Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pai si atunci pot promova ambele, ba chiar mai e si loc de baraj! Dar gandesti prea departe.
    Nu stiu la Steaua voastra varianta 2 ce va fi, dar la Rapid daca e la 2 meciuri de baraj de promovare, fii sigur ca vor sari toti jucatorii rapidisti ce vor activa la ora aia in Liga 1 sa bage Rapidul inapoi in prima liga.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da, tot incercai sa spui ca si Steaua a avut statut de curva ca Rapid. Nu este adevarat pentru ca Steaua nu a prestat nimic. Ma bucur ca esti, in sfarsit, de acord cu mine.
    Daca noi am fost curva lor de ocazie, voi ati fost odrasla lor protejata permanent de sistemul ceausit. Pruncul lor mult iubit, favorizat si rasfatat. Total de acord.



    (Ti-o pun aici s-o vezi in cap de pagina. Ca e oricum singurul lucru asupra carora ambii am cazut de acord!)
    Last edited by Johnny D; 26th September 2017 at 23:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #212
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mai ales daca e directiva de partid
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tin cu aceeasi echipa dintotdeauna. Avem continuitate sportiva, voi ce aveti?
    Ce continuitate sportiva? De unde? Tu chiar il crezi pe oierul care a pierdut toate procesele de pana acum in legatura cu asta!? FCSB nu are nici 2 ani de la infiintare.
    Inseamna ca ai tinut automat si cu un club departamental, c-ai vrut sau nu. Deci, te-ai contrazis singur.

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Coane, lasand la o parte persistenta cu care unii stelisti ,, cu neprecupetit efort tovarasesc'' jignesc o echipa...moarta, realitatea este ca Rapidul nostru nu mai exista. E o realitate trista, insa adevarul trebuie privit in fata. Personal nu cred in reinviere, asta nu ar fi Rapidul, ci un strigoi.
    Vom vedea, timpul o sa le cearna pe toate. Si anul trecut, dorul de stadionul nostru a fost mare.

  5. #215
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    Inseamna ca ai tinut automat si cu un club departamental, c-ai vrut sau nu. Deci, te-ai contrazis singur.
    Am tinut, stiu asta, nu m-am contrazis. Asta a fost situatia... dar acum suntem in secolul 21 si nu trebuie sa repetam greselile trecutului.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #216
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ionele, te-ai gandit ca CSA o sa va blocheze si nu o sa puteti sa promovati atat de repede pe cat doriti? in cati ani iti vezi echipa infiintata de Vasile Malureanu in prima liga?
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Este o posibilitate in cazul in care va promova doar o echipa dar inca nu se stie asta, eu zic ca vor promova ambele. Insa la cum arata situatia in acest moment Academia Rapidului e usor peste Steaua, vom vedea la primul meci direct cum sta treaba, peste vreo 2 saptamani.
    Hopa, i-auzi Ionele ca doar una promoveaza din campionatul Bucurestiului in liga a III-a, restul vin din alte divizii regionale. Asa ca, eu unul, o sa ma bucur orice ar fi. Una dintre ele tot rateaza promovarea.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...lesti-16764641

    Cele două echipe luptă pentru singurul loc care duce la barajul de promovare în Liga 3, astfel că partida va fi una cu miză foarte mare, întâlnindu-se echipele cele mai puternice din serie.



    Este posibil sa ajungi sa blestemi existenta CSA-ului.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #217
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Ori, sa blestemati voi existenta Rapidului. Cel putin la devotament si sacrificii pentru echipa proprie, v-am fost mereu superiori, fara sa ne uitam in urma.
    Tu abia acum ai aflat ca promoveaza doar o singura echipa? Asta e regulamentul la liga a 4-a, promoveaza o singura echipa in esalonul urmator, care joaca un baraj tur-retur cu campioana judetului invecinat. Suntem perfect constienti ca putem rata promovarea sau nu, dar noi vom continua, din motive de... Rapid! Voi, in schimb, sigur o sa va desfiintati. Pentru ca nu iubiti fotbalul, ci performanta obtinuta cu orice pret, materialul scornit din culisele vestiarelor si birourilor. De aia nu ati stiut niciodata ce inseamna spiritul!

  8. #218
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    De unde era sa stiu ca promoveaza o singura echipa? Nu m-a interesat niciodata de liga a 4-a. Noi astia, stelisti, dinamovisti si rapidisti am inceput cu totii direct din prima liga. E drept ca Rapidul a mai retrogradat, dar mai jos de B nu s-a dus niciodata pana acum.

    De desfiintat, v-ati desfiintat voi. Inca nu exista o echipa a Rapidului. Abia cand se scoate marca la licitatie si ajunge in posesia Academiei, doar atunci o sa putem spune ca Rapid exista din nou. Iar acea existenta va dura doar cat timp se implica politicul. Este de ajuns sa piarda PSD niste alegeri si iar se duce Rapidul pe apa sambetei.

    Stii tu, spiritul asta orbeste. Nu mai vedeti nimic dincolo de spirit. Nu va deranjeaza nici ca ati redevenit echipa de partid, ca sunteti platforma electorala sau ca Academia este infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste. Vezi, si voi pretuiti rezultatele. Putem sa cuantificam un rezultat ca un trofeu sau revenirea unei echipe pe bani publici. Ambele sunt rezultate, daca stai sa te gandesti. Vreti acest rezultat cu orice pret, chiar daca PSD si Vasile Malureanu stau la baza lui. Tot ce ati cantat, tot ce ati scandat, tot ce ati tot spus ca detestati, ati inceput sa deveniti acel ceva. Va calcati pe onoare si sustineti echipa infiintata de Vasile Malureanu in 2017.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #219
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    De unde era sa stiu ca promoveaza o singura echipa? Nu m-a interesat niciodata de liga a 4-a. Noi astia, stelisti, dinamovisti si rapidisti am inceput cu totii direct din prima liga. E drept ca Rapidul a mai retrogradat, dar mai jos de B nu s-a dus niciodata pana acum.

    De desfiintat, v-ati desfiintat voi. Inca nu exista o echipa a Rapidului. Abia cand se scoate marca la licitatie si ajunge in posesia Academiei, doar atunci o sa putem spune ca Rapid exista din nou. Iar acea existenta va dura doar cat timp se implica politicul. Este de ajuns sa piarda PSD niste alegeri si iar se duce Rapidul pe apa sambetei.

    Stii tu, spiritul asta orbeste. Nu mai vedeti nimic dincolo de spirit. Nu va deranjeaza nici ca ati redevenit echipa de partid, ca sunteti platforma electorala sau ca Academia este infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste. Vezi, si voi pretuiti rezultatele. Putem sa cuantificam un rezultat ca un trofeu sau revenirea unei echipe pe bani publici. Ambele sunt rezultate, daca stai sa te gandesti. Vreti acest rezultat cu orice pret, chiar daca PSD si Vasile Malureanu stau la baza lui. Tot ce ati cantat, tot ce ati scandat, tot ce ati tot spus ca detestati, ati inceput sa deveniti acel ceva. Va calcati pe onoare si sustineti echipa infiintata de Vasile Malureanu in 2017.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #220
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am uitat ca joaca echipa lu' Malureanu cu echipa departamentala. Cei din urma au obtinut un egal in deplasare la principala contracandidata. Cum promoveaza o singura echipa, iar Academia mai are un pas gresit acum doua etape, parerea mea e ca CSA are prima sansa la promovare. O sa pierdeti cel putin un an din cauza lor.

    Chiar voiam sa ma uit la meci de curiozitate, dar am uitat de el...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #221
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pe vremuri cu soarele pe piept, azi, cu sigla primariei pe spate


    "Asta nu e derby, e o nulitate. Jucam cu alt rapid in doua etape" cum ar zice carcotasii
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #222
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    "€Atâtea echipe aveți, palmares și sigla unde este oare? / Asta are... Asta n-are... Care e câștigătoare?"€

    "€Galeria lu' rapid / Cea mai membră de partid!"€

    "€V-ați mințit o viață că ați fost disidenți / Când v-a chemat partidu', ați fost cu toți prezenți"€

    Hai ca le-a dat-o la ficati bine de tot
    Eu v-am spus ca o sa indurati caterinca si bataie de joc crunte pentru lucrurile astea. Nu mai aveti onoare, nu mai aveti demnitate si nu mai sunteti impotriva sistemului. Va luati de mana cu Malureanu si galeria lu' Dinamo si scandati pentru PSD.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Ce va mai place sa preluati de la departamentalii pe care tot voi ii huliti... deh, doar sunteti obisnuiti cu asa ceva, ca daca va arunca oierul de la palat o bucata de telemea, sariti toti pe ea, in haita, chiar daca putin mai devreme ii umpleati frigiderul. E si asta o chestie, nu degeaba aveti asa un idol, cu o cultura cat a femeii de servici. Dar nu sunteti de condamnat, pana la urma, doar asta va e limita. In rest, s-aveti spor la copy & paste!
    De noi, chiar nu si-a batut nimeni joc. Voi, in schimb, ati ajuns de rasul unuia cu scoala platita (din care nu a inteles absolut nimic) si ani de "studiu" la Jilava sau Poarta Alba si de rasul unor copii, care inca mai cred ca au inventat petardele. Frumos, sunteti de compatimit! Pentru cine nu va cunoaste inca.

  14. #224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Este posibil sa ajungi sa blestemi existenta CSA-ului.
    Sau ei sa blesteme existenta Rapidului mic, academic.
    Daca asa sta treaba, noi ne vom intari cu transferuri in iarna, meciul de la ei va fi altfel fata de meciul din Giulesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #225
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    Ce va mai place sa preluati de la departamentalii pe care tot voi ii huliti...
    Aha, deci aia sunt departamentali acum. Pai Academia ce este, echipa de partid?
    Paiul din ochiul altora si barna din...

    Me kac pe CSA, dar alea le iau ca pe un banc pe care l-am auzit si mi s-a parut amuzant.
    De fapt, eu spuneam lucrurile astea inainte sa le spuna ei. Este de ajuns sa mai citesti din urma pe thread-ul asta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #226
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Imi place ca tii cu Rapid la promovare, te facem rapidist, iti dau si fular si tricou si tot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #227
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    a doua echipa a cioricilor a furat-o de la Steaua cu 7-0

    Ionele, asta e rapidul tau?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #228
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu cred, el tine cu aia de pe primul loc pentru ca-i rapidist adevarat si nu-l intereseaza pozitia din clasament

    Licitația pentru brandul Rapid se amână pe termen nedefinit

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-zero-16734337

    Academia a inchiriat brandul Rapid cu 5000 euro pe an pai si eu mi-as fi permis sa o inchiriez
    Sa inchiriezi un apartament cu trei camere te costa mai mult decat sa inchiriezi marca Rapid.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #229
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.gsp.ro/gsp-special/invest...ei-524009.html

    Incredibil: Rapid a folosit de două ori un fotbalist fără drept de joc! AMFB recunoaste: "L-am legitimat gresit"€

    Cica echipa PSD-ului ar fi incompetenta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #230
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...rapid-16790599

    "Prima licitație va pleca de la 4.000.000 de euro si o vom organiza, cel mai probabil, luna viitoare, in noiembrie. Daca nu vine nimeni, scadem cu 10%. Daca nici la a treia sedinta de licitatie nu se adjudeca, mai scadem 10%. Începand de la a patra incercare, daca se va ajunge acolo, brandul va costa 1.700.000 de euro plus TVA. Sub suma asta nu vom cobora", a declarat pentru ProSport lichidatorul Mihai Florea.

    Tudorache avea în vedere câteva sute de mii de euro, motiv pentru care primarul s-a și supărat pe Pancu atunci când acesta din urmă a considerat prea mică suma de 406.000 de euro stabilită inițial de evaluator.


    Pancu in loc sa se bucure, s-a suparat ca era atat de ieftin


    Voluntari n-a abandonat si nu va abandona ideea de a cumpara drepturile pentru Rapid, urmand ca, apoi, echipa sa se rebranduiasca.


    Hai cu fuziunea, hai direct in prima liga sa pierdeti si ultima farama de "puritate"
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #231
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...tatie-16804994

    Ca o consecință imediată a deciziei luate joia trecută de creditorii Rapidului, primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, a scos de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local de marți, 31 octombrie, punctul care viza asocierea cu Academia Rapid.

    Este destul de clar că primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, nu speră că ar putea convinge Consiliul Local (unde PSD nu deține majoritatea) să intre în licitație și să plătească milioane de euro (indiferent că e vorba de 4 sau de 2) pentru Rapid.

    Când le-a promis susținerea, primarul Tudorache le-a cerut conducătorilor executivi ai clubului un singur lucru, pentru a continua colaborarea și la anul: să promoveze în Liga 3 la sfârșitul acestui sezon.

    Sponsorul principal al Academiei Rapid, controversatul magnat Gruia Stoica – patron al Grupului Feroviar Român –, nu intenționează să intre în licitație nici la 4 milioane de euro, nici la 2 milioane, spun sursele ProSport.

    FC Voluntari a abandonat proiectul preluării Rapidului pentru că "situația e prea complicată"



    Pe scurt: primaria nici macar nu mai dezbate problema Rapidului, Gruia Stoica nu are de gand sa dea milioane de euro, FC Voluntari a abandonat complet ideea preluarii Rapidului. Nu s-a inscris nimeni la licitatie pana acum.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    noi ne vom intari cu transferuri in iarna, meciul de la ei va fi altfel fata de meciul din Giulesti.
    Nu stiu daca mai aveti buget in iarna de transferuri. Nu stiu daca mai aveti buget pentru nimic.

    MApN cerea Stelei 3,7 mil euro pe an plus TVA pentru marca si voiau si banii din urma, deci vreo 60 mil euro. Astia vor 2-4 mil sa o cumpere definitiv si nu se gaseste nimeni. Sa vedeti si voi cum este si sa va amintiti cum radeati de Steaua.

    Asa cum interesul pentru Rapid a disparut peste noapte, asa va disparea si pentru CSA. Nu mai visati rapizi si stele departamentale in prima liga pentru ca nu se va intampla niciodata.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •