View Poll Results: Cine castiga Supercupa

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    1 33.33%
  • Barcelona

    2 66.67%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Supercupa Spaniei 2017: Barcelona - Real Madrid

  1. #1
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1

    Supercupa Spaniei 2017: Barcelona - Real Madrid

    Turul se joaca astazi, 13 august.
    Returul se va juca peste doar patru zile pe data de 17 august.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,782
    Reputatie
    1
    Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu-i bateti voi pe-astia nici daca incepe meciul de la 4-0 pentru voi

    Daca trebuia Barcelona sa va dea 10 in meciul ala, 10 va dadea
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,782
    Reputatie
    1
    De data asta Neymar e la noi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand
    am facut un studiu seriols, ceva analize si am concluzionat ca psg nu prinde semifinale nici anu asta. ne auzim in aprilie.
    retired.

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    A fost mai penalty la Ronaldo decat a fost la Suarez.
    Nu se impunea penalty in nici un caz, dar nici galben. A cazut in urma unui duel umar la umar, dar nu s-a aruncat.

    Oricum, Ronaldo a marcat un gol magnific. Pacat ca nu va putea juca in retur.


    PS: inca un gol fabulos si Real conduce cu 3-1 cu un om mai putin.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #7
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    senzational asensio...

    f tare real...posibil sa faca al 4-lea UCL in 5 ani.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #8
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Penalty inventat la Suarez.Si Ronaldo a simulat , dar nu in halul ala...plus ca era si in viteza si poate ca a fost si usor dezechilibrat.

    Bale ? Ce-i ala ? Asensio e sef !

    Niciodata n-am inteles tampenia asta cu tur-retur in Supercupa.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  9. #9
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand
    cred ca ionel i-a spart contul lui delaparis. sau delaparis incearca sa devina omul cu cele mai multe tampenii scrise pe OLS .

    Rakitic, D. Suarez, batranul Iniesta, S. Roberto ... doamne ce mijlocasi. plus Gomes pe banca si Paulinho in avion
    il asteptam cu bratele deschie pe Inigo Martinez, sau pe orice alt fundas central din lume. cu Pique nu se mai poate.

  10. #10
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Diferenta in teren nu a fost atat de mare precum o arata scorul.Dar,ce-i drept,scorul reprezinta diferenta dintre cele doua echipe in acest moment.
    Mi-au placut Umtiti,Isco si Kovacic in mod deosebit.Golurile,exceptionale (ultimele doua).Asensio a marcat in ultima vreme goluri in meciurile importante.
    Cine isi aminteste care a fost ultimul meci cand Madridul nu a marcat?

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Se vede c-a plecat Neymar... desi Supercupa Spaniei traditional are ca si castigatoare pe Real Madrid.
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    cred ca ionel i-a spart contul lui delaparis. sau delaparis incearca sa devina omul cu cele mai multe tampenii scrise pe OLS .
    Noi nici macar nu stiusem ca ne aflam in competitie cu tine!



    Votat: Barcelona, acum la 1-3 si returul pe Bernabeu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Puteam să pariez că vine astă si zice că au pierdut pt că a plecat Neymar.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si eu puteam sa pariez ca vine asta si replica c-am zis eu ca de-aia a pierdut Barca, c-a plecat Neymar.
    Diferenta intre mine si tine e ca daca exista o cota, eu chiar pariez pe treaba asta, nu doar dau din fleanca cum c-as face, c-as drege.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce arbitraj penibil. Suarez nici nu cred ca a fost atins si s-a văitat de zici ca l-a lovit trenul. Penibil jucător. Greu sa bati Realul în perioada asta. Asensio e fabulos, ma întreb cât valorează, dacă Mbappe si Dembele sunt cotati la aproape 100 de milioane. Va ajunge mare jucător, sper sa îl vad în mai multe meciuri titular.

  15. #15
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Zidane a descoperit de mult remediul pentru tiki-taka. Real a fost mereu buna pe contra-atac, dar acum contra este folosita deliberat pentru a anihila jocul de posesie. In loc sa te lupti cu ei pentru posesie, ii lasi sa tina de minge si ii pedepsesti pe contra. Acesta este motivul pentru care nu s-a vazut omul in minus. O contra letala in 3, 4 oameni o poti duce la capat si cu un om mai putin. Foarte rar vezi fosti jucatori de top sa ajunga si antrenori de top. Respect Zidane!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #16
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Felicitari Realului pentru victorie, ar fi stupid sa mai comentam altceva dupa meciul asta. Am ajuns oficial FC Messi, fiindca mi se pare ca e singurul jucator world-class care a mai ramas in echipa. De 2 ani incoace doar el este pe teren in 90% dintre meciuri, iar raspunsul la aceste probleme este aparent Paulinho. Da-o dracu de treaba

    Frumos golul lui Ronaldo, dar faptul ca a trebuit sa il copieze pe Messi dupa gol si sa se flexeze ca un copil de 12 a distrus totul
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #17
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    oricum barca a luat la bani acum. este inadmisibil sa nu aduca un jucator de mare valoare la mijloc.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #18
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum barca a luat la bani acum. este inadmisibil sa nu aduca un jucator de mare valoare la mijloc.
    Nu-l provoca pe Barto
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #19
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    E nebun Asensio asta !
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Asensio îl trimite la tigari pe neamtul ala. Ireal pustiul asta.

  21. #21
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Daca le-am luat si posesia e clar. De nerecunoscut Barcelona , nici macar Messi nu mai are ce sa faca de unul singur...da las' ca vine Paulinho.

    Real cea mai buna echipa din lume in momentul de fata , fara niciun fel de dubii.Sa vedem ce face Mariano in Franta anul asta , sper sa vina inapoi la anul ca deja a inceput cu dreptul.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •