Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 94

Thread: WTA US Open 2017

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Da, Muguruza are de luat revanse si acu ar fi situatia ideala, ea e jucatoarea mai buna, mai campioana de GS!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    miss ostapenko is out...

    batalia se da intre 4 jucatoare: muguruza, pliskova, svitolina si sharapova.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #45
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Superjucatoarea Ostapenko. I-au luat tensiunea cardiaca in timpul meciului, nu o fi functionat bine dopajul.

  4. #46
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    sharapova nu are sanse ...niculescu ftw
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #47
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Niculescu ftl

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Superjucatoarea Ostapenko. I-au luat tensiunea cardiaca in timpul meciului, nu o fi functionat bine dopajul.
    Cred ca v-am zis in tumpul RG ca stilu ei de atac pur se potriveste aproape doar pe zgura!
    Pe iarba ioc, pe hard mai are mult de munca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ca prin urechile acului a scapat Pliskove de infrangere cu chinezuca si mi-a salvat biletul cu care mai raman si eu in viata cu ceva banuti, Condusa cu 2-5 4-5 si mp pe serva chinezucii, a reusit acea dreapta lung de linie excelenta la mp si s-a salvat. Si-n decisiv a revenit de la 0-2 la 6-4! Si a jucat slab dupa standardele ei dar imi place de ea ca si atunci cand joaca slab, nu renunta niciodata mai ales pe hard! Nu va fi usor de batut dupa o asemenea victorie!

    Ramane cum am zis Muguruza o fi ea favorita, dar Lina Lina sau Pliskove oricand o pot trimite la culcare si ajunge ele pe locu 1 mondial. Ma rog, in cazul Pliskovei ar fi sa ramana pe locu 1, daca ia trofeul. Si ar fi si primul ei trofeu de GS din cariera. In orice caz una din astea 3 va ridica trofeul peste o saptamana la New York. Va fi campioana de GS in premiera (daca nu va fi Muguruza) si nr. 1 mondial absolut meritat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    e gata...ce nu a reusit halep a reusit sevastova...miss sharapova e OUT !!
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    La fel si Miss Muguruza, chiar am uitat de Kvitova, e una care poate bate pe oricine si-n primele tururi a rupt.
    Plus ca are ascendant moral cu Muguruza, a batut-o cam pe unde a prins-o, aici nu fu vreo exceptie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Cand v-am zis s-o vedem pe Muguruza cu Kvitova ii tot dadeati inainte cu marea favorita. 😁

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Io am zis intr-adevar eronat ca Pliskova si Lina o pot bate, mai era si Kvitova, de ea am uitat cavsicomplet.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    am uitat total de kvitova si uite...2-0 cu muguruza...incredibil.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #55
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu am uitat - nu mi-am imaginat ca poate ajunge la nivelul asta asa repede, dar ma bucur enorm pt ea.
    La fel cum m-as bucura sa o revad pe Lucie Safarova in top 20
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  14. #56
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,321
    Reputatie
    0
    Mda greu de zis o favorita acum. Venus vs Kvitova o sa fie misto. Acum cativa ani au făcut un meci epic la Wimbledon. Pliskova nu joaca cel mai bun tenis, dar joaca numai cu no nameuri. Stephens încă joaca bine.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Din momentul in care a salvat acea minge de meci turul trecut cu acea drepta lung de linie a devenit foarte periculoasa Pliskove!
    N-as paria deloc impotriva ei, azi in fine a fost relaxata, a distrus-o pur si simplu p-aia de-a jucat vreo 3 ore cu Niculeasa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Kanepi care n-avea clasament nici sa prinda calificarile ajunge in sfert de finala USO! Kasatkina e proasta rau si ea si antrenorul ei si cine-a invatat-o la minge de 4-4 in primul set sa dea drive-vole din ala bleg fara forta si de acolo pierde game-ul si meciul de la acel game, de la acel punct in loc sa lasi sa cada mingea si sa dai in terenul liber cu forta. Prosti rau astia care le-nvata drive-vole, sunt doar vreo 2-3 fete in lumea asta pt care e mai buna executia asta decat sa lase mingea sa cada si ca rezultat isi conduc fetele sa piarda meciurile!



    La noapte va urma Lina Lina cu cota 1.85, mi s-a parut pe fata! Mai ales ca Keys n-are ce cauta aici, Vesnina a facut un punct clar acolo la 4-4 in setul 2, tusa plina data de jegurile alea de arbitrii afara si repetata de central in loc sa-i dea punct, ar fi batut-o Vesnina in 2 seturi! O sparge Lina Lina pe magaroaca aia de 2 metrii, si mobilitate zero barat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Din momentul in care a salvat acea minge de meci turul trecut cu acea drepta lung de linie a devenit foarte periculoasa Pliskove!
    N-as paria deloc impotriva ei, azi in fine a fost relaxata, a distrus-o pur si simplu p-aia de-a jucat vreo 3 ore cu Niculeasa.
    Pariaza linistit, o bate Coco.

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Svitolina *******, 4-2 4-6 in decisive normal, ultimu meci la 10 mil!
    Si la 4-2 15-0 doar cu 2nd serve a servit calu ala necesalat de Keys si n-a vrut sa returneze decat in baza fileului si afara si culcaj.
    Nu-nteleg cum naiba cand sunt la ultimu meci toti sunt retardati in decisive cand am ultimu meci pe ei.

    Inainte de RG am avut Cibulkova ca bate pe pasta aia fara trofeu de Gavrilova la 15 mil, egaleaza la 1, egaleaza la 2, apoi la 3, face break 4-3, 4-6!
    Inainte, Thiem are 5-2 in decisiv cu Schwartzman tot asa la vreo 20 mil, rateaza 4 mp si se face 5-7!
    Dupa rahaturi de genu asta numa la lucru nu-ti vine sa mergi si culmea exact acolo tre sa te duci. Spor la lucru-n plm!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    miss ostapenko is out...

    batalia se da intre 4 jucatoare: muguruza, pliskova, svitolina si sharapova.
    ce intuitie am avut ) dupa garbine, au iesit si sharapova si acum elina
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #62
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,321
    Reputatie
    0
    Hai ca sunt sanse bune sa avem semifinale 100% americane. Coco vs Keys si Venus vs Stephens.

  21. #63
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cum ar fi asta?! )

    Insa mi-as dori sa o vad pe Kvitova in semi
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •