View Poll Results: Chiajna - FCSB

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    0 0%
  • 2

    2 100.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Etapa 4: Chiajna - FCSB 1-2

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Etapa 4: Chiajna - FCSB 1-2

    Duminica, 6 august. ora 21.00.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,976
    Reputatie
    1
    Ieftin aici. Arbitrul e gratis, doar gazonul nou va costa ceva maruntis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    2.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Se stie.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Echipele de start:

    Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tipurici, Albu, Bucurică - Kortzorg, V. Gheorghe - Grădinaru, M. Cristescu, Fota - Pena
    Rezerve: Drăghia, Deaconu, Batin, Răducanu, Zeba, Spehar, Munteanu


    FCSB: Nită - Plească, Larie, Bălasa, Momcilovici - Morais, Achim - Grecu, Benzar, De Amorim - Gnohere
    Rezerve: Stăncioiu, Alibec, Filip, Fl. Tănase, Ov. Popescu, Enache, Man

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Hopa... Chiajna conduce?

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    hopa...Steaua invinge!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,846
    Reputatie
    0
    FCSB invinge.... bulanos. Ca de obicei in campionat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Trei puncte si ne mentinem pe locul 1.

    Al 6-lea meci consecutiv in care Steaua marcheaza sezonul asta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #10
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    FCSB invinge.... bulanos. Ca de obicei in campionat.
    Ce meci ai vazut, ma amaratule? Stii ce posesie a fost la meciul de aseara? 67-33, bineinteles in favoarea Stelei. Stii care a fost numarul ocaziilor? 20-2, decedatule, bineinteles in favoarea Stelei. Stii care a fost raportul suturilor la poarta/pe poarta? 20-2 si 8-1, tot in favoare Stelei, specie de frustrat. Asta a fost bulan, ma trogloditule???!!!!!

    P.S.
    Si inca ceva, arbitrul Tudor, stii tu ala care l-a eliminat, intr-un meci disputat in Giulesti, scor 0-0, gratut pe Banel, dar n-a facut acelasi lucru si cu Rada pt. un faultul violent la Radoi, acesta iesind accidentat si lipsind dupa aceea o luna, a mai comis-o inca o data, defavorizand Steaua aseara. Este ca a fost penalty la Man? Dar la Moncilovici? De ce oare nu se dau reluari din mai multe unghiri la acele faze? De ce oare nu se scoate o vocala, nu se scrie un cuvintel cand Steaua este dezavantajata?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''Am jucat aproape perfect aproape 70 de minute, i-am închis bine în prima repriză, am marcat acel gol foarte frumos. Am pierdut pe mâna noastră, dar pe viitor vom încerca să conservăm mai bine rezultatul.

    Trebuia să fim mai atenti, Pufi (n.r. Bălgrădean) a avut mingea în mână, nu stiu dacă a fost împins sau nu. Am jucat de la egal la egal cu ei, e păcat de acest gol de pe final, pentru că eu cred că e o victorie nemeritată a Stelei'', a spus Miriută la finalul partidei, la LookTV.

  12. #12
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cainele romano-maghiar Mitrita habar n-are ce a vazut. Sau, cine stie, este si el la fel de frustrat ca si cei care guita pe aici fara niciun argument. In loc sa-si ceara scuze ca l-a batut Dica cu copiii, el, saracutu', cade in penibil, ca orice orice maidanezo/decedat frustrat. Repet, numărul ocaziilor a fost 20-2 in favoarea Stelei, 20-2 și 8-1, numarul suturilor la poarta si pe poarta, bineinteles tot in favoarea Stelei, iar posesia a fost 67-33. Ce meci o fi vazut Mitrita ...
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #13
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    ''am marcat acel gol foarte frumos''
    Cred ca se gandea la golul lui Benzar cand spunea asta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #14
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    erata: Miriuta in loc de Mitrita.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cainele romano-maghiar Mitrita habar n-are ce a vazut. Sau, cine stie, este si el la fel de frustrat ca si cei care guita pe aici fara niciun argument. In loc sa-si ceara scuze ca l-a batut Dica cu copiii, el, saracutu', cade in penibil, ca orice orice maidanezo/decedat frustrat. Repet, numărul ocaziilor a fost 20-2 in favoarea Stelei, 20-2 și 8-1, numarul suturilor la poarta si pe poarta, bineinteles tot in favoarea Stelei, iar posesia a fost 67-33. Ce meci o fi vazut Mitrita ...
    Cat poti fi de penibil !!! Sa confunzi un jucator de la o echipa cu antrenorul de la alta echipa. Ce-i tot dai cu steaua in sus, steua in jos, cand este vorba doar de o amarata de fcsb ! Mai ai ceva amintiri de pe vremea Rapidului ?
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Parca Tudor s-a retras, asa am auzit. Sau trebuia sa revina sa de-a 'un fluier de smecher' ajutor fcsb-ului ? Poate da ciobanul mai multa branza.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  17. #17
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ferko, tot un amarat frustat antistelist ai ramas. Doare adevarul, este? Baga la dovleac: FCSB = STEAUA in vecii vecilor! Amin!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #18
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Ete ciuciu,FCSB n-a fost niciodata Steaua,n-ai vazut ca nici macar emblema nu e aceeasi?
    Baga la scufita!
    granita la Orsova!

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,846
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ce meci ai vazut, ma amaratule?
    Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io! CFR in schimb bate lejereanu, nu chinuianu bre Dubel, asta am vazut.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ferko, tot un amarat frustat antistelist ai ramas. Doare adevarul, este? Baga la dovleac: FCSB = STEAUA in vecii vecilor! Amin!
    Si aia din Liga a 4-a/5-a cu Lacatus, Pitzurca, Balint cine-s? Nueva Steaua? Steaua Junior? Steaua de rezerva?

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Ete ciuciu,FCSB n-a fost niciodata Steaua,n-ai vazut ca nici macar emblema nu e aceeasi?
    Baga la scufita!
    Pai stai asa ca n-am inteles noi, emblema si numele au fost de la origini FCSB si globu ala spart de-o cruce intr-o stea cu 97 de colturi.
    Emblema aia originala de-o stiai tu e defapt frauda, e mucea.
    Last edited by Johnny D; 7th August 2017 at 15:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io!
    Bre, Steaua a dominat clar la posesie cu 58% si a si bagat-o in ate de doua ori, deci Steaua a fost clar echipa mai buna. Johnny D ar fi de acord cu mine:

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Posesia decide cine domina partida in primul rand. In fotbal nu cel ce domina castiga, ci cel care o baga-n poarta, ala e mai bun, dar asta e alta discutie.
    Vezi ce spunea stimabilul. De ce nu poti si tu sa fii ca el?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #21
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ati batut a 2-a oara chinuit, dupa prelungiri acu a venit minutu 85, chinuiala mare cu 1 gol avans meci de meci, si ala la bulan, cat pe ce sa nu iasa! Asta se numeste chinuiala, in caz ca nu stiai, te-nvat io! CFR in schimb bate lejereanu, nu chinuianu bre Dubel, asta am vazut.
    Colivare, e vai de soarta ta daca asta ai vazut in meciurile respective, dar mai ales in cel cu Chiajna, cand am dominat de o maniera cum nu prea s-a mai intamplat in acest inceput de campionat. De suturi la poarta si spre poarta nu-ti mai amintesc ca observ ca ai memoria slaba.
    Colivare, ce spui de meciul cu prazarii clonati, cand am ratat in repriza secunda cat pentru doua partide, este ca n-am avut ghinion???? Hai mars si plange la mormantul primei echipe comuniste de la noi, rapid!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •