View Poll Results: Pronostic

Voters
1. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    1 100.00%
  • 2

    0 0%
Results 1 to 8 of 8

Thread: Etapa 6: U Craiova - FC Botosani 1-0

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Etapa 6: U Craiova - FC Botosani 1-0

    13 August 2017, 17:30
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Prea usor l-a cedat Eftimie pe Golofca. Enache nu se poate baza numai pe Fulop in atac.

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Botosaniul s-a vandut si mai ieftin de atat , dovada palmaresul impotriva fcsb: un egal in 9 meciuri.

  4. #4
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Steaua a platit putin, adica 400,000 de euro pentru 40% din drepturile federative pentru Golofca.
    Ceea ce inseamna de fapt, mai mult decat a platit Dinamo pe toti jucatorii sai in ultimii 5 ani la un loc.

    Golofca are 27 de ani. Cine mai dadea pe el 1 mil la varsta asta venind de la o echipa mica?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Eftimie sustinea ca nu vrea sa-l dea sub un milion de euro, oierul nu dadea mai mult de 300.000 pe el. Cine a avut de pierdut? Eu cred ca primul, dar si Golofca.

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    Eftimie sustinea ca nu vrea sa-l dea sub un milion de euro, oierul nu dadea mai mult de 300.000 pe el. Cine a avut de pierdut? Eu cred ca primul, dar si Golofca.
    Pai nu l-a dat sub 1 mil. Daca dai 400,000 euro pe 40%, cam cat vine?

    Golofca o sa incaseze cam 100,000 de euroi daca se califica Steaua in grupele CL. Vai saracu'!
    La 27 de ani jucand la marea echipa a Botosanului, unde se agata harta-n cui, cred ca stateau echipele la coada sa-l transfere.

    Omu' a jucat in liga a doua pana la 26 de ani iar acum are sansa sa joace in Europa, fie in grupele CL sau EL. Nu reusesc sa vad imensa pierdere suferita de el venind la Steaua.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Nu inteleg ce legatura are acel 40%. Eftimie a spus una, dar a facut alta dupa nici 48 de ore.
    Sincer? Mai bine ramanea acolo unde se agata harta in cui (desi ar fi stramba daca s-ar agata de acolo) si isi vedea de viata lui cu bune si rele, la FC Botosani. Ca si pe Man, Alibec sau Budescu, FCSB-ul o sa-l strice. Un jucator intelept cu adevarat, refuza cloaca gigista din start. Dar e alegerea fiecaruia...

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu ca nu intelegi cu acel 40%, m-am prins de la bun inceput.

    Steaua a vandut jucatori de 16 mil euro sezonul trecut. As spune ca, din contra, Steaua le creste cota. Are un lot numeros si nu apuca toti sa joace, dar, per-total, media generala, cota jucatorilor, creste dupa ce vin la Steaua. Poti sa-mi dai exemple gen Tade care care a venit din postura de golgheter si nu a confirmat iar cota lui a scazut mult. Dar pot sa vin si eu cu multe exemple cu jucatori care au ajuns de la 5000 de euro pe luna la 1 mil euro pe an, cresteri absolut fenomenale dupa trecerea pe la Steaua, exemplu Chiriches, Tatarusanu, Stanciu sau Gardos.

    Nu inteleg cum i-a stricat Steaua pe Alibec, Man sau Budescu. Ce sa strici la Budescu, abia a venit de cateva saptamani. Eu cred ca te pripesti cu afirmatii fara acoperire. Man e de viitor, ramane de vazut cum evolueaza. Alibec revine dupa o accidentare iar Budescu abia a venit.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •