    sentimental,as vrea sa cada:
    14National
    15Steaua
    16Dinamo


    rational,cred:
    14.Poli
    15.Oradea
    16.Apulum

  12. #12
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Desi sper ca echipele din Ardeal si Banat sa nu retrogradeze, cred ca Alba Iulia, Oradea si AEK au sanse mici de a reusi sa se mentina in Divizia A.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cel putin jumatate din echipe vor avea probleme... deocamdata nu putem face decat niste pronosticuri mai mult " sentimentale"....

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce se intampla cu Bihorul... a facut un meci foarte frumos cu Rapidul....sper sa-si revina!

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E grav pentru oradeni faptul ca nu au acumulat decat doua puncte si au pierdut acasa cu o echipa ce pare contracandidata la retrogradare. Oare ce se va face cu banii de pe Keseru?

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am inteles ca oradenii nu stau cu mainile in san! se pare ca echipa a fost cumparata de consiliul local ( 800 000 euro) si ca ar fi venit M Nicolae de la Poli , ca ar urma si alte transferuri...

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    O stire aparuta azi anunta ca Mihai Nicolae se transfera la Oradea din cauza unui incident la antrenament, cu Balace.

  18. #18
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Ar fi un transfer bun pentru Oradea dar stirile de presa nu au nici o credibilitate.Pana mai ieri Paduret era dat transferat la Steaua, in vara era transferat la Craiova, asa ca....zvonuri multe neacoperite.
    A propos de Niculae-Balace, perla culeasa din GS:
    mai sifonat a iesit M.Niculae care s-a lovit cu gura de cotul lui Balace si s-a ales cu buza sparta

  19. #19
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    cine crede ca oradenii au facut o afacere buna se inseala...si inca amarnic. pai din Nicolae n-a ramas decat fantoma jucatorului care a fost odata si...nu va mai fi. la Timisoara cel mai constant post pe care a evoluat, cu rezultate notorii cei drept, a fost acela de stalp al...barurilor de noapte. o sa se convinga baietii cat de curand ce investitie buna au facut.

    iar scena de la antrenament in care Nicolae a sarit la bataie spune multe despre caracterul acestui pseudojucator: suparat ca Balace, un nou venit, si-a permis sa execute el o lovitura, desi potrivit legilor nescrise ale echipei Nicolae avea chipurile prioritate absoluta, l-a injurat pe acesta. din pacate Balace a ripostat si Nicolae, juma' de buletin cum e, a sarit cu capul la figura lui Balace. alti jucatori au intervenit sa-i desparta si din greseala Nicolae s-a lovit cu buza de cotul lui Oprea.

    cat despre transfer, nu e deloc zvon. jucatorul a ajuns deja la Oradea. si inca o dovada a "profesionalismului" sau: a cerut liber pentru deplasarea de la Piatra Neamt, pe motiv de...oboseala. de fapt, omul vrea sa testeze barurile oradene sa vada unde-si stabileste cartierul general de-acu inainte.

    oricum, suporterii timisoreni nu-l regreta deloc.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  20. #20
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cea mai tare faza e ce scriu in acest moment ziarele de ce se intampla la Poli. Cele de la Bucuresti, bat toba pe batalia de la antrenamente, pe memoriul ce-l va depune Silvasan si vantul care bate in visteria clubului iar cele locale ne explica cum se formeaza noua societate ca vin stlapii de 55 de metri pentru nocturna din Anglia, ca nu vor mai fi probleme cu banii.

    E ca si cum Romania Libera ar insista ca Nastase e presedinte si Iliescu premier chiar daca multe ziare spun invers.

  21. #21
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    E clar ca Bihorul va lupta pt mentinerea in A!Eu zic ca e inca prematur sa spunem cine va retrograda!Bihorul a batut azi la Piatra Neamt si reaprinde flacara sperantei in mentinerea in primul esalon!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •