View Poll Results: Campioana 2003/2004

Voters
489. You may not vote on this poll
  • Rapid

    79 16.16%
  • Steaua

    126 25.77%
  • Brasov

    3 0.61%
  • Gloria

    3 0.61%
  • Ceahlaul

    6 1.23%
  • Dinamo

    87 17.79%
  • Craiova

    46 9.41%
  • FC National

    2 0.41%
  • FC Arges

    3 0.61%
  • Otelul

    8 1.64%
  • FC Oradea

    3 0.61%
  • Poli AEK

    67 13.70%
  • FC Brasov

    14 2.86%
  • Farul

    8 1.64%
  • Apulum

    20 4.09%
  • FCM Bacau

    14 2.86%
Page 1 of 43 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 980

Thread: Campioana 2003/2004

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    mory, oare pe ce baza or fi luat oamenii aia in calcul Otelul Galati :? sau poate era un exemplu de la celalalt pol: al echipelor cu cele mai putine sanse ...
    Iata explicatia :
    Initial, la īnceputul campionatului, agentiile de pariuri s-au uitat pe statistici si pe loturile echipelor si au dat cote celor 3 echipe bucurestene care, īn viziunea lor au sanse la titlu : Rapid, Steaua si Dinamo. Au mai adaugat Craiova care are traditie si Nationalul care a avut rezultate constant bune īn ultimii ani iar Zenga era dat antrenor (important, pentru ca sunt pariori din afara Romāniei).
    Intre timp, un "aiurit" (din Galati sau un sustinator al Otelului) a trimis un e-mail la agentia respectiva spunānd ca vrea sa parieze pe Otelul la titlu.
    Ca principiu, casele de pariuri accepta orice pariu, mai ales cānd acesta nu prea are sanse de reusita.
    Au luat banii omului si au lasat postat Otelul poate se mai gaseste cineva sa arunce cu banii

    Numai bine !
    [color=green]īnvatati sa pariati pe internet[/color]

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Campioana 2003/2004

    Gandindu-ma serios dupa acest inceput de campionat cred ca Apulum va fi campioana.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Gandindu-ma serios dupa acest inceput de campionat cred ca Apulum va fi campioana.
    Steaua... shi potzi inchide topicu' :o

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua - Campioana

    Steaua , campioana Romaniei 2003-2004
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    "CE A FACUT POLI DUPA 1990 ??????????????????"

    "A fost eliminata de pescarii de la Liverpool si de electricienii de la Sampdoria in frunte cu Vialli. Si asta prin niste semifinale de competitii la indemana oricui care se numesc Cupa Campionilor Europeni si respectiv Cupa Cupelor."

    Mosule, sau mai bine zis... copile, hotareste-te totusi la ce ani te referi. Odata bati toba ca vorbesti de '90 incoa' apoi o dai cu ceva cupe de acum 20 si ceva de ani. Nu vrei sa selectam doar istoria de aur a lui Dinamo sa fie in ton cu acea epoca si doar perioada Zambon la Poli? Uite asa si eu iti garantez ca vei iesi castigator. Pana atunci ciocu mic si tu si ceilalti 300 de "ultrashi" din groapa. Daca tii cu o echipa nu te intereseaza ce-a facut altul prea mult. Noi nu v-am furat cum ati facut-o voi asa ca lasa-ne pe noi sa va acuzam. Tu stai frumusel de-o parte si multumeste lui Nea Nicu si tancurilor rusesti pentru "capodopera" la care te inchini si tu azi. Noi ne multumim cu una mai saraca dar mai cinstita. Probabil asa se explica si numarul mare de fani.
    Sa nu mai iei si tu cu voturile de pe top100 ca aia-i pentru cine te crede.

  6. #6
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Din Floreasca la Milano
    S-a dus vorba de DINAMO!
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  7. #7
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Din floreasca la milano ... :o
    Poate vorbesti de Dinamo Kiev? ca daca treci granita la sirbi sau la unguri nimeni nu prea a auzit de dinamo Bucuresti.
    Liverpool, Smapdoria??? Asa erau alintati baieti aia de la Knosperfelag sau mai stiu eu cum din Insulele Feroe?
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    timisorene
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Timisoreanule, asta se intampla cand privesti numai partea goala a paharului

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Din Floreasca la Milano
    S-a dus vorba de DINAMO!
    Si s-a mai vorbit odata
    Cum luati goluri, patru-n poarta! // vezi Spartak Moskova
    Si noi stim de mai demult
    Ca nici patru nu-i d'ajuns // vezi Foresta Suceava
    Last edited by rasheedkpenny; 2nd December 2003 at 16:12.

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Va rugam liniste. Lui George Copos(vezi rasheed) ii e frica pentru ziua de maine.

  12. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Va rugam liniste. Lui George Copos(vezi rasheed) ii e frica pentru ziua de maine.
    "Te suparasi?" Dar e posibil asa ceva? Frumos si corect ar fi fost sa-mi raspunzi si tu in versuri... nu?

  13. #13
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Se vede care echipa joaca fotbal adevarat. Dupa 7 goluri date (din nou), ce putem sa mai zicem??? Pacat ca steaua e favorizata constant, ca altfel Dinamo nu ar avea adversar nici in campionat.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua

    Este deja campioana la jumatatea campionatului !
    Inca returul , si apoi ... " LINISTE NE PREGATIM DE CL "!!!!!!!
    Cred ca am citat pe cineva , ups !
    Oricum sper sa fie STEAUA .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Steaua va castiga campionatul, si subscriu ideii ca anul asta asa s-a hotarat. A avut Becali grija. In ultima vreme a cam fost prin rotatie dat campionatul (Steaua-Dinamo-Rapid-Steaua-Dinamo..).

    Dovada ca Steaua nu a facut nimic in cupa, unde a esuat lamentabil in fata Petrolului (care a fost ridiculizat apoi de Dinamo). Probabil ca ori nu i-au ajuns banii lui Gigi ori era prea "pe fata". Din cate tin eu minte, Dinamo a realizat ultima oara eventul, insa ce echipa avea atunci! (Si ce echipa ar fi fost astazi daca nu plecau practic toti ).

    Din pacate trebuie sa spun ca mi se pare ca sezonul asta Steaua a jucat groaznic de urat, m-am plictisit copios la mai toate meciurile ei. Nu merita primul loc. Si sunt convins ca ar fi putut juca si altceva, dar Piti atata stie si atata vrea. Aparare beton, un varf de atac adevarat, angajament si arbitraje ingaduitoare.

    Mult mai convingatoare mi s-au parut Rapid si Dinamo, cu un plus de omogenitate si constanta pentru prima si un plus de talent si nebunie pentru a doua.

    Eu zic ca daca ar fi "pe bune", ar castiga Rapid sau Dinamo, depinde care din ele ar cumpara mai mult si ar vinde mai putin la iarna. Presupunand ca nu vand si una si alta jumatate din lot . Interesant este ca impresarii Becali sunt certati atat cu conducerea Stelei cat si cu cea a lui Dinamo... ceea ce ar sugera un avantaj pentru Rapid la iarna. Vom vedea.

    Concluzie:
    In Divizia A: Steaua 60%, Dinamo 25%, Rapid 15%.
    Intr-un univers paralel: Rapid 35%, Dinamo 35%, Steaua 30%

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Somewhere in time...
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Rapid n-are nici o sansa...
    Mai degraba Dinamo, dupa jocul practicat in ultimele 3 meciuri, mai putin cel de la Alba Iulia, unde...
    STEAUA AND... NOTHING ELSE MATTERS !

  17. #17
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ripper, ce sa intamplat? Ti sa taiat conexiunea? De ce nu ai terminat fraza?

  18. #18
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Totul depinde de ce transferuri vor face in iarna.Daca de la Steaua vor pleca(asa cum se aude)Radoi,Raducanu,Aliuta,Mutica si Falemi atunci cred ca ii va fi foarte greu Stelei sa castige campionatul.Daca Dinamo isi pastreaza lotul si va lua 2-3 fundasi si un portar de valoare(asa cum se aude), atunci cred ca Dinamo va lua campionatul la pas indiferent de mutarile celorlalte echipe.Nu trebuie uitat insa nici Rapidul, care va avea un cuvant greu de spus.
    FORZA DINAMO!!!

  19. #19
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdan
    Totul depinde de ce transferuri vor face in iarna.Daca de la Steaua vor pleca(asa cum se aude)Radoi,Raducanu,Aliuta,Mutica si Falemi atunci cred ca ii va fi foarte greu Stelei sa castige campionatul.Daca Dinamo isi pastreaza lotul si va lua 2-3 fundasi si un portar de valoare(asa cum se aude), atunci cred ca Dinamo va lua campionatul la pas indiferent de mutarile celorlalte echipe.Nu trebuie uitat insa nici Rapidul, care va avea un cuvant greu de spus.
    FORZA DINAMO!!!
    aliuta nu a prea fost la acest final de sezon. radoi va fi o mare pierdere si se pune intrebarea cum se vor descurca in aparare, iar fara ratacanu va fi dificil de dat goluri. ma indoiesc ca jiji va fi sentimental in fata paralelor.

    dinamo cu o aparare solida va fi ceva de temut daca o tine tot asa.

    rapidul continua slaba prestatie din primavara. in rest as fi de vorbit de apulum (dezamagitor totusi prin inconstanta) si craiova care are sanse sa urce daca o sa fie atenti mai mult la ce joaca ei decit la aspecte colaterale.

    vom vedea. problema majora ramine prestatia din cupele europene. daca aici nu ajungem mai sus decit anul acesta va suna prost si pentru intern si pentru nationala.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Daca nu va este clar ca Dinamo este cea mai buna echipa din Romania, mai bine uitati-va la telenovele...
    [COLOR=Red][SIZE=3]Forza Dinamo![/SIZE][/COLOR]

  21. #21
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    De acord cu Razvan. Daca isi mentine lotul Dinamo castiga sigur campionatul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •