Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Renaste Rapid pe bani publici?

    Dan Tudorache, primarul sectorului 1 din Bucuresti, a anuntat ca doreste sa puna umarul la renasterea echipei Rapid.

    “Eu vreau sa reunesc toate aceste cluburi Rapid intr-unul singur, sa nu mai existe pretentii ale unora ca ar reprezenta Rapidul. Practic vreau sa-i aduc pe toti la aceeasi masa. Eu zic ca pot si daca spun asta inseamna ca stiu mai multe”, a spus edilul la postul tv sport.ro
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai cum, urmeaza si ala de la 6 sa reinfiinteze sportul, ala de la 3 metalul si tot asa..
    nu ca m-ar deranja doar ca toata asumarea asta a primarului e de *****. el face, el drege, el da cu pixu tati..cam atat.
    retired.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Absolut. Sa puna presiune pe gunoaiele care tin palmaresul sa-l scoata la licitatie o data, baga-mi-as pwla-n mortii lor sa-mi bag ca nu stiu ce cristosii lor tot asteapta, asta sa faca in loc sa tot vorbeasca verzi si uscate. Fara palmares, discutam degeaba. Nu exista Rapid unde nu e palmares decat un satelit al Rapidului eventual, cel mult. Cum a fost in trecut Rapid 2, doar ca acum exista si 3 si 4...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Absolut. Sa puna presiune pe gunoaiele care tin palmaresul sa-l scoata la licitatie o data, baga-mi-as pwla-n mortii lor sa-mi bag ca nu stiu ce cristosii lor tot asteapta, asta sa faca in loc sa tot vorbeasca verzi si uscate. Fara palmares, discutam degeaba. Nu exista Rapid unde nu e palmares decat un satelit al Rapidului eventual, cel mult. Cum a fost in trecut Rapid 2, doar ca acum exista si 3 si 4...
    Fara nici o aluzie:ca la tigani!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #5
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    nu uita militzica ca esti aici pe semnatura - cineva a garantat ca te-ai maturizat si vei reusi sa te comporti normal in public


    epic fail! fara nicio aluzie

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cum mortaciune, de ce tu poti sa-i faci pe altii cum iti vine la gura si eu nu pot sa spun ca ciolos are fata muscata de varsat de vant?


    cum te rabda pamantul nefericitule?esti de o toxicitate mult peste limite. sincer ,mi-e mila de tine ca trebuie sa te zvarcolesti asa in viata ta mizera!

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    oops, da' suparat mai esti timache!
    de la vreme sau de la guvernul tudose?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    de la Tudose 365......

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    amintirile te rascolesc!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    cum mortaciune, de ce tu poti sa-i faci pe altii cum iti vine la gura si eu nu pot sa spun ca ciolos are fata muscata de varsat de vant?


    cum te rabda pamantul nefericitule?esti de o toxicitate mult peste limite. sincer ,mi-e mila de tine ca trebuie sa te zvarcolesti asa in viata ta mizera!
    << Oaia a unit generatii, oaia a po****t muntele. Oaia a dat mancare si ne-a imbracat, oaia a dezvoltat industria lanii, oaia a creat localitati, a generat comune si frumoase comune... oaia a sudat generatiile, tata cu fiul, bunicul cu nepotul.>>

    lasa mah ca nici Daea nu reuseste sa inteleaga despre ce e vorba in propozitie si e
    DITAMAI ministru

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ce opfftopic grosolan si asta la un amarat de Rapid care nici nu exista! SANCTIUNEEEE!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Imediat liga 1 se va putea numi liga primariilor.
    Si daca vine un primar care tine cu alta echipa se desfiinteaza iar?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Si normal, cum ai fonduri de la primarie 1 an, doi cum prinzi prima liga.
    Cum se taie fondurile pulbice, cum bagi falimentu.
    C-asa-i la noi, cum zice Puya.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce opfftopic grosolan si asta la un amarat de Rapid care nici nu exista! SANCTIUNEEEE!
    ... sa ma sugi de ciorapi daca nu-ti convine off-ul meu

    (nr. vezi ca E DOAR UN RASPUNS LA OFF-UL deveanului)/

    Edit:


    Vezi mah ca eu am invatat/ stiu sa jignesc cu stil nu ca voi. am avut profesori adevarati in directia asta: Gica Chioru, Bumbi, Tyler, ... oameni de calitate care comparativ cu voi care postati acum sunt la ani lumina departate. jigniri old school pe care orice om inteligent le citeste amuzat si zambeste inca 5 minute dupa.

    cand ei (uite acum am fost dragutz cu tine) scuipau ceva pe forum (ariciu, LORDliviu, timache si care mai sunt nu ramanea decat un miros fad, de rahat.

    zic rahat pentru ca-ti e mai usor, tinand cont de , sa intelegi. peace bro!
    Last edited by Novac; 3rd July 2017 at 12:50.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ia bai ce de iubire, si pace, si armonie pe forum! Pai de cand asa ceva?


    Unde e Dascalescu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    ... nu ma mai lasa sistemul PauleiTm(Tyler) sa modific/ ia d'aci si considera ca's lipite mai sus

    ca-mi bpl in el de forum/ am treaba:


    ...asta daca este sa facem comparatie cu ivomitaturile lor (uite! acum am fost dragutz cu tine) de pe forum (ei spargatorii de comunitati: ariciu, LORDliviu, timache si care mai sunt/ postau p'aci ) dupa care ramanea doar un miros fad, de rahat.

    zic rahat pentru ca-ti e mai usor, tinand cont de , sa intelegi. peace bro!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    De ce nu il ajuta nimeni? Ma adresez celor care il cunosc, va place sa-l vedeti pe nefericit cum se zvarcoleste ? Ajutati-l...........impuscati-l ,da-l dreaq!

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Dear delaparis, pot face o mica modificare? ceva de genul "moare Rapid pe bani publici?"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Sau mai bine se poate pune intrebarea "Isi baga Rapidul putzundrelul in FCSB?" Raspunsul e un mare si neasemuit DA! De obicei, dar asta cand traia, acum ca nu mai traieste lasa slujba asta in seama lu Balint, Lacatus, Piturca si ceilorlalti care sunt cu Steaua cea adevarata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    e cat se poate de clar. moare!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Singura mea satisfactie legata de aceasta eventualitate ar fi ca familia lui Duba sa locuiasca pe raza sectorului 1 si sa devina intr-o oarecare masura sponsor al Rapidului!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •