View Poll Results: Ce joc preferati?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Divizia Fantastica - PSP

    2 9.52%
  • Echipa Fantastica - GSP

    10 47.62%
  • Ambele

    2 9.52%
  • Nici una

    7 33.33%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 49

Thread: Divizia Fantastica & Echipa Fantastica

  1. #1
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Divizia Fantastica & Echipa Fantastica

    Care mai participa la jocurile astea? De cand? (la DF, ca celalat e nou...)
    Eu am jucat in fiecare an pana acum, cred ca e al cincilea sau al saselea pe care il incep acum (sunt in chinurile facerii cu echipele astea noi acum... si ma enerveaza la culme ca se blocheaza site-urile/serverele de la PSP si GSP, si trebuie sa inchid, sa reiau operatiile de la capat, etc... pana acum mi-am inscris 12 echipe la DF, si le-am conceput pe toate si 22 la EF, unde joc si pe alt CNP.)
    A, si vroiam sa va zic: am castigat si doo premii pana acum: odata 3 milioane (acum 5 ani) si o data 4 milioane (acum 3 ani), la PSP! De atunci ma zbat degeaba...

    A, si daca nu jucati, rogu-va totusi cateva informatii despre jucatorii mai necunoscuti si mai ieftini de la echipele voastre preferate, ca am nevoie: I.Stancu de la Craiova (ca tot sunteti multi olteni p-aici) e ceva de capul lui? Ce post anume joaca? Dar Stoianof? Sunt titulari siguri sau nu trebuie sa ma bazez pe ei? Multumesc si bafta "antrenorilor"!

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    intreaba-l pe Cartu
    de jucat nu joc /nope/ , iar informatii suplimentare despre jucatorii craioveni afli pe siteurile Stiintei
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E adevarat, dar sunt superoptimiste acolo, si mie imi trebuie un pic de realism, ca daca ar fi dupa sufletul meu as juca numai cu dinamovisti... Dar sunt constient ca vor mai pierde si ei meciuri, chiar daca mai putine decat anul trecut, de asta sunt sigur!

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si oricum cred ca oltenii sunt mai ieftini , ii bagi pt. a juca in atac cu ai tai , care costa...........
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu, sa stii ca nu sunt sentimental deloc aici: ii bag p-aia care consider eu ca imi vor aduce puncte, nu am de ce sa-i bag pe unii care joaca slab, dar imi place mie de fata lor...
    Joc si cu Njock si cu Niculescu si cu Bratu, etc...

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Stoianof este un jucator foarte tanar ( a jucat si in nationala de juniori ) , explosiv , care poate aduce multe puncte , numai ca nu este titular momentan , in principiu intra in fiecare meci...
    stancu este in mod normal fundas , un jucator constant , puternic , care fiind si el foarte tanar traverseaza perioade de joc exceptionale cu perioade mai putin reusite! Amandoi sunt jucatori de mare viitor!
    Apreciez ca Stancu nu va coborî sub 2 stele , tinand cont ca Stiinta are o aparare foarte buna in multe meciuri vei putea primi un punct in plus pentru ca nu vor primi gol.
    atat Stancu cat si Stoianof , sunt destul de 0ofensivi si pot 9inscrie goluri cand nu te astepti....deci puncte in plus!
    Stancu este in proportie de 95% in echipa de baza ,dar Cartu este destul de imprevizibil... Sper sa te satisfaca cele spuse de mine!

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    tine cont de ce ti-a spus Edmond , si goleste-i pe aia de bani sa bem si noi o
    Bafta tuturor participantilor
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Multumesc, chiar acum il bag pe Stancu... Imi fac o echipa bazata pe olteni: Guso, Papura, Stancu, Njock... Mai pun vreo 2 stelisti, pe Tames si sper sa le iau banii!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Poti miza in anumite echipe si pe Bundea si Plesan , care nu sunt nici ei prea scumpi.... Eu nu joc decat de vreo doi , ani dar am avut probleme cu schimbarile , fiind plecat des in strainatate.. Am avut doua echipe in jur de locul 700 , anul trecut... ( cam cate echipe or fi fost inscrise ? )

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Cam 90.000 anul trecut... Eu nu ma gandesc la clasamentul general, prefer premiile de etapa... Mi se par mult mai usor de atins...
    Cu Bundea joc, ca e profitabil, dar pe Stancu, la gazeta, l-au pus mijlocas (cum au facut si cu Aliuta la psp, ca ma enerveaza la culma... pai Aliuta e doar mijlocas, cum atacant??? )

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pai aia de la gazeta l-au pus pe Coroian fundas si ala e atacant... poti sa-l folosesti uneori ca poate da goluri si-l noteaza ca fundas!

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Eu joc de la prima editie de Divizia Fantastica. Acu mi-am facut echipe shi la Echipa Fantastica

    Contrar la ce zice Edmond_, Stancu e mijlocas stanga, si va fi titular sigur daca nu vin Paduret si Stanga. Daca nu il stii pot sa-ti spun ca a marcat primul gol la meciul cu Rapidul din retur, poate asa ti-l amintesti. Goluri insa nu da prea multe.

    Stoianof nu iti recomand sa-l iei decat ca rezerva la Divizi Fanatasica. Nu prea il baga Cartu decat pe la sfarsitul meciurilor. Totusi, cine stie? Poate explodeaza sezonul asta si prin retur va fi titular. Cine stie???

    Acu zi shi mie de Grigorie "al vostru" Il baga Andone? Goluri mai da?
    [color=red]RO[/color][color=yellow]MA[/color][color=darkblue]NIA[/color]A INCEPUT DE LA[color=blue]NOI[/color]

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Andone il apreciaza in mod deosebit pe Grigorie, dar eu personal sunt dezamagit de ce a aratat pana acum la Dinamo... Poate mai mult, si vorba ta, poate "explodeaza" acum...
    Oricum, titular nu e deocamdata, la mijloc posturile pe care joaca el (mijl. dreapta, mijl. coordonator) fiind ocupate momentan de Petre si Tames. Insa alaturi de Zicu este principala rezerva pentru linia mediana, fiind mai mult ca sigur ca intra prin repriza a doua. Eu iti recomand ca cel putin pentru prima etapa sa nu mizezi pe el, si sa-l iei intr-un lot in combinatie cu Petre sau Tames, si in eventualitatea ca e unul suspendat sau accidentat in viitor, abia atunci sa mizezi pe el. Insa un gol din postura de rezerva care joaca 25-30 min e posibil sa dea oricand.

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Aham...shi Tames da goluri?
    [color=red]RO[/color][color=yellow]MA[/color][color=darkblue]NIA[/color]A INCEPUT DE LA[color=blue]NOI[/color]

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu zic ca va da, cel putin 3, 4 numai in tur, ceea ce pentru un mijlocas e bine... Oricum e favoritul meu dintre actualii jucatori ai lui Dinamo.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce ati facut cu Grigore , la Craiova era considerat unul din cei mai tehnici jucatori aparuti in ultima vreme..... Imim pare rau pentru el !

  17. #17
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pai si acum e considerat tehnic, dar vremea fotbalului romantic a trecut de mult... Normal ca si mie imi place un dribling frumos sau o pasa cu calcaiul, dar daca toate astea nu au finalitate printr-un rezultat bun pentru echipa, mai bine lipsa...
    Nu pot toti jucatorii sa faca ce face Zidane, sa fie si tehnic, spectaculos, incantator, dar sa si finalizeze faza cu gol...
    Grigorie asta trebuie sa puna osul mai mult in teren, ca de cand a venit la Dinamo, adica intr-un an de zile eu nu l-am vazut facand un fault sau aratand in teren ceva din "rautatea" in sens pozitiv de care trebuie sa dea dovada un fotbalist care vrea sa ajunga mare... Se multumeste cu putin, si va ajunge in galeria celor ce s-au nascut vedete si au murit sperante... Daca nici anul asta nu confirma va fi rau pentru el...

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Parerea mea este alta ...Grigore nu a reusit sa se adapteze la Dinamo ,
    este bun prieten cu Plesan ... acesta , intr-un interviu recent spune ca Grigore regreta foarte mult pasul facut impreuna cu Netoiu...
    Vreau sa-ti spun ca avea si o conditie fizica foarte buna , ajunsese titular si marca si goluri...din toata generatia de tineri ai Craiovei pe el as fi pariat in primul rand !

  19. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vrajeala asta cu "mi-a zis nustiucine nustiuce"...
    Plesan e dusman cu Netoiu si d-aia spune lucruri urate despre el...

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si Netoiu va va lasa in curand in c....l gol
    oricum cand va pleca iar va iesi un scandal monstru la "societatea Dinamo" , mai bine v-ati plati darile la stat..... 8)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Netoiu! Nu stiu de ce-l aperi atat , ayrton! Si la voi , de cand a venit el a inceput sa se aleaga praful..... Roaga-te sa plece cat mai repede!
    Apropo , nu ai spus nimic , ce ai facut la divizia fantastica?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •