View Poll Results: Viitorul - CFR Cluj

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    1 50.00%
  • X

    1 50.00%
  • 2

    0 0%
Results 1 to 14 of 14

Thread: Etapa 15: Viitorul - CFR Cluj 1-0

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0

    Etapa 15: Viitorul - CFR Cluj 1-0

    Sambata, 21 octombrie, ora 20.45.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Egal.

  3. #3
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sper ca Viitorul sa castige si acest meci. M-as multumi, insa, si cu un egal. Am votat 1.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Ce gol Eric Acest gol este gol de manual cum sa executi o lovitura libera de pe cadrul portii.Perfect :ok

    Sse pare ca nu sunt multi fani Viitorul sau CFR
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Golul victoriei.


  6. #6
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    In meciul asta am fi avut nevoie de jucatori mai rapizi. Sigur tot timpul am avea nevoie dar macar la meciul asta. Nu inteleg de ce nu joaca Nouvier si de ce e preferat Mutihnio. Mutihnio mo zapacit cu executiile lui de fapt cred ca scouterii de rugby sant cu ochii pe el. Da cine stie poate "so pregatit bine la antrenamente" ...si campionatul se joaca pe treaba asta. Castiga campionatul echipa care are mai multi jucatori care se pregatesc bine la antrenamente. Ce spune Dan Petrescu e valabil cand ai puncte kklau si faci ce vrei tu cu muschii tai. Dar ia sa vedem cand o sa vina echipele peste CFR in clasament sa vedem cum va sta treaba.
    Alta problema este ca jucam cu prea multe mingi lungi cea ce poate fi OK dar tre sa ai "teknika" la picior baiete si sa dai pase de 30-40 de m precise.....si nu prea e cazul. Abia in repriza a 2-a so mai incercat cate ceva dar unii jucatori lovesc mingea de parca recent s-au apucat de fotbal. Ramai blocat efectiv.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Remunerat cu 70.000 euro lunar la CFR, Petrescu si-a exprimat dorinta de a ajunge la nivelul la care era Daum."
    http://www.sport.ro/liga-1/tensiuni-...nsiunilor.html
    Vrea sa ajunga la nivelui lui Daum?
    Si eu care credeam ca Dan Petrescu are ceva in cap..

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu aveti nevoie de jucatori mai rapizi, ci de arbitri mai darnici.
    Asa ati luat trei titluri, asa ati ajuns pe primul loc si doar asa o sa ve mentineti acolo.

    Nu va mai mintiti singuri cu transferuri, jucatori buni, antrenor. Stiti bine cum ati ajuns acolo.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #9
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu aveti nevoie de jucatori mai rapizi, ci de arbitri mai darnici.
    Asa ati luat trei titluri, asa ati ajuns pe primul loc si doar asa o sa ve mentineti acolo.

    Nu va mai mintiti singuri cu transferuri, jucatori buni, antrenor. Stiti bine cum ati ajuns acolo.
    Tu cam exagerezi si probabil ca de foame probabil. Cum de nu s-a scris ca CFR a a vut un penalti ieri ? Cu litere mari pe prima pagina a ziarelor ?
    Voi aveti o ura fara de CFR ca e echipa ungurilor si asta are un enorm "bias" in voi si va amintiti imediat cand ceva nu va convine.
    Nu va vad capabili sa intelegeti mare lucru asa in general. Dovada si ce faceti din Romania asa in general si felul vostru de a fi.
    Mai bine uitati-va in oglinda putin inainite in pla mea voi astia mari stiutori. Fix pla.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  10. #10
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chiar s-a scris ca CFR nu a primit un penalty. Esti plecat in Canada si nu aveai de unde sa stii.
    S-a scris si ca Tucudean a fost umplut de sange.

    Tocmai de-asta spuneam ca aveti nevoie de arbitri mai darnici, pentru ca ala de aseara a arbitrat corect. Sau, ma rog, a gresit de ambele parti, nu a avantajat pe nimeni.

    Ai o gandire foarte simplista daca o declari pe CFR nevinovata in baza unui singur meci in care nu a fost avantajata. Hai sa-i judecam pentru tot sezonul:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/arbi...aj-521806.html

    Dupa cum vezi, CFR-ul tau ar fi trebuit sa fie pe locul 3, nu pe 1.
    Iar in sezoanele in care ati luat cele trei titluri s-a intamplat exact acelasi lucru.

    CFR nu a castigat nici un titlu pe teren. Asta sa-ti fie clar.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  11. #11
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Chiar s-a scris ca CFR nu a primit un penalty. Esti plecat in Canada si nu aveai de unde sa stii.
    S-a scris si ca Tucudean a fost umplut de sange.

    Tocmai de-asta spuneam ca aveti nevoie de arbitri mai darnici, pentru ca ala de aseara a arbitrat corect. Sau, ma rog, a gresit de ambele parti, nu a avantajat pe nimeni.

    Ai o gandire foarte simplista daca o declari pe CFR nevinovata in baza unui singur meci in care nu a fost avantajata. Hai sa-i judecam pentru tot sezonul:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/arbi...aj-521806.html

    Dupa cum vezi, CFR-ul tau ar fi trebuit sa fie pe locul 3, nu pe 1.
    Iar in sezoanele in care ati luat cele trei titluri s-a intamplat exact acelasi lucru.

    CFR nu a castigat nici un titlu pe teren. Asta sa-ti fie clar.
    Sa imi fie clar ? Chiar asa? Crezi ca eu nu am vazut meciueile si nu am vazut ca si alte echipe au fost avantajate si nu s-a facut tam-tamul cu aceasi unitate de masura ?
    Voi aveti ura fata de CFR in primul rand asta de inainte de a "fi ajutata" cum spui tu.
    Cum se face ca FCSC are conducatori fosti puscariasi ? Poate ne lamuresti tu cu furturile hai ca vad ca esti dezghetat si nu esti simplist cum spui. Nu cumva trebuia sa fie CFR in locul celor de la Steaua ?

    Sa iti reamintesc,
    De ce s-a rejucat meciul cu U Cluj cand s-a intrerupt meciul la 1-0 pt CFR ? ca deh s-au ofensat suporterii echipei "romanesti" si atunci poti imbrancii jucatori cum ti se scoala si mai apoi chiar si pe tunel ? atunci e OK da ? si se scriu articole incurajatoare pentru asa ceva si aplauze. Dar daca CFR era in locul celor de la U si ar fi avut meci rejucat cum s-ar fi intamplat ce s-ar fi scris si cum ar fi fost evaluat evenimentul ? Meciul cu bricheta cum a fost ?

    Nu scrie pe Internet care sant exact greselile dar am vazut ca si FCSB a fost ajutata si alte echipe.
    Nu e vorba de un singur meci CFR nu a primit penalty clar in 3 meciuri. FC Botosani, FCSB (sant convins ca daca era 2-0 la erau sanse sa fie alt scor final) si Viitorul. Cel mai controversat penalty al CFR-ului a fost cel cu Dinamo la celelalte au fost circumstante la toate.

    Sau vrei sa spui ca daca e penalty CFR nu ar trebui sa primesca? Sau daca primeste penalty corect e ajutata ? Vrei sa spui ca CFR nu batea Gazul sau Iasul fara penalty ? Ma faci sa rad.
    Oricum daca primea CFR penalty cu Viitorul putea fi alta desfasurare a meciului fara "buza umflata". Si oricum ieri nu a fost viciat rezultatul final din aceasta cauza a fost viciat din cauza penaltiului neacordat.
    Sant convins ca pentru voi cel mai OK e cand CFR e furata atunci e OK si nu e nimeni suparat.

    Oricum esti liber sa crezi ce vrei si nu ma intereseaza acuzele din trecut pe povesti vanatoresti si pe evaluari cu unitati de masura diferite. Voi nu aveti cum sa evaluati corect situatiile la voi evaluarile se fac pe baze intens emotionale. In plus CFR nu s-a facut de kkt niciodata in Europa cand a castigat titlurile.

    Nu imi mai pasa de evaluarile voastre pline de ura fata de CFR efectiv luati-le si faceti poze cu ele. Move on man.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  12. #12
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Incerci sa ma convingi ca CFR nu este cea mai avantajata echipa de catre arbitri? Asta nici nu intra in discutie, doar ti-am dat material de citit:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/arbi...aj-521806.html
    Fara greselile de arbitraj, ati fi fost pe locul 3. Lucrurile sunt destul de clare.
    Exista greseli de arbitraj care influenteaza rezultatele si greseli care nu la influenteaza. Cum ar fi sa se spuna ca s-a acordat gresit penalty pentru Steaua la scorul de 6-0 cu Poli?

    Pentru CFR, greselile de arbitraj in favoarea lor, au venit exact cand aveau nevoie de ele.

    Baga la cap
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #13
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Incerci sa ma convingi ca CFR nu este cea mai avantajata echipa de catre arbitri? Asta nici nu intra in discutie, doar ti-am dat material de citit:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/arbi...aj-521806.html
    Fara greselile de arbitraj, ati fi fost pe locul 3. Lucrurile sunt destul de clare.
    Exista greseli de arbitraj care influenteaza rezultatele si greseli care nu la influenteaza. Cum ar fi sa se spuna ca s-a acordat gresit penalty pentru Steaua la scorul de 6-0 cu Poli?

    Pentru CFR, greselile de arbitraj in favoarea lor, au venit exact cand aveau nevoie de ele.

    Baga la cap
    "Gazeta a realizat ierarhia primei divizii dacă n-ar fi fost nicio eroare majoră de arbitraj, iar topul se schimbă radical: pe primul loc ar fi FCSB, urmată de Craiova, în timp ce trupa din Gruia ar fi abia pe locul 3." Hahaha hopa fleoskh, bravo ghiocel. Justificare in stil romanesc explicate de ciurli-burli din campie.
    Da poate scrie dar fara sa explice cu exemplele de vigoare as vrea sa vad interpretarea/justificarea celor spuse. Teoria ca teorie dar practica ne omoara.

    Citeste tu comentariile aici: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/iron...ta-522214.html
    For your convenience :-)
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  14. #14
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai altceva nu am ce face decat sa citesc 60 de comentarii ale cititorilor gsp... daca ai ceva de spus, spune tu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •