Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #22
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Daca e sa fim realisti, toti suntem sponsorii lor. Si a celor de la Recas, Iasi, ASA, HCM Bucuresti, tot futsalul din tara etc.
    Si ce darnici sunt cu salariile cand sunt date din bani publici.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #23
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    nu uita militzica ca esti aici pe semnatura - cineva a garantat ca te-ai maturizat si vei reusi sa te comporti normal in public


    epic fail! fara nicio aluzie
    Stii ce a zis Dabija....
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Singura mea satisfactie legata de aceasta eventualitate ar fi ca familia lui Duba sa locuiasca pe raza sectorului 1 si sa devina intr-o oarecare masura sponsor al Rapidului!




    Hai sa stabilim un lucru: daca AFC-ul cumpara marca Rapidului, marca se alipeste unui club deja existent, este un fel de fuziune. AFC-ul exista deja de un an de zile si nu are identitatea juridica a Rapidului, este o alta entitate. Ar putea la fel de bine sa o cumpere Voluntari si ar fi acelasi lucru. Rapidul nu renaste, fuzioneaza cu o echipa deja existenta.

    Nu exista continuitate sportiva si continuitate juridica. Marca va merge la cine plateste cel mai mult pentru ea.


    Si ca fapt divers, satisfactia mea este ca Rapidul sa devina echipa de partid si sa traiasca din bani publici. Chiar daca trece in proprietate privata dupa un an, nu va schimba faptul ca a fost echipa de partid. Adica exact ce acuza ei de multe decenii pe altii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #25
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Poli si rapid - 2 mituri, 2 titluri, al dracului de mule fuziuni. Frati! asta..surori!
    retired.

  5. #26
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...ircea-16587030

    Ma unge la suflet

    "Clubul va fi condus de Primărie!"

    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/video/fotbal-...priza-16589960

    Ia uite, inca unu' sa-l plimbati cu elicopteru'
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #28
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...lesti-16690227

    A mai aparut un Rapid. Acum chiar ca aveti de unde alege. AFC, CFR, asta nou plus societatea aflata in faliment. Mai este vreunul, ca eu am pierdut numaratoarea?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sunt de acord ca primaria sa contribuie cu 50 de milioane pt inceput, asa cum a facut si armata pt echipa poporului, prin schimbul ilicit de terenuri cu voievodul ortodox. Daca s-a facut hrebenciucareala asta pt o echipa infiintata in 2007, care nici macar nu are sediul social in capitala, acelasi gest il merita si o echipa de traditie de la 1923 apoi, in ordinea cronologica fireasca, si una din 1948
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #30
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Specie de frustrat, mai ai mă frați acasă? Militiene, mai mult că voi n-a furat nimeni. Intreaba-l pe Negoiță dacă nu mă crezi.

  10. #31
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Milogii sa întorc la origini, adică la bolșevicii zilelor noastre - PSD-ul mult iubit de tâlharii țărișoarei noastre dragi. Așa cum îi cunoaște o tara-ntreaga, subpodarii stau cu mana-ntinsa la stat. Nu-i nimic, îi vom umilii non-stop, așa cum am facut-o în toată istoria lor mizeră.

  11. #32
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    discutabila asta cu cine a furat mai mult de-a lungul timpului,Dinamo sau Steaua...
    dupa parerea mea aveti si unii si ceilalti dreptate sa va tot acuzati reciproc...
    granita la Orsova!

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    deja te repeti...crezi ca asa te mai propune novac moderator ?

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Specie de frustrat, mai ai mă fraČ›i acasă? Militiene, mai mult că voi n-a furat nimeni. Intreaba-l pe NegoiČ›ă dacă nu mă crezi.
    Da cu cat aplomb zice! Aproape c-ai spune ca se crede pe el insusi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Specie de frustrat, mai ai mă fraČ›i acasă? Militiene, mai mult că voi n-a furat nimeni. Intreaba-l pe NegoiČ›ă dacă nu mă crezi.
    Tu chiar nu ai rusine dupa atat timp cand se stie ca ati luat cu japca jucatori pe vremuri sa va faceti echipa nume "Valentin C. SB" ... nah uite nume aici ca tot va cautati identitate. Dar sigur nu e furt in iluzia adevarului tau. E bine totusi ca sunteti fericiti ... de rezultat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Milogii sa întorc la origini, adică la bolČ™evicii zilelor noastre - PSD-ul mult iubit de tâlharii Č›ăriČ™oarei noastre dragi. AČ™a cum îi cunoaČ™te o tara-ntreaga, subpodarii stau cu mana-ntinsa la stat. Nu-i nimic, îi vom umilii non-stop, aČ™a cum am facut-o în toată istoria lor mizeră.
    Mai bine taceai...
    Primaria Sectorului 1 contribuie la bugetul echipei cu 5% prin legea sportului, nu PSD-ul. Dar ce zici de fina oierului, Gabi Firea, care-i pune la dispozitie AN aproape gratis, chiar si de 2 ori pe saptamana? Refacerea gazonului, care costa in jur de 100.000 euro, instalatia de nocturna si sonorizare (unde mai polueaza si fonic crainicul ala tembel, care behaie nu stiu ce la statie)... toate astea cu ajutorul primaritei de la PSD, pe banii publici ai PMB! Asa-i ca nu vezi barna?
    Vorbesti de nu stiu ce umilinte... te asigur ca nici macar un singur suporter rapidist nu s-a simtit umilit vreodata de marsaviile unui club care inca de la infiintare a facut doar ce a stiut mai bine: a furat continuu prin orice fel de mijloace, fara pic de rusine! Ar trebui macar sa te hotarasti odata cu cine tii, cu FC Faci Ce Spune Becali ('03-17) sau cu CSA steaua ('47-'03) din liga a 4-a? Te inteleg in acest caz, cred ca esti foarte confuz.

  16. #37
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    singuraticule, confuz esti tu. Primaria poate sa finanteze cu maxim 5% din bugetul propriu structurile sportive. 5% din bugetul primariei, nu din bugetul clubului, pricepi? Altfel spus, primaria poate sa participe si cu 100% la bugetul clubului de fotbal. Doi la mana, chirie infima plateati voi in Giulesti, Steaua plateste peste 1 milion de euro pe sezon pe chiria NA. Dupa ce ca esti prost informat, mai si inventezi.
    Last edited by Sevilla86; 15th August 2017 at 02:29.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    5% din bugetul primariei, asta am zis si eu, prin acea lege pentru sport.
    Peste 1 milion de euro chirie pe sezon? I-ai intrebat si pe altii cat plateau pentru un singur meci pe NA acum 4-5 ani? Tot beneficiaza de o reducere substantiala idolul vostru cre(s)tin.

  18. #39
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    Primaria Sectorului 1 contribuie la bugetul echipei cu 5% prin legea sportului
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    5% din bugetul primariei, asta am zis si eu, prin acea lege pentru sport.

    E foarte clar ce ai spus

    Steaua plateste chirie in functie de cat inchiriaza. Se poate inchiria doar primul inel, in functie de cati spectatori sunt anuntati. La fel de adevarat este ca Steaua si in Ghencea platea chirie de 10 ori mai mare decat Rapid si Dinamo la un loc. Steaua nu a beneficiat niciodata de subventii sau ajutoare cum au beneficiat alte echipe.

    http://www.libertatea.ro/sport/fotba...000-eur-352619
    http://www.sport.ro/liga-1/becali-pl...ste-copos.html
    http://www.mediafax.ro/sport/istoric...teaua-13701444

    Nu va e ma rusine sa debitati atatea tampenii cand stiti bine cum era jecmanita Steaua in Ghencea? Toate investitiile in stadion au intrat in proprietatea statului si apoi am fost dati afara, in timp ce voi ati stat cu mana intinsa si tot ati dat faliment. Voi in faliment si aia in insolventa, desi beneficiati de un stadion aproape gratis.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Haide CFR, cu japca sa va ia inca vreo 10 titluri si apoi putem sa-i ridicam la nivelul vostru. De dinainte de revolutie!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    E foarte clar ce ai spus
    Nu e clar, nu a specificat din ce e acel 5%, daca n-a specificat atunci se poate deduce ca e din buget dar nu cu o certete de 100%. Se pot cere clarificari. La o citire ulterioara se observa ca nu scrie nicaieri exact din ce e acel 5%. Se poate justifica c-a uitat sa specifice. Nu scrie nicaieri 5% din bugetul clubului. Scrie ca participa la bugetul clubului cu 5%, dar nu scrie din ce, logica nu e certete, e doar logica. Ce a gresit el e c-a spus c-a zis ca din bugetul primariei cand n-a zis, a lasat loc de-a se intelege asta dar putin, asta e tot. Cine nu cunoaste legea poate deduce ca ar fi din buget. Insa cine cunoaste legea si nu stie citi corect acea fraza e ori tampit, ori are un creier viciat si trebuie schimbat.
    Last edited by Johnny D; 16th August 2017 at 07:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Explicatiile tale sunt de pus in rama
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    E foarte clar ce ai spus

    Steaua plateste chirie in functie de cat inchiriaza. Se poate inchiria doar primul inel, in functie de cati spectatori sunt anuntati. La fel de adevarat este ca Steaua si in Ghencea platea chirie de 10 ori mai mare decat Rapid si Dinamo la un loc. Steaua nu a beneficiat niciodata de subventii sau ajutoare cum au beneficiat alte echipe.

    http://www.libertatea.ro/sport/fotba...000-eur-352619
    http://www.sport.ro/liga-1/becali-pl...ste-copos.html
    http://www.mediafax.ro/sport/istoric...teaua-13701444

    Nu va e ma rusine sa debitati atatea tampenii cand stiti bine cum era jecmanita Steaua in Ghencea? Toate investitiile in stadion au intrat in proprietatea statului si apoi am fost dati afara, in timp ce voi ati stat cu mana intinsa si tot ati dat faliment. Voi in faliment si aia in insolventa, desi beneficiati de un stadion aproape gratis.
    Nu stiu ce si cum ai inteles tu, in fine. Johnny D a explicat mult mai clar ce am vrut sa spun (credeam ca se subintelege) si ii multumesc.

    Scuza-ma, dar eu n-am incredere in presa, chiar daca tu ai dat link-urile din surse diferite. Libertatea si sport.ro ies din ecuatie, alea se ocupa mai mult de cancan-uri, iar mediafax e cu semne de intrebare pe alocuri. Al doilea link, cel putin, face parte din trustul PRO... Pipera.
    E adevarat, noi am cam fost scutiti de chirie pe vremea lui Copos, proprietarul stadionului Giulesti fiind MT-ul, institutie de care a apartinut multi ani Rapidul si inca apartin celelalte sectii ale CS Rapid. Nu e vina noastra ca am avut parte si de oameni de buna credinta in Minister, care poate si-au vazut si interesele, dar au ajutat si Rapidul cand s-a putut.
    Totusi, MT e doar o institutie de stat (ca si MS, MEC, MAI etc.)... nu poti compara cu PMB, acolo unde se invart si banii publici ai bucurestenilor. Mai vorbim si de NA, care a fost construita pentru meciurile nationalei si alte evenimente deosebite, ca sa le zic asa. Ala nu e stadionul stelei, nici al Rapidului si nici al FCSB-ului. Ei bine, ce am aflat eu de la o sursa sigura care lucreaza in domeniu? Madam' Firea contribuie aproape 100% la organizarea partidelor FCSB-ului de pe NA! Numai instalatia de nocturna si sonorizare, aii idee cata energie electrica consuma? Cat pentru intreg cartierul Pantelimon! Ce am mai aflat: ca s-au depus cateva zeci de reclamatii pentru poluare fonica din partea locuitorilor care stau in jurul Arenei Nationale, crainicul angajat la FCSB (nu stiu daca mai e pampalaul ala de Safta) facand abuz din plin de statie dupa orele 22.

    Justitia noastra e in ceata, momentan, de aproximativ cateva luni, insa atunci cand vor incepe lucrurile sa se clarifice... poate imi vei da dreptate, desi nu ma astept la asta. FCSB nu e miezul, nici pe departe. E o echipa ca oricare alta din Liga 1, care cat de curand va trece si ea prin mari probleme de ordin financiar. Din septembrie, dosarul Avicola Iasi (ceva mult mai serios) va incepe sa-i bata la usa oierului fara cuvant chiar si in fata lui Dumnezeu. Maxim cateva luni va mai dura euforia asta a gigistilor, nefiind exclus ca 2018 sa rasara cu o insolventa pentru ei. Poate ca acesta va fi si mult asteptatul restart al fotbalului romanesc, unul care e intr-o continua cadere libera de zeci de ani. Poate ca nu degeaba e si Ripensia acum pe primul loc al ligii secunde...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •