Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 102

Thread: Comunicatele Rapidului, by Diana Lăscărescu Șucu

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Guns'n Roses a vandut 42 de mii de bilete la Bucuresti, in iulie. A fost un turneu mondial, nu ma indoiesc ca inca au rupt la incasari, chiar daca au si ei la activ vreo 35 de ani de muzica, droguri, betii si alte excese care se simt. Nu stiu cine e 6nine9. In anii 90 nu scotea mai mult de o piesa si probabil era aruncat la tomberon. Mai mult de Kriss Kross nu poate sa fie. E si asta un barometru al cretinizarii mondiale.

    Nu stiu de ce e Rednic expirat. Cu o echipa de retrogradare sta 15 puncte peste echipele care cad direct. Eu cred ca iti trebuie skill mai mult la retrogardare decat la fcsb, unde si fara antrenor echipa termina pe 2 fara probleme, 5 sezoane din 7.

    Ninel nu e antrenor, cel mult un pompier. Il aduci cu haida-haida cateva etape, apoi il arunci. E un tip care motiveaza, care creeaza ilaritate cu bufonerii de pe vremea comedie del'arte. E ca atunci cand legi cu sarma o bujie pana ajungi la magazin, sa iti cumperi alta noua. Pentru alea cateva minute e ok.

  2. #44
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Pai nu stii cine e caci faci parte din bosorogi.Vezi pe spotify cati abonati are,cat a avut contractul cu TMZ in pandemie,etc.
    Aia de au fost la GNR in iulie sunt tot aia de au fost si in trecut.Mai au 2 ani si mor.

    Iar exemplu aiurea,de moment.Hai sa vedem prima oara daca Rednic termina sezonul acolo unde este,am mari indoieli.Si repet,nu a mai castigat nimic de dinainte sa albeasca.
    Asa pot sa zic si eu ca Sumudica a venit la Gaziantep prima oara,ia luat de la retrogradare si in 10 etape ia dus pe primele 4.
    Ce s-a intamplat dupa nu mai conteaza/De esecul lamentabil al lui Rednic la Viitorul/Farul nimic?

  3. #45
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Un campionat, chiar si de divizia b, e o competitie de anduranta. Acolo iti arati valoarea de antrenor, nu intr-o dubla eliminatorie cu o echipa dintr-un campionat care nu dadea 2 bani acum cativa ani pe orice alta competitie europeana in afara de CL. Alexa si Mita al vostru n-au promovat cu no name-uri ca ai lui Dorinel, cu un club fara buget. In plus, Dorinel confirma si dupa promovare, ceea ce nu s-a intamplat in cazurile celorlalti pe care-i dai exemplu.
    Ai dreptate in ceea ce ma priveste, da, nu il plac pe Ninel fiindca, am mai spus-o, am avut ocazia sa-l cunosc indeaproape in cele cateva luni pe care le-a petrecut la Constanta. 1-4 cu Branesti, 1-4 cu Chiajna, 1-4 cu Botosani cu un lot care forma principala candidata la promovare. Coincidente? Omul asta facea gratar inainte de meciuri si incerca sa agate atlete in timpul antrenamentelor.

    Hai sa te intreb si eu ceva. Esti patronul Rapidului, bagi ceva bani in echipa si visezi sa faci o performanta in sezonul ce sta sa inceapa. Cui i-ai face prima oferta dintre Rednic, Hagi, Bergodi, Dorinel, Sabau, Sumudica?

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rapid a promovat cu Soarele Tudorache pe piept, cu bugete de milioane. Stim, adevarul doare, va asigur ca asta e adevarul Intreband un suporter rapidist cum nu-i plesneste obrazul de rusine, omul a raspuns, senin, ca e adevarat ca a ajutat, dar ca persoana fizica, suporter al Rapidului, nu a implicat institutia. La fel si Malureanu Si pe noi ne fut la icre sa ne justificam, dupa 75 de ani, la a 8-a generatie, ca am intrat cu japca in prima divizie. Am intrat, dar vedeti ca fiecare secol ofera pargii moderne de parvenire. O sa prinda toata lumea o felie de tort, uitati-va cati puscariasi colcaie in fotbal, cum se lucreaza meciurile, cum se muta echipe, marci, cum se fuzioneaza, prefute, comaseaza, cum se invita echipe direct in ligile 2 si 3. O sa ne fie bine tuturori, nu disperati.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #47
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Un campionat, chiar si de divizia b, e o competitie de anduranta. Acolo iti arati valoarea de antrenor, nu intr-o dubla eliminatorie cu o echipa dintr-un campionat care nu dadea 2 bani acum cativa ani pe orice alta competitie europeana in afara de CL. Alexa si Mita al vostru n-au promovat cu no name-uri ca ai lui Dorinel, cu un club fara buget. In plus, Dorinel confirma si dupa promovare, ceea ce nu s-a intamplat in cazurile celorlalti pe care-i dai exemplu.
    Ai dreptate in ceea ce ma priveste, da, nu il plac pe Ninel fiindca, am mai spus-o, am avut ocazia sa-l cunosc indeaproape in cele cateva luni pe care le-a petrecut la Constanta. 1-4 cu Branesti, 1-4 cu Chiajna, 1-4 cu Botosani cu un lot care forma principala candidata la promovare. Coincidente? Omul asta facea gratar inainte de meciuri si incerca sa agate atlete in timpul antrenamentelor.

    Hai sa te intreb si eu ceva. Esti patronul Rapidului, bagi ceva bani in echipa si visezi sa faci o performanta in sezonul ce sta sa inceapa. Cui i-ai face prima oferta dintre Rednic, Hagi, Bergodi, Dorinel, Sabau, Sumudica?
    Eram sigur ca vine argumentul cu “nu dadeau 2 bani” pe EL.
    Deaia au castigat Conference League sezonul trecut nu?
    Sau au schimbat gandirea complet in cativa ani?Sigur.
    Irelevant,diferenta financiara e prea imensa ca sa scoti rezultatul din ecuatie.O echipa din PL(oricare ar fi ea) nu avea voie sa fie scoasa de niste desculti din Ro.
    Mai ales aceeasi echipa cu acelasi manager 2 ani la rand.Odata poti sa zici ca-i intamplare dar a doua oara?
    Dorinel nu a reusit un amarat de egal in CL.
    Asa e Alexa si Iosif aveau mare jucatori)))
    Tot prastii erau.
    Ce e rau sa incerce sa agate atlete?Zici de parca e ceva negativ.Dont hate the player hate the game.
    Nu stiu,daca as fi in scenariul descris de tine probabil ca niciunul,as incerca sa aduc un manager serios de afara.Aici comparam numai ciurucuri.
    Dar daca Sumudica e liber de contract de ce nu?
    Sabau mie imi place,tace si face.

  6. #48
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    In 4 duble cu echipe romanesti pe care le-am vazut eu, West Ham l-a batut doar pe cioban. Asa ca nu vad ce mare performanta au reusit aia, intr-o perioada in care Premier League era mai saraca decat e azi si deci mai slaba.
    Dorinel a jucat in Champions League, Ninel doar viseaza. Dorinel a jucat finala de cupa europeana, Ninel doar viseaza.

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi aduc aminte meciurile lui Ninel cu Copenhaga, in care au luat vreo 6, dar asa fara sa apese aia pedala, si in care toti sarmalagii de la Astra erau rupti de prin min 30. A stat cu curu' in poarta 175 de minute, dupa ce deschisesera scorul. A fost un meci in care Sumidica si chiftelarii au fost facuti ko de o echipa care se bazeaza, traditional, pe propria academie. Cum a aratat meciul ala mi s-a parut o umilinta colosala, o victorie de nou-hau vs haida-haida
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  8. #50
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    sumimica


    inteligent Sucu atunci cand cu alegerea antrenorului ca asta era realmente in sevraj dupa ce-l dadusera camiloii afara

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  9. #51
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    A ales o varianta mai low-budget. Ninel e scump.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #52
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    E scump pe dracu, in Romania a fost intotdeauna unul din cei mai ieftini antrenori.

  11. #53
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    E scump pe dracu, in Romania a fost intotdeauna unul din cei mai ieftini antrenori.
    Dupa atatia ani la turci nu cred ca mai paote oricine sa l ia din Ro.

    Adica nu ar mai accepta el salarii mici.

  12. #54
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Dupa atatea "reusite" la turci, nu stiu pe cine mai prosteste pe afara.

  13. #55
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Vorbesti de parca nu mai e tot in Super Lig acum.

    Din nou,peste tot unde a fost si mai ales la 2 echipe a mers bine.Problema lui e continuitatea.

    Acu adu in discutie te rog ultimile 3 meciuri la actuala echipa ca un argument de valaore pe ansamblu nu ceva de moment.Ca si "panarama"de Wenger care a luat 8-1 de la United.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    8-2. Te rog frumos. Nu e tot una.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Dadada.

    Tot o panarama dupa logica unora.

  16. #58
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Vorbesti de parca nu mai e tot in Super Lig acum.

    Din nou,peste tot unde a fost si mai ales la 2 echipe a mers bine.Problema lui e continuitatea.
    Malatyaspor - 1 sezon neincheiat, 3 victorii-4 egaluri-10 infrangeri -16 puncte in 23 de etape, ultimul loc in clasament, demis

    Rizespor -1 sezon neincheiat, 0 (ZERO) victorii- 3 egaluri-7 infrangeri -demisie

    Gaziantep - primul sezon locul 8
    - al 2 lea sezon neincheiat, demis de pe locul 4

    Kayserispor- 1 sezon neincheiat, locul 9, demisie dupa 5 victorii din 21 de meciuri in 2018

    Astea sunt marile rezultate ale lui Ninel in Turcia, in ordine invers cronologica. Sa observam ca la ultimele 2 echipe a facut *****ul praf. Daca se mentine trendul, nici la echipa actuala nu-si va ridica cota, nu cred ca prinde martisorul ca antrenor.

  17. #59
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si Multescu a antrenat mult in Turcia, un alt antrenor cumplitely de slab. N-am nimic cu omul, a fost un mare fotbalist, dar ca antrenor, sa ma ierte Dzeu daca am inteles ceva. Cat e el de smurd si perioada Sportul, cand juca ca Man City. Turcii au, intr-adevar, bani, dar nu au inca finetea sa ii foloseasca. In mod normal, nu aduci antrenori de teapa asta, decat daca vrei sa te scumpești la tărâțe.

    Am si informatia ca grupul City **** mea vrea sa preia daca nu Altinordu, macar Basaksehir, ceea ce e o nota f buna pt camp turcesc. Si ca cel mai interesant proiect din Turcia e Rizespor, care are si cea mai tanara echipa. Va dati seama ca facea atac cerebral Sumpi, daca ii puneau foaia in fata doar cu jucatori de 22-25 de ani. Facea el alta lista, cu medie 35-38 de ani, baieti foarte buni, bani pe jos. 😊 Astia care il tot cheama pe Sumudica cred ca sunt lăkioi, habarnisti. Se vede din cati straini de căcat aduc, 0 strategie, 0 idei, vopseala si allah akbaru.

  18. #60
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Malatyaspor - 1 sezon neincheiat, 3 victorii-4 egaluri-10 infrangeri -16 puncte in 23 de etape, ultimul loc in clasament, demis

    Rizespor -1 sezon neincheiat, 0 (ZERO) victorii- 3 egaluri-7 infrangeri -demisie

    Gaziantep - primul sezon locul 8
    - al 2 lea sezon neincheiat, demis de pe locul 4

    Kayserispor- 1 sezon neincheiat, locul 9, demisie dupa 5 victorii din 21 de meciuri in 2018

    Astea sunt marile rezultate ale lui Ninel in Turcia, in ordine invers cronologica. Sa observam ca la ultimele 2 echipe a facut *****ul praf. Daca se mentine trendul, nici la echipa actuala nu-si va ridica cota, nu cred ca prinde martisorul ca antrenor.
    Da da in afara de Gaziantep si poate Kayseri restul nu sunt echipe de traditie in fotbalul turc si era greu sa faci performanta acolo. Malatyaspor si Rize parca au si retrogradat nu ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #61
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Pai si oare de ce nu l-a angajat o echipa de traditie, capabila de performante, daca e atat de scula cum il vad unii?

  20. #62
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai si oare de ce nu l-a angajat o echipa de traditie, capabila de performante, daca e atat de scula cum il vad unii?
    Nu stiu sa iti zic exact, dar sa zicem ca la echipele de traditie din Turcia post-urile erau ocupate. Sau daca o fi fost ceva liber nu era primul pe lista. Plus ca e genu de antrenor care nu da tocmai bine la imagine. In Liga 1 a pupat un arbitru. Si pe la echipele astea din Turcia dansa cu suporterii, dansa pe teren. Sa nu zicem ca asta nu da prea bine la o echipa cu pretentii. Adica nu stiu cum sa zic dar nu vezi un Luis Enrique spre exemplu facand asa ceva.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #63
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Deci, echipele de traditie din Turcia nu-l vor, echipele de traditie din Romania nu-l vor, nici macar o echipa mai de doamne ajuta din Europa nu. Raman camiloii si nea Valer de la Botsani. Meserias antrenor!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •