Results 1 to 21 of 21

Thread: Volei masculin - divizia A2

  1. #1
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Starteel coincidenta este ca, singurul jucator de care iti aduci aminte este idolul si antrenorul meu...
    Iti aduc aminte ca Steaua la baieti in anul 80` facea legea in europa canstigand importante cupe europene...de Viorel Manole ai auzit?
    Tanar si nelinistit...

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Si la baieti suntem mai tari ca Bacaul

    Si la baieti am demonstrat ca suntem mai buni ca Bacaul.Vin calificarile din grupe si sansa este tot de partea galatenilor.Vom juca acasa 2 deci 2 victorii iar Bacaul va juca cu Buzaul de care nu va trece.Este clar vom trece mai departe.

  3. #3
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by StiintaBacau View Post
    Starteel coincidenta este ca, singurul jucator de care iti aduci aminte este idolul si antrenorul meu...
    Iti aduc aminte ca Steaua la baieti in anul 80` facea legea in europa canstigand importante cupe europene...de Viorel Manole ai auzit?
    Sincer singurul voleibalist de care imi aduc aminte e actualul tau antrenor caruia ii stiu doar porecla spune-mi te rog si numele. Porecla Pelicanul era cumva din cauza nasului?....eram copil pe vremea aia chiar nu-mi aduc aminte foarte multe. Despre Viorel Manole mai bine ne spui tu ceva am spus doar ca avem nevoie de cineva din interiorul voleiului.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Da Pelicanul este cel care are nasul mare

    Da Starsteel,Pelicanul este cel cu nasul mare.Asta nu inseamna ca are si mirosul dezvoltat in ale voleiului.El a mai jucat si la Slatina asa ca eu cred ca in afara de inaltime o alta calitate modelata de el in timp nu o are.Era un voleibalist moale care nu venea cu idei si cu propuneri.Oricum CSU Galati este mai tare ca ei.

  5. #5
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Esti cam dur cu el totusi a fost un jucator care era favoritul publicului galatean....asta retin foarte bine.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #6
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Ba OVIDIU 62 daca Galatiul e mai tare ca Bacaul eu ma impusc...in primul rand noi avem in lot 9 jucatori de 87 si 88...nu uita ca v`am batut la Bacau 3-0 in 45min...da am luat bataie la Galati tot 3-0 noi nu suntem obisnuiti cu sali mici(tip liceu, cutie de chibrituri, petarde etc)asta nu e o scuza...dar iti promit ca tot noi ne vom califica...ve`ti fi pe 3...aaa si inca ceva...daca nu aveam infrangere cu Suceava eram pe 2 deci...gura!!! P.S.:cu Suceava am avut primul meci...dupa o perioada de pregatire...scurta 2luni tinand cont ca la echipa au venit 9 jucatori noi, tineri cum am zis de `87 si `88!!!
    Tanar si nelinistit...

  7. #7
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Referitor la "Pelicanul" cum ii spuneti voi...numele lui adevarat este Paduraru Cornel, OVIDIU 62, voleiul nu mai are nici un secret pentru acest respectabil domn, are ani buni jucati la prima reprezentativa armele lui forte fiind atacul si blocajul...iar ca antrenor a crescut cei mai buni jucatori din divizia a!!!
    Tanar si nelinistit...

  8. #8
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Sarbatori fericite tuturor romanilor si sportivilor!!!Craciun fericit!!!
    Tanar si nelinistit...

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Esti un papagal

    Aduci numai scuze ca sala,ca perioada de pregatire ca omogenizarea lotului.Asta nu tine de foame.Eu cred ca la Galati o luati scurt cu 3-0 iar la Bacau va bate Buzaul,asa ca o sa castigati si voi acasa cu Suceava.Pe Pelican il stiu cand se juca in nisip in Tiglina 1 la Bl E4 si statea la parter daca vrei sa stii.Asa ca eu stiu mai multe despre el si cum juca si care este potentialul lui.Daca era asa de tare era la o echipa mare nu la Bacau.Tu daca ai plecat de la Galati ai gresit ca acum PSD nu mai este la putere(Hrebe,Seche si toata sleahta lor comunista care sa dea dispozitii si toata lumea sa stea drepti).Galatiul este de 3 ori mai mare ca Bacaul iar ca po****tie procentul aproape este la fel asa ca potential uman este berechet.

  10. #10
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Primele contre pe forumul de volei, nu e rau, fiecare sa lupte pt. ideile lui...discutia e despre voleiul masculin trebuie sa-i gasesc un loc in alt thread.
    P.S. Acum vad titlul cu "esti un papagal" asa ca Ovidiu ii datorezi niste scuze lui StiintaBacau.
    Last edited by starsteel; 25th December 2006 at 13:45.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #11
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1

    Volei masculin - divizia A2

    http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A2_M_E.html

    Cum se joaca promovarea mai departe?
    Last edited by starsteel; 25th December 2006 at 14:35.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Alaturi de Buzau mergem noi

    Pt ca Comstam Buzau este o echipa tare cred ca locul 1 este adjudecat.Pentru locul 2 se confrunta Galatiul si Bacaul.Cele mai mari sanse le au galatenii pt ca disputa 2 jocuri acasa(Bacau si Suceava)deci 2 victorii si una afar cu Buzaul care bate tot ce misca.Cum Bacaul are de jucat la Galati unde nu pot sa cred ca vor lua vreun set mai au de jucat acasa cu Buzaul care ii va spulbera.Au si ei o sansa cu Suceava acasa.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Paduraru nu este Pelicanul

    Cred ca este o confuzie antrenorul Paduraru nu este acelasi cu Pelicanul.Paduraru este un uscat brunet care trage tigara dupa tigara pe cand Pelicanul este mult mai tanar poate antrenor secund.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    La multi ani Stiinta Bacau

    Atunci cand lovesti un adversar si il dobori este bine sa il ajuti sa se ridice,nu de alta dar poti sa il mai lovesti si sa il mai dobori.Asta este si situatia in care se afle cele 2 orase la volei.(Galati si Bacau).Sper ca apropoul mai sus mentionat sa fie valabil anul urmator 2007.La multi ani Stiinta Bacau.

  15. #15
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Am revenit...Stiinta bate tooootttt nu o sa iertam nimic...
    Tanar si nelinistit...

  16. #16
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ramane de vazut daca bateti tot.....cum se joaca promovarea?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Dumnezeu sa fie galatean

    Astazi 10.02.2007 in sala Florin Balais din Galati se va da lupta dintre echipele clasate pe locul 2.Sper la sfarsit sa aplaud victoria galatenilor.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1

    Galati-Stiinta Bacau=3-0

    Am aflat rezultatul in drum spre P.Neamt.Oricum ma bucur enorm si sa vedem cu cine vom juca la baraj din echipele din primul esalon.

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Nici nu ai cum sa iti aduci aminte de alt jucator de la stiinta bacau pt ca tu cunosti doar jucatorii din divizia B(fantastica) pe cei care evolueaza si care au evoluat la bacau ..nu stiu poate ii cunosti ..Giusepe...(care joaca in prima liga in italia )..Macovei..(care joaca acum la dinamo si la lotul national.) Pavel(care a jucat la deltacons tulcea ) PITICUL(liberou la constanta si la lotul national) Hutuleac(joaca la steaua si anul asta a terminat pe locul 4 ) acesti jucatori au fost formati si au jucat la STIINTA BACAU....si mai sunt jucatori care au evoluat la Stiinta Bacau...DECI SCOATE CAPUL DIN DIVIZIA B ..SI TINETI COMENTARIILE PT TINE !

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Nu Te Agita!

    Stai linistit ca astia habar nu au de volei si tu te certi cu ei ! e pt prima data cand galatiul pot bate si ei bacau ..(care e format numai din juniori)..deoarece in ceilalti ani din 3-0 nu ii mai scoteau bacau...si asta era cand mai jucau in divizia B..si acum au ridicat capul ..ca sunt buni si alte treburi ..sunt toti niste ,,surcele,, care vor sa fie,,copaci,, dar lumea stie adevarul ..! nu te agita ca tot bacau intra in divizia A ..si ei tot la ,,fundeni,, vor juca ..SUCCES!

  21. #21
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    O sa bateti fasolea ca trebuie.Atentie insa sa pride-ti o zi cu vant ca altfel va fi greu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •