Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Conference League 2023-2024 Faza Grupelor

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0

    Conference League 2023-2024 Faza Grupelor

    Aici discutam despre grupele Conference League 2023-2024. Pentru echipele romanesti au ramas doar un vis anul acesta !

    Grupa A: Lille, Slovan Bratislava, Olimpia Ljubljana, Klaksvik
    Grupa B: Gent, Maccabi Tel-Aviv, Zorya, Breidablik
    Grupa C: Dinamo Zagreb, Viktoria Plzen, Astana, Ballkani
    Grupa D: Brugge, Bodo/Glimt, Beșiktaș, Lugano
    Grupa E: Alkamaar, Aston Villa, Legia Varșovia, Zrinjski Mostar
    Grupa F: Ferencvaros, Fiorentina, Genk, Cukaricki
    Grupa G: Frankfurt, PAOK, Helsinki, Aberdeen
    Grupa H: Fenerbahce, Ludogorets, Spartak Trnava, Nordsjaelland
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Alkmaar a reusit performanta sa piarda de la 3-0 in Bosnia. Iar "marea favorita" a pierdut in aceeasi grupa la Legia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    A fost blat acolo cu Alkmaar, 2/1& 7+, s-au facut bani frumosi pe mafia pariurilor cu acest meci
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,968
    Reputatie
    0
    Mafia a fost la Brighton, am pierdut 2 bilete, unu cu 2300 si unu cu 500 puse sa iau 8000 total pe Brighton fara egal 1, cota 1.05.

    La Alkmaar avusem pe ala mai mic de 500 ca nu pierde la 2 goluri, cota 1.03. Am anticipat si mi-a iesit.

    Dar ce-au facut gunoaiele de Brighton acasa n-am putut sa anticipez. Anticipasem in cel mai rau caz, un egal. Pla.



    A trebuit sa dau all in 3000 de lei ieri dupa ce mi-a facut Benfica alaltaieri, tot fara egal 1, aveam probabil peste 10000 in cont daca nu pierdea macar.

    Asta e, inapoi la sapa de lemn cu 50 de lei pe zi, munca de jos.
    Last edited by Johnny D; 22nd September 2023 at 10:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    E greu pentru Brighton pe doua fronturi, să joci joi și duminica. Nu au nici experienta la nivelul asta de competiții europene.

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mafia a fost la Brighton, am pierdut 2 bilete, unu cu 2300 si unu cu 500 puse sa iau 8000 total pe Brighton fara egal 1, cota 1.05.

    La Alkmaar avusem pe ala mai mic de 500 ca nu pierde la 2 goluri, cota 1.03. Am anticipat si mi-a iesit.

    Dar ce-au facut gunoaiele de Brighton acasa n-am putut sa anticipez. Anticipasem in cel mai rau caz, un egal. Pla.



    A trebuit sa dau all in 3000 de lei ieri dupa ce mi-a facut Benfica alaltaieri, tot fara egal 1, aveam probabil peste 10000 in cont daca nu pierdea macar.

    Asta e, inapoi la sapa de lemn cu 50 de lei pe zi, munca de jos.

    da da sa intorci de la 3-0 la 4-3 si sa te numesti Zrinski Mostar in fata lui Alkmaar care a facut semifinale parca editia trecuta e cel putin dubios
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Lille doar 0-0 cu Klasvik din Feroe

    Besiktas pierde cu Lugano dupa ce a condus cu 2-0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Nordsjallaend administreaza o umilinta celor de la Ludogorets 7-1 !!!

    Danezii astia au batut FCSB din Romania, Partizan din Serbia si Ludogorets din Bulgaria.

    Fiorentina finalista editiei trecute tinuta in sah de Ferencvaros 2-2
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Lille doar 0-0 cu Klasvik din Feroe
    Dasi?
    Probabil Farul facea mai bine?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Farul pierdea cu 6-0 in Feroe. Gsp ar fi titrat 'Seara magica pt campioni, care in afara celor 6 goluri incasate s-au ridicat la inaltimea reputatului adversar. Gică ar fi spus ca' am muncit bine, vom mai munci, avem tineri care va creste. Tu ăla cu mustață nu strâmba, nu strâmba, ca am adus 5 punte coieficient, cat fcsb si cfr in ultimii 8 ani'.

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Lille s-a descurcat, a invins cu 2-1 pe Slovan
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Eintracht Frankfurt - HJK Helsinki 6-0

    Ce ar fi fost contra Farul?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,968
    Reputatie
    0
    Si noi cand v-am spus ca echipa aia e de kkt...

    Farul s-a facut de rusine iar si iar, de 2 ori intr-un sezon de data asta, simplu si concis.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lille s-a descurcat, a invins cu 2-1 pe Slovan
    Mereu asa face, pe final. Ca-ti vine sa-i strangi de gat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eintracht Frankfurt - HJK Helsinki 6-0

    Ce ar fi fost contra Farul?
    Nu poti sa compari o fosta castigatoare Europa League si participanta in optimile Championsleague sezonul trecut cu Farul. Frankfurt batea si pe Farul la scor

    Bodo Glimt a invins pe Besiktas 3-1 ! Sepsi a rezistat mai bine decat turcii in Norvegia.

    Nordjslland castiga cu 2-0 la Trnava in Slovacia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu m-ar mira sa castige Fenerbahce aceasta reputata competitie. Echipa nu e rea deloc. Turcii nu prea fac crestere organica, baga parai ca nebunii.

  16. #16
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    Deocamdată Fener e singura echipa din Europa cu victorii pe linie, atât în campionat, cât și în Europa.

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu m-ar mira sa castige Fenerbahce aceasta reputata competitie. Echipa nu e rea deloc. Turcii nu prea fac crestere organica, baga parai ca nebunii.
    sa nu ne grabim totusi, mai este Lille, Fiorentina (finalista editiei trecute), Aston Villa cu Unay Emery plus sa vedem ce va veni din Europa League ! Grupa lui Fener totusi accesibila, Ludogorets in scadere de forma, Spartak Trnava o echipa care si-a atins potentialul maxim european sezonul asta (adica nu cred ca spera la mai mult de grupe) si danezii de la Nordsjaelland care sunt cel mai redutabil adversar al turcilor in aceasta grupa !

    De apreciat totusi parcursul lui Fener

    De remarcat ca o echipa din Feroe obtine prima victorie in grupele unei competitii europene-Klasvik-Ljubliana 3-0 ! Moment istoric pentru fotbalul feroez. Dezamagire pentru sloveni dar sa simta si ei cam ce am simtit noi cand am pierdut acel baraj !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Ludogorets pune punct seriei lui Fenerbahce ! 2-0 la Razgrad.

    Acum stim cu totii ca la Razgrad este o importanta comunitate turca. Asa ca ne putem intreba daca nu cumva acest meci a fost unul suspect??
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ii doare in pla pe turcii din Razgrad de petul de plastic numit Ludogorets. Tu crezi ca e ca la noi, toti taranii sa tina cu fcsb, ca a castigat cupa cu urechi si 6 titluri la rand? Nu au ei echipe in Turcia?

    Se joaca astia cu mintile noastre oricum fragile ale jucatorilor de pariuri. Sigur ca au si cei mici o sansa in aceste competitii minuscule. Ludo parca batuse si Ajaxul, si-a facut datoria sa scoata cateva zeci de milioane de bilete.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #20
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    A batut Ajax-ul parca doar in mansa tur. In retur s-au calificat olandezii.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Sa analizam

    Grupa A

    1.Lille 8
    2.Slovan Bratislava 7
    3.Klasvik 4
    4.O.Ljubliana 3

    Meci direct Klasvik-Bratislava etapa viitoare. Interesant de vazut ce va fi. Ljubliana mai pastreaza doar sanse teoretice la locul 2.

    Grupa B

    1.Gent 10
    2.Maccabi Tel Aviv 6
    3.Zorya 4
    4.Breidabik 0

    Gent e 95% sigura de primul loc in grupa. Maccabi si Zorya continuua lupta pentru locul 2. Ucrainenii usor favoriti dar ramane de vazut.


    Grupa C

    1.Plzen 12 (calificata)
    2.Astana 4
    3.Balkani 4
    4.Dinamo Zagreb 3

    Deplasare grea pentru Dinamo Zagreb in Kazhastan. Teoretic si Kosovarii au o sansa vor intalni Plzen deja sigura de primul loc in grupa. Locul 2 se joaca. Cea mai grea misiune e pentru Zagreb acum.

    Grupa D

    1.Club Brugge 10
    2.Bodo Glimt 7
    3.Lugano 4
    4.Beisktas 1

    O alta grupa surpriza mare -Besiktas eliminata. Cine ar fi crezut ? Brugge favorita la locul 1 si Bodo la locul 2.

    Grupa E

    1.Legia Varsovia 9
    2.Aston Villa 9
    3.Zrinjski 3
    4.Alkmaar 3

    Meci direct Aston Villa-Legia pentru locul 1 etapa viitoare. Castigatoarea duelului olandezo-bosniac Alkmaar -Zrinjski Mostar pastreaza 2 bani speranta la locul 2 doar daca Aston Villa-Legia nu se termina egal. Daca va fi egal atunci olandezii si bosniacii sunt eliminati brat la brat.

    Grupa F

    1.Fiorentina 8
    2.Ferencvaros 6
    3.Genk 6
    4.Cukaricki 0

    Aici se joaca. Fiorentina are acasa cu Genk. Daca o comite si Ferencvaros castiga meciul cu sarbii atunci ordinea va arata : 1.Ferencvaros 9 2.Genk 9 3.Fiorentina 8 !

    Grupa G

    1.PAOK 10
    2.Frankfurt 9
    3.Aberdeen 2
    4.HJK Helsinki 1

    Aici mai ramane doar de stabilit ordinea primelor 2 in grupa, ambele fiind calificate in primavara europeana. Frankfurt va avea avantajul terenului propiu etapa viitoare cu PAOK. Totusi grecii ar avea si varianta egalului.

    Grupa H

    1.Fenerbahce 9
    2.Nordsjaelland 7
    3.Ludogorets 6
    4.Trnava 1

    Si aici infrangerea lui Fener la Razgrad a complicat lucrurile. Nordsjaelland -Fenerbahce etapa viitoare.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •