Page 7 of 16 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 333

Thread: Sfarsitul lumii

  1. #127
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    clar.
    si e nascut in 1946.
    in august.
    19.

    a nu se confunda cu buddy bolden.
    canteret de jazz.

    si se mai numeste si Charles Frank Bolden Jr.

    si pe nevasta-sa o cheama alexis.

    si au doi copii.
    si e crestin.

    si mai copy/paste si voi mai departe, ca ma doare controlceu' si controlveul.

    paul> anual mai aterizeaza cate un asteroid pe pamant.
    iar aici nu doar marimemea conteaza.

    sevilio> da-i link. nu te mai obosi cu tastatul, ca stim ca stii.

    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  2. #128
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ii corectam greseala si ma intrebam de ce posteaza "stiri" expirate.
    Uite, nu stiam ca-i nascut in aceeasi zi cu Bill Clinton
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cand FCSB va ajunge lider in Liga 1 cred ca vine sfarsitul lumii! De cand n-a mai fost lider, de 2 sau 3 ani?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

  5. #131
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tin minte ca dupa doua etape, Steaua era singura echipa cu 6 puncte. Cel putin in etapa a doua eram lideri.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #132
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    clar.
    si e nascut in 1946.
    in august.
    19.

    a nu se confunda cu buddy bolden.
    canteret de jazz.

    si se mai numeste si Charles Frank Bolden Jr.

    si pe nevasta-sa o cheama alexis.

    si au doi copii.
    si e crestin.

    si mai copy/paste si voi mai departe, ca ma doare controlceu' si controlveul.

    paul> anual mai aterizeaza cate un asteroid pe pamant.
    iar aici nu doar marimemea conteaza.

    sevilio> da-i link. nu te mai obosi cu tastatul, ca stim ca stii.

    "ma doare controlceu' si controlveul." Ambele simultan???

    psic -O singura eroare e in textul tau : Pe nevasta-sa nu o cheama Alexis.

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tin minte ca dupa doua etape, Steaua era singura echipa cu 6 puncte. Cel putin in etapa a doua eram lideri.
    Bravo! Eu ma refer totusi de la mijlocul campionatului incolo, cand clasamentul incepe sa prinda relevanta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ce legatura are asta cu sfarsitul lumii?

    Poate asta are:

    Sute de avioane coreene, GATA DE ATAC!
    http://evz.ro/alerta-asia-coreea-nord-aeriana.html

    Un dement poate juca rolul asteroidului.
    Last edited by Paul Atreides; 26th September 2017 at 13:14.

  9. #135
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bravo! Eu ma refer totusi de la mijlocul campionatului incolo, cand clasamentul incepe sa prinda relevanta.
    Esti ca o femeie, te astepti sa-ti citeasca barbatul mintea si sa stie dinainte la ce te referi.
    Ai spus in ultimii 3 ani fara nici o alta restrictie. Pulla mea...

    Oricum, sezonul trecut a fost Steaua pe primul loc si in play-off. Am pierdut noi cu Dinamo si atunci ne-a egalat Viitorul. Aveam trei puncte peste ei dupa 7 etape de play-off.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #136
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Regina Marii Britanii, Elisabeta a II-a, și-a pregătit, în urmă cu 30 de ani, un discurs în eventualitatea în care Al Treilea Război Mondial ar urma să izbucnească, potrivit Euronews.com.
    Pe măsură ce tensiunile cauzate de testele balistice efectuate de Coreea de Nord se intensifică, scenariul celui de-al Treilea Război Mondial pare iminent.

    Regina Marii Britanii și-a pregătit deja discursul în cazul în care ar izbucni Al Treilea Război Mondial, fiind scris încă din anul 1983 când Războiul Rece ajunsese în cel mai periculos punct. Textul a fost scris ca și cum ar fi urmat să fie adresat în luna martie, a aceluiași an. Din fericire, nu a mai ajuns să fie dat publicității la acel moment.

    Cu toate acestea, în acord cu legea care reglementează de 30 de ani documentele guvernamentale, întregul discurs a fost făcut public de către Arhivele Britanice și dat de BBC, în urmă cu trei ani:

    """Când m-am adresat ultima dată vouă, în urmă cu mai puțin de trei luni, cu toții ne bucuram de căldura și bucuria unui Crăciun în familie. Gândurile noastre erau concentrate pe legăturile puternice care unesc generațiile între ele (...) Acum, nebunia războiului se răspândește încă o dată în lume și țara noastră curajoasă trebuie încă o dată să se pregătească să supraviețuiască unor pericole foarte mari.

    Nu am uitat niciodată tristețea și mândria pe care le-am simțit în timp ce ascultam la radio, alături de sora mea, cuvintele pline de inspirație ale tatălui nostru în acea zi fatidică din 1939.

    Nu mi-am închipuit nicio secundă că această solemnă și îngrozitoare datorie va cădea, într-o bună zi, pe umerii mei.

    Cu toții știm că pericolele cu care ne confruntăm, astăzi, sunt cele mai mari din istoria noastră îndelungată. Dușmanul nu este soldatul cu pușca sa, nici pilotul care dă târcoale orașelor noastre, ci puterea letală a tehnologiei abuzate."""

  11. #137
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Foarte adevarata ultima fraza a Reginei:

    "Dușmanul nu este soldatul cu pușca sa, nici pilotul care dă târcoale orașelor noastre, ci puterea letală a tehnologiei abuzate."""

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Esti ca o femeie, te astepti sa-ti citeasca barbatul mintea si sa stie dinainte la ce te referi.
    Ai spus in ultimii 3 ani fara nici o alta restrictie. Pulla mea...

    Oricum, sezonul trecut a fost Steaua pe primul loc si in play-off. Am pierdut noi cu Dinamo si atunci ne-a egalat Viitorul. Aveam trei puncte peste ei dupa 7 etape de play-off.
    Ati pierdut titlul de pe primu loc!? Dumnezeule, nici eu nu as mai putea de rusine, nici nu mi-am imaginat asa ceva... terorizant!
    Inseamna ca deja a venit sfarsitul lumii.... pentru stelisti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Aveam trei puncte peste ei dupa 7 etape de play-off.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ati pierdut titlul de pe primu loc!?
    Ce spun eu si ce pricepe el...

    Eram pe primul loc la 3 puncte de locul 2 in etapa 7 a play-off-ului. Ca despre asta vorbeam, cand a fost Steaua lider in Liga 1. Lider solitar, nu la egalitate cu nimeni.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #140
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    COMPLOT PLANETAR care poate forta SFÂRSITUL LUMII. Teribilul PROIECT MET ne poate aduce EXTINCTIA.

    Există posibilitatea ca atunci când încercăm activ să atragem atentia unei civilizatii extraterestre inteligente, aceasta să fie ostilă. Ar putea reprezenta chiar sfârsitul vietii pe Pământ.
    Last edited by Paul Atreides; 26th September 2017 at 18:03.

  15. #141
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Big Crunch si Big Chill sau sfarsitul Universului
    5-710x548.jpg
    https://destepti.ro/big-crunch-si-bi...ul-universului

  16. #142
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Apocalipsa va veni de pe Jupiter

    Fenomene extrem de puternice au fost observate recent pe suprafata lui Jupiter, cea mai mare planeta a sistemului nostru solar. Doua pete rosii, de dimensiuni gigantice, s-au format in ultimii trei ani in atmosfera giganticei planete gazoase. Fiecare pata este de cinci pana la zece ori mai mare decat suprafata Terrei, anunta cercetatorii de la Agentia Spatiala Rusa.

    Aceleasi fenomene au fost semnalate si pe Europa, una dintre lunile lui Jupiter. Mai mult, polii Europei si-au schimbat pozitia cu aproape 90 de grade luand locul ecuatorului acestei planete, modificare observata de astronomi in luna mai a acestui an.

    Jupiter este singura planeta din sistemul nostru solar care inregistreaza in interiorul sau reactii termonucleare. Procesele sunt asemanatoare cu cele din interiorul stelelor, desi Jupiter produce mult mai putina energie decat acestea. O explozie care ar avea loc in interiorul uriasei planete ar fi de dimensiuni apocaliptice si ar distruge orice organism viu de pe Terra.

    Dezastrul care ar putea avea loc a fost prevazut de mai multe decenii de catre oamenii de stiinta si chiar a fost preluat de Arthur Clarke in Odiseea Spatiala. In romanul lui Clarke, Jupiter se transforma intr-o stea ca urmare a unei puternice reactii termonucleare dar, sustinea acesta, viata ar fi inflorit pe Europa, tocmai ca urmare a prezumptivei explozii.

    In realitate, oamenii de stiinta sunt mult mai ingrijorati de recentele transformari din atmosfera lui Jupiter. Conform acestora, Callipso, a alta luna a imensei planete gazoase, ar putea suferi schimbari majore care pot pune capat vietii terestre.

    Oamenii de stiinta cred ca o explozie asemanatoare, dar de proportii mult mai mici, a avut loc in urma cu 10.000 de ani. Atunci, gheata de pe suprafata lui Titan, celebra luna a lui Saturn, a explodat, ducand la formarea actualei atmosfere a acestei luni si la a aparitia a numeroase comete. Nu stim cand va avea loc urmatoare detonare. Callisto se afla, insa, mult mai aproape de Pamant decat Titan, iar o explozie a acesteia ar fi echivalenta cu Apocalipsa.

  17. #143
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Multi dintre noi ne gandim cu groaza la momentul in care vom deveni nimic. Dar a incerca sa te imaginezi ca fiind nimic e ca si cum ai incerca sa vezi dincolo de spectrul tau vizual. Pur si simplu nu exista nimic de vizualizat sau de imaginat. Dar un experiment 'mental' despre nemurirea personala este posibil. Ne putem imagina ce inseamna sa traiesti timp de un trilion de ani sau timp de un trilion de trilioane de ani. Prin nemurire, la nivel de individ, se intelege o constiinta a carei personalitate si identitate individuala exista la infinit. Multi oameni isi dau seama intuitiv de ororile nemuririi lipsite de posibilitatea mortii.

  18. #144
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    4 consecutive,nu se lasa cretinul cu una cu doua...
    granita la Orsova!

  19. #145
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Un asteroid care are o lățime estimată de aproximativ 30 de metri se va apropia de Pământ săptămâna viitoare. Obiectul va zbura la o distanță de aproximativ 44.000 de kilometri de suprafața planetei.

    Roca spațială, denumită 2012 TC4, are între 10 și 30 de metri lățime și va zbura la o optime din distanța Pământului față de Lună, pe 12 octombrie. Roca a trecut pentru prima dată pe lângă Pâmânt în octombrie 2012, potrivit Mail Online. După analize desfășurate pe parcursul ultimei luni, cercetătorii ne asigură că obiectul va trece la o distanță sigură față de planetă.

    În timpul apropierii obiectului, NASA va putea testa rețeaua de observatoare din cadrul sistemului de apărare al Pământului, în cazul în care un asteroid s-ar afla pe o traiectorie de coliziune cu Terra. ''Suntem norocoși că de această dată vom putea colecta informații privind obiectul. Acum vom putea testa în premieră rețeaua de urmărire a asteroizilor,'' a declarat Michael Kelley, cercetător din cadrul campaniei de observare TC4 a NASA.

    Cercetătorii din cadrul ESA au reușit să detecteze roca spațială prin intermediul telescopului din cadrul European Southern Observatory din Chile. Ultimele observații realizate pe 27 și 31 iulie, cât și pe 5 august, au dezvăluit că asteroidul 2012 TC4 va trece pe lângă Pâmânt la o distanță de o optime față de cea dintre planetă și Lună. Conform estimărilor, va trece pe lângă Terra la 44.000 de kilometri distanță, extrem de aproape de sateliții geostaționari, susțin specialiști. ''Este extrem de aproape,'' a declarat Rolf Densing, lider din cadrul European Space Operations Centre din Darmstadt, Germania.

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    4 consecutive,nu se lasa cretinul cu una cu doua...
    Sunt dezamagit de tine, am crezut ca poti mai mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Sunt dezamagit de tine, Johnny
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •