Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Danemarca - Romania

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    1-1.

    Inspirat Contra cu introducerea lui Tucudean.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    acum e momentul sa intre Dolarel Munteanu pt un corner!

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sry, se pare ca am facut 13 puncte din 30 haha...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    1-1.
    Inspirat Contra cu introducerea lui Tucudean.
    Eu spun ca inspirat a fost cel de Sus ca B.Stancu s-a accidentat,a fost rodul unei intamplari extraordinare.
    Romania are 3 varfuri veritabile Tucudean,Alibec si Burlacu printr-o conjunctura a jucat Tucudean.

    Contra a avut alta echipa standard total gresita ,insa dintr-o conjunctura au fost mai putine maini moarte in echipa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Meciul asta poate fi luat ca referinta.

    In cazul ca am fi avut nevoie de victorie nu o obtineam cu aceasta garnitura cu 2-3 jucatori de la Under 21 + Tucudean,Alibec cred ca am fi obtinut o victorie.;
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu bateam azi daca se juca pe calificare oricum. Poate chiar pierdeam la scor. E chestie de mentalitate la noi ca de obicei, meciurile decisive le jucam cu morcovu' ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Meciul nu a fost amical,este un meci de referinta pentru ca daca poti bate genul asta de echipa tur-retur te califici la un CM sau Euro.

    Vestea cea mai buna ar ca maine Under 21 Romania sa bata Portugalia psihologic ar conta foarte mult pentru campania viitoare.

    Contra trebuie sa vina cu 3-4 de la Under21 altfel nu prinde finalul campanei viitoare. Daca reincepe cu B.Stancu,Andone,Chipciu va rata campania din start.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sincer ce ar conta ca U21 sa aiba rezultat? Cand te gandesti ca cei mai buni jucatori U21 joaca deja la nationalele mari rezultatul Romaniei nu are relevanta. Pana la urma tot slabi suntem cand vine vorba de meciuri decisive.
    Adevarul e ca ne amagim degeaba deoarece nu mai formam tineri de ani de zile ... am tot spus si ma repet. Fotbalul romanesc este praf
    Hagi singurul care e constient nu poate de unul singur acolo la Ovidiu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Rezultat foarte bun dar intamplator, sau cu mult bulan.
    Nu se leaga deloc nationala noastra si din pacate nu prea are cu cine.
    Si asta nu atat din cauza ca avem jucatori netalentati, ci pentru ca avem jucatori prost pregatiti fizic si psihic si chiar prosti la propriu. prosti in sensul ca nu pot gandi rapid jocul, nu-i ajuta capul sa se demarce pe culoar, nu au imaginatie ca sa faca diferenta.
    Budescu e chior intara orbilor pentru ca are imaginatie si si-o foloseste cand adversarul ii permite. Stanciu are talent, ar putea fi un mijlocas rapid dar e retard. Maxim e poate singurul jucator roman ce ar avea si inteligenta si tehnica si viteza, dar pare isteric si cu mania persecutiei. Un alt jucator bun de nationala e Costache.

    Ce draq tineri avem? Sunt vreo 3-4 mai rasariti, dar in rest tinerii sunt la fel ca batranii.
    Asta pentru ca am ramas mult in urma la pregatirea fotbalistilor incepand de la copii.
    Metodele de pregatire si antrenament au evoluat iar Romania a pierdut pasul de prin 2000 incoace.
    Cand vine vreun ilustru anonim din vest cu niste metode banale de pregatire toti se uita la el ca la sfintele moaste.
    Nu uit cat a abtut-o presa-n cap cu Neubert si TRXul, niste banale bretele de parasuta pe care le gasesti in orice club de sport.
    In loc sa progresam in rand cu lumea, batem pasul pe loc cu suficienta ca sa ne miram apoi ca papuasii de normalitatea noua a celorlalti. Asta e, incepe curand campania pentru europene, sa speram pana incep meciurile si revin deziluziile.
    Si poate chiar ne calificam daca Contra are bafta ui Pitzi. Si s-ar putea sa o aiba ca parca amandoi au frecventat-o pe Vica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sincer ce ar conta ca U21 sa aiba rezultat? Cand te gandesti ca cei mai buni jucatori U21 joaca deja la nationalele mari rezultatul Romaniei nu are relevanta. Pana la urma tot slabi suntem cand vine vorba de meciuri decisive.
    Adevarul e ca ne amagim degeaba deoarece nu mai formam tineri de ani de zile ... am tot spus si ma repet. Fotbalul romanesc este praf
    Hagi singurul care e constient nu poate de unul singur acolo la Ovidiu
    Sigur nu ai vazut Under 21 ...nu spun mai mult o sa vezi singur in 2-4 ani,actual depinde de Contra.

    Ps:O sa dau un replay cu postarea ta la timpul potrivit sa fim sanatosi.
    Last edited by iulian_1976; 9th October 2017 at 02:59.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    1-1.

    Inspirat Contra cu introducerea lui Tucudean.
    Daca nu dadea el atat de rusinos pe langa minge dupa preluare acolo in gura portii, mingea nu putea ajunge la Deac sa ramanem neinvinsi in mandatul lui Contra!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu bateam azi daca se juca pe calificare oricum. Poate chiar pierdeam la scor. E chestie de mentalitate la noi ca de obicei, meciurile decisive le jucam cu morcovu' ...
    Exact asta am zis acu cateva saptamani daca-ti amintesti, sunt amicale si vom bate lejer Kazakhstan iar in Danemarca as pune X2 pe Romania, cota era in jur de 2.40 cred! Cu bulan dar a iesit. La fel am zis si de croati azi, era clar dupa mine ca nu vor pierde in Ucraina, lejer s-au impus. Ma rog, asta nu stiu ce relevanta are.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Usor de spus dupa razboi...
    Nu prea ai de unde sti ce selectie se face cu o luna inainte,cu Daum meciul ar fi fost pierdut.La Contra a jucat faptul ca B Stancu s-a accidentat.Inainte sa vezi sutul lui Tucudean este bine sa vezi ce preluare a facut inainte,are momente cand este top class.

    Danemarca este o echipa foarte buna nu este de dorit sa pici cu ei in preliminarii,nu stiu ce amical ati vazut voi,s-a jucat cu cutitele pe masa,la rupere.
    Meciul a fost pregatit sa fie macel,arbitrul pro danezi in limita regulamentului,foarte bine asezati meciul foarte bun de urmarit.
    Last edited by iulian_1976; 10th October 2017 at 02:08.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #34
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Arbitrul pro danezi, dar lor le-a fost anulat un gol perfect valabil si n-au intrat cu 1-0 la pauza.
    Iar eliminarea a fost perfect regulamentara. Eu ii bagam si cateva palme pentru cat de repede a facut 2 faulturi de galben.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Am mai zis Razvan Marin nu mi se pare niciodata de titular la nationala la cum arata acum, nu e destul de copt, am fost tentat asta s-o spun si la meciul cu Kazahstan si despre Ganea dar m-am abtinut. Acum as fi dorit sa n-o fi facut-o!

    Decat Stanciu, mai bine oricare dintre cei doi sau chiar oricare altii, ala e o panarama cum rar mi-a fost dat sa vad. In ciuda faptului ca se afla in teren, am reusit sa egalam totusi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Ganea este foarte bun fundas stanga,in fapt poate juca pe orice post in banda stanga.
    Faulturi de genul a mai facut dar arbitrul nu a dat in Liga1, exista metode mai simple sa incomodezi un adversar inalt in fine trebuia sa invete la Viitorul.

    Razvan Marin foarte slab unul dintre motive pentru care in Kazahstan si cu Polonia acasa s-au pierdut 5 puncte.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •