View Poll Results: Who will be this seasons BIG 4?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    15 53.57%
  • Manchester City

    18 64.29%
  • Arsenal

    9 32.14%
  • Tottenham

    8 28.57%
  • Chelsea

    12 42.86%
  • Liverpool

    9 32.14%
  • Everton

    0 0%
  • Leicester

    1 3.57%
  • Newcastle

    1 3.57%
  • Southampton

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 20 of 65 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 400 to 420 of 1351

Thread: Poll: Barclays Premier League 2017/2018

  1. #400
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Campionatul se castiga cu echipele mici.

  2. #401
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Cu echipele mici e usor de castigat, trebuie sa dati randament si cu alea mari
    Si cu astea mici m-as multumi daca am da randament in deplasare.




    Ma sperie totusi intrarea in teren a lu Ozil. De mine sa fie titular in EL si-n FA Cup, cu Bate Borisov si Burton Albion si unde mai vrea el numa in PL nu, si mai ales NU in deplasare unde e mort total! Sper sa nu-l (re)pregateasca pentru PL in meciurile astea!

    Normal ca el resemneaza daca Wenger sta, nu joaca nimic, beleste pwla pe degeaba la club si ia la salar de pici in cur iar Wenger il sustine sa ramana la fel. Sanchez e dintr-o cu totul alta categorie de jucatori.
    Desi e de recunoscut ca si lui Alexis i-ar folosi totusi putin un joc de deplasare mai la standardele de acasa.
    Last edited by Johnny D; 26th September 2017 at 00:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #402
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Coutinho si Alexis si-au revenit si echipele lor au castigat. Lacazette e bulanos insa tot un ratangiu ramane. Are idee cineva ce are Tony Pulis cu Chadli? Rezultat just aseara si jocul lui Arsenal a aratat bine de tot cu Alexis vioara intai. Chiar daca doarme inca avand posterul lui Guardiola in camera, Sanchez e singurul jucator World Class de la Arsenal.

    Pana la duelul cu City din Noiembrie, trebuie sa lege musai 4 victorii sa ramana sperantele intacte (Brighton, Watford, Everton si Swansea) insa va fi greu cel putin pe Goodison Park si la Watford.

    Am vazut meciul lui Spurs si cel al lui City in weekend. Avand toate meciurile in deplasare, putem spune ca Tottenham se simte excelent atunci cand nu joaca pe Wembley. Rosul luat deampulea de Aurier era sa-i coste 2p. Desi a pierdut, echipa lui Bilic a aratat ca are cojones revenind de la 0-3 pana aproape de egalare. E clar ca le lipseste omul de creatie: Lanzini insa nu mai e mult pana argentinianul va fi apt de joc.

    City arata bine de tot. Sane si Sterling i-au lasat pe banca pe Jesus si Bernardo Silva si au niste cifre extraordinare. Golul a venit normal cursului jocului si apoi baietii lui Pep s-au dezlantuit. Spre deosebire de sezonul trecut, in aparare Bravo, Zabaleta si Clichy au fost inlocuiti de Ederson, Mendy si Walker E diferenta mare intre primele 3 si restul, cu mentiunea ca Chelsea are lot mult mai subtire ca echipele din Manchester si asta o sa-i coste avand si UCL in prim plan.

  4. #403
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Pana la duelul cu City din Noiembrie, trebuie sa lege musai 4 victorii sa ramana sperantele intacte (Brighton, Watford, Everton si Swansea) insa va fi greu cel putin pe Goodison Park si la Watford.
    Adica mici. Apreciem analiza domnului Dardarel. Speram sperantele sa ramana intacte.
    Desi sincer nu vad pe nimeni sa se poata bate cu City anu asta, prea buni.

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    E diferenta mare intre primele 3 si restul, cu mentiunea ca Chelsea are lot mult mai subtire ca echipele din Manchester si asta o sa-i coste avand si UCL in prim plan.
    La locu 3 avem sperante mai mari decat la locu 2, se stie! Logic.
    Depinde din perspectiva cui vorbesti, MU de exemplu are sanse mai mici la locu 3 decat la 2! Si mai mici la 1 decat la 3!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #404
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    e incredibil ce face lukaku...chiar ieftin la 85 mil euro

    3 goluri in 2 meciuri de UCL
    6 goluri in 6 meciuri de Premier League
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #405
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Martianu ce sa zici? Gol la 70 min jucate, 5 goluri si 5 assists in 8 meciuri si 350 min sezonul asta.

    Mata are 8 meciuri, 500 min si e 0 la ambele capitole.

    Unde e logica in lumea asta?
    Last edited by A.Puscas; 28th September 2017 at 16:48.

  7. #406
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Haide bre Puscas nu te mai vaita Trebuie sa aiba si Mourila un Solskjaer Ideea e ca nu prea ai ce sa-i reprosezi sezonul asta. CSKA nu e nici Stoke si nici Palace. Martial e un jucator foarte bun insa se pare ca Mata are rolul lui in echipa

  8. #407
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Aguero out 2 luni dupa un accident de masina in care si-a fracturat o coasta. Dupa ce l-a pierdut pe Mendy pentru 6 luni, Pep are acum si pe Aguero accidentat... Se pare ca incep problemele pentru City...

  9. #408
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sane si cu jesus pot face treaba buna...

    si da, chiar nu avem ce sa-i spunem lui mourinho...desi nu imi place nici mie ca-l foloseste pe mata...

    dar omul are totusi 16/18 in camp si 6/6 in UCL.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #409
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pare rau pt Spurs, peack form exact cand nu joaca pe White Heart Lane! Poate ar fi luat campionatul anu asta daca ar fi jucat acasa, s-ar putea sa regrete inzecit ca fix acum s-a intamplat sa aleaga treaba asta! N-ai de unde sa stii niciodata dinainte, e drept.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #410
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Am stiut de ce nu l-am injurat pe Mata azi, inca.

    A facut si ala ceva sezonul asta, bravo ma, ceva dupa 10 meciuri. Sa postim din nou Juane, pana la Craciun.

  12. #411
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    A dat gol sa nu mai plangeti .
    Spurs prinde top 4 din nou :p.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #412
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Am stiut de ce nu l-am injurat pe Mata azi, inca.
    Ti-a dat gol ma(r)talogul ca sa-ti puna fermoar.

    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Spurs prinde top 4 din nou :p.
    Posibil dar nu cred, doar cu meciuri de deplasare nu poti face performanta.
    Va fi cea mai buna echipa din deplasare anu asta probabil si nu stiu daca va prinde top 4.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #413
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Fellaini acum face 2-0 si inchide meciul, jucatorii cei mai iubiti de la MU fac show azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #414
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    City e nr. 1 in Anglia, se vede clar, zici ca se joaca la City acasa meciul, o domina clar si la ocazii si la posesie si la tot pe Chelsea.
    Iar Chelsea nu pare nici a 2-a, MU pare peste asa cum presupuneam inca de acu cateva etape.
    Eu cred ca lupta e deschisa pt Liverpool, Arsenal si Spurs si la locu 3. Nicidecum Chelsea n-are jocul sa spui ca ar fi acontat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #415
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    de bruyne e world class.
    mari asteptari am eu de la city&chelsea in europa. arata in sfarsit 2 echipe din anglia a echipe.
    retired.

  17. #416
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ba ce naiba a fost cu tactica aia la Conte. Am jucat atat de defensiv, de am avut senzatia ca jucam in 10 tot meciul. Nimic pe faza ofensiva. Sper sa nu stea mult Morata, altfel am belit-o.

  18. #417
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ba ce naiba a fost cu tactica aia la Conte. Am jucat atat de defensiv, de am avut senzatia ca jucam in 10 tot meciul. Nimic pe faza ofensiva. Sper sa nu stea mult Morata, altfel am belit-o.
    Pai cu Morata iesit atat de devreme, ce era sa faca? Chelsea e subtire rau in atac. O sa aveti probleme daca Morata sta mai mult pe bara sau daca Hazard se mai accidenteaza din nou. Uita-te la City care nu il are pe Aguero dar n-au nicio problema in a-l inlocui. Asta inseamna sa ai lot competitiv.

  19. #418
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Astazi a castigat antrenorul cu cojones-ul mai mare, iar la acest capitol Guardiola clar a stiut cum sa abordeze mai bine meciul. Silva si De Bruyne au fost imperiali, iar City a aratat ca si o adevarata campioana. Nu imi doresc neaparat ca ei sa ia titlul anul acesta, insa m-as bucura pentru Pep, deoarece reuseste sa implementeze un stil frumos de joc oriunde merge.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #419
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    de bruyne e world class.
    mari asteptari am eu de la city&chelsea in europa. arata in sfarsit 2 echipe din anglia a echipe.
    Daca-l au pe Morata. Daca nu, sunt ca un corp fara cap.

    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Nu imi doresc neaparat ca ei sa ia titlul anul acesta, insa m-as bucura pentru Pep, deoarece reuseste sa implementeze un stil frumos de joc oriunde merge.
    Are si cu ce, cel mai bun lot din PL. Anu trecut ar fi meritat chiar o mustrare ca nici nu s-a batut la titlu pe final macar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #420
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am uitat sa remarc ieri cat de solid a fost Christensen in aparare. De departe cel mai bun fundas al lui Chelsea, a reusit sa il tina pe Gabriel Jesus tot meciul foarte bine
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •