Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 184

Thread: ATP US Open 2017

  1. #148
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tocmai am realizat ca busta are sanse reale la finala.Cel patetic GS ever

  2. #149
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Ireal, nu îmi vine sa cred. PCB la 2 seturi de finala US Open. Asta e una dintre cele mai mari surprize din ultimii 10 ani . De la Baghtadis nu tin minte sa avem un asa finalist de Gs si pe hard.

  3. #150
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    baghdatis totusi era jucator adevarat pe langa busta

  4. #151
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Hai ca a pus Anderson lucrurile in ordine.

    Delpo in 5 seturi epuizante si sansa uriasa pentru Kevo la trofeu

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Nadal daca nu isi imbunatateste serviciul e mort.

  6. #153
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Tactica a fost gresita in primul set la Rafa. Alta viata in al doilea.

  7. #154
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Wow ce bagel perfect. Fără greseala.

  8. #155
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce plm, cum sa-l lasi pe Scarpinici sa faca ce vrea?

  9. #156
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    cand intra Nadal pe turatie maxima, e incredibil ce poate sa faca. Acuma parca e in misiune speciala:grabit spre finala.

  10. #157
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Fabulos meci. Unul dintre cele mai bune ale anului, de departe. Un joc ofensiv incredibil.

  11. #158
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    da nici Delpo nu a fost in forma maxima. doar in primul set a aratat ce poate

  12. #159
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    da nici Delpo nu a fost in forma maxima. doar in primul set a aratat ce poate
    Si de cealalta parte e valabil, Nadal a inceput sa joace la maxim dupa setul 1. Nu ma asteptam sa castige Nadal la US Open, dar se pare ca o va face.

  13. #160
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Superb meci făcut de Nadal. Cam asa joaca un nr. 1. Anderson o sa fie pistol cu apa. Hai cu nr. 16!

  14. #161
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Nu e vb c-a jucat la maxim doar dupa setul 1, Nadal a jucat la maxim tot meciul, dar in setul 1 l-a jucat aproape exclusiv pe rever pe argentinian si acesta a replicat cu un rever extrem de solid. Incepand cu setul 2 Nadal a aratat constienta strategica exemplara cand a schimbat strategia si-a inceput sa alterneze pe ambele parti, lucru care i-a scos din ritm reverul argentinianului si ibericul a luat seturile 2, 3 si 4 usor, v-am spus ca asa va fi. Doar Federer e singurul care ar fi putut sa-l bata aici.

    Dincolo Anderson are sansa porcului de Craciun, el saracul a castigat trofeul in semifinale, cu chiu cu vai si-a tinut emotiile in fata lu Busta care n-a reusit acelasi lucru, la ambii le-au tremurat racheta serios ca era meci cu presiune maxima, meciul vietii lor in care ambii aveau sanse! Daca in SF i-a tremurat asa racheta, cand va juca cu Nadal nici nu vreau sa-mi imaginez, daca ia set sa zica mersi! Pe de alta parte presiunea nu va fi la fel de mare prin perspectiva faptului ca nimeni nu se asteapta sa castige cum se facea in semifinale unde fu totusi favorit! Asta ar putea sa-l relaxeze, e singura lui sansa sa joace relaxat absolut toate punctele altfel nu are nici o sansa.

    Ma bucur totusi pentru el, tin minte acu aproximativ un an cand nu prea era nimic de capu lui si zicea ca il admira mult pe Djokovic pt cum face lucrurile si incearca si el sa traga cat poate la antrenamente si sa ia exemplu de la sarb. Pe atunci parea o neorzie sa crezi ca omul va reusi, dar uite ca a facut-o, pe suprafata lui favorita, pe hard, are o finala de GS! Sometimes work does pay off! Bravo Kevin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #162
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Tecau a luat al treilea titlu de GS al carierei.

  16. #163
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Al 2-lea, ala de la Mixt e de forma, circ ieftin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #164
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nadal in 3 seturi diseara, nu il vad pe Anderson tinand pasul cu el
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  18. #165
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Federer a revenit la perioada 2012-2016 sa zicem, cu meciuri inexplicabil de slabe care l-au scos din carti pentru titluri de GS. Este vorba cred eu de concentrare, tot mai greu de mentinut pe masura ce imbatranesti pare-se. De aia nu credeam eu sa mai castige vreun titlu de GS, dar pauza aia mare l-a reincarcat. Insa dupa cum am mai zis, efectul pauzei s-a dus cu timpul si ma astept ca de acum sa tot vedem meciuri inexplicabil de slabe din partea lui.

    Nadal a jucat fabulos cu del Potro in seturile 2-4, si-a regasit nivelul care i-a adus 3 titluri pe hard. Nu stiu daca e mai lent decât in 2011 sau 2013, nu cred, dar cu siguranta e mai bun in toate celelalte aspecte ale jocului (mai putin FH unde nu prea mai era loc de mai bine). Nervii, o tactica nu prea inspirata si ceva ghinion l-au costat primul set in semifinala, dar putea foarte bine castiga in 3. A pastrat pentru final cel mai ofensiv joc al lui, remarcabil cate lovituri castigatoare a reusit si mai ales cate puncte a finalizat la fileu acest jucator mega defensiv, dupa unii.

    Daca pastreaza nivelul din meciul cu del Potro nimeni nu ar putea sa il invinga astazi, poate cu exceptia unui Djokovic in forma maxima. Niciodata Federer avand in vedere suprafata mai lenta.

    Din aceleasi considerente de teren mai lent nu vad ce poate face Anderson astazi, daca Rafa nu se bate singur sau accidenteaza.

    Oricum ar fi finala, daca va castiga Nadal va fi titlul de GS obtinut cel mai usor.

  19. #166
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Saracul Anderson castiga cam jumatate din punctele pe propriul serviciu si Rafa inca joaca cu frana de mana trasa (ca de altfel mai mereu in primele game-uri din meci).

    Incredibil cat de in spate sta Nadal la retur... asta l-a costat in final Wimbledonul in meciul cu Muller dar acum e OK, Kevin nu vine la fileu si faptul ca serviciile i se întorc mai mereu, chiar daca nu ideal, îl cam debusoleaza. Timpul pe care si-l ia sud-africanul intre servicii arata probabil cat e de crispat. Dovada si dublele facute deja.

  20. #167
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Previzibil, foarte slaba finala. Ce naiba sa joci in fata unui "serve bot"? Nervi cat cuprinde, tenis putin.
    Greu pentru Rafa intr-un meci in care nu prea are ocazia sa joace tenis, sunt convins ca nu simte mare placere in a juca azi.

    LOL s-au plictisit crunt si comentatorii, geniala observatie ca Nadal schimba racheta dupa 8 game-uri ca orice alt jucător Cica are ceva racordajul spaniolului de joaca asa slab.

    Macar mingea cu care ia Rafa primul set e frumoasa.

    In rest eu mi-as cere banii înapoi daca as fi platit bilet la finala.

  21. #168
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    un meci cu Busta ar fi fost mult mai entertaining. V-ati tot vaicarit ca era aproape sa ajunga in finala, dar cred spectacolul ar fi fost mai mare. Pe de alta parte, tenisul lui Sampras mi se parea spectacuulos la vremea lui. Felul in care executa as-uri dupa as-uri era un fel de performanta care producea placere si admiratie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •