View Poll Results: Pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    4 66.67%
  • x

    2 33.33%
  • 2

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Etapa 6: Steaua - Astra 1-1

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Etapa 6: Steaua - Astra 1-1

    12 August 2017, 21:00
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Brigada de arbitri si observatorul meciului:

    A: Cojocaru Adrian Viorel (Galati)
    A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava)
    A2: Urzica Vladimir (Piatra Neamt)
    R1: Mladinovici Horia Gabriel (Bucuresti)
    Obs: Toma Costin Ioan (Piatra Neamt)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Echipele probabile

    STEAUA: Stancioiu - R. Benzar, Larie, Nedelcu, Momcilovic - Ov. Popescu, Achim - D. Man, D. Benzar, De Amorim - Gnohere
    Antrenor: Nicolae Dica

    Astra: P. Iliev - Belu, Bejan, Erico, Al. Stan - Mrzljak, Polczak - Al. Ionita, Marquinhos, Balaure - Le Tallec
    Antrenor: Edi Iordanescu
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Daca pierdeti cu astia, imi dati faliment total asta dupa ce:

    Saptamana trecuta:
    Marti am pierdut in tb decisiv pe Ramos 16 mil dupa ce-a avut 3-1 in setul decisiv;
    Miercuri am pierdut in tb decisiv pe GGL dupa ce-a avut set si 4-3 cu break 31 mil;
    Joi am pierdut pe PSV 15 mil;
    Vineri am pierdut pe Michael Van Gerwen cel mai bun la darts 16 mil ca l-a distrus Taylor 16 mil;
    Duminica iar pe rahatii de Viitorul X2 unde rateaza retardatu ala de Coman singur cu portaru in minutu 91 si in minutu 93 primesc gol 0-1 cu cea mai varza echipa din campionat Sexi Targu Pwlii Unguresti am pierdut 8 mil.

    Saptamana asta:
    Luni am pierdut pe Berdych 24 de mil dupa ce-a avut set si 2-0 in tiebreak;
    Miercuri am pierdut 23 mil pe Thiem care a avut 5-2 in decisiv si a ratat 4 mp sa piarda 5-7;
    Azi o sa pierd 21 de mil dupa ce bate Halep, pe Pliskove proaste care au avut 5-1 in primu set si-au pierdut 5-7 si 4-2 in decisiv si-au pierdut 4-6!
    Azi mai am Halep, 1X Chelsea, X2 City si 1X rahatul asta imputit de FCSB, ca mi-au iesit ieri si in noaptea asta niste meciuri. Daca pierdeti cu astia jur ca ma duc la Bucuresti si-l impusc in coaie pe Becali in fata lu Dica si MM Stoica!


    Stiu ca jucati cu echipa a 2-a dar mi se pare de-a dreptul imposibil sa pierdeti acasa 2 meciuri la rand, 1-1 cu varza de Iasi se poate numi esec fara perdea. Genul asta de esec chiar mi-ar fi excelent, doar sa nu fie din ala total.
    Last edited by Johnny D; 12th August 2017 at 17:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Azi mai am Halep, 1X Chelsea, X2 City si 1X rahatul asta imputit de FCSB, ca mi-au iesit ieri si in noaptea asta niste meciuri. Daca pierdeti cu astia jur ca ma duc la Bucuresti si-l impusc in coaie pe Becali in fata lu Dica si MM Stoica!
    Stai asa sa dau pe flashscore sa vad cat e scoru' la Chelsea... oops

    Ce castigi ma cu cote de 1.05?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #6
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Hai cu golurile ca am over 2.5 aici .
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Echipele de start:

    Steaua: Niță – Benzar, Nedelcu, Bălașa, Pleașcă – Ov.Popescu, Achim – Teixeira, Man, De Amorim – Gnohere
    Rezerve: Stăncioiu, Larie, L. Filip, Tănase, Golofca, D. Benzar, Grecu


    Astra va alinia 11 jucatori la startul partidei...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Hai ca ne-am obisnuit sa incepem de la 0-1. Nu-i bai
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cica valoarea Stelei se vede in Europa. As zice ca se vede doar in Europa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Steaua a avut un gol anulat pentru un offside inexistent, da' tot astia mici fac pe victimele
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #11
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se trag sforile pt ca echipa poporului sa nu plece cu burta goala (si) de la acest meci.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Deci rosu pt Astra.
    Iar se joaca de la egal la egal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dupa o repriza in care a fost pisata de gospodarii lui iedi, mogosoaia 2013 domina, a avut o ocazie jumate si, bineinteles, a fost frustrata de arbitru. Cred ca sunt motive suficiente sa concluzionam ca ar fi fost o victorie meritata L-am anticipat putin pe domnul Petrica Radulescu, presedintele sectiei de curling, una din ce in ce mai cautata de catre vajnicii sustinatori ai echipei poporului.

    LE. Au cuvantul sociosii curlingari Trafalet Alin, Rogojina Dorel si Petrica Formol.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 12th August 2017 at 23:57.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pt Duba care se tot ... contra vant:
    Domnisoara Cojocaru e ofuscata cand capitanul Astrei ii vorbeste? Pai ce facem cu regulamentul "ureche"? Adoptam sau sustinem Contra
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    ce show era daca cartonasul rosu era dat in favoarea lui Dinamo, cum a luat ala de la Astra ne prezenta Sevilla o statistica pe ultimii 25 de ani, cu toate cartonasele date intr-un minut, ambele pentru proteste, in meciurile lui Dinamo oficiale, amicale, miute in fata blocului...aveam toate informatiile. Nesimtit arbitrul, nici un penalty pentru spurcati azi

  16. #16
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Omogenitatea are de suferit, schimbam primul 11 de la meci la meci si l-am pierdut pe Budescu pentru cateva etape, probabil si pe Teixeira. Dar, avand in vedere aceste lucruri, Steaua arata foarte bine. R Benzar aduce un mare plus echipei. De mult nu am mai avut un fundas lateral care sa centreze atat de bine. Usor usor Steaua progreseaza si se vor crea si relatii de joc, omogenitate si stabilitate. Ne mai ciupesc arbitrii, ba cateva lovituri de pedeapsa neacordate, ba un gol anulat aiurea in seara asta, etc. Dar cand Steaua isi va crea relatii de joc, nu va mai conta nici ce fac adversarii sau arbitrii. Cred ca Steaua va domina autoritar campionatul dupa cateva etape.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #17
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca nu a durat asa de mult

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dar, avand in vedere aceste lucruri, .
    Corect
    Scor final 1-1 contra Astra decimata cu un lot de play-out Steaua se pregateste pt GRUPA
    Mama ce va astept de ani de zile
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mama ce va astept de ani de zile
    Credeam ca astepti si tu macar o semifinala. Lyon si Monaco, cu investitii de 50 de ori mai mici, au prins semifinala in CL, Monaco a facut-o chiar acum cateva luni de zile. Cam de cate miliarde de euro este nevoie pentru o semifinala de CL?

    Da' nu, tu astepti pe Steaua... revizuieste-ti prioritatile
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #20
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Credeam ca astepti si tu macar o semifinala. Lyon si Monaco, cu investitii de 50 de ori mai mici, au prins semifinala in CL,
    Vezi ca PSG are deja o semifinala CL

    Astept GRUPA sa vedem adevarata valoare a Stelei in Europa asa cum guita cativa pe aici ... Daca iti amintesti cu Lyon a fost umilinta. Sa vedem ce va fi cu PSG ... dupa zeci de ani
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #21
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vezi ca PSG are deja o semifinala CL
    Daca-mi spui si in ce sezon, iti dau o bomboana
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •