M-am gandit sa facem un topic care sa se cheme "Clasament etapa si Clasament general concurs pronosticuri", unde sa scrie doar cel ce face calculele sa nu se mai amestece clasamentele si unde sa vedem clar cine e cel mai inspirat.
In prima etapa calculele le-a facut Blue, dar pentru urmatoarele asteptam voluntari, iar eu dupa o consultare cu Blue ne-am gandit sa-l propunem pe Ady_Azzuro sa faca punctajul in continuare; esti de acord Ady? Se ofera altcineva? Daca da, postati clasamentul la finele etapei, dar cu grija si fara sa furati la puncte ca acela care face acest lucru va fi eliminat din concurs.

Regulile raman aceleasi:
-fara duble (nu se vor lua in considerare la punctaj!)
-1 x 2 daca cineva da scorul exact se ia in considerare tot 1 x sau 2
-ultimul pronostic inainte de inceputul primului meci al etapei

-sint considerati castigatorii etapei cei care au mai multe exacte(singur sau mai multi, nu conteaza)
-se acorada si lingura de lemn a etapei pentru cel sau cei care au cele mai putine reusite
-comentarii asupra rezultatelor si pronosticurilor se vor face pe topicul fiecarei etape

REZULTATE PRIMA ETAPA:
-CASTIGATORII ETAPEI SINT: Albastreata,Inter,Pacala,Deep si blatistul toti cu cite 5 reusite din 8
-cu 4: Sorin,Zamolxe, ricky,viola boy,cipangoo,Yanis, rasheedkpenny,Sergio si Blue
-cu 3 :Einstein,Ady_Azzuro si Adbogdan
-cu 2 :Vadim si xmike
-LINGURA DE LEMN :Ayrton cu 1

Clasamentul general este acelasi cu cel al primei etape.