Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 71 of 71

Thread: Pentru rapidistii plecati, comentariu live

  1. #64
    junior Milan's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mures
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Dureros si trist ... pacat Rapid

  2. #65
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Rapid a pierdut poate cel mai important meci al sezonului.
    Daca ar fi avut si ceilalti jucatori mentalitate lui godfroid acm probabil eram altundeva .

    Dar asta este, se pare ca echipele romanesti in ultima perioada sunt sortite esecului, inclusiv nationala .
    Mai jos nu se poate, am ajuns printre codasele Europei
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #66
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    ba da, se poate merge si mai jos.


    Problema noastra este mult mai complexa decat credem noi. Isi are radacinile in societatea romaneasca, istoria si conditiile economice. Nu avem un caracter puternic, nu stim sa luptam pana la sfarsit, sau sa speculam pana cea mai mica sansa (vorba neamtului: "N-ai nici o sansa, deci cauta sa profiti bine de ea"). Ne dezamagim foarte repede si avem numai doua stari: A) Suntem superiori tuturor sau B) Nu suntem de nimica.


    Tegnica si tactica avem, ne lipseste mentalitatea.

  4. #67
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    CIUDATA ACEASTA METAMORFOZA RAPIDISTILOR DUPA PAUZA. POATE E O INTAMPLARE DAR... CIUDAT MECI

  5. #68
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Am "trait meciul" din ce ati scris voi
    Intr-adevar, greu de pierdut calificarea la 2-0 si totusi..... Aduceti-va aminte de PSV Eindhoven - Steaua, 0-1 la pauza (gol Lacatus) si...5-1 la final (dupa ce la Bucuresti Bumbescu l-a ridiculizat pe Romario si au castigat cu 1-0). Am spus toti (sau aproape toti) ca a fost vanzare, nu cred, cred ca nu sunt in stare sa duca 90 de minute, din pacate atat are un meci de fotbal. Cand se va juca numai 45 de minute poate vom avansa si noi.
    Pacat pentru Rapid si pentru fotbalul romanesc.

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Sa stii, Blue, ca expresii meci strategic nu este cunoscut de Occident si ca ei au castigat pt ca au spirit de invingator si ambitie. Asta e diferenta intre noi si ei
    Fotbalul adevarat e fotbalul in viteaza!

  7. #70
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Rio, fura si aia.Diferentza e ca mai sint si pedepsitzi cand sint prinsi. Milan si Marseille n-au fost retrogradate cand au fost prinse cu chestii din astea, Grobellar cand era la Liverpool nu blatuia de unul singur meciuri pentru casele alea de pariuri. Benfica Lisabona nu a fost cercetata de mai multe ori pentru ca au dat bani la arbitrii? Sint si la ei, nu ca la noi, dar sint destule. Nu-i mai face usa de biserica ca nu sint. PSG n-a dat stelistilor la in retur? A dat ,cum sa nu dea. Iar la campionatele mondiale au fost intotdeauna magarii mari cu arbitraje.Ia sa vezi tu cand vad belgienii ca merid o sume imense din reclame, televizari sponzorizari cum risca o suma de bani. mai ales cand gasesc "persoanele potrivite"bijnitzari de duzina. Astia nici nu stiu sa faca afaceri, daca nu-l dadea pe Rat pe cateva sute de mii(ce mult a contat absentza lui, tocmai acolo pe stanga)lua citeva milioane de dolari daca intra in liga campionilor FARA SA VANDA JUCATORII. IAR DACA VINDEA UN FOTBALIST CARE SE REMARCA IN MECIURILE DIN GRUPELE LIGII CAMPIONILOR , FII SIGUR CA-L VINDEA PE SUME MARI.
    Daca am stii lumea, la ce nivel de prostie si incultura sint cei care s-au nimerit pe gramezile de boabe la revolutzie, am mai face una

  8. #71
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    E normal sa apara suspiciuni...

    ... dar parca nu cred ca s-a ajuns la nivelul ala (sa faci o asemenea tranzactie la pauza si sa mai dai si comanda: luati 3!), ma gandesc cel mult daca s-o fi umblat la cativa jucatori sau pur si simplu atata putem deocamdata!
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •