View Poll Results: Pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    4 66.67%
  • x

    2 33.33%
  • 2

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: Etapa 6: Steaua - Astra 1-1

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Punct mincinos, jepcarit, slinos, care demonstreaza cum se va juca si acest campionat la varf, intre echipa poporului si cea a bursucului libidinos. L-au argasit bine pe Cojocaru, dar fiind atat de tolotampiti, abia au reusit si egalul asta mizerabil. Uite ca bizonul pe care il mistocareau toti pulifricii cand era la Dinamo, a devenit chiar bun in comparatie cu Alivenci si ceilalti tolomaci pe care ii ridica in slavi toti fraierii. Fara bizon, chivulete, blatistul balegar, cojocaru si cati vor mai urma, popo-renii nu fac baremul la retrogradare.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar iluzia FCSB sau Steaua facuta de Ceausescu ma enerveaza cand unii ca voi cred ca sunt legitimi
    Cam care ar fi diferenta dintre Steaua si Dinamo din acest punct de vedere?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu nu vreau sa bat Steaua. Vreau ca Steaua sa joace la nivelul ei adevarat. Si sa inchida gura casca unii care ne "uimesc" cu nivelul fotbalistic al acestui club minunat.
    Bre, pentru noi sa ajungem in grupele CL este o performanta, la nivelul nostru. Pentru voi, o semifinala de CL ar fi doar un pas inainte.
    Eu cand laud Steaua, o laud asa la nivel de Liga 1 sau play-off de CL.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai am avut 11 meciuri, tre 11 meciuri sa maresti o cota pe Zverev de la 1.45 la 1.65, am pus 340 de lei pe biletu ala, ar fi fost 2400 daca nu m-ar fi futut Chelsea la 1X!
    In 11 meciuri ai toate sansele sa prinzi o surpriza. Alege-ti cinci cote de 1.5 si aia e, joci sistem 4, 5 din 5 si ai sanse mai mari. Daca te scoate una tot iti recuperezi suma pariata. Evita echipele care au jucat sau urmeaza sa joace meciuri importante in Europa, cum ar fi Steaua. Oricum, in general, evita sa pariezi in primele etape. Asteapta sa vezi forma echipelor, cum se prezinta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mersi de sfat, nu m-am gandit!


    PS: Sa-l fut pe Cahill cu trenuletul sau sub limba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    4,5/5 sunt 6 combinatii. La 100 bagati ai 16.6 pe combinatie. Daca iti ies 4, ai o varianta corecta, adica 16.6 ) Deci, iesi in pierdere cacalau. Minus taxa de 5% fraer, ca Ionut joaca la agentie offline, probabil mai iei o pla. Io nu stiu cum calculati voi n luate cate k astea, de nu ies asa din joben, ca penalty-urile lui gaman.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Am jucat si combinat dar nu se merita, tre sa pui minim 8 meciuri cu cote peste 1.5 si maxim o pierzare, sau 8-10 meciuri cu cote peste 1.7 cu 2 pierzari. Faza e ca mereu o sa pierzi de la 2 meciuri in sus daca joci asa ceva, asa e de jucat doar de distractie, am prins o data asa niste banuti buni de tot, pusesem 12 meciuri si 9 din 12 si-am prins 10, pe 2 bilete de 9 lei am facut de 2 ori 6 milioane deci 12, dar ies extrem de rar astea si tre sa ai bulan cat incape. De fapt acolo am avut chiar ghinion ca nu mi-a iesit cea mai mica cota de pe bilet si al 2-lea meci care l-am pierdut a fost Medina Gariguez c-o bate pe Sorana Cirstea si iberica a avut cota 1.6 parca, a avut set si minge de 4-1! Daca ar fi castigat mingea aia ar fi castigat probabil si meciu 2-0 si eu as fi castigat 65 de milioane! E prea loto asa, mai joc din cand in cand, dar doar cand am mult timp sa caut cote mai mari si relativ iesibile, cand sunt in concediu practic, adica aproape niciodata. Pe biletu ala am avut cote mari, jumate erau peste 2, altfel nu se merita sa pui 9 din 12, trebuia sa pui 10 din 12 sa ti se merite la 10 meciuri iesite sa scoti ceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La 1.80-1.90 poti sa arunci in scarba acolo un milion. La 4/5 din schema de mai sus ai castig 80 de lei, deci iesi oricum in pierdere Minus taxa, mai pierzi inca 10 lei. Macar nu-i pierzi pe toti, e bine
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #49
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Te ia durerea de cap cand se apuca astia de matematica. Bah, voi sunteti batuti in cap?

    Daca pui 5 cote de 1,5 si prinzi 4 la sistem de 4, 5 din 5 castigi minim in jur de 80 de lei. Patru cote de 1,5 iti aduc o cota de 5. La 100 de lei miza ai 500 de lei, impartit la 6 combinatii.

    Trebuie sa va desenez?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    La 1.80-1.90 poti sa arunci in scarba acolo un milion. La 4/5 din schema de mai sus ai castig 80 de lei, deci iesi oricum in pierdere Minus taxa, mai pierzi inca 10 lei. Macar nu-i pierzi pe toti, e bine

    Ce pla mea sistem ati jucat voi la viata voastra ca sa poti sa debitezi asemenea tampenie?
    Daca prinzi 4 cote de 1.8 la sistemul 4, 5 din 5 aproape iti dublezi suma pariata.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era vorba de prima schema, in plm, de aia am zis schema de mai sus. I-ai spus sa joace o schema la care, cu conditia minima, nu isi scoate nici banii. Prind 4 meciuri din 5 si pierd si bani. Schema plii.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •