Page 13 of 19 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 394

Thread: Campionatul Mondial de gimnastica artistica, Montreal 2017

  1. #253
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Marty, in caz ca mai vizitezi forumul, felicitari.
    Ma mai amintesti inca Merci, intr-adevar este ziua reusita pentru noi

  2. #254
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Monica Rosu vorbeste aiureli de multa vreme...dupa logica ei nici Ponor nu si-a prea dorit sa prinda finala .Mai mult pare ca niciodata nu si-a dorit un aur mondial. Eh...Unele gimnaste se mai deschid la minte dupa ce ies de acolo altele raman brainwashed toata viata. Grav e ca le asculta lumea si le crede...dar nu e ca si cum publicul roman ar fi vreun mare iubitor de copii si ar empatiza cu gimnastele si nu cu antrenorii.
    Am urmarit pe sarite , ca deh am si eu 'gimnasta' mea acasa. Eremina are 'calitate de star' cred ca trebuia sa castige paralelele. Felul cum au fost arbitrate sariturile mi s-a parut dezamagitor , din nou aceiasi poveste : sariturile mai slabe valoric depunctate mai mult la executie iar mizeriile Pasekai au luat aur...ma rog , gimnastica evolueaza spre showuri cu elicoptere sau avioane ca sa citez pe cineva. Mie stilul asta cu gimnasti care trec prin cercuri cu flacari/aburi ce or fi fost alea ca nu m-am prins, nu prea imi place...dar mi-au placut culorile normale din sala. Dupa rozuri si alte chestii ma asteptam la verde fistic sau ceva fosforescent.
    Aaa...si Forminte nu pleaca, trebuie sa iasa si el la pensie de undeva. De ce oare nu s- o trage si el mai aproape de casa acum in prag de pensie? Sa antreneze la Constanta...
    Articolul acela cu ''sursa din din cadrul federatiei'' care spunea ca se vor lua masuri si ca cei vizati sunt antrenorii era pe bune sau am visat?

  3. #255
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Articol pe surse, scris de cel cu care avem un trecut pe forum, si cu declaratii FRG nesemnate....nu-mi suna ok.
    Vesti bune - felicitari pentru micuta gimnasta, Mira!
    www.fangymnastics.com

  4. #256
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Asta este motivul pentru care nu ma uit la gimnastica pe canalele romanesti.
    Prefer canalul federatiei internationale.
    Cu parere de rau dar unele din fostele gimnaste care comenteaza ma irita pt faptul ca au probleme de exprimare si logica, pe langa vocile pitigaiate.
    Singura de care mi-a placut in postura asta a fost Andreea. Ceva mai cizelata ca celelalte.
    De Alexoi, parca asa-i spune, ma bucur ca a disparut din peisaj.
    O comentatoare mai groaznica ca ea nici ca nu am vazut, dar probabil are sustinere acolo unde trebuie.
    Revenind la concurs mi-a placut foarte mult Eremina, e frumoasa, eleganta si modesta.
    Daca sanatatea ii va permite cred ca ea va fi urmatoarea stea a Rusiei.
    Paseka dezlanata ca de obicei la sarituri. Eu nu stiu cum de are curajul sa riste atat de mult.
    Ma asteptam la americani sa vad sarituri frumoase, cu amplitudine si sigure.
    Probabil cand va apare Biles in peisaj vom vedea si asa ceva.
    Chuso e o poveste fara sfarsit, face ce face si mai prinde cate o finala la sarituri. Cred ca iubeste foarte mult gimnastica.
    Chinezoaicele pareau ceva mai sigure la nationalele lor si chiar aveam asteptari mari de la ele.
    Frumoase au fost si belgianca Derwael si ucrainianca Varinska la paralele.
    Ashton cred ca isi va aprinde paie in cap acasa si pe langa ea si Liukin fiindca a selectat-o.

  5. #257
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Vanessa Ferrari la CM din 2006 a luat aur la AA dupa ce a ratat la BB
    Daca cascai ochii ai fi vazut ca eu și ea ne refeream la acelasi an, 2017

  6. #258
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Eu nu dau vina pe aparate. Acestea apartin celor de la Gymnova, un nume in domeniu, sunt aprobate de FIG si asa mai departe. Sunt convins ca se vor lua masurile ce se impun pt penalizarea producatorului daca se va dovedi ca au avut probleme. Nici Ragan nu s-a accidentat din cauza aparatelor, mai ales ca americancele au avut exact aparatele astea duse si la camp-urile de pregatire. Ca deh, isi permit. Poate partea de setup (lumini, aranjare, distributie etc) o fi avut ceva impact deoarece se distanteaza de concursul standard, insa planul setup-ului a fost preluat de la britanici, de la Mondialele de la Glasgow. Nici la acest capitol nu au venit canadienii cu ceva nemaivazut. Da, acele lumini au fost mai ciudate.

    Probabil toti factorii astia, combinati, au avut acolo o vina. Ca sunt multe accidentari, mai ales la nume mari, cu experienta si n concursuri in spate. Nasol. Montrealul reprezinta ceva pentru istoria gimnasticii, nu neaparat doar pentru cea romaneasca, si nu avea nevoie de o asemenea imagine. Lumea e clar dezamagita, indiferent de cine e de vina.

    Sunt mandru tare de Cluj si de comitetul nostru de organizare. Noi am avut un super feedback, la toate capitolele. Sper sa vada cine trebuie si sa ne bucuram si de un Mondial in Romania!
    Ce va mai place sa vorbiti prostii. Cum dracu nu s aparatele de vina cind o rotatie completa a repetat din cauza unei gauri? Si altii se plinsesera mai inainte.

  7. #259
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Ce va mai place sa vorbiti prostii. Cum dracu nu s aparatele de vina cind o rotatie completa a repetat din cauza unei gauri? Si altii se plinsesera mai inainte.
    Asa si ? Fa complain la gymnova . Sau la FIG ...Be my guest .

  8. #260
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Maaaaaaax maximum. Ce cal a tras

  9. #261
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Articol pe surse, scris de cel cu care avem un trecut pe forum, si cu declaratii FRG nesemnate....nu-mi suna ok.
    Eu nu stiu conspiratiile astea, nu citesc articole pe surse din interiorul federatiei si nu spun ca va face ce a promis, dar chiar RaduCAN a spus despre evaluarea antrenorilor de la minutul 10:
    https://www.youtube.com/watch?v=SXGNKj_gtOo

    "Dar noi romanii cadem usor in capcana carcotelilor."
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  10. #262
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Eu nu stiu conspiratiile astea, nu citesc articole pe surse din interiorul federatiei si nu spun ca va face ce a promis, dar chiar RaduCAN a spus despre evaluarea antrenorilor de la minutul 10:
    https://www.youtube.com/watch?v=SXGNKj_gtOo

    "Dar noi romanii cadem usor in capcana carcotelilor."
    Da, mere cu pere.

    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Asa si ? Fa complain la gymnova . Sau la FIG ...Be my guest .
    nu-l mai baga in seama. e total din alt film.
    Last edited by mikeyy; 8th October 2017 at 13:35.
    www.fangymnastics.com

  11. #263
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ordinea de start pentru finalele de astazi (ora 20:00). Marian va concura al 4-lea in finala, iar locul lui Smith la sol a fost preluat de prima rezerva, Ellie Black.
    https://live.fig-gymnastics.com/link.php?id=1690
    www.fangymnastics.com

  12. #264
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Da, mere cu pere.



    nu-l mai baga in seama. e total din alt film.
    Astia sunt ca mustele . Dai peste ei oriunde mergi si te agaseaza pana la plictis .

  13. #265
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Astia sunt ca mustele . Dai peste ei oriunde mergi si te agaseaza pana la plictis .
    Cu tot respectul te-ai gandit vreodata ca si tu ai putea fi considerata o musca din alea care agaseaza?
    Lasa-l sa se exprime, asa cum stie. De aia e un forum, deschis pentru orice opinie.

  14. #266
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Niagara, sa nu raspunzi la provocari, te rog. Aminteste-ti ca unii au un anumit scop doar, deloc constructiv.
    www.fangymnastics.com

  15. #267
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Niagara, sa nu raspunzi la provocari, te rog. Aminteste-ti ca unii au un anumit scop doar, deloc constructiv.
    Agree

  16. #268
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    se transmite live pe youtube, la FIG Chanel? celelalte finale s-au transmis?
    am incercat doar calificarile de la USA Gym care nu puteau fi urmarite la noi...

  17. #269
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Asa si ? Fa complain la gymnova . Sau la FIG ...Be my guest .
    Deci recunosti ca vorbiti prostii.

  18. #270
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mayas View Post
    se transmite live pe youtube, la FIG Chanel? celelalte finale s-au transmis?
    am incercat doar calificarile de la USA Gym care nu puteau fi urmarite la noi...
    Pe canalul federatiei internationale s-au transmis pana azi toate finalele.
    Nu vad de ce nu ar transmite si azi.
    Deocamdata nu apare nimic live la ei, dar mai sunt 10 minute.

    Au inceput, aici: https://www.youtube.com/watch?v=EizeIkrDtQk

  19. #271
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1

  20. #272
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Joasa saritura lui asato

  21. #273
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Bafta Marian, sa ii iasa ca in calificari sau mai bine!
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •