Results 1 to 21 of 26

Thread: SuperligaCec - editia 2017/2018

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    SuperligaCec - editia 2017/2018

    Sezonul 2017-2018 va avea un sezon regulat, după care primele patru clasate se vor califica direct în faza semifinalelor, în timp ce pentru zona inferioară a ierarhiei, locurile 5-7, se vor lua în calcul rezultatele obtinute în prima parte a competitiei, renuntându-se astfel la calificările pentru semifinale, respectiv play-out, potrivit site-ului competitiei.

    Prima etapa:
    CSM Stiinta Baia Mare — CS Universitatea Cluj (Arena Zimbrilor — Baia Mare, 11,00)
    CSM Bucuresti — CS Politehnica Iași (Stadionul Arcul de Triumf — Bucuresti, 11,00, Rugby TV)
    CSA Steaua Bucuresti — CS Dinamo Bucuresti (Stadion Ghencea — Bucuresti, ora 17,00, Dolce Sport)
    Campioana Timisoara Saracens va sta.


    Marian Căpătână (Timisoara Saracens): ''Sperăm ca în fiecare an SuperLiga să crească asa cum a crescut în ultimii ani si ne dorim ca de fiecare dată să ne batem pentru titlu, asa cum am făcut si până acum''.

    Răzvan Ailenei (CSM Stiinta Baia Mare): ''Obiectivul nostru este câstigarea SuperLigii CEC Bank si totodată să oferim un rugby spectaculos''.

    Viorel Lucaci (CSA Steaua): ''Obiectivul nostru anul acesta este să crestem de la meci la meci, tinând cont că avem un nou staff. Ne dorim să progresăm la fiecare meci si să ne clasăm pe primele două locuri''.

    Adrian Ion (CSM Bucuresti): ''Obiectivul CSMB în acest an este să jucăm finala mare. Am început reconstructia echipei din decembrie, aducând o serie de jucători noi si un staff profesionist, cu obiectivul ca în doi ani să câstigăm campionatul. Avem sustinerea d-nei Szabo (Gabriela Szabo, directorul general al CSMB), în crearea unei echipe puternice, atât pentru competitia internă, iar dacă ne ajută rezultatele si pentru cupele europene. Va fi un an greu în care va trebui să confirmăm medalia de bronz câstigată în ultimele două sezoane''.

    Laurentiu Meline (CS Dinamo): ''Dinamo îsi propune anul acesta cel puțin un loc mai sus decât anul trecut (locul 5), tinând cont de faptul că au venit niste jucători noi, pe linia de treisferturi, acolo unde am fost anul trecut putin deficitari, relatiile de joc au început usor-usor să progreseze si sperăm să facem fată cu brio noului sezon competitional. Dinamo si-a propus mereu locuri fruntase, dar, din păcate, anul trecut nu am putut tine pasul''.

    Stefan Druscă (CS Poli Iasi): ''Ca si anul trecut, ne propunem să facem meciuri cât mai frumoase, să iesim cu capul sus de pe teren si să încheiem campionatul pe locurile 5-6''.

    Dragos Vasile (CS U Cluj): ''Obiectivul pentru anul acesta, având în vedere că suntem o echipă mică si nouă, este să stăm cât mai aproape de adversari si să facem meciuri cât mai bune''.
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •