Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Keseru

  1. #1
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Keseru

    ce se intampla cu Keseru? S-a scris ca a fost vandut la Nantes, insa ieri a jucat pentru Oradea impotriva Petrolului...

  2. #2
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Chiar daca pleaca,o va face la iarna.Nu stiu de ce,dar mi se pare ca franceii n-au fost de acord cu coproprietatea jucatorului asa ca nu va mai pleca(asta-i vocea tribunei).De la club nu s-a spus nimic.

  3. #3
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by csehi
    Chiar daca pleaca,o va face la iarna.Nu stiu de ce,dar mi se pare ca franceii n-au fost de acord cu coproprietatea jucatorului asa ca nu va mai pleca(asta-i vocea tribunei).De la club nu s-a spus nimic.

    mersi



    Mai bine asa. Este prea devreme sa plece, trebuie sa ne pastram talentele. Are numai 16 ani, daca vrea sa plece, o va face cand va avea 19-20 de ani si nu la echipa de amatori a lui Nantes, dar la o echipa redutabila din strainatate.


    Asculta, nu cumva stii unde pot sa citesc mai mult despre Keseru? As dori sa stiu exact ce tip de atacant este (vreau sa aflu cat mai multe detalii tehnice). As dori sa stiu si despre originiile sale.

  4. #4
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    daca vindem juniori si nu jucatori consacrati la nationala, fotbalul romanesc va ramane foarte sarac.Este exact acelasi lucru la diferenta de pret ca atunci cand vinzi materie prima in loc de produse finite de inalta tehnologie.
    Cati de keseru trebuie sa vinzi ca sa iei banii pe care i-a luat Parma pe Mutu ca sa ajunga la Chelsea?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #5
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    Este exact acelasi lucru la diferenta de pret ca atunci cand vinzi materie prima in loc de produse finite de inalta tehnologie
    Problema e ca nu avem "sculele" necesare pentru a produce inalta tehnologie. Ca sa nu mai vorbim de "personal calificat" pentru treaba asta.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #6
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cu un buget de 20 de milioane si un Mutu in echipa ajungi in CL de unde ai sansa sa-l vinzi la Chelsea cu 25 de milioane. E destul de simplu daca se trezeste cineva sa si gandeasca putin. Se pare ca deocamdata tocmai incultul de Becali gandeste asa si consider asta o rusine pentru intreaga tzara nu numai pentru lumea fotbalului. :oops:
    Oare Copos citeste pe-aici?

  7. #7
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Sculele le avem, personajul calificat poate nu prea. Insa, Claudiu poate sa se dezvolte in continuare la Oradea.

  8. #8
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    SCUZATZI-MA CA V-O SPUN DAR SUBIECTUL ASTA AM INCERCAT SA-L EVIT PENTRU CA M-A DERANJEAZA , PARCA MA DOARE SUFLETUL.UITE CA NU MA POT ABTZINE SA NU COMENTEZ. PREA II VINDEM DE COPII, MAMA MA-SII DE TREABA, PARCA AM DA COPII SA DEVINE IENICERI. ESTE INACCEPTABIL ASA CEVA, ASTA DACA N-A JUCAT PENTRU NICI O NATZIONALA A ROMANIEI , VA JUCA POATE PENTRU FRANTZA. MAI STIU EU UNII ROMANI CARE REFUZA SA VORBEASCA ROMANESTE SAU SA RECUNOASCA CA SINT ROMANI, VORBESC DE CEI PLECATZI. DA, DA, CE VA MIRATZI. E ADEVARAT.

  9. #9
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Lucrurile se vor schimba in bine, eu sunt optimist in privinta asta.


    Da, exista romani carora nu le place sa zica de unde sunt sau sa vorbeasca romaneste. Insa, aceiasi indivizi pot devni foarte mandri cand se vorbeste frumos despre Romania sau cand Romania iese in evidenta (ex. nationala).



  10. #10
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Initzial am crezut ca e putzin umflat Keseru asta ( in definitiv nu avusese decat cateva meciuri bune la lotul de juniori), DAR DUPA CE L-AM VAZUT IN MECIUL CU POLI AM RAMAS IMPRESIONAT.

    Eu sper sa plece cat mai repede din campionatul romanesc, riscam sa i se urce la cap shi urmarile pot fi nocive.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Eu sper sa plece cat mai repede din campionatul romanesc, riscam sa i se urce la cap shi urmarile pot fi nocive.
    Mie mi s-a parut un baiat modest si educat. Asta a fost impresia creata la televizor. Ar trebui totusi incercat sa mai fie tinut in Divizia A, la 16 ani e mult prea devreme sa plece.

  12. #12
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    ...shi mie mi s-a parut la fel, tudose. Deocamdata!!!

    Totushi, apropo de plecarea sa sau de ramanerea sa in Romania:

    Nu prea vad ce-i poate oferi campionatul nostru.
    ...pe cand la Nantes...scuze, dar Nantes e o echipa renumita pentru jucatorii care ii creshte (aminteshte-tzi de generatzia aia de la mijlocul anilor 90 cu Loko, Ouedec, N'Doram, Pedros, Ferri, Casagrande, Cauet, etc.)
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sigur ca Nantes ii poate oferi multe din punct de vedere fotbalistic, si e normal sa mearga acolo. Sper insa sa evolueze macar un sezon aici.
    Am inteles ca tatal sau are o mare influenta asupra sa, deci cred ca nu si-o va lua in cap asa usor.

  14. #14
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Daca Keseru ar merge la Nantes, el nu ar juga pentru prima echipa imediat. De fapt, daca ar fi semnat sezonul asta, el ar fi jucat pentru echipa lor de amatori (care joaca in a 4a divizie frantuzeasca) sau la echipa de tineret. Acum, campionatul romanesc n-o fi cel mai bun din lume, dar tot este mai bun chiar decat campionatul de tineret a Frantei!

    In plus, Keseru beneficiaza cand joaca impotriva unor jucatori mai experimentati decat el, a zis-o si el. In sfarsit, faptul ca Keseru joaca in Romania va ridica cota Diviziei A fie valoric, fie prin imagine (strainii il cunosc deja, site-ul lui UEFA i-a facut deja o analiza).

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    si a plecat. pacat.

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Keseru a plecat dupa doar doua meciuri jucate in prima divizie si un gol marcat. Cred totusi ca este mult prea devreme. La Nantes nu va prinde prima echipa, ar mai fi putut ramane sa creasca in campionatul nostru (asa cum este el acum).

  17. #17
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    aberanta aceasta plecare a unui copil

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si eu sunt de parere ca a plecat prea devreme... 16 ani si vreo 9 luni... Mi-e teama sa nu se rateze prematur... Sper ca are parinti destul de inteligenti sa mearga cu el acolo si sa-l indrume, ca la varsta lui, tentatiile sunt multe si mari, si daca nu se tine serios de fotbal nu ajunge nicaieri...
    Insa poate ar mai fi trebuit tinut la Bihor vreo 2 ani, sa se mai caleasca un pic...

  19. #19
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu ma bucur pt el, nu cred ca la Nantes i se permite sa-si faca de cap
    ...in plus de asta, nu o sa aiba exemple "negative" printre colegii sai.

    Mai mare era pericolul pentru el sa se fi transferat la un club din bucureshti...

    P.S.: Ma bucur ca din ce in ce mai multe cluburi ardelene (cazul Keseru, Sanmartean,etc.) vand jucatori direct in strainatate. Pana acum, ca un jucator sa ajunga in Vest, trebuia sa treaca neaparat prin capitala.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  20. #20
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Aceeași părere că a plecat mult prea devreme o am și eu.Nu am fost și nu voi fi vreodată de acord cu vânzarea în străinătate a jucătorilor sub 23 ani.Sper să nu se rateze înainte de a se afirma.
    FORZA DINAMO!!!

  21. #21
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    No comment
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •