Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Reported Post by Paul Atreides

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

    Reported Post by Paul Atreides

    Paul Atreides has reported a post.

    Reason:
    Delirul unui magot dezaxat.
    Post: Huawei P10 Plus vs Honor 8 Pro
    Forum: Planet@IT
    Assigned Moderators: N/A

    Posted by: Sevilla86
    Original Content:
    Nu, aceea este cea anterioara doar ca nu ai inteles-o. Sa stii ca si mie imi pare rau pentru ce s-a intamplat, doar m-au costat mult reparatiile.

    Eu pur si simplu fac experimente pe oameni cu tine. Desensibilizarea este un lucru real. Armata americana foloseste jocuri video pentru soldati unde omoara oameni virtuali pentru a fi desensibilizati pentru cand omoara oameni reali. Si eu te-am desensibilizat pe tine si continui sa o fac. Iti amintesti cat de revoltat erai cand te injuram de mama la inceput? Acum nici nu clipesti cand imi bag pulla in ma-tta. Trebuie sa maresc miza, dar o fac spre binele tau. Ai crescut mult ca persoana din urma interactiunii cu mine. Daca sufletu' lu ma-tta e in rai, ma kac in el. Nu uita ca este spre binele tau... intr-o zi ai sa-mi multumesti.

  2. #2
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Declar, sustin si semnez cele de mai sus

    Oarecum poetic, mi-a iesit bine postarea.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mai Sevil cel tzantzhosh dar ignorant la adevarul care nu-i convine, soldatii aia si-au semnat umanitatea ca pret al activitatii pe care o fac, si-au semnat-o spre anulare, asta dezconsiderand faptul ca oricum n-aveau prea multa de la inceput pentru a putea semna un asemenea act normali la cap fiind. Dar ala e un act asumat! Paul n-a semnat nimic si nu poti tu de la sine putere sa faci astfel de actiuni cu buna stiinta, chiar daca tu dupa capu si analiza ta consideri ca asa e mai bine, nu esti tu judecatorul lui si nu ai dreptul sa intervii asupra lui intr-un mod neplacut lui. Singurul drept e al celora ce semneaza un astfel de contract ori al psihologilor dar si aia nu actioneaza fara acordul pacientilor. Psihiatrii sunt singurii care nu au nevoie de acordul acestor pacienti pentru a interveni asupra lor fara voia lor, insa pentru asta e nevoie de un act medical in prealabil referitor la gradul de boala al pacientului pe care tu nu-l ai. Hai sa nu mai facem pe desteptii mai ales cand nu e cazu si sa oferim putin respect celor din jur.

    Altfel aplicam regulamentul. Cu multa placere si chiar sadism iesit din comun in cateva cazuri!
    Last edited by Johnny D; 11th October 2017 at 15:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am spus de la inceput ca fac experimente pe el. Exemplul cu soldatii era un exemplu de desensibilizare ca sa priceapa ce inseamna, nu faceam paralela intre situatia (asumata a) soldatiilor si implicarea lu' pulica in experiment.

    Daca tu crezi ca vorbeam serios, iti insulti propria inteligenta. Nu vreau sa-l ajut cu nimic si nu cred ca interactiunea cu mine ii aduce vreun beneficiu. Din contra. Eram ironic, evident, batjocura necrutatoare altfel numita si sarcasm. Omu' e retard si nu poate nimeni sa-l ajute. Sa o futem pe maica-sa, amin.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #5
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    din ciclul "tovarasa,iar mi-a facut Sevilla buba"...
    granita la Orsova!

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Doar postul asta e raportat din ce e acolo?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Sevi& a3des= LOVE


    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da chiar, daca sectiunea respectiva nu are moderatori, pot presupune ca fac ce vreau?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa-nteleg ca exista si momente cand te abtii?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Gata. M-am hotarat. De azi Sevi e prietenul meu. Recitindu-i postarile am realizat ca eu am gresit, neintelegandu-i intentia. Toate injuraturile , fu.terile de mama erau numai si numai pentru binele meu. Adica pentru reechilibrare, pentru a ma rupe de trecut. Sa traiesc numai pentru azi. Omul a facut chiar mai mult : m-a supus la experimente de tip militar pentru desensibilizare totala. Exact asa cum face cia, mossadul, kgb-ul pentru soldatii pe care-i trimite la moarte. Si a reusit. Sunt perfect in echilibru fizic, psihic, emotional. Nu mai simt nimic pentru nimeni. Singura fractura logica ar fi ca ma vrea sarac lipit. Dar poate si aici este o logica : cand esti sarac esti curat ca lacrima. De aceea m-am hotarat : vand Celerinul si-mi iau o Nokia cu butoane. Vand si laptopul Clevo si-mi iau un Lenovo de 999 lei. Vand masina si-mi iau o bicicleta electrica nepoluanta. Pastrez numai ceasul Saint Exupery ( il am de la taica-miu) si casa. In rest nimic.
    In concluzie : il rog pe Delaparis sa nu-l mai persecute. Si pe voi sa nu va mai intrebati care dintre noi doi e mai bolnav. Eu sunt . El e sanatos tun. Imi pare rau ca l-am numit macac. Desi, in fond si macacul e inteligent. Sper ca nu aveti nicio indoiala ref la macac.
    Last edited by Paul Atreides; 12th October 2017 at 10:16.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    O precizare : inclusiv postarea recenta de pe threadul meu are acelasi scopuri cu cele prezentate mai sus. Adica prietenul meu face tot ce poate pe toate threadurile.
    ps- Celerinul este versiunea upgrade a Solarinului. Adica are o carcasa antifoc si antiexplozie. Mori tu dar el te suna in continuare.

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu vreau sa-l ajut cu nimic si nu cred ca interactiunea cu mine ii aduce vreun beneficiu. Din contra. Eram ironic, evident, batjocura necrutatoare altfel numita si sarcasm. Omu' e retard si nu poate nimeni sa-l ajute. Sa o futem pe maica-sa, amin.
    din ciclul "tovarasa,iar mi-a facut Sevilla buba"...
    Mai degraba din ciclul "Cum sa-mi mai iau ban permanent, ca am epuizat toate metodele ce le-am avut la dispozitie!?"

    Ii dau eu un sfat: sa puna langa Paul acolo si pe Delaparis din cand in cand, cred ca asta e un combo care e greu sa dea fail!
    Numa te trezesti ca nu mai merge butonul de logg in dintr-o data! E ban din ala de nu s-a mai dat vreodata, hateban!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Ionica,daca nu bagi si tu niste consecutive sa stii ca ne certam...
    dar asa,ca rezumat...recunosti ca amicul tau e cam idiot?
    granita la Orsova!

  14. #14
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Detectez ironie in postarea lu' pulica?

    Daca tot vinzi tot, pastram legatura. Iti dau eu un cont unde sa virezi banii, pentru o cauza mai buna! Ma gandesc ca strangi si tu vreo 15,000 de euro daca vinzi tot, 10,000 reprezentand un rinichi iar restul bunuri materiale.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cind NASA a inceput trimiterea de astronauti in spatiu, s-a descoperit ca pixurile nu functioneaza in stare de imponderabilitate.

    Pentru a rezolva problema, oamenii de stiinta americani au cheltuit 12 miliarde de dolari si s-au chinuit zece ani ca sa realizeze un pix care sa scrie chiar si in lipsa gravitatiei, tinut cu susul in jos, sub apa, pe orice suprafata, inclusiv sticla si la orice fel de temperatura, de la conditii de inghet pina la 300 grade C.
    Rusii au folosit un creion.
    Care-i legatura cu noi si prietenia noastra? Nici una.

    ps- tu cand detectezi ceva in postarile mele, cu ce detectezi?

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sa-ti spun ceva care o sa te faca fericit. Ca te vad cam incruntat.

    -Am o veste buna si una proasta.
    -Zi-mi-o pe aia buna.
    -Voi deveni tatic!
    -Si cea proasta?
    -Nevasta ta e insarcinata!

    Ai detectat cine i-a tras-o?

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Si- in sfarsit - o veste buna pentru tine : schizofrenia de care suferi este tratabila. O spun medicii danezi, nu eu.

  18. #18
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Cind NASA a inceput trimiterea de astronauti in spatiu, s-a descoperit ca pixurile nu functioneaza in stare de imponderabilitate.

    Pentru a rezolva problema, oamenii de stiinta americani au cheltuit 12 miliarde de dolari si s-au chinuit zece ani ca sa realizeze un pix
    Asta-i luata de pe Cancan? Un neuron mai ai si este usor de pacalit.
    NASA a avut un buget anual de aproximativ 10 miliarde de dolari in medie. Neil deGrasse Tyson mai vorbeste despre lucruri de genul asta, da' nu prea are cine sa-l asculte, vad. Daca tu crezi ca s-au cheltuit 12 mld de dolari pentru realizarea unui pix, depasesti orice limita a prostiei si validezi teoria lui Einstein privind prostia umana infinita.

    Dar nu vreau sa irosesc postarile decente si informative pe tine pentru ca nu le pricepi. Asadar si prin urmare, o futem pe maica-ta in kur cu tiru'.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Promisiune.

    Meciul meu cu acest individ se termina aici. Este ceea ce am numit un jeg uman.

  20. #20
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Te tin minte, sa nu mai vad report posturi ca ai promis. Futu-ti kuru' ma-tti sa-ti fut
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sevilla ban 2 sapmaani, dar inainte ii permit sa-mi spuna de Kaiji ceva ca n-a vrut sa zica nimic pe anime!
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Sevi& a3des= LOVE

    Novacel! Ce m-am speriat ca ai patit ceva. Era o tragedie iesita din comun pt mine.
    Phiew rasuflu usurat, bine-ai revenit inapoi!


    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Promisiune.

    Meciul meu cu acest individ se termina aici. Este ceea ce am numit un jeg uman.
    Al tau da, al lui insa cu nesimtitul din oglinda continua zilnic.

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Ionica,daca nu bagi si tu niste consecutive sa stii ca ne certam...
    dar asa,ca rezumat...recunosti ca amicul tau e cam idiot?
    Sa am niste recunoasteri consecutive sau ce?
    Amicul meu e amicul meu, si nu ti-l dau, oricat l-ai cere.
    Du-te la altu ce ti se vinde pe 2 coturi si 3 inele.
    Last edited by Johnny D; 13th October 2017 at 22:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •