View Poll Results: cine se califica?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Juventus

    8 100.00%
  • Barcelona

    8 100.00%
  • Olympiakos

    0 0%
  • Sporting

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: UCL 17-18 Grupa D: Juventus, FC Barcelona, Olympiakos, Sporting Lisabona.

  1. #22
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    El si Eddy vad toate meciurile, sunt al dracu sa nu-si expuna ideile si/sau concluzie dupa ce vad un meci dar au limbaritza imediat daca tu-ti expui o idee daca tu stii doar ceva din meci. Replica mea ar fi "Daca stii mai bine zi in pizzda maatii, sau taci dracu din gura daca n-ai nimic de contribuit util la subiect!", dar mai bine-i las in plata Domnului. Cunoaste El mai bine ce e de facut decat noi!
    Diferenta e ca eu nu comentez cand n-am vazut/nu sunt informat si nu dau din gura degeaba cand n-am treaba cu subiectul. Tu si cu celalalt debitati tot felul de tampenii peste tot forumul, in special cand nu sunteti informati, si apoi va intrebati de ce ia lumea de voi de fiecare data. Amuzant... Mai rau, cand cineva va atrage atentia ca nu e asa, debitati si mai multe prostii ca sa acoperiti restul, asta fiind unul din comportamentele cele mai enervante pe un forum de discutii.
    Last edited by Eddy DoubleD; 13th September 2017 at 18:33.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Asta e rezumatul lui Messi nu al Argentinei. Intr-adevar e un jucator exceptional. La nationala Argentinei in schimb se intampla ceva straniu. De exemplu la ultimele 2 meciuri Aguero a fost chemat... degeaba... sa fie rezerva. Sampaoli e principalul vinovat.
    Si cine dracu e titular daca nu Aguero?

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Diferenta e ca eu nu comentez cand n-am vazut/nu sunt informat si nu dau din gura degeaba cand n-am treaba cu subiectul. Tu si cu celalalt debitati tot felul de tampenii peste tot forumul, in special cand nu sunteti informati, si apoi va intrebati de ce ia lumea de voi de fiecare data. Amuzant... Mai rau, cand cineva va atrage atentia ca nu e asa, debitati si mai multe prostii ca sa acoperiti restul, asta fiind unul din comportamentele cele mai enervante pe un forum de discutii.
    Ti se pare. Confunzi o opinie cu o statistica sau un fapt. Spala-te pe ochi, fa diferenta si apoi deschide gura.
    Doar pt ca cineva are o opinie diferita de-a ta, nu inseamna ca tu dai din gura ca un handicapat fara argumente, spui un argument si eventual pe urma dai din gura ca un handicapat, macar atat, nu inainte.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Mda.

    Pai de-aia postez eu rar pe aici. Nu prea ai cu cine sa discuti.
    Uite aici argument! Dar macar nu da din gura ca un handicapat aici, ce-i drept s-a abtinut cu greu, asa cam la limita. Ii dau totusi o steluta pentru ca s-a abtinut totusi spre deosebire de tine!




    Nici eu nu-mi explic de ce echipa Argentinei nu Messi neaparat e atat de carpa. La prima impresie as spune ca antrenorul lor trebuia dat afara de vreo 13 ori in ultimii 4 ani, alta explicatie nu gaseasc. Cred ca daca l-ar avea pe Daum, ar fi un upgrade pentru ei!
    Last edited by Johnny D; 13th September 2017 at 21:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Asta e rezumatul lui Messi nu al Argentinei. Intr-adevar e un jucator exceptional. La nationala Argentinei in schimb se intampla ceva straniu. De exemplu la ultimele 2 meciuri Aguero a fost chemat... degeaba... sa fie rezerva. Sampaoli e principalul vinovat.
    Pai spunea ca Messi nu da randament, i-am aratat de fapt ce joaca Leo la Argentina. Meci de meci e asa. Di Maria Higuian Aguero fac 1 meci bun din 5.

    Si am mai explicat frumos de multe ori care a fost problema la Argentina. Si in perioada cu Sabella si dupa, cand au urmat vremuri mai negre. Dar scriu degeaba se pare. Tot se gasesc cativa care vad 1 meci din 20 si se apuca sa scrie pe aici aiurea, apoi tot ei cer explicatii.



    Toti antrenorii Argentinei au fost niste slabi. Doar ce l-au luat pe Sampaoli, care chiar e bun fata de cei care au fost pana acum. Dar are nevoie si el de timp. Echipa aia e groaznica. Intri pe flashscore si vezi 3-4 nume mari (toti jucatori de atac, iar vreo 2-3 numai atacanti centrali) si gata, e usor sa zici anumite chestii si sa treci cu vederea mijlocasii si fundasii.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai daca joci cu rahaturile alea de Di Maria sau Higuain inainte de Aguero, tre sa-ti dai demisia din fotbal de tot bai frate! N-ai nici o treaba, te poti lasa linistit si toti vor aplauda mutarea.


    Orice tampit vede ca Di Maria e un jucator extrem de capricios, cand n-are chef de fotbal e Walking Dead, pana si aia au mai mult zvac in ei decat el, iar Higuain e de-a dreptul penibil daca nu-l joci in gaura si-i fac aia marcaj strans! E un fel de Alibec, isi baga pwla si nu-i mai iese nimic. (De aia nici nu l-am vrut la Arsenal) Aguero e din cu totul alt material decat aia 2 chiar daca poate nu loveste la fel mingea in forma maxima dar tot timpul trebuie sa judeci jucatorul dupa randamentul mediu pe care ti-l da, adica dupa cum joaca si cand echipa joaca prost nu doar cand totul merge brici.
    Last edited by Johnny D; 13th September 2017 at 22:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Barca si Juve ! Barca si-a revenit in joc , Messi e la forma care l-a consacrat , Juve va trece peste esecul de pe Nou Camp !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #27
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Foarte greoi am inceput meciul, trebuie sa dam drumul la joc in repriza 2. Rakitic a fost mai praf ca de obicei in acest meci. In astfel de situatii dificile iti dai seama ca echipa Barcelonei nu e foarte solida in momentul de fata, ci doar momentele de geniu ale lui Messi duc echipa la un nivel superior
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #28
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    E foarte trist faptul ca Barcelona are un mijloc atat de slab, incat Rakitic e aproape titular indiscutabil. As incepe sa il joc din nou pe Andre Gomes, doar ca sa pun putina presiune pe post, deoarece croatul nu mai joaca nimic de ceva vreme
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    cumva cumva face si Juve 6/9..greeeu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #30
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am jucat slab asta seara in opinia mea, dar am avut noroc ca Olympiakos nu e echipa de Champions League. Pique a luat un rosu tampit, Suarez face inca un meci foarte prost, iar Deulofeu nu reuseste deloc sa arate de ce merita sa fie titular pe aceea parte, chiar daca e poate cea mai buna optiune pe hartie. De asemenea, Paulinho e in continuare o mana moarta la mijloc, datorita faptuui ca urca mult prea mult in atac si lipseste de la faza de creatie. De asta am zis ca e mai degraba bun sa fie rezerva care vine sa iti salveze meciul, decat titular.

    Busquets, Umtiti si Messi au fost de departe cei mai buni oameni de pe teren. Si Digne a jucat bine si a iesit in evidenta, ceea ce e bine, deoarece asta poate il motiveaza pe Alba sa joace mai bine, daca mai vrea sa fie titular
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Suarez din pacate nu e ce-a fost in primele 2 sezoane, acum e un jucator de duzina.
    Nu am glumit cand am zis ca Paulinho face mai multa treaba decat el dar daca joaca atacant, nu mijlocas.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    e greu in fazele superioare doar cu Messi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #33
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    e greu in fazele superioare doar cu Messi...
    Revine si Dembele, e destul de clar ca ne lipseste o extrema valoroasa, deoarece Deulofeu nu a confirmat pana acum
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  13. #34
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    hai ca s-au scos si juve cu egalul de la sporting...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    o etapa a surprizelor in aceasta grupa ; Barca nu castiga in Grecia iar Juve scoate un egal pe final la Lisabona . Cred ca nu vor fi surprize in ceea ce priveste calificatele
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    FC Barcelona:
    ter Stegen - Semedo, Piqué, Umtiti, Digne – Rakitic, Busquets, Iniesta (c) - Paulinho, Suarez, Deulofeu.

    Juventus :
    Buffon (c) - Barzagli, Rugani, Benatia, Alex Sandro - Pjanic, Khedira - Cuadrado, Dybala, Douglas Costa - Higuain.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Sporting are 2-0 la pauza.

  17. #38
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    slaba juventus...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    cum era de asteptat...barca si juve merg lejer mai departe
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Liverpool cu Juventus ar fi ceva nemaipomenit

    ggmu !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •