Rezultate Finlandia Trophy:
http://www.figureskatingresults.fi/r...2017/index.htm
Papadakis / Cizeron SD:
Cheng PENG / Yang JIN SP
Videoclipuri: link
si alte videoclipuri.
Rezultate Finlandia Trophy:
http://www.figureskatingresults.fi/r...2017/index.htm
Papadakis / Cizeron SD:
Cheng PENG / Yang JIN SP
Videoclipuri: link
si alte videoclipuri.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
7. Minsk-Arena Ice Star 2017(Minsk, Bielorusia, 26.10.2017 - 29.10.2017)
Pagina ISU
Participanti & Rezultate: link
Printre participanti: Elizabet TURSYNBAEVA, Serafima SAKHANOVICH, Sergei VORONOV, Moris KVITELASHVILI, Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE, Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV, Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO.
Anna/Luca FD: video
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
8. Warsaw Cup 2017 (Warsaw, POLONIA,16.11.2017 - 19.11.2017)
Pagina ISU
Participanti: link
Program: http://www.isu.org/docman-documents-...eschedule/file
Printre participanti: Stanislava KONSTANTINOVA, Serafima SAKHANOVICH, Courtney HICKS, Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK, Betina POPOVA / Sergey MOZGOV,, Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN, Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER.
Livestream: http://www.vistream.pl/stream.html
Last edited by Tracoromana; 12th November 2017 at 15:08.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
La Seria Challenger primii 3 in ordinea punctajului de la doua participari primesc premii in bani. Dupa 8 competitii, clasamentul este:
http://www.isu.org/figure-skating/fi...llenger-series
Masculin, topul curent: Kolyada, Voronov, Rizzo
Feminin, topul curent: Kostner, Tuktamysheva, Tursymbaeva
Perechi, topul curent: Zabiiako/Enbert, Della Monica/Guarise, Marchei/Hotarek
Dans, topul curent: Popova/Mozgov, McNamara/Carpenter, Muramoto/Reed
Mai sunt 2 competitii.
9. Tallinn Trophy 2017, Tallinn / ESTONIA, 21 - 26.11.2017
Website / Pagina ISU
Participanti & Rezultate: link
Live: link
Program - seniori (Romania are aceeasi ora):
23/11
Short Dance 09:45
Pairs SP 12:30
Men SP 13:40
Ladies SP 17:45
24/11
Free Dance 08:00
Men FS 11:05
Pairs FS 15:55
Ladies FS 17:20
Printre participantii care mai pot schimba ceva in clasamentrul de mai sus: Julian Yee, Dmitri Aliev, Mikhail Kolyada, Yaroslav Paniot, Alexei Krasnozhon, Alisa Fedichkina, Stanislava Konstantinova, Angela Wang, Caroline Zhang, Ekaterina Alexandrovskaya/Harley Windsor, Alisa Efimova/Alexander Korovin, Anastasia Poluianova/Dmitry Sopot, Elena Ilinykh/Anton Shibnev, Alisa Agafonova/Alper Ucar, Elliana Pogrebinsky/Alex Benoit
Last edited by Tracoromana; 23rd November 2017 at 09:21.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
10. Golden Spin of Zagreb 2017
Zagreb / CROATIA
6 - 10 Dec 2017
website
Participanti: link
Program: link
Printre participanti; : Moris Kvitelashvili, Alexei Bychenko, Denis Ten, Alisa Fedichkina, Stanislava Konstantinova, Elizaveta Tuktamysheva, Emmy Ma, Hannah Miller, Kristina Astakhova/Alexei Rogonov, Natalia Zabiiako/Alexander Enbert, Tarah Kayne/Danny O'Shea, Charlene Guignard/Marco Fabbri, Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev, Alla Loboda/Pavel Drozd, Tiffani Zagorski/Jonathan Guerreiro, Kaitlin Hawayek/Jean Luc Baker, Rachel Parsons/Michael Parsons.
Cred ca vor fi interesante bataliile care se mai duc pentru obtinerea unui loc la Olimpiada:
- Kristina Astakhova/Alexei Rogonov si Natalia Zabiiako/Alexander Enbert pentru Rusia - perechi.
- Lea Johanna DASTICH si Nicole SCHOTT pentru Germania - feminin.
- Shari KOCH/Christian NÜCHTERN, Kavita LORENZ/Joti POLIZOAKIS, Katharina MÜLLER/Tim DIECK pentru Germania - dansuri.
- Sara HURTADO/Kirill KHALIAVIN, Celia ROBLEDO/Luis FENERO, Olivia SMART/Adria DIAZ pentru Spania - dansuri.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
Im mini-meciurile de mai sus se contureaza unele participari la Olimpiada:10. Golden Spin of Zagreb 2017
Cred ca vor fi interesante bataliile care se mai duc pentru obtinerea unui loc la Olimpiada:
- Kristina Astakhova/Alexei Rogonov si Natalia Zabiiako/Alexander Enbert pentru Rusia - perechi.
- Lea Johanna DASTICH si Nicole SCHOTT pentru Germania - feminin.
- Shari KOCH/Christian NÜCHTERN, Kavita LORENZ/Joti POLIZOAKIS, Katharina MÜLLER/Tim DIECK pentru Germania - dansuri.
- Sara HURTADO/Kirill KHALIAVIN, Celia ROBLEDO/Luis FENERO, Olivia SMART/Adria DIAZ pentru Spania - dansuri.
.... - a castigat Zabiako/Enbert;
.... - a castigat Nicole SCHOTT;
.... - a castigat Kavita LORENZ/Joti POLIZOAKIS
.....- a castigat Sara HURTADO/Kirill KHALIAVIN
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
S-a terminat si Seria Challenger. Dupa 10 etape castigatorii Seriei sunt:
Masculin
1 Mikhail KOLYADA 496.31p
2 Sergei VORONOV 484.17p
3 Moris KVITELASHVILI 463.98p
Feminin
1 Carolina KOSTNER 392.12p
2 Stanislava KONSTANTINOVA 390.43p
3 Elizaveta TUKTAMYSHEVA 373.88p
Perechi
1 Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT 399.02p
2 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE 384.84p
3 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV 377.74p
Dansuri
1 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV 368.58p
2 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI 347.46p
3 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO 327.65p
Din fiecare top 3, sunt 2 din Rusia si 1 din Italia. Doar la baieti chiar in ultima saptamana Mateo Rizzo a fost intrecut de Moris KVITELASHVILI . Oameni practici rusii! Isi exerseaza programele, primesc puncte in World Ranking si dupa cum spune in Regulamentul ISU: "The top three placed Skaters / Couples of the annual ISU Challenger Series Ranking receives ISU Prize Money."
http://www.isu.org/figure-skating/fi...llenger-series
Last edited by Tracoromana; 15th December 2017 at 09:21.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."