Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 128

Thread: Nascar

  1. #106
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alex2006 View Post
    Jimmie Johnson poate fi considerat sportivul deceniului in america. In alta ordine de idei, este vreun canal ce transmite NASCAR 2010? Era misto cand dadea Eurosportul in comentariul lui Sorin Chifiriuc si Berti Panaiot.
    In prezent din pacate nu. Ehe ce vremuri erau atunci. Aveam NASCAR LIVE in fiecare duminica, aveam CART...

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Oameni buni, acum, la ora asta e Daytona 500 si suntem deja in turul 140. Din cate vad Harvick a fost foarte constant toata ziua si are mari sanse sa castige. De ce tin cu Harvick? simplu, pentru ca masina lui reprezinta practic mostenirea lui Dale Earnhard. Masina cu nr 29 condusa de Harvick este practic masina legendara a lui Dale. Ma rog, e un fel de a spune ca este. Ca sa fiu mai corect e masina mostenitoare
    Dale Jr vad ca tot nu reuseste sa fie in top. De ce oare? Este la cea mai tare echipa si tot nu se descurca !

  3. #108
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    In cele din urma a castigat in premiera Jamie McMurray, dupa ce a condus doar ultimele 2 tururi http://www.onlinesport.ro/stiri/moto...aytona-500.htm

    P.S. Unde ai reusit sa urmaresti cursa LIVE?

  4. #109
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    nu am urmatorit-o live, adica am vazut ceva secvente pe ATDHE, insa aia imi inchideau repede fereastra ! Iar ultimele 2 tururi nu le-am vazut, efectiv nici nu puteam crede ca Harvick nu va castiga. Am ramas socat cand am vazut ca Harvick nu a obtinut decat locul 7. Eu sunt un mare fan Harvick pentru ca prin el legenda numarului 3 traieste in continuare

  5. #110
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Foarte frumos ca pastrezi vie memoria legendarului Dale Earnhardt Eu tin cu 24 - Jeff Gordon de pe vremea transmisiilor Eurosport. Din pacate acum imaginile din Nascar sunt extrem de rare.

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    erau frumaose tare zilele alea de duminica cand aveam duminica seara curse in direct comentate de Sorin Chifiriuc si Berti Panaiot. Sorin Chifiriuc chiar era un mare pasionat si comenta superb fiecare cursa. Noi l-am prins pe Earnhardt spre sfarsitul carierei, insa asta nu inseamna ca nu era aproape la fel de bun ca si in perioada lui de glorie. Intr-adevar cel mai bun pilot din perioada cand dadea Eurosport era Jeff Gordon. Si mai erau Bobby Labonte, Mark Martin si Rusty Wallace. Chiar si Bill Elliott a avut o perioada in 2002-2003 in care mi-a placut foarte mult, amintind de "Awesome Bill" din mid 80's. Si acum competitia e frumoasa, sunt si acum mari piloti, insa din pacate nu avem unde sa vedem acest sport senzational, cel mai urmarit in America dupa NFL. Eu am iubit si am inceput sa urmaresc sportul asta pentru masina neagra cu nr.3 . E adevaratul simbol al campionatului NASCAR.

  7. #112
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Victoria cu numarul 48 pentru Jimmie Johnson, succes obtinut in cursa de 500 mile de la Fontana. Duel spectaculos pana la final intre Johnson si Kevin Karvick, castig de cauza avand campionul en-titre care piloteaza masina cu numarul...48 evident

  8. #113
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    In ziua cursei intrati pe http://www.myp2p.eu/ si gasiti stream. E valabil si la alte sporturi. Daca nu, continuati sa sapati pe diferite forumuri, e imposibil sa nu gasiti.

  9. #114
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pending View Post
    In ziua cursei intrati pe http://www.myp2p.eu/ si gasiti stream. E valabil si la alte sporturi. Daca nu, continuati sa sapati pe diferite forumuri, e imposibil sa nu gasiti.
    Intr-adevar au linkuri catre Justin.tv, dar aici dupa 1-2 minute conexiunea este intrerupta si trebuie sa-ti faci cont premium.

  10. #115
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Uneori merge fara sa se intrerupa, insa nu e numai justin. La daytona m-am uitat pe sopcast...

  11. #116
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    harvick e foarte talentat, desi aparent numarul lui de victorii nu e asa mare. Insa, spre deosebire de Dale Jr., e mult mai competitiv pe toate circuitele (nu doar la Daytona, Talladega, Bristol sau Richmond) si in plus de asta parca nu are ghinioanele lui Dale. Pe Harvick chiar il vad anul asta cel putin calificat in playoff, daca nu chiar si in lupta pentru titlu. Sper totusi sa nu castige Johnson al 5-lea titlu la rand, oricum la Fontana era normal sa castige, e practic circuitul lui alaturi de Charlotte.

  12. #117
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Urmeaza Las Vegas Speedway unde se vor acoperi 400 mile.

    P.S. Cum vedeti intrarea in Nationwide Series pentru Danica Patrick?

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    foarte interesant. Mie imi place la nebunie Danica, cat is eu de contra casatoriei, m-as insura si maine cu ea. E o femeie superba, super sexy si o mare sportiva. Ce face ea ar trebui sa le dea de gandit la toate fufele din show-biz care nu au in cap decat sa apara in reviste de cancan si sa agate bogatasi. Eu chiar mi-as dori sa o vad pe Danica facand istorie si la Daytona 500, asa cum a facut la indy 500 in vreo 2 randuri.

  14. #119
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Sa le dea de gandit fufelor? Stii ca a pozat de cateva ori pentru Sports Illustrated si FHM, nu? Istorie la Indy? A terminat pe 4 odata si a castigat la Motegi datorita strategiei si pentru ca Penske i-au spus lui Helio sa o lasa sa treaca (el a recunoscut)! Danica este un pilot mediocru, nimic mai mult. Sunt zeci de piloti mult mai buni ca ea.

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    in 2009 a terminat a 3-a la indy. Iar chestia cu hellio sa o lase mai moale nu stiu daca e chiar reala. Adica is multe legende in jurul acelei chestii, oricum o fi existat ceva, fara discutie. Dar avand in vedere ca este femeie, meritul ei este totusi mare.

  16. #121
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Pardon, am uitat de indy 2009.

    Nu, Helio a lasat-o sa treaca. Echipa s-a justificat la inceput spunand ca au crezut ca Danica e cu un tur in urma, apoi au intors-o ca ar fi economisit combustibil. In fine, nu prea mai conteaza.

  17. #122
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Eu raman la pararea ca Danica Patrick este doar una dintre exponentele marketingului american. Se baga multi bani in ea sub aspectul imaginii si este scoasa ca femeia frumoasa si pilotul de top. Cam greu 2 in 1. N-am nimic impotriva femeilor la volan dar...totusi nu e cazul pentru Patrick sa se ridice la nivelul pilotilor din Indy sau Nascar. Ce sa mai vorbim de Sarah Fisher sau Milka Duno ?!

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    a vazut cineva filmul 30 in 30 despre Tim Richmond? a fost dat pe espn america, e vorba despre viata din si in afara arenelor autor a unui pilot aparte, un om care a castigat inimile femeilor si admiratia fanilor in anii 80. "The NASCAR flamboyant boy".

  19. #124
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    la anul vom avea un roman in NASCAR -Claudiu David , multa bafta Claudiu !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #125
    incepator Tavi24's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Bietu' Gordon, nu mai poate... s-o imbabetit! Nu mai e pilotul din anii '90. E adevarat ca, de-a lungul timpului, au survenit schimbari in cadrul echipei lui... dar asta nu-i o scuza.
    Mai bine se retragea naibii decit sa fie eclipsat de catre coechipierul lui, ani la rind!

  21. #126
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Si iat ca Gordon mai poate, din moment ce e leaderul. A fost preferatul meu de cand am inceput sa ma uit la Nascar si m-as bucura sa castige un nou titlu.

    In alta ordine de idei, finalul carierei de pilot a lui Tony Stewart e cum nu se poate mai trist.
    http://www.onlinesport.ro/motorsport...eo-nid-108733/

    Urmarete cineva Nascar-ul pe Digi?
    Eu sunt foarte incantat de initiativa, dar comentatorul are schimari radicale de tonalitate la unele evenimente. Ar putea sa nu faca aceste diferente. Mai multe fraze sunt pe ton normal, iar apoi striga dintr-o data cu toata puterea. E cam suparator pentru ureche.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •