View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Barcelona

    7 58.33%
  • Real Madrid

    4 33.33%
  • alta

    1 8.33%
Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 282

Thread: La Liga 2017/2018

  1. #127
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A batut si Depor si iar trage la salvare! Asta pt ca n-a jucat Andone, nici macar introdus pe parcurs! Asta cand da gol, Depor nu bate, ceea ce oricum se-ntampla foarte rar! Auzi tu nr. 10, de unde? Asta e ca la nationala Romaniei, nr. 10 doar de umplutura.
    Nu am nici cea mai mica intentie sa ma cert cu tine.
    Asta cu Andone e obositoare (cum e si cealalta cu Roma).Eu sunt inregistrat in cam toate forumurile echipelor de Primera si Segunda si pot sa-ti spun ce parere are lumea despre Andone,parerea mea o stii (daca la nationala Romaniei ar intra in teren toti jucatorii cum intra Andone,am fi calificati la Mondial).
    In Cordoba,la doi ani de cand a plecat,e idolul celor tineri (cei care nu apucasera sa mai vada Cordoba in Primera).
    In Coruña 90% din suporteri dau echipa de start cu Andone in primul 11.Daca nu crezi,e usor sa ma contrazici,cauta 'forodepor' in google.

  2. #128
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Degeaba e trabahador si baiat de bun simt daca n-are nici o treaba, e prieten cu fotbalistii cel mult, prieten foarte bun, e drept.
    Asta-mi aminteste de Bendeac de la iUmor, pe astia de bun simt dar fara umor ii uraste cel mai mult ca nu poate sa-i terfeleasca pe jos ca n-au talent, pentru ca sunt de bun simt si d-aia il streseaza si mai tare. Ei bine eu nu am problema aia, nici nu ma cert cu tine, I call them how I see them regardless. Ma doare fix in paciuca, ca au ei bun simt si-si baieti finuti si muncitori si dau declaratii dupa meci care-ti intra la suflet, eu n-am suflet pentru sportivi. Ori prestezi in teren, ori iesi dreku afara si joaca la Cordoba in ligi inferioare. Noroc ca nu-s fan Depor ca dracu ar fi a lui.
    Ala de joaca in locu lui Lopez sau cum il cheama, nu e degeaba titular, antrenorul sau stie ceva fotbal si de-aia-l baga mereu in locul lui Andone. Are noroc Depor ca la echipa nu antreneaza Wenger, ca v-ati duce tot de-a durgalea cu Andone titular spre liga a 2-a.


    In plus, era o statistica observationala, cand Andone da gol, Depor nu bate, nu o zic doar sa-mi bat joc desi e bataie de joc asta.
    Omul nu poate sa ajute nici pe Depor, nici echipa nationala, punct. Poate pe Cordoba, eu insa nu analizez prestatiile lui de-acolo ca nu le-am vazut.
    Important e sa tot joace la nationala desi nu da nici un gol nici acolo, nici aici. Si cand da, culmea, da degeaba.
    Last edited by Johnny D; 6th November 2017 at 11:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #129
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    A dat gol Suarez . In continuare nu-mi pot explica cum castigam jocuri pe banda rulanta, jucand atat de slab..
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #130
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ai dreptate, Barca si Bayern joaca prost si domina campionatele. În Spania e jale de la locul 6 în jos, trebuie sa joci chiar jalnic sa pierzi puncte. Vezi Real...

  5. #131
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    si dupa supercupa eram convins ca real va lua campionatul lejer de tot...
    iata ca barca m-a contrazis perfect pana acum...
    un pic surprinzator.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #132
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    dupa egalul din derby-ul madrid, valencia isi consolideaza locul 2.

    superb
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Valentia mi amiga!



    Un scalp de Barcelona pe Mestalla mai lipseste!



    Nu m-ar deranja absolut deloc daca Messi ar suferi o contractura sau o intindere cu Juventus!
    Santa Clause would come early this year!



    Oare pe unde e Garcia saracul? Sa se mai bucure ca Deportivo e vecina de clasament cu Valencia, cine se astepta?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Vedem etapa viitoare ce poate Valencia. Barca e fara Pique cred si mereu a avut probleme la Valencia.

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    E fara Pique sigur. Da, niciodata in ultimii 10 ani n-a fost mai echilibrat derby-ul asta. E de vazut. Meci cu goluri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    La forma pe care Shakira o avea in momentul de fata, poate ca e o binecuvantare ascunsa faptul ca va fi suspendat .
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Sincer nici eu nu cred ca bate Valencia... iar, tind sa cred ca egalul le convine ambelor, mai ales Barcelonei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Valentia mi amiga!
    ValenCia.

  13. #139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Asa pronunta ei, ce sa le fac? Stim noi mai bine ca ei?
    Asa trebuie scris daca vrei sa se citeasca cum se pronunta pe limba noastra!
    Last edited by Johnny D; 21st November 2017 at 11:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #140
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    E cea mai proasta perioada pentru Real de când e Zidane la echipa. Lamentabil am jucat si ieri. Malaga nu marcase în deplasare sezonul asta si îti dă doua boabe acasă. Ronaldo nu mai joaca nimic în campionat si asta se vede în jocul echipei. Pana una alta, sa vedem deseară ce face Valencia, dacă pierde, e terminat campionatul. O cursa solitara pentru Barca.

  15. #141
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Avem meci foarte greu cu Valencia diseara, insa cred ca vom reusi sa invingem. Messi pare foarte motivat, ma astept sa faca un meci mare
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ronaldo nu mai joaca nimic în campionat
    Ceva nou? Eu de-aproape un an tot zic asta, si asa si fu... bine ca tot ia baloane de aur pe degeaba.

    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Avem meci foarte greu cu Valencia diseara, insa cred ca vom reusi sa invingem. Messi pare foarte motivat, ma astept sa faca un meci mare
    Eu sper sa faca intindere in primele 5 minute!

    Cineva trebuie sa-l tina om la om, cineva cu plamani de otel, altfel n-are sens sa joci cu Barcelona si sa vrei sa faci ceva. Eu daca as fi antrenor as pune un jucator langa el om la om, cel mai bine pregatit fizic jucator defensiv. La pauza l-as scoate si l-as baga la fel sa-l tina pe Messi a 2-a repriza, al 2-lea cel mai bine pregatit fizic+defensiv jucator din echipa. Cate o repriza fiecare, doar asa poti bate Barcelona asta fara Neymar, doar cu Messi si restul jucatori sub TOP 10 in Europa.

    Celelalte 2 schimbari le-as rezerva meciului de 9 vs. 9 care defapt tre sa fie meciul, daca gandesti corect unica strategie care-ti ofera sanse reale de-a bate echipa asta cu o echipa inferioara valoric.
    Last edited by Johnny D; 26th November 2017 at 21:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asa pronunta ei, ce sa le fac? Stim noi mai bine ca ei?
    Asa trebuie scris daca vrei sa se citeasca cum se pronunta pe limba noastra!
    Nu te-nteleg.In romaneste,ar fi Valensia,nu Valentia.

    Mi se pare interesanta tactica lui Valverde,cu Rakitic si Busquets plecand cu mingea de la TerStegen,functioneaza,Barcelona are meciul la discretie.
    Nu inteleg deloc ce vrea sa faca Valencia,joaca 30 de metri mai in spate decat de obicei.Messi,cum se stie,incepe sa schimbe viteza prin minutul 65 si cred ca va marca.
    Dar poate iese Valencia cu alta idee de joc dupa pauza.

    Oare de ce n-a vazut tusierul golul ala?

  18. #144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Greseala uriasa de portar urmata de o greseala "la fel de uriasa"de arbitraj.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #145
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Barcelona merita sa conduca cu 1-0, dar asta e acum... Oricum, am facut cea mai buna prima repriza din acest sezon de pana acum, in opinia mea. Am presat ca pe vremea lui Pep si chiar am avut un joc foarte bun
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Daca nu-l tii pe Messi, cum ziceam, nu bati pe Barca.
    Dar cum am zis si saptamanile trecute, Barcelona se multumeste cu-n egal pe Mestalla si asa va fi si fi.
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Nu te-nteleg.In romaneste,ar fi Valensia,nu Valentia.
    Asa pronunta ei, eu scriu cum se pronunta.
    Pe romana nu poti spune Valentia si sa scrii altfel, pe limba noastra se scrie cum se pronunta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Eu vorbeam de cum pronunta valencienii, ma kak pe madrizi si ceilalti spanioli, era vb doar de Valencia, atat.
    Iar eu sunt un minivalencian roman, deci asa pronunt, vreo problema?
    Cand juca Valencia in CL aveam un singur deziderat: sa nu cada cu Arsenal in grupa si pe urma in meciurile eliminatorii, asa o sa am si la anul!



    1-1 final, cel mai asteptat rezultat sa fiu sincer, sau 2-2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •