View Poll Results: Pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    2 50.00%
  • x

    1 25.00%
  • 2

    1 25.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 28 of 28

Thread: Etapa 5: Steaua - Poli Iasi 1-1

  1. #22
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Din nou am fost dezavantajati de arbitraj. Din 3 penalty-uri clarisime sa ti se acorde doar unul, doar Stelei i se poate intampla. Mai mult, am ratat ca la balamuc, stelistii luandu-l la tinta pe croatul din poarta Iasului. Fara o aparare mai buna vom avea in continuare probleme, poate nu neaparat pt. ca luam gol destul de usor, ci pt. ca ratam extrem de mult, iar daca marchezi doar o data pe meci din 5-6 ocazii mari inseamna ca fundasii sa-ti securizeze poarta, ceea ce din pacate nu se intampla.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ati fost slabi meciul asta Dubel, oricum ai da-o.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pana si Becali a fost indignat serios de jocul slab al FCSB-ului, dar totul e bine daca lui Dubel i-a placut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Fara o aparare mai buna vom avea in continuare probleme, poate nu neaparat pt. ca luam gol destul de usor, ci pt. ca ratam extrem de mult [...]
    Asa este, bine sintetizat
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce mielusei au devenit metropolitanii, ti se umple cocaru' de lacrimi cand vezi asa echipa nacajita! O sa cumpere nea gigi si acuratete, ca asta e calitatea lui cea mai mare: cumpara toate rahaturile pana ajunge la ce-i trebuie. Stati linistiti pe rogojinile voastre ca vine.

    Punct nemeritat pentru fc hollywood zabrauti, plecat din nou cu chilotul in varful batului pe la oficioasele aservite mizeriei ghenciste. Iasi e una dintre putinele echipe care nu sta drepti in fata mizeriei, spre deosebire de mult mai titratii frati austrieci care s-au vandut prin toate orificiile varlavului mimi stoica.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    (...)iar daca marchezi doar o data pe meci din 5-6 ocazii mari inseamna ca fundasii sa-ti securizeze poarta, ceea ce din pacate nu se intampla.
    Trist.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ati fost slabi meciul asta Dubel, oricum ai da-o.
    Colivare, asa slabi cum spui tu că am fost, s™i de data aceasta cifrele sunt în favoarea noastră - posesie, ocazii, s™uturi, dar mai ales încă două penalty-uri neacordate. Noi însă nu urlăm asa cum o face fosta echipă a securitătii comuniste, nici nu prea avem cum, presa nefiind unul din atuuri, asa cum este pt. fosta echipă a lui ginerelui lui Dincă teleagă.
    Last edited by Duba; 11th August 2017 at 17:51.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •