View Poll Results: Pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    1 20.00%
  • x

    1 20.00%
  • 2

    3 60.00%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: Etapa 9: Viitorul - Steaua 1-0

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

    Etapa 9: Viitorul - Steaua 1-0

    09 Septembrie 2017, 20:30.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    1 solist.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Se "respecta" traditia : 2.
    FCBS nu are probleme cu acest meci.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  4. #4
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Se "respecta" traditia : 2.
    FCBS nu are probleme cu acest meci.
    Cu siguranță nu va avea dacă arbitrajul va fi corect, nu cum a fost în ultimul play-off, cana am fost masacrați de arbitraj în ambele partide.

    Steaua, Steaua, Steaua! Ceilalți nu contează!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Spune, milogule, cum v-au masacrat la tas, desi a vorbit Flocaneala doua saptamani in franceza cu Briji Bardo si Alen Delon.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #6
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ratusca cretinoida, ne-a masacrat etablishmentul romanesc, care a dorit ca Becali să piardă din nou un campionat pe care moralmente echipa patronată de el trebuia să-l câstige, mizerie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #7
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Steaua nu prindea nici locul 2 in sezonul trecut,a fost salvata de Alibec.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bati câmpii Iuliane. Steaua a fost de departe cea mai buna echipă în play-off. Numai arbitrajul și jocurile de culise au făcut să nu ne impunem. Probabil că n-ai urmărit meciurile, altfel nu prea înteleg afirmatia ta.
    Last edited by Duba; 8th September 2017 at 19:26.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Cand a venit Alibec la Steaua?
    Priveste rezultatele dinainte si dupa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    1 solist.


    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bati câmpii Iuliane. Steaua a fost de departe cea mai buna echipă în play-off. Numai arbitrajul și jocurile de culise au făcut să nu ne impunem. Probabil că n-ai urmărit meciurile, altfel nu prea înteleg afirmatia ta.
    Ati furat destul in debutul sezonului regulat Dubel, acolo doar s-a echilibrat balanta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    4.03.2017 FCSB-Tg.Mures 1-1
    24.02.2017 Gaz Metan-FCSB 1-1
    10.02.2017 FCSB-Voluntari 2-2
    3.02.2017 CFR-FCSB-1-1

    Cum ar fi fost fara Alibec aceste meciuri ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ar fi fost Dinamo in CL
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Blasfemie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Am trecut si eu pe aici sa dau o mare mwe FCSB-ului. Nu am spus nimic de steaua, sper ca s-a notat!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    ma dezamagesti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Iuliane iarăsi aberezi. Ai dat exemplu niste meciuri în care nici măcar n-am câs™tigat. Mai mult, cu CFR-ul, in afara faptului că am fost furat›i intr-un mod bestial de arbitru, două lovituri de pedeapsă neacordate, Alibec ne-a lăsat în 10, fiind eliminat.
    E drept extrem, extrem de us™or. Cu ASA a egalat Gonohre. Toate meciurile s-au jucat în sistemul regulat.

    P.S.
    Pt. decedatul din Zalău, doar atât - mint›i că un ordinar. Steaua a fost cea mai dezavantajată echipă de arbitraj s™i în sistemul regulat, s™i în play-off. Când mai faci astfel de afirmatii să aduci si exemple, altfel n-ai niciun pic de credibilitate.
    Last edited by Duba; 9th September 2017 at 07:38.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #17
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bati câmpii Iuliane. Steaua a fost de departe cea mai buna echipă în play-off. Numai arbitrajul și jocurile de culise au făcut să nu ne impunem. Probabil că n-ai urmărit meciurile, altfel nu prea înteleg afirmatia ta.
    Pana cand ati jucat cu aia din Groapa si aveati nevoie de un singur punct pentru a fi campioni dar s-a gandit De Amorim sa se dea cu sania prin careu in prelungiri asta dupa ce in meciul tur din play-off nu s-a dat penalty clar pentru Dinamo, recunoscut pana si de unul din conducatorii Stelei (in speta, Mihai Stoica). Deci asta cu cea mai buna echipa din play-off nu prea merge la un clasament in 3 intre Steaua, Viitorul si Dinamo vezi cine a avut rezultate mai bune la meciurile directe

  18. #18
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce uiti tu sa spui maidanez mic s™i frustrat, este că DINAMO, fosta echipă a securitătii comuniste, ne-a furat prin omu' lu' Gelu Eftimie, pe numele lui Hotegan, în vreo 3 partide anul trecut. Doua penalty-uri necordate, clare la lumina zilei, la De Amorim, la acel 1-1, si la Popa, când Filip l-a placat în careu ca la rugby, apoi în ultimul meci, când acelas™i derbedei de Hategan nu l-am eliminat pe Dielna, care l-a rupt pe Alibec in minutul 2, acesta jucând sau mai bine spus nemajucand nimic, fiind schimbat la un moment dat. Cat prives™te ceea ce aberezi tu, uiti ca orice copil de militan să spui că anterior acelui presupus penalty Istvan trebuia să elimine un maidanez de-al vostru, lucru confirmat în toate analizele de după partidă. As™a că nu mai abera, că sa nu spun dezinforma, cum o fac tot›i frustrato-complexatii antistelisti.
    Last edited by Leo; 9th September 2017 at 20:01. Reason: ATENTIE LA POCIRI
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pt. decedatul din Zalău, doar atât - mint›i că un ordinar. Steaua a fost cea mai dezavantajată echipă de arbitraj s™i în sistemul regulat, s™i în play-off. Când mai faci astfel de afirmatii să aduci si exemple, altfel n-ai niciun pic de credibilitate.
    Shubidubaaaah!


    PS: Nu ma intereseaza exemple, ele se cunosc daca dai timpul inapoi in turul campionatului si le cauti.
    N-am astfel de timp de pierdut pentru carpa asta imputita de echipa ce nici macar Steaua nu e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Clar, es™ti un mitoman ordinar că toate mizeriile decedate de sub pod. Eu stiu ce s-a întâmplat fără să mai mă uit în urmă, tu însă te faci că nu mai stii pt. că n-ai cum sa exemplifici. Es™ti o mizerie decedată si atât.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Esti un parazit fara minte daca nici arbitrajele propriei echipe nu ti le poti aminti!
    Au fost minim 7p s-a zis de multe ori la JiJi TV pe care le-ati furat cu arbitrii, doar de meciul cu Craiova imi amintesc cand i-ati furat clar, viciere spurcata de rezultat cand daca imi amintesc au facut ei 2-1 si li s-a furat golul si apoi ati facut voi 2-1, doar acolo au fost 3p si-au mai fost cum bine au zis aia de la JiJi TV inca minim 4p, doar ca nu mai stau sa caut ca nu-mi pasa de mizeria asta imputita de echipa, spre deosebire de tine care-ti pasa dar tot nu tii minte meciurile!


    Apropo, ati jucat exceptional primele 3-4 etape din sezon, meritat veti fi lideri azi, felicitari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •